Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ustroń -Palenica


marcinn

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ujeżdziliśmy się na Palenicy rodzinnie

Z samego rana warunki określił bym na dobre,plus

Temperatura ok zera,spora ilośc śniegu,80 procent technicznego 9_9

Wszystko pięknie ale po 1.30 ludzi w uj...

Trasa z szybkością światła  zmienia się w lodowisko z wystającymi minerałami

Robimy przerwę techniczną,wracamy do gry na 2 godzinki i ewakuacja do domku,robi się niebazpiecznie

Ps,Jutro zdecydowanie tury :)

 

 

IMAG0015.jpg

IMAG0016.jpg

IMAG0017.jpg

IMAG0019.jpg

IMAG0021.jpg

IMAG0023.jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
17 minut temu, Gerald napisał:

Serio? Przecież od 2-3 miesięcy wisi oferta sprzedaży całego ośrodka.

Ja bym wolał kupić coś co funkcjonuje ;)

 

Cytat

 

Od kilku dni na Klepkach wszystkie wyciągi są już czynne 1f642.png:) A dziś do stoków na, których można poszusować dołączył Ośrodek Palenica 1f642.png:)

Zdjęcie użytkownika SKIPASS WISŁA.
SKIPASS WISŁA

 

 
 
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinn napisał:

Byłeś ?

Jeśli tak to napisz coś o warunkach

 

Czekałem na otwarcie tej niszowej stacji :D Mam do niej słabość i blisko z domku. Ponieważ ostatnio objeżdżam cały Ustroń i Wisłę to może wpadnę tam wieczorkiem jak będzie warunek i na pewno coś skrobnę na forum ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, surfing napisał:

Ja bym wolał kupić coś co funkcjonuje

Jak widać funkcjonuje. Nie jest łatwo utrzymać takie stacje narciarskie. Kiepskie zimy. Poza tym, ludzie lubią wygodne wyciągi, i jak najmniej przeszkód. Narty 20 lat temu to nie to samo co teraz. Chyba że skitury.

Palenica ma jedną olbrzymią zaletę - wszystko należy do jednego właściciela (grunt + wyciąg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że w ramach mojego ostatniego objeżdżania stacji w mojej okolicy zawitam wieczorem na otwartą niedawno Palenicę w Ustroniu. Żeby nie robić z "gęby cholewy" zjawiłem się tam dzisiaj późnym popołudniem :D To co napiszę poniżej może być uzupełnieniem do relacji z rana @marcinn,

Stacja jest zapomniana , ze starym wolnym krzesłem ale ma swój klimat i nikt tam nie jeździ co mi akurat pasuje bo mam do niej najbliżej :D Najpierw (po mojej ostatniej "przygodzie" z Poniwcem) utwierdziłem się telefonicznie , że będzie działać do 20. Ponieważ odpowiedź była twierdząca ponownie zaryzykowałem. Zjawiam się na miejscu przed 17 i kupuję karnet. Wsiadam na krzesło obserwuję okolicę i stok i uświadamiam sobie , że jestem na stoku sam, samiusieńki :D O.o Nie ma nawet do kogo gęby otworzyć :( Tak było przez całą pierwszą godzinę a po godzinie przybył jeszcze jeden narciarz ...normalnie szok ! :D :D ale tutaj to chyba standard .....

Co do warunków to czytając relację z rana na pewno było wtedy lepiej a pewnie nawet i w trakcie dnia bo jak pytałem ludzi schodzących ze stoku wcześniej to potwierdzali ,że trochę miękko ale bardzo fajnie. Na wieczór to "miękko" zaczęło przymarzać (stok nie był dzisiaj ratrakowany bo jest za mało śniegu ) i zaczęły się robić takie przymarzające delikatne odsypy. Muld nie było bo przecież nikt tam nie jeździ. Trasa przygotowana na jakieś 15 metrów szerokości.  Po "widnoku" znalazłem kilka przetarć ale na boku czyli nieszkodliwych. Potem ze względu na raczej słabe oświetlenie ciężko coś wyłapać :D

Czy warto przyjechać ? Teraz na pewno raczej rano albo za dnia jeśli komuś nie przeszkadzają opisane ograniczenia - wg mnie teraz tylko dla lokalesów . Ja wieczorem pojeździłem ale szczerze też bez szału. Jak dosypie śnieg to na pewno się tam ponownie zjawię bo lubię tą starą stację.

PS Jeśli ktoś się wybiera jutro z rana to potwierdziłem na miejscu, że na rano będzie wyratrakowana

Pozdrawiam Bolec :D

12.png

8.png

11.png

10.png

2.png

5.png

1.png

13.png

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ustroń Palenica jazda bez kolejek

Dnia 27.01.2019 o 17:35, matis991 napisał:

Dziś odwiedziłem Palenicę w Ustroniu. Temperatura +1.5. Kasa - karnet 4h 65 zł i 8.05 pierwszy wyjazd. Piękny delikatnie zmrożony sztruksik :) Warunki przez pełne 4 godziny bardzo dobre. Ludzi mało, ani razu nie stałem w kolejce. No cóż wyciąg może i stary ale przynajmniej jazda non stop a orientacyjny czas wyjazdu to 8 minut. W komentarzach widziałem czasami negatywne komentarze za przygotowanie stoku ale chyba nowy ratrak robi dobrą robotę. Od około 11 na samym dole na dojeździe do kanapy miejscami (głównie środkiem) pojawiał się lód ale bokami do ominięcia.

DSC_1494.JPG

 

 

 

 

DSC_1500.JPG

 

DSC_1507.JPG

DSC_1509.JPG

DSC_1516.JPG

DSC_1518.JPG

DSC_1523.JPG

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko działa, od poprzedniego sezonu jest nowy właściciel, bardzo sie stara choć łatwo nie ma, Palenica w Ustroniu to jeden z moich ulubionych stoków, bez kolejek i bez odsypów powodowanych niebeskotrasowcami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała Palenica nie wymaga dł¨ższego wyciągu, to jest stok do nauki jazdy, na wyższym odcinku uczący się nie dawali rady, bardzo słuszna decyzja, na tym etapie wielu jeszcze ma problem z dojazdem do punku wysiadania :), moim zdaniem jest to jedno z najlepszych miejsc do nauki jazdy, nie wiem jak teraz ale kiedyś w karczmie przy stoku było bardzo przyjemnie i dobre jedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...