Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
spajder1.0

Porównanie nart oraz najlepsze narty świata.

Recommended Posts

Witam,

Na rynku jest wiele firm zarówno tych dużych jak i bardziej niszowych. Rozbieżność cenowa również jest spora, a wyższa cena nie zawsze idzie z jakością. Zastanawiam się jakie są najlepsze narty zjazdowe. Na tej stronie https://www.top-narty.pl/narty-zjazdowe?sort=price&dir=desc możemy zobaczyć narty za kilkadziesiąt tysięcy, natomiast tutaj https://shop.majestyskis.com/pl/5-narty?orderby=price&orderway=desc&orderway=desc tańsze ale nietypowe. Są również bardziej komercyjne takie jak te https://www.snowshop.pl/narty-head-worldcup-rebels-irace-2018-wiazania-freeflex-evo-11-br-85 oraz Stöckli Laser GS.

Chciałbym żebyście porównali te narty i napisali które lepsze oraz jakie waszym zdaniem są najlepsze narty jakie istnieją zarówno te niszowych firm jaki i dużych. Oczywiście nie patrząc na cenę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jaki jest najlepszy samochód na świecie, a jaki jest najlepszy ośrodek narciarski, a najlepszy rower, a telewizor itd itp...

PS najlepsze są te narty, na których aktualnie zjeżdżam!

Edited by marionen
 • Like 4
 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, spajder1.0 napisał:

Chciałbym żebyście porównali te narty i napisali które lepsze oraz jakie waszym zdaniem są najlepsze narty jakie istnieją zarówno te niszowych firm jaki i dużych. Oczywiście nie patrząc na cenę :)

Żeby dobrze ocenić narty, potrzebuję kilkanaście/kilkadziesiąt godzin jazdy w różnych warunkach pogodowych/śniegowych. Jeśli załatwisz narty za kilkadziesiąt tysięcy do testów, chętnie się poświęcę :)

 • Haha 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

A co lepsze, TIR, terenówka, czy sportowe autko? 

Pytanie: a do czego ta zabawka ma służyć

Narty trzeba dostosować do warunków, jak chcesz porównać majesty (free) z SL?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, marionen napisał:

Jak się ktoś nauczy dobrze jeździć to wygra na każdych, w drugą stronę to nie działa. Najlepsza narta sama nie wygra.

A dobry jeździec zmienia narty na Gs czy Sl do panujących warunków , nieprawdaż ?

Edited by marcinn

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

A kto to takiO.o;)

Na pewno nie Ty 

Ps Już poprawiłem xD

Przy okazji fotki wklejaj z Italy  a nie się pierdołami zajmujesz :D

Edited by marcinn

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, marcinn napisał:

A dobry jeździć też zmienia narty na Gs czy Sl do panujących warunków , nieprawdaż ?

Dobór narty to rzecz wtórna, priorytet to umiejętność zjeżdżania na deskach...

 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, marionen napisał:

Dobór narty to rzecz wtórna, priorytet to umiejętność zjeżdżania na deskach...

Zgadza się Mariusz,dlatego napisałem dobry narciarz....

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minut temu, artix napisał:

Nikt nie widział 😋

Bo wstydliwy jestem;)

23 minuty temu, marcinn napisał:
39 minut temu, MAIKEL 1977 napisał:

 

A widziałeś czym zakończone są moje zdania

LUZ

Oki luz to podstawa:D

 • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By JC
   Przed Tobą drugi dzień mojego pobytu w Sulden / Solda Południowym Tyrolu. Pogoda dopisała, miałem możliwość pokazania Tobie całego uroku, tego małego ośrodka narciarskiego, położonego u stóp najwyższej góry Południowego Tyrolu - Orltera. Zobacz jakie były warunki narciarskie, jakie widoki można podziwić z wysokości 3200 m. KONKURS - do wygrania dwa zestawy: czapka + rękawiczki z logo Południowego Tyrolu, szczegóły we vlogu!
    
    
  • By zaj
   1. Płeć - M
   2. Wiek - 40
   3. Waga - 86
   4. Wzrost - 183
   5. Na nartach jeżdżę od 25 sezonów, (8-12. dni w sezonie)
   6. Moje umiejętności określam na 7-8/10
   (wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)
   7. Moje buty to - nie pamiętam modelu, flex 130
   8. Teraz jeżdżę na nartach/model - od kilkunastu lat wypożyczam/pożyczam
   9. Preferuję styl jazdy zarówno długim jak i krótkim skrętem, dynamiczną, każdy skręt to przygoda, więc trzeba wybrać dobrą technikę aby zrobić go jak najlepiej. Dzień narciarski najlepiej zacząć z pierwszymi wyciągami i być ostatnim, który schodzi ze stoku. 
   Jazda po stokach przygotowanych, ale jak to w życiu - raz hektary dziewiczego sztruksu, raz mokre muldy (dlatego nie preferuję wiosny), innym razem równa puchowa pierzynka albo śnieżyca przy -20  
   10. Upatrzyłem sobie narty - VOLKL DEACON 76 2020  
   tzn byłem w sklepie i sprzedawca tak o nich świetnie opowiadał, że zapragnąłem je mieć... Poza tym nie robiłem żadnego researchu na rynku
   11. Mój budżet na narty to około - 2000-3000 PLN, zależnie od okazji
   Opis: teraz się zacznie, uwielbiam jazdę na nartach, ale od kilkunastu lat korzystam z wypożyczalni, w większości przypadków dawało to dobry efekt, w mniejszości gorszy. zawsze brałem co Austriacka lub Włoska wypożyczalnie dawała, czasem w trakcie turnusu zmieniłem nartę raz czy dwa razy. Efekt jest taki, że pamiętam kilka razy wspaniałe doświadczenia z tą samą nartą na różnych stokach i w różnych warunkach, ale pozostałem zupełnym ignorantem jeśli chodzi o typy, nazwy, rodzaje i charakterystykę. Sklepy i producenci mają swój przekaz, doświadczeni forumowicze swój. Gubię się w tym 
   No więc chciałbym narty, które nadawać się będą i na rano i po południu, na dłuższy skręt szerokim lodowcowym stokiem jak i krótszy na ściance czy między muldami. Pamiętam, że któreś z nart dawało się tak świetnie wyczuć, że dawały radę i w długim carvingu i przy dynamicznym przycinaniu skręt w skręt, wystarczyło mocniej przycisnąć krawędź albo wbić ciężar w przód/środek/tył narty aby dobrze prowadziła się w danych warunkach. za każdym wypożyczeniem technikę odkrywałem w ciągu 1-2 pierwszych dni jazdy, potem, przy dobrej narcie, wszystko wychodziło już coraz bardziej intuicyjnie.  kiedyś jeździłem na obozy z instruktorami, od kilkunastu lat już nie, obserwuję innych narciarzy, oglądam filmiki na youtube. Zawsze staram się dostosować technikę do warunków na stoku, potrzebuję nart, nie ma zwożenia, nie ma straconych zakrętów.
   W roku za zwyczaj mam jeden wyjazd, czasem dwa, w zeszłym udało mi sie jeździć 12 dni, ale zawsze to jest duże przeżycie, przygotowania siłowe, kondycyjne, mentalne, tak więc narta także powinna być jak najlepsza. niestety jak słyszę opinię o narcie, że ta jest bardziej "slalomka" a tamta bardziej "all-mountain" tu rocker a tam camber - to tracę rezon. Nawet elokwentny pan ze sklepu, który chciał mi te narty sprzedać, cały czas wchodził w żargon. Nie podejmę decyzji po kategorii a po sprawdzeniu do jakich warunków są dane narty
  • By MagdaSob
   Dzień dobry, poszukuję instruktora narciarstwa dla dzieci podczas ferii w Santa Cristina Val Gardena. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak szukać? W tej miejscowości są dwie szkółki ale nie ma polskiego instruktora.
   Pozdrawiam
  • By PiotrPoznań
   Witam, 
   Szukam nowych nart, bardzo proszę o pomoc w doborze i propozycje nart dla mnie.
   1. Płeć - M
   2. Wiek - 36
   3. Waga - 100
   4. Wzrost - 185
   5. Na nartach jeżdżę od 4 lat, w każdy sezon ok 15 dni, ostatni sezon, przejechany na Racetiger S.C., dawałem radę, ale trochę jazda na nich męczyła mnie, ciężko było mi je wprowadzisz w skręt przy wolniejszej jeździe, dziś wiem że potrzebuj nart mnie wymagających
   6. Moje umiejętności określam na 5
   7. Moje buty to – Salomon  X PRO 100
   8. Teraz jeżdżę na nartach/model – nie mam obecnie, sprzedałem Racetiger S.C., szukam następcy
   9. Preferuję styl jazdy  - po niebieskich trasach, długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach,
   10. Upatrzyłem sobie narty – RTM 76 ELITE 175 cm
   11. Mój budżet na narty to około – 1200-1300 pln
    
   Z góry dziękuje za pomoc!!!
    
  • By Czaban
   Witam, 
   Jestem na etapie poszukiwania nart dla młodego adepta rzemiosła narciarskiego: lat 8, waga 37kg, wzrost 134cm, umiejętności 6 z małym plusikiem według skali forumowej, jeździ 5 sezon, przewidywana ilość dni na nartach w tym sezonie 100 (W tym połowa to treningi 1-1,5h), dotychczasowa narta to Head super shape jakiś starszy model używka długość 120cm i zamiennika dla tej narty szukam. A Konkretnie to narty o profilu SL do jazdy na tyczkach. Wypatrzyłam w przyzwoitej cenie Dynastary Speed Team SL R20 PRO. Zastanawiam się nad długością 128 lub 135? Ja jak i syn już mieliśmy do czynienia z nartami tej marki i mamy bardzo dobre wspomnienia. Czy ktoś miał do czynienia z tą nartą? (Może Mitek pomożesz  bo z tego co się zorientowałem po wpisach na forum to chyba dość dobrze orientujesz się w "francuzach"). Czy nie będzie  ona zbyt sztywna jak na ten poziom zaawansowania? Czy już czas na płyte? Klub handluje Nordicami i trener powiedział, że dla młodego narazie slalomka juniorska Nordici  to trochę zbyt sztywna narta bo ma czasami problem z odpowiednim,,docisnięciem" przy "większych przeciążeniach"  ( przykład filmik poniżej) i dlatego poszukuję czegoś innego. Jednoczesnie chciałbym aby to była narta rozwojowa czyli na ten i następny sezon. Budżet niestety ograniczony wiem że część forumowiczów ma/miało dzieci trenujace w klubach możesz ktoś ma coś do opędzlowania w sensownych pieniądzach? Aha jeszcze jedno druga para nart to Nordica Combi Pro S 140cm dlugości i ona robi za gigantke. Z góry dziękuję za wszelką pomoc, mam miłe wspomnienia bo już raz mi pomogliscie przy doborze butów i dzięki Wam nie wpierdzieliłem się na mine.
   Pozdrawiam
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...