Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narciarski cyrk


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Jurek, gdzie jest położony ten stok? Będę z powrotem za 4 tygodnie.

Unterschwarzachbahn w Hinterglemm naprzeciw Reiterkogela, obok żółtej gondoli na Schattberg West.Dziś ujeżdżamy Hochkoenig's Winterreich, który bardziej przypadł mojej obecnej ekipie niż Skicircus - dziś słoneczko i niestety zmrożony śnieg.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza produkcja (z dwóch) filmowa z pobytu na Skicircus.

Moją intencją było przekazać nie tylko walory estetyczne ośrodka, nie tylko jazdę na nartach ale również opowiedzieć pewną romantyczną historię :happy:

Czy mi się udało?

Oceńcie sami.

Proponuję ustawić film w najwyższej możliwej rozdzielczości i zbuforować przed wyświetleniem.

[video=youtube;0zy_sJToVZk]

  • Like 19
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małoooo :angry: :wink: Ja chcę więcej :happy: Super jakość, z wielką przyjemnością ogląda się i miejsca i waszą jazdę. Jedynie jak dla mnie to trochę mniej z kija, a zamiast tego więcej ujęć z filmowania przez druga osobę jadącą zaraz za filmowanym, przed nim, równoległe, ze zmianą kierunków, najazdami. Nie jest to łatwe, nie do końca bezpieczne, ale do zrobienia :wink: Podobały mi się ujęcia pokazujące trasy, panoramę, jakiś element, jak np. te jadące gondolki, to koło młyńskie. Fajne wstawki, które dają urozmaicenie i poszerzają treść filmu. Dobra robota Mariusz i nie ociągaj się tylko dawaj resztę :happy:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super filmik i dobrze oddaje klimat ośrodka.

Chyba sam pomyślę o kamerce,bo chyba lepiej obrazuję on miejsce od samych zdjęć. :rolleyes::

Dzięki Maciek!

Kamera w Twoim przypadku, to konieczność i już dawno powinna siedzieć u Ciebie w kieszeni.

Oczywiście, że filmiki są fajniejsze, lepsze.

Zdjęcia zazwyczaj obejrzy się raz i człowiek gdzieś je archiwizuje - znikają z pamięci. Do ruchomego obrazu się wraca częściej samemu, ale też częściej wśród znajomych jak się gada o wyjazdach.

W dzisiejszych czasach wkłada się pena do tv i ogląda full HD na 55 calach :happy: Wówczas jest 100% frajda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maboru - kolejna relacja, po której chce sie jechać do tego ośrodka, teraz, już, od razu ! Brawo!:applause:

Filmiki - piękne okoliczności przyrody i pęknie, lekko śmigacie :)

Co do romantyzmu to sie nie wypowiem, bo moja żona uważa, że sie na tym nie znam :redface:

PS. w dzisiejszych czasach to nic sie nie wkłada, tylko ze smartfona filmik odpala , "szer'uje" na TV (robi sruuu palcem w kierunku tv) i na SUHD leci :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera w Twoim przypadku, to konieczność i już dawno powinna siedzieć u Ciebie w kieszeni.

Wkrótce... :wink:

W dzisiejszych czasach wkłada się pena do tv i ogląda full HD na 55 calach :happy: Wówczas jest 100% frajda.

No właśnie,jeszcze trzeba będzie w TV zainwestować... dla filmików z nart warto. :angel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza produkcja....

Lux. Muszę z zazdrością :wink: stwierdzić, że coraz lepsze filmiki robisz.

Ten jest miód malina (również muzyka).

Tak, że poprzeczkę zawiesiłeś wyyyyyysoko, "czapki z głów".

Co do kamerek, to jak dobrze pójdzie w tym roku będziemy mieli na stoku Gopro X4:biggrin::biggrin:

Byle pogoda trafiła tylko się słoneczna bo wtedy filmy wyglądają doskonale.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małoooo :angry: :wink: Ja chcę więcej :happy: Super jakość, z wielką przyjemnością ogląda się i miejsca i waszą jazdę. Jedynie jak dla mnie to trochę mniej z kija, a zamiast tego więcej ujęć z filmowania przez druga osobę jadącą zaraz za filmowanym, przed nim, równoległe, ze zmianą kierunków, najazdami. Nie jest to łatwe, nie do końca bezpieczne, ale do zrobienia :wink: Podobały mi się ujęcia pokazujące trasy, panoramę, jakiś element, jak np. te jadące gondolki, to koło młyńskie. Fajne wstawki, które dają urozmaicenie i poszerzają treść filmu. Dobra robota Mariusz i nie ociągaj się tylko dawaj resztę :happy:

Dzięki Marcin!

Od świetnego fachowca w tych sprawach miło coś takiego przeczytać.

Jakość widać dopiero na dużym TV i z oryginału a nie z YT, który jakość obcina. Na Vimeo jak wiesz jeszcze nie mogę tego wstawić – tam mam limit transferu.

Co do jazdy...akurat na filmiku myślę, że za szczególna akurat nie jest...

Filmowanie o jakim piszesz, że jest go za mało miałeś na tym wyjeździe robić Ty mógłby to ewentualnie zrobić johnny narciarz – on nie boi się pojechać szybko za szybkim na krechę po to by wyjąć kilka dobrych ujęć – niestety też nie mógł Maciek pojechać...ale wyszło niestety jak wyszło – tym razem wyjazd nie był pełny. Następnym razem wyjdzie – pojedziemy jeszcze!

Artur był krótko i nie zdążyliśmy dokręcić właściwych scen w ruchu – pogody też nie było odpowiedniej.

Paula boi się filmować w ruchu a innym nie chciałem zawracać głowy. Cóż – następnym razem będzie lepiej – obiecuję.

Nad resztą pracuję – będzie szybko, bo niestety jestem chory i siedzę w domu.

Świetny filmik!

maboru - kolejna relacja, po której chce sie jechać do tego ośrodka, teraz, już, od razu ! Brawo!:applause:

Filmiki - piękne okoliczności przyrody i pęknie, lekko śmigacie :)

Co do romantyzmu to się nie wypowiem, bo moja żona uważa, że się na tym nie znam :redface:

Dzięki leitner.

Dzięki dembus – zwłaszcza za dobre słowo co do śmigania...dużo błędów jeszcze i cały czas się uczymy...ale złe nawyki trudno wyplenić.

A mi sie ujęcia z kija spodobały bardzo !

Też je lubię, więc jest ich sporo w moich filmikach.

Wkrótce... :wink:

Na przyszłe urodzinki Ci życzę by się spełniło!

Lux. Muszę z zazdrością :wink: stwierdzić, że coraz lepsze filmiki robisz.

Ten jest miód malina (również muzyka).

Tak, że poprzeczkę zawiesiłeś wyyyyyysoko, "czapki z głów".

Dzięki Piotrze – kamerą zaraziłeś mnie Ty, więc tak mocne komplementy są dla mnie szczególnie ważne.

W filmiku jest kilka rzeczy, które mogłem zrobić lepiej...dokładnie ok 5ciu... cóż widzi się niektóre dopiero po montażu i publikacji – w ten sposób człowiek się uczy, na własnych błędach.

Do profeski brakuje jeszcze duuuuuużo, oj dużo...

No i jakieś gadżety jeszcze by się przydały – głównie stabilizacja. A dobra jest niestety bardzo droga.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia mam nadzieję jakoś niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marboru!

Szczerze zazdroszczę Ci zacięcia do filmowania. Mnie by się chyba nie chciało....

Co do filmu, właściwie już wszystko zostało powiedziane. Dziwię się tylko, że jakoś nikt nie podkreślił romantycznego zakończenia, jakie widzowie przeważnie lubią najbardziej. A jak zrozumiałem z Twojej zapowiedzi filmu, miał to być ważny element scenariusza... :smile:

W każdym razie przyłączam się do komplementów i do zobaczenia na świętokrzyskich stokach (jakkolwiek dziwnie by to brzmiało w zestawieniu ze Skicircus)! Tylko kiedy, skoro za oknem w Radomiu szaro i buro?!...:frown::

Andrzej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marboru!

Szczerze zazdroszczę Ci zacięcia do filmowania. Mnie by się chyba nie chciało....

Co do filmu, właściwie już wszystko zostało powiedziane. Dziwię się tylko, że jakoś nikt nie podkreślił romantycznego zakończenia, jakie widzowie przeważnie lubią najbardziej. A jak zrozumiałem z Twojej zapowiedzi filmu, miał to być ważny element scenariusza... :smile:

W każdym razie przyłączam się do komplementów i do zobaczenia na świętokrzyskich stokach (jakkolwiek dziwnie by to brzmiało w zestawieniu ze Skicircus)! Tylko kiedy, skoro za oknem w Radomiu szaro i buro?!...:frown::

Andrzej

Andrzej moje kręcenie na stokach nie wygląda zbyt profesjonalnie...

...zazwyczaj odbywa się w ruchu, na chybcika. Wykorzystuję głównie przestoje grupy, z którą jeżdżę.

Chłopaki, Ci którzy ze mną byli w Alpach wiedzą, że i filmy i zdjęcia kręcę najczęściej w locie, najczęściej jadąc na nartach :happy: Zwyczajnie szkoda czasu.

W Skicircus spędziliśmy typowo na kręceniu ok godzinki.

Jakie kręcenie - to i potem wygibusy przy montażu, bo z niczego trzeba coś zrobić ciekawego :happy:

W każdym bądź razie - dziękuję. Dziękuję, że dostrzegłeś poza nartami również dwoje bliskich sobie ludzi na filmiku.

Za oknem, szaro buro - a my obydwoje na dodatek chorzy - jakiś wirus strasznie upierdliwy :frown::

Pozdrawiam i do zobaczenia niebawem na stoku :cheerful:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż?

Pora powolutku kończyć relację z narciarskiego cyrku...

...nim wkleję link, do drugiej i ostatniej produkcji filmowej z tego wyjazdu kilka słów o pierwszym filmiku.

JC - dziękuję za jego publikację na stronie głównej Skionline.pl

Dziękuję również za zamieszczenie tej produkcji na tablicy fejsbukowej portalu.

Jestem bardzo zaskoczony popularnością swojej wesołej twórczości - do teraz 18 000 wyświetleń, prawie 450 lajków, 34 pozytywne komentarze oraz 74 ponowne udostępnienia - w tym na stronie ośrodka Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Te liczby robią na mnie ogromne wrażenie :happy: Dziękuję odpowiedzialnym za nie bardzo mocno :applause::applause::applause:

Edytowane przez marboru
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff po całodniowej walce udało się wreszcie ogarnąć ostatni film z wypadu.

Ok 14 godzin montażu - kombinacja z plikiem...wgrywanie w różne miejsca - efekt: sukces i zamieszczenie produkcji na vimeo :happy:

Cóż - za cenę wolniejszego buforowania ale lepszej jakości, bez ograniczeń co do muzyki.

Tym razem jest to zupełnie inna konwencja. Dosyć nieszablonowa...

Ciekawe, czy Wam się spodoba - prośba o opinie i uwagi.

Główni aktorzy: Paula, Andrzej, Artix - Artur, Piotrek - Expat, Marek, Sylwek, Jarek i ja.

[video=vimeo;153386029]

https://vimeo.com/153386029

PS. Dzięki za pomoc techniczną dla kmarcina - gdyby nie Ty byłby problem. :happy: Dzięks!!!

Edytowane przez marboru
Dopisane PS.
  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobry, choć konwencja zupełnie inna.

Te zdjęcia do tyłu mają być apoteozą chęci powrotu do "cyrku":smile: :wink:

Faktycznie na Vimeo jakość jest dużo lepsza.

Tak ogólnie to ta gopro 4 silver ma jakość obłędną.

Nie wiem czy ci wspominałem, że taką samą sobie kupiłem :smile: Tak mi przypadła do gustu.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

PS: Artix to faktycznie gwiazdor "szubi dubi dance":wink:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...