Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody sezon 15/16


janek57

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle to pogoda naprawdę jest ciekawa. Dzieje się na odwrót. Ochłodzenia przychodzą szybciej i ustępują później co mnie bardzo cieszy:laughing: Ogólnie zima się rozkręca i chyba troszkę potrzyma. Chyba życzenie było bardzo szczere:biggrin: Cieszę się z chłodnego stycznia mimo że prognozowałem ciepły:cheerful: Janek trafił zaufał doświadczeniu obstawiał ruska:happy: Janek zgoda też w tym że może być powodziowy rok maj lipiec może być ciężki. Jeśli chodzi o wakacje ja urlop biorę na pierwsze dwa tygodnie sierpnia i wypad nad morze w pierwszej dekadzie sierpnia. Czemu:confused:: Bo jestem wróżbiarzem z fusów:rolleyes:: Leitner tak wspominałem o 21 a tu może o dzień dwa jeszcze się przesunąć. Ocieplenia może być max i 5 dni i to niewielkie więc styczeń naprawdę zapowiada się coraz chłodniej:stupid: Zimne uściski dla wszystkich:biggrin:

Tak, pogoda jest ciekawa, bo jest nieobliczalna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że się wtrącę.

Przecież można to pogodzić, jeśli ktoś interesuje się meteorologią to jest to tej osoby sprawa, a że forum jest miejscem gdzie każdy może wyrazić swoje zdanie to niech ta osoba tak czyni. Jeśli kogoś to drażni, to konstruktywna krytyka i zaprzestanie dalszego odwiedzania wątku będą skutecznym lekarstwem. Ja osobiście lubię poczytać te prognozy, ale podchodzę do nich (jak do każdej prognozy) z dystansem. Może dlatego jeszcze się nie zawiodłem. Krytykujący powinni wziąć też pod uwagę, że jest to forum narciarskie, a pewne czynniki pogodowe są nieodłącznymi elementami tego sportu. Pogoda, więc sama (chcąc nie chcąc) wyrasta na główną bohaterkę dyskusji wszelakich.

Odnośnie bycia zaskakiwanym przez nagłe zmiany pogodowe, jest to doskonały dowód na ciągle relatywnie niski poziom rozwoju naszej cywilizacji. Tacy jesteśmy pyszni, chcemy podbijać kosmos, a nie potrafimy przewidzieć czy za trzy dni na głowę będzie sypało czy kapało.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek - opisuj dalej Chopok, to twoja najlepsza strona, a ulubieńców Chopoka i Velka Raca ze Ślaska jest Masa - głownie czytają Ciebie i Johnego jak tam jest :) i nie wp.......j sie w pogodę Mamad i Jasiek57,

Mamad - dzięki Twoim relacjom sprzedajemy więcej :), muszę Cię kiedyś spotkać na stoku i Ci podziękować :)

Janek57 - Swój Chłop z Rudy, kibic Ruchu?, musimy sie wybrać na narty, jesteś gryfny Chop i pogoda zawsze na 3 dni do przodu Ci siada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a będę się wpier...ł bo lubię niekiedy podk...ć :biggrin: (to założenie mojej jednoosobowej sekty :biggrin:) a poza tym jak na razie jest w Polsce demokracja :applause: i nie wiadomo jak długo jeszcze!

PS1. a PN jakoś mnie nie jara :stupid:

PS2. a relacja z Chopka już nie długo. Właśnie się pakuję :biggrin: . Jadę wypróbować nowo zakupione slalomki :eek: (pierwszy raz w życiu SL i to przez forumowiczów :stupid:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się Chłopie lepiej pakuj a nie na forum śmigasz :wink:

U mnie już trzy walizki...

...z ciuchami jedna, z żarciem druga, i januszowa trzecia - obiecałem, że mu wezmę :biggrin:

Może uchylisz rąbka tajemnicy, gdzie jedziecie bo CR7 (dawniej SB), cholera z niewiadomych, Twoich romantycznych wojaży po śniegu weźmie. I gdzie tym razem w objęciach amora będziesz zasypiał ze swą Damą i co zobaczysz z rana:

1. Dolomity,

2. Aspen,

3. Tirol,

4. Kaukaz,

5. Tatry

6. Góry Rabatu

7. Druskieniki

8. Góra Szczśliwicka

9. Góry Olimpu?

Edytowane przez andrzej1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyraźna zmiana prognozy. Mroźno i z opadami sniegu tylko do niedzieli 24.01 a pózniej wyrażna odwilz w dzień (do +5 stopni) z przymrozkami w nocy. Cyrkulacja zmieni się na zach. i poł.-zach ,czyli strefową z powstajacymi niżami nad Atlantykiem przesuwajacymi sie na wschód.,,Prognozowalem'' jeszcze w listopadzie ciepły luty 2016 i chyba to się sprawdzi. Korzystajmy z zimy ,bo wprawdzie rewelacji na stokach nie ma ,ale może być gorzej i to już za parę dni.W Alpach w rejonie Doliny Aosty ,gdzie będę jeżdził nasypało sporo śniegu ,ale tez będzie duzo cieplej niz jest teraz.W nocy mróz , ale w dzień tylko powyżej 2000-2500 m.n.p.m. i słonecznie .Warunki narciarskie szykują mi się super:smile: http://www.wetteronline.de/wetter/szczyrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach dużo pisaliście o 5-7 dniowej odwilży po 21 stycznia i powrocie zimy pod koniec stycznia tzn 28 stycznia ? Po proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie tej prognozy przez naszych forumowych meteorologów, ponieważ są już prognozy medialne które prognozują że zmienia się cyrkulacja i na przełomie miesięcy styczeń - luty zimy nie widać raczej temperatury wzrosną do nawet 8-10 stopni na plusie, chciałem powtórzyć jeszcze raz są to prognozy dostępne na rożnych stronach pogodowych dostępnych w internecie. Chciałbym prosić o opinię oraz prognozy naszych forumowych specjalistów od prognozy bo za trzy cztery dni ich wpisy na temat pogody będzą powtórzeniem z ogólnodostępnych informacji i prognoz czyli tym o czym pisałem już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mysle ze okolo piatku zima zacznie stopniowo wracac. Jutro napisze wiecej ale raczej powolne ochlodzenie zaczniemy od piatku. Dzis muruje pozniej urodziny cory wiec brak czasu by dokladniej sie przyjzec. Napewno na przelonie 1 i 2 dekady lutego bedzie dwu cyfrowy mroz w dzien nonami mozliwe spadki ponizej - 30. Tyle dzis. Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-S6310 przy użyciu Tapatalka

Ja zdecydowanie wierze w twoje prognozy, oby się sprawdziły. Innych nie akceptuje :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu coraz cieplej, wiec dzisiaj i jutro warto wyskoczyć na stok. Ktoś jest może w okolicy Krynicy Górskiej? Własnie jedziemy i mam nadzieje,ze pogoda dopisuje! Mamy co potrzebne, teraz tylko ta zimowa aura niech sie nie konczy...chociaz do jutra!

Byłem wczoraj i dzisiaj na Arenie (Słotwiny), warunki super! Słoneczko piękne!

Kolega był w tygodniu na Jaworzynie i mówił, że spoko ale tylko do południa. Popołudniu miejscami lodowo.

Ps. Nie ma czegoś takiego jak Krynica Górska :P Bez złośliwości.

Pss. Jutro odżałujcie i wstańcie wcześnie rano, tak aby zacząć jeździć o 8, zero ludzi. Warunki idealne!

Powodzenia w jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model GFS puki co proponuje dość solidną odwilż na najbliższe 10 dni, szukając pozytywów może to nie być takie złe biorąc pod uwagę szansę na dość solidne uzupełnienie stanu wód, po odwilży na pewno przyjdzie jeszcze lutowa zima, oby tylko była ona jak najbardziej śnieżna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nadal bez zmian ale z racji że ta prognoza ma już 2 tygodnie można troszkę uściślić. Czwartek to apogeum ciepła. Od piątku powinno się zacząć stopniowo ochładzać. W weekend z nieba może lecieć wszystko co możliwe do tego silny wiatr. Ogólnie tydzień niebezpieczny. Do środy mgły gołoledź w weekend opady i wiatr. Stopniowe ochłodzenie powinno apogeum osiągnąć na przełomie 1 i 2 dekady lutego. To powinien być najzimniejszy okres tej zimy. Od 15 lutego zacznie się ocieplenie dość gwałtowne bo około 20 może być na zachodzie dycha. To znów powinno być też apogeum ciepła i wygląda na to że nie wiosna bo znów powinno się stopniowo ochładzać. Ogólnie do połowy marca stałej wiosny narazie nie widać. Można by się pokusić że Wielkanoc być może znów będziemy spędzać na stokach narciarskich:biggrin: Pozdrowionka. Na koniec dodam że zima do dziś wbrew pozorom nadal powyżej normy więc jest co nadrabiać:wink:

Czyli jest szansa, że po następnym weekedzie odwilż osłabnie i zacznie się mróz? :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak cała polska wschód najzimniej zachód najcieplej. Stopniowe ochłodzenie na początku lutego biało znów może być w całej Polsce. ale im bliżej 10 tym mniej opadów a więcej mrozu i słońca.
Wasilewski twierdzi co innego że do 10 lutego mróz nie wróci to ciekawe komu się sprawdzi. Chociaż rozum mi podpowiada że wygra Wasilewski z TVN to trzymam za ciebie kciuki MAMAD lubie niespodzianki.

prognoza tvn z 23.01.jpg

57da8412cbfec_prognozatvnz23_01.jpg.37462512031faaf0d349b2e56115235c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...