Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Długość nart dla nastolatki


rumacz

Rekomendowane odpowiedzi

Moja jeszcze urośnie. Wybór 160 oznacza inwestycję na kilka sezonów. Jednak mała waga powoduje, że mam wątpliwości czy narty nie będą za ciężkie. Z drugiej strony długość 153 bo taka jest alternatywa do 160 oznacza, że za chwilę narty trzeba będzie znów zmieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tanova napisał:

Dziewczyna jest leciusieńka jak piórko. Nie wiadomo też, czy jeszcze dużo urośnie - może tak, a może już nie (np. jak moja córka).

Ja bym swojej przy takich parametrach nie kupowała nart dłuższych niż 155 cm.

Cześć

Proszę o uzasadnienie merytoryczne powyższego postu.

Rumacz o jaki typ narty chodzi bo to determinuje wybór. Na czym jeździła do tej pory. Jaki styl ( nie mylić z umiejętnościami) jazdy - raczej napada czy raczej delikatnie. Jazda siłowa czy raczej delikatna i spokojna?

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Proszę o uzasadnienie merytoryczne powyższego postu.

Rumacz o jaki typ narty chodzi bo to determinuje wybór. Na czym jeździła do tej pory. Jaki styl ( nie mylić z umiejętnościami) jazdy - raczej napada czy raczej delikatnie. Jazda siłowa czy raczej delikatna i spokojna?

Pozdrowienia

 

Znalazłem  K2, dimensions: 127/72/106 w dobrej cenie. Wcześniej jeździła na nartach dla dzieci z wypożyczalni a ostatnio jakieś 145 z wypożyczalni.. W jeździe dużo jest do poprawy jednak jest to jazda delikatna i spokojna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rumacz napisał:

Znalazłem  K2, dimensions: 127/72/106 w dobrej cenie. Wcześniej jeździła na nartach dla dzieci z wypożyczalni a ostatnio jakieś 145 z wypożyczalni.. W jeździe dużo jest do poprawy jednak jest to jazda delikatna i spokojna. 

Cześć

A co to za K2? Dużo do poprawy to znaczy? W czym przejawiają się niedoskonałości?

Pozdrowienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

A co to za K2? Dużo do poprawy to znaczy? W czym przejawiają się niedoskonałości?

Pozdrowienia

 

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,k2,superburnin,5612.html

Do poprawy sporo. Generalnie to postawa, ręce, wyginanie się do tyłu .... Radzi sobie jednak nawet na łatwiejszych czarnych w AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki za uściślenie.

Uwzględniając powyższe wybór nie jest raczej pomiędzy nartą 153 a 160. Tylko 160 cm a może nawet dłuższą, jeżeli kupiona narta ma to być kobieca narta średniej klasy - czyli prezentowane K2. Twoja córka jest na etapie jazdy na płaskiej narcie ze stosunkowo niewielkim wykorzystaniem geometrii narty. Pytanie teraz czy kupujemy nartę, na której ma się jej fajnie jeździć czy też taką która zmusi ją do jazdy dokładniejszej z zadbaniem o technikę?

W pierwszym wypadku podane K2 będzie OK z zastrzeżeniem, że skoro narta ma speed rocker ( co to jest tak naprawdę?) córka nie będzie wykorzystywała efektywnej długości narty w jeździe. Czyli trzeba by kupić nartę aby jazda technikami ślizgowymi była bardziej efektywna i nie wymagała siły a narta na twardszym podłożu nie latała. Zaprezentowane k2 minimum 160 cm w tym wypadku.

Ja jednak sugerowałbym druga drogę czyli nartę o profilu slalomowym z jak najmniejszym rockerem ale sztywniejszą - np któraś ze slalomek z niższej półki. Narta sztywniejsza i taliowana spowoduje, że sama narta będzie dążyła do jazdy po łuku. W wypadku takiego wyboru 155cm będzie bardzo dobre. Tutaj na przykład może być:

http://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,rossignol,radical-8sl-slantnose,6920.html

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superburning 160cm. To męski K2 charger w damskim malowaniu. Narty solidna, dośc ciężka ( drewno+blacha) i nie zepsuta dużym rockiem -ma praktycznie niezauważalny 'speedrocker'. Nieco szersza z Taliowaniem skalomowym ( ze 12m). Narta nie bywa w polskich wypożyczalniach wiec trudno sprawdzić przed kupnem.


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...