Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Olimar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Chciałbym kupić narty ,lecz mam mętlik w głowie od ilości przeglądanych ofert.

Na stoku byłem ze dwa razy , szło mi umiarkowanie .

Mam 180 cm wzrostu i około 90 kg wagi po 40 -tce

Chciałbym kupić narty które służyłyby mi nie tylko przez okres nauki  , ale również zostały ze mną jak już bym umiał jeździć przez około 2 tyg w roku z dziećmi.

Co byście polecili i jaką długość ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Olimar napisał:

progresory słyszałem o tych nartach dobre opinie ale czy nie będą za sztywne na moje początki. 

To chcesz narty na początek tylko, czy na lata? Możesz ew. kupić Progressory F18 o długości 174cm.

8 godzin temu, Olimar napisał:

177cm też chyba jest za dużo 

Chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2019 o 14:36, WojtekM napisał:

Polecilibyśmy instruktora oraz Fischer Progressor F19 z ubiegłego roku, długość 177cm.

Chcesz by człowiek sie zniechęcił do nart proponując f19?

@Olimar - Wg mnie to kup wygodne buty, Zainwestuj w instruktora i wypożycz narty polecone przez Niego, potem przetestuj kilka innych modeli propanowych przez Niego i wtedy dopiero kup narty, na których sue będziesz najlepiej czuł. 

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wojgoc napisał:

Chcesz by człowiek sie zniechęcił do nart proponując f19?

Niby dlaczego?

7 godzin temu, wojgoc napisał:

Wg mnie to kup wygodne buty,

Po takiej poradzie skończy się na 1-2 numery za dużych butach

 

7 godzin temu, wojgoc napisał:

wtedy dopiero kup narty, na których sue będziesz najlepiej czuł. 

A tutaj skończy się na nartach z paździerza o długości 165cm, bo na takich będzie najlepiej się czuł na pierwszych lekcjach z instruktorem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekM - autorowi wątku, którego umiejętności oceniam na poziom 1-2 proponujesz narty dla eksperta - https://snowsport.pl/narty_fischer_progressor_f19_ti_plus_wiazania_rs11_ltd_2019-p23240.html

Nie wiem dlaczego uważasz, ze autor kupi buty o 1-2 numery zza duże bo takie bedą wygodne.

Zgodzę sie z Tobą, ze z dużym prawdopodobieństwem instruktor zaproponuje narty 163-165cm, ale wg mnie lepiej pierwsze kroki stawiac na krótszych niż zza długich nartach. Tu rola forumowiczów by doradzić by min długość to168 - 174cm

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, bez wchodzenia w niuanse:

Na pierwszy krok - może być paździerz, nawet za duże buty etc.

Na dzień, że wiem - że chcę jeździć i jeżdżę  dalej - sprzęt o co najmniej  piętro wyżej, niż aktualne umiejętności. 

Takie narty podświadomie będą wyciągać potrzebę doskonalenia, furtka jest otwarta.

Jak mam poziom 1, i docelowy  sprzęt na poziom 1 - jak poczuć, o co chodzi w poziomie 2, 3 itd ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Olimar napisał:

Dzięki za komentarze , między pogaduszkami dzwoniłem do różnych sklepów sprzedających narty. Po rozmowie 4 sklepy poleciły fischery , mówiąc że dam radę

Kup te Progressory F18. To katalogowy model.

Ogólnie z Progressorami F18 i F19 jest tak, że można je teraz kupić w dobrych cenach. Po latach produkcji, na sezon 2020, Fischer zastąpił serię Progressor nartami RC One. I w aktualnym katalogu Progressorów już nie znajdziemy. Natomiast w sklepach mają jeszcze wyprzedażowe F18 i F19 z sezonów 2018 i 2019, za b. dobre pieniądze (relatywnie rzecz jasna).

9 godzin temu, Olimar napisał:

długośc nart 170 cm

Jeżeli F18 to dla Ciebie o długości 174cm, gdyż dłuższych F18 nie było. Z F19, jakby co, weź 177cm.

Sprawdź zresztą jakie długości Fischer poleca w swojej wyszukiwarce (w grupie allround na trasę, bo takimi jesteś zainteresowany) dla mężczyzn o wzroście 180cm. Jest to 174cm - 177cm. 174cm tam gdzie nie ma 177cm. Tak jak pisałem, znajdziesz tam serię RC One, która zastąpiła Progressory.

https://www.fischersports.com/pl_pl/alpine/narty/na-trase?p=1&o=4&n=24&f=971|1610&productFinderHeight=180

Możesz sobie w wyszukiwarce zmieniać parametry - np. przełączać pomiędzy początkującym, a zaawansowanym. Zobaczysz, że producent nie boi się polecać nart "lepszych" dla początkujących, ale odwrotnie już nie. Zasada jest prosta - lepiej w kącie mieć dobrą nartę, a nie taką, której nie tknie nawet kornik.

Nie bój się - narty F18/F19 lub z nowej serii np. RC ONE 72 MULTIFLEX to nie narty dla zawodników, ale b. przyjazne deski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistką, więc się nie będę wymądrzać, ale że sama mam za sobą doświadczenie powrotu do nart w wieku już nie zupełnie młodzieńczym po wielu latach (nauka praktycznie od zera), to powiem tyle, że zwróć uwagę na buty (wygodne, lecz dobrze dopasowane, bez luzów). Narty radziłabym kupić używane - zanim dobierzesz takie, jakie będą Ci pasowały, może Cię czekać trochę prób. A porządne używki można kupić niedrogo, wybór jest olbrzymi. Na początku i tak będzie chodziło o to, żebyś poczuł się na nartach w miarę pewnie i nabył właściwych odruchów. Zatem precyzyjny wybór nart na początek jest właściwie drugorzędny - buty ważniejsze. Mógłbyś wypróbowywać wypożyczać, ale zmiany na sam początek mogą być frustrujące. Co do długości, przychylam się do zdania kolegów - nie bój się jej. I, najważniejsze, zacznij od kilku lekcji z instruktorem - oszczędzisz sobie samodzielnego dochodzenia do prawidłowej i bezpiecznej jazdy, co wymaga zwracania uwagi na wiele jej elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...