Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty i pedały!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio rower szosowy i teraz muszę kupić buty oraz pedały.

Nie mam zamiaru uderzać w górną półkę, bo na to pewnie przyjdzie czas, a z drugiej strony nie chcę kupić chłamu, który po pierwszych kilometrach będzie nadawał sie do wyrzucenia. Proszę o poradę, za czym się rozejrzeć?

A rower nabyłem taki

 

IMG_0740.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek jeśli chodzi o pedały, to do wyboru bierz przede wszystkim coś z Shimano i Looka, bo to najpopularniejsze systemy, z dobrym dostępem części zamiennych, trwałe i cenowo dobre. Ja ze swojej strony poleciłbym Ci Look Keo Classic II. Cenowo są ok, bo tak od 220zł w górę. Jakościowo bardzo dobre, bardzo łatwe w obsłudze i wygodne. Mi polecili je goście, którzy dużo jeżdżą na szosach, startują w wyścigach, że to najlepszy wybór jeśli chodzi o jakość i funkcjonalność do ceny. Mam je i jestem naprawdę zadowolony i także mogę polecić.

Jeśli chodzi o buty, to tu nie ma zmiłuj się i musisz przymierzać nie tylko marki, ale też poszczególne modele, bo różnice są mniej więcej takie jak w butach narciarskich, wszystko zależy od budowy stopy. Mi np. totalnie nie podszedł Northwave, Shimano, a idealnie za to Sidi i wybrałem ten model http://velo.pl/odziez/buty-rowerowe/sidi/genius-5-fit-carbon Tylko na jesieni były przeceny i kosztowały mnie ok. 500zł. No i Sidi to też generalnie konkretna i uznana marka. Z praktycznego punktu widzenia to wybieraj ze sztywną podeszwą, najlepiej karbonową. Nie bierz też mega zabudowanych skórą czy ekoskórą, bo latem może być ci trochę gorąco.

No i jeszcze jedna sprawa. Jeśli zamierzasz chodzić gdzieś w tych butach to jest problem, bo do łażenia to one mniej więcej nadają się jak buty narciarskie. Niby się da, ale wygoda i praktyczność żadna.

Jeśli zamierzasz gdzieś pojechać, przejść kawałek, to może lepszym wyborem byłyby pedały spd mtb + buty mtb. Konstrukcyjnie są prawie identyczne z szosowymi, różnią się jedynie tym, że podeszwę mają z bocznym bieżnikiem, przez co da się dużo lepiej chodzić i nie zużywają się przy tym bloki.

A swoją drogą ładny ten Corratec :smile: Na jakim osprzęcie go masz? Jak rozmiar jest ok, a w szosie pewnie zakochasz się, to zimą będziesz miał dylemat czy na narty czy na szosę :stupid:

Edytowane przez kmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...