Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Z cyklu co mnie gryzie Czechy


krzysztofbr

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu  o mnie gryzieJ

Czesi i Szpindlerowy  Mlyn.  Jestem tu 6 raz na nartach a z racji gry w hokeja nie wiem który w Czechach. Mam wrażenie, ze to co kiedyś mi ktoś mówił, że Czesi niespecjalnie lubią Polaków się potwierdza. Ceny coraz wyższe bez względu na jakoś polaku płać płać, mimo, że największą ilość koron zostawiamy nie wiem czemu tak lubią były DDrówek czy inne nacje.

Niestety teoria, że na chama oszukują przy wydawaniu reszty się potwierdza. Widziałem to ja moja dziewczyna, mi osobiście zdarzyło. Zamiast np. 50 koron 20 itd. Nagminne!

Druga sprawa wczoraj miałem np. niefajnie spięcie z 4 kolesiami co szukali zaczepki. Okazało się, że w Szpindlerowym Młynie..3 kelnerów i właściciel knajpy nie zna numery na czeska policję!!! Dobrze, ze nie uniosłem się męskim honorem bo byśmy mieli czarne worki po stronie polskiej iczeskiej.

Czemu to piszę.. hmmm wcześniej byłem zakochany w Czechach ale powoli dochodzę do wniosku, że  poza bliskością więcej nas dzieli niż łączy. Nikomu źle nie liczę ale Czesi obudzą się w z ręką w nocniku jak ludzie zaczną jeździć bardziej do Austrii i dalej. Już teraz to jest widoczne, ludzie wolą zapłacić więcej i mieć dobrą jakość.

 

 

 

 

 

Edytowane przez krzysztofbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to szybciutko dogonili niektóre sporo większe ON w Austrii😨, mi 6-dniowy skipass 2+1  w Szpindlu wychodzi prawie 2 tysiaki🤑 do tego kwatera cenowo też niezbyt atrakcyjna,sporo kwater ze wspólnymi łazienkami😲 nie pozostaje nic innego tylko obierać kurs na jedynie słuszny kierunek🍻⛷

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpindl jest chyba najdroższym ośrodkiem w Czechach. W ubiegłym roku znajomy chciał mi odsprzedać 3 noclegi w Szpindlu "w dobrej cenie". Te 3 noclegi kosztowały niewiele mniej niż koszt mojej typowej trzydniówki w Austrii (wliczając dojazd, karnet i noclegi :)

A co do kelnerów,  to nie jest tak że kantują tylko Polaków, w podręczniku do nauki czeskiego jest czytanka: scenka w restauracji z kelnerem - oszustem ;)

Mnie w Czechach częściej irytują nasi rodacy niż Czesi, nie wiem skąd u nas to częste, nieuzasadnione poczucie wyższości. 

Ja osobiście wolę czeskich kelnerów niż np. polskich kierowców ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie czuje różnicy. Można nawet stwierdzic że jakość obsługi się polepsza. W sprawie noclegów pislaem maila ostatnio po polsku i po angielsku, Czesi odpowiedaja bez problemu po polsko-czeski.

Miałem dojechać do pensjonatu na 22, też nie było problemu. W drodze napisałem smsa że będę 20:30. Pani mi nawet odpowiedziala. 

Trzeba brać pod uwagę że mentalność czeska jest inna i się do tego trochę ugiąć. Ja osobiście nie spotkałem się z oszustwami przy wydawaniu.

Ostatnio w spindlerivej budzie kuzyn płacił złotówkami i kurs zbójecki 0.2. Ale nie zdążył się ze mną skonsultować, ja byłem w WC. Bo byśmy płacili kartą, nie mieliśmy koron. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2018 o 21:02, MarioJ napisał:

Ja osobiście nie czuje różnicy. Można nawet stwierdzic że jakość obsługi się polepsza. W sprawie noclegów pislaem maila ostatnio po polsku i po angielsku, Czesi odpowiedaja bez problemu po polsko-czeski.

Miałem dojechać do pensjonatu na 22, też nie było problemu. W drodze napisałem smsa że będę 20:30. Pani mi nawet odpowiedziala. 

Trzeba brać pod uwagę że mentalność czeska jest inna i się do tego trochę ugiąć. Ja osobiście nie spotkałem się z oszustwami przy wydawaniu.

Ostatnio w spindlerivej budzie kuzyn płacił złotówkami i kurs zbójecki 0.2. Ale nie zdążył się ze mną skonsultować, ja byłem w WC. Bo byśmy płacili kartą, nie mieliśmy koron. 

 

 

w kwestii oszukiwania ja też staram się nie powielać tych opowieści. w ciągu pół roku widziałem 4 takie sytuacje, dwie mnie dotyczyły, w kwestii czechów i ich mentalnosci na pewno. ale np. tekst, ze nie znają numeru na policje, jak 4 kolesi wyraźnie chce mnie pobić gdzie spaceruje z dziewczyną. wiem jak by to sie skonczylo jak bym nie probowal rozladowac atomsfery albo wdal sie w bójkę. z mojej perspektywy. policja w Szpindlu i Straz Miejska. dobra do mandatow za parkowanie. ale do niczgeo innego.

aby nie było Kocham Czeskie góry ale jakos tak coraz słabiej i mniej przyjaźnie to wyglada. bylem tutaj wiele razy jak rowniez na obozach hokejowych.

zbyt wiele nieprzyjemnych sytuacji widze i opowiadaja mi inni znajomi.

niech się Czesi troche udlawia i przemysla, ze trzeba szanowac polakow bo zostawiamy u nich ogromna czesc pieniedzy z turstyki.

np, zdjecie o odsprzedawaniu skipasow jest tylko po polsku...to dokladnie oddaje co o nas mysla.

ps. Szpindel uwazam za bardzo dobry osrodek ale mam prawo, ze cos sie przestalo mi tutaj podobac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...