Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dunes


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Bumer napisał:

Może gdzieś nad morzem taką górkę usypać?

Andrzej niedaleko Łeby już jest spora wydma (Słowiński Park Narodowy) ;) ...ale jakby chcieć podsypać na niej jeszcze trochę piasku by pojeździć na deskach - wszawobrodzi z pewnością przykuli by się tam do czegoś w ramach protestu ;) i dezaprobaty ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Takich wydm na których można pojeździć jest sporo nie tylko w Słowińskim Parku. Niestety u nas jest zupełnie inny klimat niż w Peru, piasek inaczej się zachowuje i jest po prostu inny - skład mineralny jest inny. Poza tym jak chcecie tego próbować to narty muszą być na złom - mam parę par dla chętnych. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Takich wydm na których można pojeździć jest sporo nie tylko w Słowińskim Parku. Niestety u nas jest zupełnie inny klimat niż w Peru, piasek inaczej się zachowuje i jest po prostu inny - skład mineralny jest inny. Poza tym jak chcecie tego próbować to narty muszą być na złom - mam parę par dla chętnych. Pozdrowienia

Aż strach Cię poprawiać :) ale chyba skład mineralny musi być bardzo zbliżony (w końcu to piasek czyli kwarc). Podejrzewam za to, że kształtem ziaren i ich wielkością te piaski mocno mogą się różnić. Zajrzałem do wiki i znalazłem piaski eoliczne - dobrze obtoczone i o zbliżonej granulacji - co powinno ułatwiać jazdę. Nie zmienia to postaci rzeczy, że widać po układzie sylwetki, że był duży opór  i wcale to takie łatwe ani przyjemne do jazdy nie jest. Pomijając, że to pewnie super fun jest w takich okolicznościach przyrody pozjeżdżać. Chętnie bym spróbował - najbliżej to chyba Sahara???

 

Pozdro

Wiesiek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Masz rację oczywiście bo piasek to skała złożona głownie z ziaren kwarcu ale domieszki mogą być bardzo różne i wpływać na jego spoistość i "właściwości jezdne". Ważna będą też domieszki innych frakcji i nie wiem nawet, które będą lepsze ale odniesienie do rodzajów śniegu by się znalazło myślę.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wujot napisał:

Nie zmienia to postaci rzeczy, że widać po układzie sylwetki, że był duży opór  i wcale to takie łatwe ani przyjemne do jazdy nie jest. Pomijając, że to pewnie super fun jest w takich okolicznościach przyrody pozjeżdżać. Chętnie bym spróbował...

Też jestem ciekawy takiej jazdy. Z pewnością jest inaczej... wydaje mi się, że w komforcie ma to spore znaczenie, oprócz konsystencji, waga pisaku pewnie jest istotna.

Z tego co kiedyś wyszukiwałem w necie - to są biura podróży, które oferują tego rodzaju atrakcję w czasie letniego urlopu. Wujocie podejrzewam, że ławiej byłoby znaleźć taką atrakcję w Arabii Saudyjskiej...no i teraz LOT oferuje tam bezpośrednie loty.

Niby Sahara bliżej, ale jakoś mniej bezpieczna mi się wydaje w chwili obecnej.

Edytowane przez marboru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można skorzystać na miejscu z wypożyczalni ;)

_75065699_skiwithsign.jpg

Teraz najtańsze loty to chyba do Maroko i gdzieś tam chodzi mi ten pomysł :) połączenia wspinania w Todra i nart :) i może z wyjściem na Toubkal 4167m? :) na skiturach? :D

31063304331_0757d675e2_b.jpgDSC04213 by Michał Semow, on Flickr

FotoRelacja z Maroka - Michała Semowa:

https://www.flickr.com/photos/141117553@N02/albums/72157676877910965

 

Pozdr
Tomek
 

Edytowane przez MajorSki
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboru napisał:

Też jestem ciekawy takiej jazdy. Z pewnością jest inaczej... wydaje mi się, że w komforcie ma to spore znaczenie, oprócz konsystencji, waga pisaku pewnie jest istotna.

Z tego co kiedyś wyszukiwałem w necie - to są biura podróży, które oferują tego rodzaju atrakcję w czasie letniego urlopu. Wujocie podejrzewam, że ławiej byłoby znaleźć taką atrakcję w Arabii Saudyjskiej...no i teraz LOT oferuje tam bezpośrednie loty.

Niby Sahara bliżej, ale jakoś mniej bezpieczna mi się wydaje w chwili obecnej.

A ja w piasku się bawiłem się jak miałem 5 lat. Zresztą już wtedy wolałem śnieg od piasku. Jak narty lub snowboard to tylko po białym, a nie po piaskowym. Wyobraźnia mi działa - piasek w gaciach, nosie, uszach, zębach, o oczach nie wspomnę, używam soczewek kontaktowych. Ale bym klął, z piaskiem w oczach. Przyjemności dla mnie zero. I do tego jeszcze ten cholerny upał, którego nienawidzę!!!

PS Ale jak komuś nie przeszkadza, to proszę bardzo - powodzenia!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marionen napisał:

A ja w piasku się bawiłem się jak miałem 5 lat. Zresztą już wtedy wolałem śnieg od piasku. Jak narty lub snowboard to tylko po białym, a nie po piaskowym. Wyobraźnia mi działa - piasek w gaciach, nosie, uszach, zębach, o oczach nie wspomnę, używam soczewek kontaktowych. Ale bym klął, z piaskiem w oczach. Przyjemności dla mnie zero. I do tego jeszcze ten cholerny upał, którego nienawidzę!!!

PS Ale jak komuś nie przeszkadza, to proszę bardzo - powodzenia!

Wszystkiego w życiu warto spróbować! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak strzeliłem z tymi skiturami, ale wychodzi na to, że się da... a co najważniejsze sporo osób to uskutecznia :) i wcale nie jest to takie trudne (zjazd wyceniony w skali francuskiej na 3.1 czyli średnie nachylenie w szerokich żlebach/kuluarach 35st, mogą pojawić się krótkie fragmenty 40-45st). Najlepiej luty-kwiecień.

 

 

Pozdr
Tomek
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MajorSki napisał:

Tak strzeliłem z tymi skiturami, ale wychodzi na to, że się da... a co najważniejsze sporo osób to uskutecznia :) i wcale nie jest to takie trudne (zjazd wyceniony w skali francuskiej na 3.1 czyli średnie nachylenie w szerokich żlebach/kuluarach 35st, mogą pojawić się krótkie fragmenty 40-45st). Najlepiej luty-kwiecień.
 

Piękne filmiki - ta druga ekipa to już była mocna. Piękna jazda, uwzględniając pewnie kilkunastokilogramowe plecaki i wcale nie aż taki łatwy śnieg (no i lekki sprzęt). Mignął mi ABS i Snowpulse. Mariusz pewnie zauważył Backlandy.

Wspinaczka skałkowa w butach narciarskich coś mi przypomniała :)

To co w przyszłym sezonie Tubkal?

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...