Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart dla średniozaawansowanego


Blivi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Poszukuje nart dla taty, załączam szablon podwędzony z innego forum :)

1. Mężczyzna
2. 52 lata
3. 65kg
4. 165cm wzrostu, dbający o sylwetke
5. Bardzo długo, ponad 20 lat napewno 
6. W skali tamtego forum 7/8, (średniozaawansowany/zaawansowany)
9. Nie lubi szaleć na stoku, jeździ raczej spokojnie i stara się utrzymać stylową postawę
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Trasy czerwone, w Polsce
11. Jeździ raczej turystycznie
12. Co tydzień wyjeżdża na jeden dzień na stok
13. Możliwości finansowe - od okolo 1200 - 2000zł

Nie wiem jaką długość narty wybrać, ani model ani producenta. Celuję w popularne marki takie jak Atomic, Fisher, Head, Blizzard etc. Narty chcę kupić nowe :)

Dziekuję z gory i pozdrawiam serdecznie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak długie narty? Czytałem, że narta powinna być do okolo nosa :o 
"Generalnie mówiąc panowie powinni wybierać narty których długość mieści się miedzy podbródkiem a czołem. U pań granica ta przesuwa się trochę w dół i powinna mieścić się między wysokością klatki piersiowej a nosem. Jeśli w nartach występuje Rocker do zalecanych długości należy doliczyć przynajmniej 5 cm. Dobrym przykładem jest tutaj seria nart allroundowych Fischer Progressor, które średnio dobieramy minus 10-15 cm od wzrostu." źródło: http://trojansport.pl/webpage/jak-dobrac-odpowiednia-dlugosc-nart.html

Faktycznie napisali tam, że przy szybkiej jazdździe wybrać narty takie jak wzrost, ale tata jeździ spokojnie, zazwyczaj czekam na niego na dole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak mówią spece na tym forum, długość narty z rockerem powinna być taka jak wzrost bądź nawet dłuższa.

167 cm przy umiejętnościach Twojego Taty bedą naprawdę dobra długością i będzie sie dobrze prezentował na stoku utrzymując na nich stylowa postawę.

Tylko czy kolorystyka będzie odpowiednia do stroju czy innych dodatków to już kwestia indywidualna.

Edytowane przez wojgoc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blivi napisał:

Zapomniałem dopisać, poszukuję nart carvingowych, czy tez all mountain (nie znam się, wydaje mi sie ze to to samo)

Narty carvingowe i all mountain to nie to samo. Carvingowe to narty taliowane (boki wycięte z okręgu), czyli mówiąc prościej, szersze w dziobie i piętce, a węższe pod butem. All mountain to narty nieco szersze pod butem ok 76-90 mm przeważnie taliowane (ale niekoniecznie), ułatwiają jazdę w gorszych warunkach, ale nie nadają się do jazdy sportowej. Standardowe narty carvingowe mają szerokość pod butem ok 66-74 mm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, wojgoc said:

bo jak mówią spece na tym forum, długość narty z rockerem powinna być taka jak wzrost bądź nawet dłuższa.

167 cm przy umiejętnościach Twojego Taty bedą naprawdę dobra długością i będzie sie dobrze prezentował na stoku utrzymując na nich stylowa postawę.

 

A i kolana taty to docenią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za szybkie odpowiedzi :D Nie spodziewalem sie takiego zainteresowania :D
Sprawdzilem na stronie i rekomendują 163cm dla modelu F19, 160cm dla F18, 160cm dla F17, 165cm dla F16 i 163cm dla Brilliant Pro O.o

Narty ładne a i cenowo widzę, że przystepne, ale moze macie jeszcze jakies pomysly/propozycje innych producentow? Tak żebym mogl sobie poprzebierać, jakby nie byly dostepne w moich rejonach ;> Z rozmiarem bym prosil bo widze, ze co narta to inne wymagania :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...