Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Może ktoś z was zna jakaś ciekawa miejscówek na narty w Szwajcarii.


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jaki masz problem z Saas Fee, ale w minionym sezonie spadło tam ponad 20 metrów śniegu, najwięcej w całej Europie. W listopadzie śniegu brakowało, trochę wiało. Z tych powodów start nie był udany, ale poniekąd usprawiedliwiony. Malkontentów Twojego pokroju oczywiście nie brakuje. Dla mnie trasy tam są świetne, super przewyższenia, nie do osiągnięcia w innych ośrodkach. Nigdy nie spotkałem się tam z kolejkami (prawdziwa zmora narciarstwa trasowego). O potencjale freeridowym i skiturowym można pisać godzinami, roboty jest na kilka sezonów. Jednak góry otaczające dolinę, ich wysokości i nachylenie powodują też olbrzymie zagrożenie lawinowe. To też powód dla którego ośrodek był wielokrotnie zamykany, zwłaszcza przy takich opadach jak w tym sezonie. Na szczęście za narciarzy (tych mniej odpowiedzialnych) myśleli pracownicy stacji. A niektórym i tak udało się (na własną odpowiedzialność) pojeździć. Dla mnie to najlepszy ośrodek freeraidowo-skiturowy w jakim jeździłem.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jeeb napisał:

wybacz ale po 40 dniach jazdy na nartach w Dolinie Saas od 1 listopada do 7 kwietnia mogę sobie zrobić 2-3 sezony przerwy i pojeździć w innych ośrodkach

wybacz, ale nie wiedziałem, że jesteś pępkiem świata i jednym z najbardziej znanych celebrytów i powinienem wiedzieć o Twych dokonaniach w Dolinie Saas, być może nawet na forum jest jeszcze kilka osób która nie zna Twoich narciarskich wypraw.  Ja do dzisiaj niestety nic nie wiedziałem o 40 dniach spędzonych w Saas Fee, nie udało mi się Ciebie spotkać, a i liczni koledzy którzy tam często bywali też Ciebie nie widzieli. A w poprzednim poście można było odczytać, że w Saas Fee jest według Ciebie coś nie tak, a wystarczyło podać powód który do teraz tak skrzętnie ukrywałeś. Jakbyś połączył oba posty, sprawa byłaby czytelna i jasna.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2018 o 23:42, Jeeb napisał:

wybacz ale po 40 dniach jazdy na nartach w Dolinie Saas od 1 listopada do 7 kwietnia mogę sobie zrobić 2-3 sezony przerwy i pojeździć w innych ośrodkach

IMG_4674.thumb.JPG.b524c664715e0ba36e239793ec47897e.JPG

To jest zjazd spod restauracji, górny odcinek. Zrobiliśmy go pewnie ze 30-40 x - przeważnie w fatalnej widoczności (szczerze mówiąc czasem bez widoczności - bo jak było ładnie to jeździliśmy dalej). I tak patrzę, że całkiem stromo tam jest. To była zawsze taka opcja awaryjna bo na tej wysokości śnieg zawsze jakiś był. Często nasze ślady były tam jako jedyne.

Ech, teraz to brałbym ten "awaryjny" kawałek w ciemno, upały takie, że jazda na rowerze wymaga już samozaparcia. Kiedy wreszcie będzie zima...

Jaka jest data wykonania tej foty?

 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...