Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Skitury 06-08 kwietnia 2018


Marcin31

Rekomendowane odpowiedzi

A umiesz w ogóle jeździć na nartach? wychodzenie po w miarę łatwej trasie to żadna filozowia, jak idziesz po ubitej trasie, bardziej zjazd....to już zupełnie co innego.

No raczej bym nie pchał sie w skitury nie mając pojęcia o zjeżdżaniu na nartach. Wybiorę sie w kierunku przełęczy po Kopą, ale to nie znaczy ze w ogóle mam zamiar wejść. Właściwie to chce podejść do Schroniska na Hali Kondratowej i tam zdecydowac czy potrenuje podejścia i zjazdy, czy wracam. Jak mi nie spasuje to narty na plecy i z buta do wypożyczalni.

Mam możliwość spróbować bo bede mial wolny jeden dzień w Zakopanem. Następna okazja w nastepnym sezonie, ale to juz w szkółce.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest słuszna koncepcja.

Do schroniska podejdziesz w godzinę-półtorej. Pewnie do Kalatówek nie będzie śniegu, więc narty na plecy i foki dopiero od essa w lesie (ja zresztę w ogóle bym zabawę z fokami rozpoczął na Hali Kondratowej bo szkoda czasu).

Na PPKK trudne jest tylko ostatnie 10 metrów. Jak będzie bardzo lawiniasto, to za Kamieniem trawersuj w lewo na Łopatę. Ale to jest naprawdę w miarę bezpieczny teren. I popularny. Dowiesz się wszystkiego w schronisku na Hali - tam spotkasz ludzi którzy już tam tego dnia byli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarioJ @Tytus Atomicus @Sariensis  

Bylem i zyje. Ogólnie to szkolenie z YouTube i podczas wypozyczania  sprzętu(Jak zapinać do zjazdu a jak do podchodzenia)

Początek narty na plecach do Kalatówek jak wspominał kolega. Były lekkie więc przyjemnie się szło.  Podchodzenie(chodzenie na skos, zawracanie) opanowałem szybko podglądając innych ski-turowców i korzystając z wiedzy zaczerpniętej z internetu. Udało mi się wejść na przełęcz jednak miałem obawy czy zjeżdżać. Początkowo troche sie przestraszyłem bo w ogole pierwszy zjazd a bylo dosc stromo. Nie chciałem ryzykować więc przy szczycie zawracałem siadając i przekładając narty. Gdy juz było mniej stromo mogłem cieszyć sie jazda aż do Schroniska i kawałek dalej. Ogólnie zajebiscie mi sie podobało i będę skiturowal dalej. Następny sezon jednak zacznę od szkolenia i bede stopniowal trasy powoli.    

 

  • Like 4
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że wyszło Ci wszystko bezpiecznie. W skiturach najważniejsze jest panowanie na ryzykiem. 

U nas Kamil kskuski też kiedyś zarządzil zjazd trawersem i zwroty z przełożeniem dziobów. Ze względu na zagrożenie lawinowe. Warto takie techniki sobie ćwiczyć na stromszym stoku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...