Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krynica-Zdrój - Jaworzyna vs. Słotwiny Arena


mnrdov

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się niebawem do Krynicy na weekend, będę tam pierwszy raz, w związku z czym oglądam kamerki poszczególnych ośrodków.

Zawsze wydawało mi się, że Jaworzyna to taki główny ośrodek w Krynicy i tam są zawsze największe tłumy - bo i więcej wyciągów, i dłuższe trasy. Rzeczywistość oglądana na kamerach jednak tego nie potwierdza. Poniżej dwa screeny z kamer z niedzielnego popołudnia, ok. godz. 14:30. - po lewej Słotwiny, po prawej Jaworzyna.

Czy to reguła, że na Słotwinach są tłumy, a na Jaworzynie pusto?

krynica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam w ten weekend (fotki i relacja jutro:-)) i tragedii nie było.

Największe kolejki do gondoli były w godzinach 10-13, wtedy kolejka sięgała kilka metrów za barierkiami - na oko 10-15 minut stania, zimne krzesło maks. 5 min. Natomiast znacznie większe kolejki (zarówno w sobotę jak i w niedzielę) były do orczyka na trasie nr 2, ale też praktycznie w tych samych godzinach. Tam kolejka potrafiła być na 30 minut. W sobotę niepotrzebnie już około 10 rano zjechaliśmy na trasę 2a i 4 godziny (do 14:00) jeździliśmy na niej, własnie z uwagi na dużą kolejkę do powrotnego orczyka. W niedzielę zjechaliśmy na tą trasę nieczynną 4-ką około 12:00 i około 14:30 kolejka do orczyka była na kilka minut, a wcześniej wychodziła na pół stoku.

Kuriozum dla mnie była nieczynna trasa nr 4. Śniegu tam nie brakuje, podczas zjazdu widziałem maks. jedno lekkie przetarcie, ale godzina pracy armatki pewnie załatwiłaby temat. I przez tą nieczynną trasę i orczyk, jedyną opcją do powrotu pod gondolę był orczyk przy trasie nr 2. Ale dużego tłoku na trasach nie było, wszystkie trasy dobrze przygotowane no i pogoda cud malina.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę byłęm i na Jaworzynie i na Słotwinach,choć w nietypowych godzinach i celu.Od 7 30 do 9 30 jeździłem giganta na 5 Jaworzyny,więc oczywiście jeszcze było pusto na trasie,ale już był problem z wyjazdem-zastawione nie tylko parkingi,ale i pobocze,aż dziw,że Straż Miejska się nie zjawiła.W przeciwnym kierunku minęliśmy sznur aut przez całą Krynicę.Potem trzeba było zostawić coś po drodze do Słotwin,więc jak wjechaliśmy w korek,to pół godziny stracone.A korek rósł,wyglądało,jakby ci,co nie znaleźli miejsca do parkowania pod Jaworzyną,nawrócili i jechali na Słotwiny.Bardzo dawno nie widziałem takiej kumulacji,poza Sylwestrem oczywiście,prawdopodobnie idealna pogoda+koniec ferii małopolskich+początek warszawskich to spowodowało.A relacje tłumów na Jaworzynie i Słotwinach są stabilne,nigdy nie ma tak,że tu pusto,tam stoisz,wszystko się rozkłada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słotwiny Arena to w tym momencie najbardziej oblegana stacja w Krynicy i okolicach. Z tego co widzę, każdego feryjnego dnia są tam tłumy. Co prawda nie oznacza to stania w kolejkach po pół godziny, bo idzie to szybko ale jazdy na bieżąco nie ma. Moim zdaniem działa magia szybkiego, wygodnego krzesła. Krynica mimo, że ma wiele fajnych stacji narciarskich w okolicy, to jednak z nowoczesną infrastrukturą wyciągową wygląda marnie. Szybkie wyprzęgane szóstki na Słotwinach, to jedyne takie wyciągi w okolicy. Kolejny podobny jest dopiero w Kasinie. Obiektywnie zresztą, Arena jest najfajniej rozwijającą się stacją w tamtym rejonie. Skala zmian w ostatnich 4 latach jest ogromna i klient to widzi.

Odwrotnie jest na Jaworzynie. Wylewałem jakiś czas temu swoje żale w wątku dotyczącym tej stacji. PKL ma generalnie klienta w d... ,prezentuje typowe podejście państwowej firmy i nie zmieni tego słodkie ćwierkanie na facebooku. Potwierdza to wpis @cyniczny. Kluczowa dla całego ośrodka trasa nr 4 zamknięta, choć dopiero co w zeszłym tygodniu chwalili się, że spadło 40 cm śniegu. Po co się wysilać. No i największe kuriozum czyli powrotny talerzyk jako łącznik na trasach 2 i 2a. Szkoda słów. Ten ośrodek staje się coraz większym muzeum. Zapowiadają inwestycje ale uwierzę jak zobaczę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - rzeczywiście trasę nr 4 odpalają na Jaworzynie najrzadziej. To ogólnie dotyczy ostatnich lat. Przez to, aby dostać się na trasy 2 i 2a, trzeba wjechać gondolą. Albo trzeba wyjechać na samą górę jeżeli chcemy wrócić z 2 i 2a na dolną stację gondoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 10.02.2020 o 09:44, tresor napisał:

Kluczowa dla całego ośrodka trasa nr 4 zamknięta, choć dopiero co w zeszłym tygodniu chwalili się, że spadło 40 cm śniegu. Po co się wysilać.

Właśnie wróciłem z Jaworzyny i dowiedziałem się nieoficjalnie, że na "czwórce" mają problem z potokiem w poprzek stoku i to jest powód, że trasa jest cały czas zamknięta. Potok wypływa i im niszczy stok jak tylko się robi cieplej a w tym roku dość często robi się ciepło. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...