Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

MOSTOSTAL

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, MOSTOSTAL napisał:

Absolutnie... nie rozumiesz tej idei... n.d, n.u

Zapewne jadąc ulicą swoim plastikecoautem pukasz się w głowę widząc kogoś w zabytkowym aucie, maluchu czy youngtimerze... przecież to wiocha i skansen, nie..? No i zawalidroga...!

Ja tylko to tego bo troszkę się na tym znam i sam marze o starym jdm np.https://www.google.pl/search?q=stare+jdm&biw=1093&bih=521&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiS7ceC6_DPAhXkIpoKHTjvBusQsAQIGw#imgrc=E03CV-3RbbBQeM%3A Bardzo często właściciele oprócz tych zabytkowych aut, mają drugie nowe, bardzo plastikowe auto i jeżdżą nimi na co dzień także...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MOSTOSTAL napisał:

Absolutnie... nie rozumiesz tej idei... n.d, n.u

Zapewne jadąc ulicą swoim plastikecoautem pukasz się w głowę widząc kogoś w zabytkowym aucie, maluchu czy youngtimerze... przecież to wiocha i skansen, nie..? No i zawalidroga...!

Idee rozumiem, tylko obawiam się że efekt będzie odwrotny niż zamierzony :)

Wiesz kto obecnie kupuje maluchy polonezy i inne youngtimery ? Ludzie, których stać i dla których taki malczan będzie 2 albo 3 autem w domu. Ktoś kto ma dowozić codziennie dzieci do szkoły, albo robić 100 Km do roboty, nie kupi malucha. A Ci których rzeczywiście nie stać na lepszy samochód z przyjemnością przesiedli by się na coś nowszego.

I tak masz rację, pukam się w głowę, ale nie w momencie kiedy widzę takie auto (wtedy nie wiem czy ktoś jeździ starszym modelem z konieczności czy z zachcianki). Pukam się jedynie wtedy gdy ktoś mi mówi, że kupi sobie malucha bo ma sentyment.

Czyja wiem, czy Alfa Romeo jest "plastikecoautem". ?

Co do marki telefonów pod postami. Wiesz, że są takie aplikacje (np. TapaTalk), które ułatwiają korzystanie m.in. z for internetowych, a model telefonu jako podpis wrzucany jest z automatu? Tak łatwo kogoś zaszufladkować.

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Czemu cytujesz mój post w celu polemiki z Mostastalem???

Cytuj jego posty a cytując moje odnieś się do tego co ja pisze a nie ktoś inny poproszę.

Pozdrowienia

Poz

Cytuje Twój post w celu polemiki z Tobą. Jedynie co możesz mi zarzucić to, że wciąłem się w Twoją dyskusję z innym użytkownikiem.

Odniosłem się do tego co Ty pisałeś, trochę nie ogarnąłem cytatów. Teraz już ogarniam. :)

Edytowane przez FerraEnzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, FerraEnzo napisał:

Idee rozumiem, tylko obawiam się że efekt będzie odwrotny niż zamierzony :)

Wiesz kto obecnie kupuje maluchy polonezy i inne youngtimery ? Ludzie, których stać i dla których taki malczan będzie 2 albo 3 autem w domu. Ktoś kto ma[...]

Co do marki telefonów pod postami. Wiesz, że są takie aplikacje (np. TapaTalk), które ułatwiają korzystanie m.in. z for internetowych, a model telefonu jako podpis wrzucany jest z automatu? Tak łatwo kogoś zaszufladkować.

 

Tapatalk pozwala wyłączyć stopki jednym klikiem..... Jeżeli nawet taki abnegat jak ja wie jak to zrobić, to przypuszczam, że cos w podejrzeniach kol. M jest na rzeczy... ;-)

Mostostal: Moim prywatnym zdaniem, to krótki Julian stoi w tak idiotycznym miejscu, że jego usuniecie powitam z ulgą.... za to np. ten z Hali na Małe jest swietną alternatywą dla kanapy, nawet stojącej niedaleko. Wystarczy nieco wiatru... o który tam nietrudno. Pewnie też z tego powodu pozostały talerzyki widoczne na pierwszej fotce FerroEnzo. Połaczenie sentymentu z uzytecznością....

Proponuje wszystkim oponentom 'starego zelastwa' potraktować orczyki wSON jako jeszcze jedną atrakcję w lunaparku jakim sie niedługo stanie....

OT tak jak taką 'zabawkę' - zamiast złomowiska kilka tys. godzin pracy .... i jedzie!

 

PozdrawiamM

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MOSTOSTAL said:


Widzisz.. nie wszystko kręci się wokół like'ów i chęci pokazania się w sieci.
Przykładem takiego myślenia jest np to że niektórzy na siłę muszą pochwalić się swoim telefonem podpisując każdy post, z jakiego to wypaśnego sprzętu został wysłany.... 9_9, nie tylko na tym forum z resztą.
 

Te podpisy to bardzo często pojawiają się bez wiedzy użytkowników aplikacji Tapatalk - zauważyłeś pewnie, że taka nazwa pojawia się obok tych nazw smartfonów. To appka do ogarniania forów, na których ktoś się udziela. A to, że Tapatalk próbuje skojarzyć swoją appkę z topowymi modelami smartfonów to taki "chłyt marketingowy". 

Kwestia pewnie konkretnych ustawień i niektórzy użytkownicy ich nie zmieniają. Generalnie przekaz taki, że masz bardziej zauważyć nazwę Tapatalk niż model smartfonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mitku.
Nigdzie nie stawiałem tezy o konieczności ścisłego związku narciarstwa z wyciągami. Ja na przykład najpierw nauczyłem sie chodzić na nartach i podchodzić a następnie zjeżdżać nim było mi dane zobaczyć prawdziwy wyciąg. Co ciekawe zdarza mi się to do tej pory. Więc dlatego nie czuję tak mocnego związku z infrastrukturą transportową na stoku.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa ja ostatnio znalazłem i chciałem wyrzucić, takie coś... ale w sumie może ktoś z fanatyków starego!!! by wziął jest brudna, wręcz zafajdana, i ohydnie brzydka ale "stara" to co... może ktoś by... czy nie? 

PS. o jezeeeesiiie! 

PS2.  hej... mamy skanseny, to może... czy też nie? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Na prawde jest mi obojętne czym kto jeździ, jaki ma telefon, ile zarabia i dlaczego tak duzo. Ja nie dzielę ludzi na kapeluchy, mamuśki, kierowców bmw, hipsterów itd. Dzielę ich na fajnych i niefajnych przy czym tych drugich spotkałem bardzo niewielu. Wolę raczej szukać tego co nas łączy a na forum narciarskim jest chyba o to nietrudno[emoji4].
Dla wzmocnienia mojego przekazu wysłałem tego posta wyjątkowo przy użyciu znaków dymnych z własnoręcznie rozpalonego ogniska.
Pozdrawiam. Peace ludzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jasiek napisał:

Aaa ja ostatnio znalazłem i chciałem wyrzucić, takie coś... ale w sumie może ktoś z fanatyków starego!!! by wziął jest brudna, wręcz zafajdana, i ohydnie brzydka ale "stara" to co... może ktoś by... czy nie? 

 

Przeczytałem 10 razy Twój post i nadal nie wiem o co chodzi. O deskę, lodówkę, kotkę czy jakąś kobietę, za którą nie przepadasz (wszystko co wymieniłem, może pasować do opisu...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MOSTOSTAL napisał:


Widzisz.. nie wszystko kręci się wokół like'ów i chęci pokazania się w sieci.
Przykładem takiego myślenia jest np to że niektórzy na siłę muszą pochwalić się swoim telefonem podpisując każdy post, z jakiego to wypaśnego sprzętu został wysłany.... 9_9, nie tylko na tym forum z resztą.

 

Oj oj oj... Wiem,ja też nie nadążam czasem za światem,ale to z jakiego sprzętu ktoś wysłał posta to nie jego chęć pochwalenia się,tylko wgrali "tapatalka" i sama aplikacja takie info wysyła. Nie wiem po co,ale tak jest. To nie chęć pochwalenia się!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, johnny_narciarz napisał:

Oj oj oj... Wiem,ja też nie nadążam czasem za światem,ale to z jakiego sprzętu ktoś wysłał posta to nie jego chęć pochwalenia się,tylko wgrali "tapatalka" i sama aplikacja takie info wysyła. Nie wiem po co,ale tak jest. To nie chęć pochwalenia się!!! ;)

Ja też większość piszę z Tapatalka. Pierwszą rzeczą po zainstalowaniu było wycięcie tej stopki. To tak gwoli wyjaśnienia. Nikogo nie chcę oceniać. Mi to po prostu przeszkadzało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, leitner napisał:

Ja też większość piszę z Tapatalka. Pierwszą rzeczą po zainstalowaniu było wycięcie tej stopki. To tak gwoli wyjaśnienia. Nikogo nie chcę oceniać. Mi to po prostu przeszkadzało. 

Nie każdy się "łapie" w tych wszystkich nowinkach, aplikacjach itp. Naprawdę uwierzcie! Tak jak z tym gmailem grupowym... ;) Przez ostatnie 20 lat dokonał się taki postęp techniczny,że mnóstwo ludzi w moim i starszym wieku nie zawsze to kuma... ;) Na pewno nie podejrzewałbym tu nikogo o szpanerstwo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w stopce najważniejsza jest nazwa Tapatalk, przy której pojawia się model urządzenia. Tym sposobem można zaistnieć w świadomości potencjalnego nowego użytkownika tej aplikacji. Za darmo. A jeżeli urządzenie to jakiś "flagowiec"... tym lepiej. Wzmacnia przekaz. Zauważcie, że w prezentacjach "start-up'owych" pojawia się najczęściej iPhone, jeżeli urządzenie ma być sterowane przez aplikację. Najwidoczniej tak łatwiej pozyskać inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, doc_holl napisał:

Cześć Mitku.
Nigdzie nie stawiałem tezy o konieczności ścisłego związku narciarstwa z wyciągami. Ja na przykład najpierw nauczyłem sie chodzić na nartach i podchodzić a następnie zjeżdżać nim było mi dane zobaczyć prawdziwy wyciąg. Co ciekawe zdarza mi się to do tej pory. Więc dlatego nie czuję tak mocnego związku z infrastrukturą transportową na stoku.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Cześć

Wybacz, że wciągnąłem Cię w tak nierówną wymianę poglądów. Mój błąd.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, paolomario napisał:

Bo w stopce najważniejsza jest nazwa Tapatalk, przy której pojawia się model urządzenia. Tym sposobem można zaistnieć w świadomości potencjalnego nowego użytkownika tej aplikacji. Za darmo. A jeżeli urządzenie to jakiś "flagowiec"... tym lepiej. Wzmacnia przekaz. Zauważcie, że w prezentacjach "start-up'owych" pojawia się najczęściej iPhone, jeżeli urządzenie ma być sterowane przez aplikację. Najwidoczniej tak łatwiej pozyskać inwestora.

Nie wiem czy są tacy,co chcą w ten sposób zaistnieć,ale jestem pewien,że wielu z nas nawet na tą stopkę nie zwraca uwagi! Choćby z powodu braku czasu na przyjrzenie się aplikacji... Ja z nich nie korzystam,bo skoro mój smartfon ich nie potrzebuję do korzystania z forum,to po co mi to? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, doc_holl napisał:

Cześć Mitku.
Nigdzie nie stawiałem tezy o konieczności ścisłego związku narciarstwa z wyciągami. Ja na przykład najpierw nauczyłem sie chodzić na nartach i podchodzić a następnie zjeżdżać nim było mi dane zobaczyć prawdziwy wyciąg. Co ciekawe zdarza mi się to do tej pory. Więc dlatego nie czuję tak mocnego związku z infrastrukturą transportową na stoku.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Cześć

Wybacz, że wciągnąłem Cię w tak nierówną wymianę poglądów. Mój błąd.

To, że ktoś nazywa siebie narciarzem nic nie znaczy - trzeba nim być...- wszystko przed Tobą.

Serdeczne pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy się "łapie" w tych wszystkich nowinkach, aplikacjach itp. Naprawdę uwierzcie! Tak jak z tym gmailem grupowym... [emoji6] Przez ostatnie 20 lat dokonał się taki postęp techniczny,że mnóstwo ludzi w moim i starszym wieku nie zawsze to kuma... [emoji6] Na pewno nie podejrzewałbym tu nikogo o szpanerstwo.  


Dlatego napisałem, że nie chcę nikogo oceniać. Co do maila grupowego, to ja też go nie łapię. I z tego co widziałem, to większość nie łapie [emoji14] Będzie co innego ;)
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej stopki jakoś poznikały.. ;-))    Mnie to dzyndzyryndzy bo sam mam nie byle jaki sprzęt ale czasem śmiech mnie bierze... To tak trochę jak nalepka Pioneer na tylnej szybie ...
"wysłane z Mojego S6... " itd...  Mmm ! I kto tu ma kompleksy? Telefon przedłużenie czy jak..? ;-)
Tak jak ktoś powiedział - te stopki można wyłączyć jednym klikiem. Ta elewacja... :D!

OK dajmy już pokój tym głupstwom...

Co do orczyków w Szczyrku to wartość nostalgiczną i zabytkową mają tylko te pojedyncze wyciągi z początku lat 70.  Krótki Julian, Golgota, Solisko - Suche. Sż to polskie kundle znakomitych ówczesnych wytwórców. Transporta Chrudim (CS) - podpory, Swoboda - orczyki i baterie rolkowe, Doppelmayr / Swoboda - Stacje przewojowe. Wszystko to pod wspólnym szyldem ZnPPW i Mostostalu Czechowice.
Te podwójne też są już leciwa ale to dość młoda konstrukcja, wzorowana na wyciągach DM i Leitnera w latach 80. Wtedy to była super nowość. Nie zestarzały się jeszcze aż tak bardzo. Na świcie pełno jest takich wyciągów i długo jeszcze będą istnieć.
Podobnie z wyciągami orczykowymi Mostostal Zabrze - warte są te najwcześniejsze, najbardziej te z kratowymi podporami wzorowanymi na Muller GMD, który w latach 50 dał na nie licencję. Do dziś ostał się tylko jeden taki - w Suchej Dolinie. Warto go uratować!

Nie wydaje mi się zatem by SON/TMR chciał np zostawić dolny wyciąg Solisko Suche czy Golgotę. Jeśli by została np Golgota - a uważam że powinna bo do np nocnej jazdy jak znalazł i nie każdy chce jechać na oślą łączkę przy małym Julku by potem jechać na Golgotę... - to byłbym zadowolony. Uważam jednak że z tych wszystkich rupieci to właśnie ten krótki Julek jest najfajniejszy. Możliwość przejazdu pod nim... Wszystko można zrobić. ! Poza tym z Krótkiego Julka jest otak tylko możliwość jazdy po jego lewej stronie bo komu się chce obchodzić stację przewojowa dokoła..?? Jak stanie tam kanapa to jej koniec będzie w miejscu górnych przewoi długich Julków. To w czym ten krótki przeszkadza...??? Moim zdaniem jego demontaż nie doda powierzchni stoku. Powiem więcej. Na tym wyciągu właśnie jeździ sporo słabych narciarzy, mamusiek i kapeluchów, w tym też moja żona i dzieci...  Bardzo lubią ten stoczek i nie za długi wyciąg. Wywalenie go odetnie im możliwość z korzystania z tego dość płaskiego odcinka. Oni na Golgotę nie pojadą. W tej samej sytuacji będzie więcej osób. Poza tym po co za każdym razem bulić pełen przejazd kanapą skoro można by taniej tylko na tym odcinku..?? WP_20160226_15_52_25_Pro.jpg

 

 

WP_20160226_15_41_03_Pro.jpg

WP_20160226_15_46_16_Pro.jpg

WP_20160226_15_55_15_Pro.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa ja ostatnio znalazłem i chciałem wyrzucić, takie coś... ale w sumie może ktoś z fanatyków starego!!! by wziął jest brudna, wręcz zafajdana, i ohydnie brzydka ale "stara" to co... może ktoś by... czy nie? 
PS. o jezeeeesiiie! 
PS2.  hej... mamy skanseny, to może... czy też nie? 

Skoro zafajdales to wyczyść lub wyrzuć......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te komentarze o podpisie generowanym przez TapaTalk, z moim wartym kilka tysięcy sprzętem w stopce łatwo odnalazłem się w grupie przywoływanych szpanerów.
Szkoda, bo czym różni się pokazanie w stopce sprzętu od chwalenia się nim lub podróżami w innych działach ?

Jeśli ktoś z Was przebywał kiedyś na forach motoryzacyjnych to pewnie zauważył, że tam ludzie chwalą się samochodami, modyfikacjami, piszą otwarcie ile na daną rzecz wydali kasy.
Z kolei na tym forum pełno jest jadu i ciągłego oblewania się gównem. Co gorsze większość użytkowników to starsi i wydawałoby się inteligentni ludzie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MOSTOSTAL napisał:

...Jeśli by została np Golgota - a uważam że powinna bo do np nocnej jazdy jak znalazł i nie każdy chce jechać na oślą łączkę przy małym Julku by potem jechać na Golgotę... - to byłbym zadowolony...

I tu muszę się nie zgodzić. Golgota w pierwszym rzędzie powinna dostać kanapę. Po pierwsze ze względu na brak możliwości przygotowania torów przez ratrak a po drugie wyciągami nie jeżdżą tylko narciarze. Pamiętajmy również o deskarzach. Dla nich jazda orczykiem na "Golgocie" to prawdziwa Golgota :).

Wiem bo mój zięć jest "parapeciarzem" i wiem ile kosztuje go jeżdżenie tym orczykiem. Nie dość, że stromo to jeszcze muldy i lodowe rynny. (dodam, że jeździ całkiem dobrze).

 

Pozdrawiam.

PS: Problem zjazdu z Golgoty po wybudowaniu kanapy można rozwiązać bardzo prosto - umożliwić jazdę w dół i po sprawie dla uczących się.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...