Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór narty gigantowej dla kobiety


Jacek1914

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przede wszystkim witam i pozdrawiam serdecznie, ponieważ jestem tutaj nowy. 

Proszę o poradę. Szukam narty dla żony

160/54, jeżdżąca dobrze poziom 7/8, ale do tej pory slalomka HEAD i supershape Magnum 149cm. 

Chciałaby się przesiąść na coś o radiusie 14-16, przy długości 155-160cm. 

Z grubsza poszukałem w necie i problem ze znalezieniem czegokolwiek w podanych wyżej parametrach.

Za wszystkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny. 

Pozdrawiam Forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. ;)

Jeśli 7 to nadal dziwię sie pytaniu, ale niech będzie.

GS ma służyć do jazdy dłuższym skrętem ze zdecydowanie większą prędkością, więc kompletnie nie rozumiem dlaczego ma być tak strasznie krótki.

Proponuję 166cm http://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,atomic,redster-doubledeck-3-0-gs,8767.html,

albo 165cm http://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,fischer,rc4-worldcup-rc,9373.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być dużo na nartach. 14 dni ferii nie wystarczą by trafić wystarczająco długo chociaż 20cm puchu.

8 to regularnie jeżdżący zawody i kończący je w środku stawki

9 to regularnie jeżdżący zawody i kończący je w czołówce.

Gigant o puchar burmistrza nie jest zawodami. Znów bardzo trudne do osiągnięcia dla narciarza nizinnego. Jeśli nie jest się chociaż 90dni w roku na nartach to jest to po prostu niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze napiszę, że zgodnie z wymogami techniki PZN, przynajmniej z 2016, może coś się zmieniło?. Nic mi na ten temat nie wiadomo, to ta osoba śmigająca sobie w tym puchu na7 wg. Ciebie, nie jedzie poprawnie technicznie. 

Pozdrawiam

...jeździmy z żoną po 3-4 tygodnie rocznie od 2001r. Tylko z polskimi szkołami narciarskimi Austria/Włochy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zacznijmy od początku. Promień 14-16 to nie jest narta GS, chyba , że mówimy o nartach juniorskich. Z opisu wynika, że żonie pasowałaby narta typu Master. Najkrótszy Master Rossignola to 170 cm i 16 m promień i to może być dobry wybór. Ma to jednak swoją wadę. Narty tej klasy są obecnie bardzo modne i trzymają strasznie ceny.

Jest jeszcze inna opcja, którą można rozważyć jako przejściówkę choć nie lubię tego typu porad. Po prostu Juniorski GS. Córce nabyliśmy ostatnio takiego GS - 165cm i chyba 18 promień i jazda jest super. Pomimo, że ma 12 lat parametrami przypomina Twoją żonkę więc może będzie to jakieś rozwiązanie.

Na GS na razie bym się nie pchał bo po nartce dla dzieci może być szokiem w sensie jazda na narcie o promieniu +20. 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedź dot. narty juniorskiej. Zapomniałem, że żona miała już kilku godzinną?, przygodę z fisherem juniorskim kilka lat temu. Ale właśnie, to było kilka lat temu i się nie polubili;-). Może teraz warto spróbować. 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak napisałem powyżej nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań ale skoro "chodzą"....

Moją żona jest teraz na etapie szukania dłuższej narty i Master 170 cm byłby tym wyborem gdyby nie ten may promień. Żona ma 165 cm wzrostu i waży jakieś 58kg. Zakładam, że jeździ na 7 czyli taki w miarę zorientowany pomocnik instruktora. Ja bym po prostu spróbował i tyle. Testowanie nie ma większego sensu przy wyborze konkretnej narty ale gdy celem jest zapoznanie się ze specyfiką grupy nart (jak rozumiem jej nieznanej) ma bardzo duży sens. Jeżeli Twoja Pani ogarnia jazdę tak jak opisujesz nie powinna mieć problemu z żadną nartą, pamiętać jednak należy, że na narcie GS lub pośredniej (o takiej raczej  mówimy) stosowanej do codziennej jazdy, duże znacznie ma technika, automatyzm w wyjściu ze śladu ciętego, umiejętność łączenia w jeździe technik ciętych i ślizgowych oraz bardzo dobre śmigi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie zadanie przed doradzajacymi. Dobór nart dla kobiety przez grupę forumowiczów  za pośrednictwem mężczyzny! I to jeszcze jakiej kobiety? To ona mogłaby większości forumowej doradzać.  Ale koniec, niech będzie.  Mnie przyszła do głowy taka myśl,  łatwiej byłoby mi do narty dobrać kobietę!  Czyli odwrotnosc! A jakże,  np narty gigantowe- Anna Feninger. A co, źle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...