Narty - skionline.pl
Jump to content
marboru

Stockli Laser GS - nowy nabytek, czas na rozwój!

Recommended Posts

Pierwsze testy wypadły świetnie :)

Jestem zachwycony i jutro biorę je ponownie na stok, na sztruks.

Więcej wrażeń opiszę po jutrzejszym nartowaniu porannym.

IMG_20190125_193909.thumb.jpg.9e5e8239876516ecfb6b5b7d28616711.jpg

received_2270129143269394.thumb.jpeg.d05a4b2b8b9df07b0315cd239f08e0ad.jpeg

• Like 7

Drugi dzień testów zakończony :) i od razu zawody o "Puchar stoków świętokrzyskich" 😮 

Sabat Krajno, to płaski stok o długości ok 850 metrów. 

Zarówno Kazimierz Dolny nad Wisłą i powyższy, to nie są trasy, czy ośrodki na których narta pokazała by swój pazur w pełni - na prędkości ok 70 km/h można tu zrobić co najwyżej 3, 4 skręty 😮 Pełny test opiszę gdy deski trafią na jakąś konkretną trasę.

W każdym bądź razie, mogę śmiało napisać kilka słów na temat moich odczuć po tych pięciu godzinach jazdy.

Narta jest ciężka i twarda - według moich odczuć jest sporo twardsza niż moja SL Ti od Salomona.

Krawędzie trzymają jak szalone... jadąc miałem odczucie jakbym jechał pociągiem po torach - również na fragmentach oblodzonych stoku.

Deski są szybkie i gdy nabiorą prędkości doskonale dają się prowadzić zarówno w długim jak i w średnim skręcie - olbrzymie zaskoczenie, bo na twardym są skłonne również świetnie jechać w sposób cięty, slalomowy.

Generalnie jak na razie moje odczucia są takie, że charakterystyka narty jest bardzo wszechstronna.

Nogi trochę zakwaszone od tych GSów - i tu też zaskoczenie, przecież jestem w formie oraz po wyprawie do Aosty gdzie sporo pojeździłem... Piszczele również trochę czuję 😮

GOPR7724.thumb.JPG.624075415aee7f5805ab0e4e4496e85d.JPG

Narty testowali też dzisiaj @artix i @mifilim - każdy wykonał po dwa zjazdy.

Chłopaki poproszę o Wasze odczucia z jazdy :) 

Sam może nie jestem w sumie obiektywny ;) 

• Like 4
  • Thanks 4

Też byłam zachwycona swoimi gs i żałuję że tak późno się na nie zdecydowałam 😀trzymają na twardym jak szalone i jedzie się cudownie. 

Nie przyjeżdżasz jutro na Parchatke na Family cup? 

Jak poszło w Krajnie? 

• Like 1

16 minut temu, Chrumcia napisał:

Nie przyjeżdżasz jutro na Parchatke na Family cup? 

Jak poszło w Krajnie? 

Planowałem przyjechać do Parchatki...ale moja Paula powiedziała, że tam nie jedzie, bo tam nie ma górki i jedziemy jutro do Tumlina - tam nie byliśmy jeszcze w tym roku.

Muszę się trochę słuchać płci pięknej 😮 

Zawody w Krajnie opisałem:

pozdrawiam :) 

16 godzin temu, marboru napisał:

Narty testowali też dzisiaj @artix i @mifilim - każdy wykonał po dwa zjazdy.

Chłopaki poproszę o Wasze odczucia z jazdy :) 

Sam może nie jestem w sumie obiektywny ;) 

Dzięki Mariusz, że dałeś się przejechać. Wiem, że nie było Ci łatwo nawet na chwilę tak od razu rozstać się z nowym nabytkiem. :D

Oczywiście to nie była górka do testowania takiej narty. Moje odczucia podobne. Jedzie jak po szynach; trzymanie super; chyba dość łatwa - tu małe zaskoczenie - i uniwersalna. Na pewno chciałbym mieć taką nartę ...

Ale ja się nie znam bo tylko parę razy miałem mniej lub bardziej prawdziwe GS na nogach co nie bardzo chciały skręcać O.o

Edited by mifilim
  • Like 1
  • Thanks 1

Kolejny dzień testów Lasera ☺️

Górka bystrzejsza i od razu inaczej narta idzie!

Doskonale mi się jeździło mimo, że stok obfitował w sporo grudek lodu.

Narta jak zaklęta lub przyklejona do stoku!

Da mi wiele szczęścia w Alpach!

received_293513311366369.thumb.jpeg.6c3d3bd0ae0d957631b36839344987a7.jpeg

@Mitek chyba będzie trzeba Cię przeprosić - mam wrażenie, że GS pojedzie wszystko w mega dużym poczuciu bezpieczeństwa.

Pozdrawiam

marboru

• Like 5

Deseczka pierwsza klasa. Wygląda na to, że potrafią dostarczyć sporo fajnych wrażeń. Tylko trzeba by je zabrać w ich naturalne środowisko żeby pokazały na co je stać naprawdę! ⛷️👍

• Like 2

Dnia ‎27‎.‎01‎.‎2019 o 22:31, Aressi napisał:

Deseczka pierwsza klasa. Wygląda na to, że potrafią dostarczyć sporo fajnych wrażeń. Tylko trzeba by je zabrać w ich naturalne środowisko żeby pokazały na co je stać naprawdę! ⛷️👍

Niestety narty na naturalne środowisko będą czekać do marca.

Na razie muszę się zadowolić mniejszymi górkami.

W niedzielę kolejne zawody - na Telegrafie :) Szkoda tylko, że w czasie odwilży :( 

PS. Wczoraj w Kazimierzu zrobiłem w ciągu dwóch godzin 26 km. Narty fizycznie mocno dały mi w kość - czułem się po treningu jakbym co najmniej 150 km zrobił na rowerze. Mega pozytywny wysiłek fizyczny.

Pozdrawiam!

Edited by marboru

Na porannym, twardym i szybkim śniegu narta jest niczym ryba w wodzie - to jej naturalne środowisko i dzisiaj w takich warunkach jeździło mi się wyśmienicie.

Kolejne zaskoczenie jest takie, że na stoku miękkim, gdy puściło - narta dużo lepiej się zachowuje niż o wiele krótsza slalomka. Jest dużo bardziej stabilna. Po wyjechaniu z miękkiego na mocno zlodzony fragment stoku trzyma jak szalona. Odwrotnie już nie jest tak super...po wyjechaniu z terenu zlodzonego w miękki śnieg - wyraźnie zostaje z tyłu, przytrzymuje. Trzeba uważać, by nie wyskoczyć z niej jak z procy. Ważne - zachować wówczas prawidłową, mocno pochyloną do przodu postawę i być czujnym.

Generalnie jestem coraz bardziej zakochany w tych deskach :) 

7.thumb.jpg.17dfc74cf50fd5d880434eac12589d38.jpg

Do alpejskiego wyjazdu niestety muszę trochę poczekać :( Myślę, że dopiero tam Miłość do Lasera wybuchnie pełną mocą! 😮 

• Like 1

18 minut temu, marboru napisał:

Na porannym, twardym i szybkim śniegu narta jest niczym ryba w wodzie - to jej naturalne środowisko i dzisiaj w takich warunkach jeździło mi się Generalnie jestem coraz bardziej zakochany w tych deskach :) 

7.thumb.jpg.17dfc74cf50fd5d880434eac12589d38.jpg

Do alpejskiego wyjazdu niestety muszę trochę poczekać :( Myślę, że dopiero tam Miłość do Lasera wybuchnie pełną mocą! 😮 

Paula nie będzie zazdrosna?

Gratuluje zakupu i życzę zaje... go szusowania - poza kaskiem pasują tez do spodni🙂

• Like 1

Dnia 31.01.2019 o 21:12, marboru napisał:

Niestety narty na naturalne środowisko będą czekać do marca.

Trening czyni mistrza! A ... marzec już niedługo! 👍 Dokąd tym razem? Wszystko zaklepane?

4 godziny temu, Aressi napisał:

Trening czyni mistrza! A ... marzec już niedługo! 👍 Dokąd tym razem? Wszystko zaklepane?

Wstępnie Dolomity...ale tylko wstępnie. Termin nawet jeszcze nie jest pewny. Wszystko zależy też od pogody - wyjazd będzie spontaniczny i raczej skisafari :) 

• Like 4

2 godziny temu, marboru napisał:

skisafari :) 

powodzenia - liczę na to że będzie relacja z minimum 12 ośrodków🚀

2 godziny temu, marboru napisał:

Wstępnie Dolomity...

Dolomity to zawsze fajny kierunek! Jest gdzie pośmigać, a włoskie słoneczko i kuchnia stanowią dodatkową atrakcję! No i te przepiękne zapierające dech w piersiach widoki! Też bym się z chęcią wybrał! Jak będziecie znali szczegóły to daj znać. Może bym gdzieś doskoczył? 

• Like 1

2 minuty temu, Aressi napisał:

Dolomity to zawsze fajny kierunek! Jest gdzie pośmigać, a włoskie słoneczko i kuchnia stanowią dodatkową atrakcję! No i te przepiękne zapierające dech w piersiach widoki! Też bym się z chęcią wybrał! Jak będziecie znali szczegóły to daj znać. Może bym gdzieś doskoczył? 

I ja może też... 😉

• Like 1

4 minuty temu, Aressi napisał:

....a włoskie słoneczko i kuchnia stanowią dodatkową atrakcję! ...

Ta, ja się w zeszłym roku przekonałem do tego włoskiego słoneczka :D

Pozdrawiam

• Haha 1

13 godzin temu, marboru napisał:

Wstępnie Dolomity...ale tylko wstępnie. Termin nawet jeszcze nie jest pewny. Wszystko zależy też od pogody - wyjazd będzie spontaniczny i raczej skisafari :) 

Daj znać w odpowiednim czasie, bo za klasykiem "Kiedy mnie raz Bóg pokarał ich kompanią, to już do śmierci muszę w niej wytrwać." ;)

Pozdrawiam

• Like 1

Godzinę temu, galdon napisał:

uwierzyłem

wiara czyni cuda a im więcej za coś zapłaciliśmy tym większa musi być nasza wiara

• Like 1
  • Haha 1