Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Słuchaj, każdy ma prawo do swojej opinii. Jeśli nie podobało mi się na niecałej połowie Schladming uznałem że dalej też nie będze mi się podobac zwłaszcza że największym problemmem nie były trasy a ich stan, oraz ilośc ludzi. Tak jak trafnie napisał Turysta69 - inaczej ludzie rozkładali się we Flachau a inaczej w Schladming. Odnośnie Hochkonig - nie mogliśmy jechać dalej bo żona nie dałaby rady - testowo pojechałem dalej czerwonymi i nie zaryzykowałbym puszczenia jej tam z jej umiejętnościami - jasne zjechałaby tylko po co ? Żeby zaliczyć sztukę ? Lepiej relaksować sie i odpoczywać tam gdzie jej pasowało. Zwiedziłeś samemu te ośrodki ja także - każdy z nas ma swoją opinię i na tym poprzestanę.

Niekwestionowanymi liderem tego regiony jest dla mnie Flachau/Alpendorf i gdybym tam miał wrócić to na pewno do tego ośrodka i to na więcej niż 1 dzień.

Nie mniej bardziej wolę otwarte tereny, duże ekspozycje dlatego w następnym sezonie wracam w rejony Tyrolu zwłaszcza że do odkrycia pozostało mi naprawdę sporo.

22 godziny temu, paypal napisał:

Uwaga na winietę czeską - na stacji gdzie zawsze kupowałem zaraz za granicą po raz kolejny cisną kity że nie maja 7 dniowej - trzeba brać miesięczną. Moja sugestia - do Ostravy i tak jest bezpłatnie a potem po 7-8km jest ogromna stacja Benzin - tam zawsze wszystko jest dostepne.

Raczej nie kłamali. Takiej winiety nie ma, jest co najwyżej 10-dniowa.

Witaj,

Widze że zwiedziłeś tę część której ja nie ogarnąłem w tym roku, byłem od połowy stycznia przez tydzien w Dolinie Gastein, podobnie jak w zeszłym roku i najeździłem sie na maksa. W ośrodkach pusto, śniegu nawaliło tyle że aż za dużo było, jeździliśmy we wszystkich ośrodkach doliny plus Flachau-Wagrain-Alpendorf (tam jak zwykle wiecej ludzi niz w dolinie ale taki urok tego ośrodka), planowalismy Hochkonig ale warunki nie pozwoliły. Wszystkie ośrodki dobre dla rodzin z dziećmi, no może z wyjątkiem Sportgastein, tam 90% tras to czerwone do jazdy bardziej sportowej niz rekreacyjnej, natomiast w pozostałych ośrodkach przekrojówka, od bardzo łatwych niebieskich do bardziej wymagających czerwono-czarnych badz czarnych. Polecam sprawdzić jak tej części Ski Amade jeszcze nie zwiedziłes.

Pozdrawiam.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Sportego360
      Cześć,
      Jak korona się nie wzmoże to pod koniec marca chciałbym się wybrać do Austrii i poeksplorować teren między Schladming a Saalbach. 
      Będę szukał stacji średnich, do zjeżdżenia i sfilmowania w ciągu jednego dnia. Wstępny koncept już ma ale chętnie posłucham dobrych rad i zrobię korekty.
      Wyjazd na tydzień - ambitny plan jeżdżenia od soboty do następnej niedzieli. Przy czym pierwszy i ostatni dzień to jakieś pół dnia na stoku.
      Plan:
      - sobota - Hochkar 
      - niedziela - Flachauwinkl
      - poniedzialek - Obertauern
      - wtorek - Zell am See
      - środa - Kaprun
      - czwartek - Saalbach
      - piątek - Kitzbuhel
      - sobota - Kitzsteinhorn
      - niedziela - Schladming
      Dajcie znać co myślicie o tym planie.

• By tanova
      Blisko, coraz bliżej ...
      Pojutrze, w sobotę rano ruszamy na narty w stronę Zimy (Ziemi) Salzburskiej. W tym roku na pełny tydzień - siedem dni jazdy w dolinie Gastein i okolicach. Wreszcie !
      Gastein odwiedzamy po raz drugi, ale pierwszy raz na nartach. W lecie 2013 roku spędziliśmy tam wakacyjny tydzień wędrując po górach i zwiedzając okolicę. A było wtedy tak:
      Elegancko-nostalgiczne Bad Gastein - tam mieszkaliśmy:

Stubnerkogel:

Großglocknerstraße i trochę zimy latem w tle:

Proszę Państwa, oto miś:

Salzburg:

Szlakiem ze szczytu Fulseck przez Schuhflicker do Dorfgastein:

Darek poszedł szlakiem granią (po lewej), a ja z córką dołem, nad Schuhflickersee.
      Widok znad jeziora - ten mały punkcik na siodle po prawej to Darek - pomimo odległości akustyka była tak świetna, że bez trudu mogliśmy ze sobą rozmawiać normalną siłą głosu:

Trochę flory ...

I fotka z rodzinnego albumu ...

A teraz odwiedzimy te miejsca w zimowej scenerii!
    • By Qukiz
      Witam,
      Mam dwa miejsca na narty. Wyjazd dziś w nocy, 3 dni na śniegu i powrót 6.01. Jedziemy do Flachau, w planach jeszcze turniej 4 skoczni w niedzielę.
      724-724-626 więcej informacji pod telefonem.
    • By mifilim
      No więc tak wyszło, że spontanicznie, razem z @kmarcin i jego synem, wylądowaliśmy wczoraj w okolicach Schladming a dokładnie w Öblarn, zamiast na Słotwinach …
      Dziś na pierwszy ogień poszedł Hauser Kaibling i potem Planai. Pogoda w kratkę tzn. trochę słońca i trochę śniegu i wiatru. Warunki bardzo dobre – trochę ostatnio dopadało a śnieg trzymał przez cały dzień mimo dodatniej temperatury. Ludzi w normie tzn. w szczycie stanie w kolejkach sporadycznie do 2 minut.
      Moja rehabilitacja najlepiej dziś przebiegała na trasie nr 3. Długa i fajnie nachylona do ćwiczeń wszelakich. Generalnie lepiej mi się jeździło (i warunki po południu lepsze też) na Hauser Kaibling niż na Planai.
      Parę fotek:

foto by @kmarcin

foto by @kmarcin

foto by @kmarcin
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...