Narty - skionline.pl
Jump to content

Atomic s9 czy head isl?

Recommended Posts

Cześć

Mam dylemat w wyborze nart. Do tej pory przez 6 lat jezdziłem na atomic redster sl i byłem z nich bardzo zadowolony. Kilka razy wypożyczałem również nowsze modele i najbardziej zapamietałem czerwone doubledeck 3.0 z roku 15/16, testowałem też head isl 18/19 i zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Teraz niestety nie mam okazji przetestować nart z tego lub zeszlego roku. Czy jest ktoś z was w stanie mi powiedzieć czy nowe modele poprawiły się względem tych starszych? Uwielbiam krótki skręt i agresywną jazdę. Który model polecicie?

Jeżeli wierzysz w marketingowe coco-jumbo, to musisz koniecznie kupić tegoroczne HEAD-y, które w stosunku do zeszłorocznych mają system EMC, jest też nowe "bardziej aerodynamiczne" wiązanie:

A tak na poważnie to większą zmianą jest nowa płyta i tu jestem w stanie uwierzyć, że to rzeczywiście zmienia charakterystykę narty - czy na lepsze, to pewnie kwestia bardzo indywidualna. W każdym razie tegoroczne slalomki HEADa jakoś tam się różnią od zeszłorocznych - nie tylko szatą graficzną.

2 godziny temu, janusz_sul napisał:

Mam HEAD isl rebels 165 z kersem  rok modelowy 2018/2019 . Super dynamiczna narta , szybka stabilna . Polecam. Na pewno nowszy model będzie super ..tylko kiedy i gdzie można to sprawdzić.

Jak to gdzie? na stoku.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By marekbtl
      Cze

Może troszkę późno (może bardzo wcześnie?), ale mam dylemat jakie narty dla dziecka 6/7 lat dziewczynka do nauki zapodać. Przede wszystkim chodzi o długość. Mam chrześnicę i zaklepaną naukę, miała być w tym roku, ale wyszło jak wyszło. Co prawda nauczyłem już 2-kę swoich, ale to słabe doświadczenie. Nie ma mowy o szkoleniu z instruktorem - nie przejdzie "bo przecież najukochańszy Wujo mi obiecał:)". Raz z nią byłem w tym roku na stoku, skręt z pługu jako tako, ale na mój gust to troszkę narty miała na wyrost kupione (tak z 5 cm większe niż ona)- ale ładne były:). Resztę planów Covid pokrzyżował - miało być 6 dni w Gerlitzen. Syna uczyłem 3 lata temu jeździć, ale ten niestety to ewenement na skalę światową, do 9-go roku życia nie chciał słyszeć o nartach, ale pewnego dnia stwierdził (piątek), że będzie jeździł i poszedłem za ciosem (w sobotę byliśmy na stoku). Wygrzebałem buty i narty z poprzedniego roku (bo sprzęt miał, co roku jak ruszała giełda to razem z synem uderzałem na zakupy przedsezonowe łudząc się że zacznie jeździć - i tak 4 lata posuchy:), ale stał się cud ad 2018. Szybko poszło - dobra dniówka i zaczął jeździć. Ale narty które miał były krótkie (z 15 cm niższe od niego) i pierwsze kroki na nich stawiał (a z 4 pierwsze h na stoku). Że oglądamy PŚ syn stwierdził że pług to może pominąć i zaczniemy od nauki jazdy na krawędziach. Powiedział że wie jak bo widział w telewizorni, no i faktycznie...... wiedział. Ale po 4 h poczuł się bardzo pewnie i zaczął mocno ciałem rotować i "dokręcać" skręty, więc szybciutko do wypożyczalni i narty + 20 cm od poprzednich i się poprawiło. Zaczął skręcać jak należy. Skorygowały jego skręt.
      I tu powstaje dylemat, bo nie chcę sobie strzelić w kolano (kolega mnie gniecie bo już wydzwania czy stare zostawić - czy nowe dłuższe? kupić, nota bene już Gerlitzen zarezerwowane na przyszły rok) zostawić stare - które powinny być w przyszłym roku krótsze (do 10-15cm max poniżej wzrostu), a ewentualnie dopożyczać dłuższe do korygowania jazdy - w moim przypadku to się sprawdziło, czy od razu dłuższe kupić. Dziewczynka jest dobrze motorycznie rozwinięta (dobrze jeździ na rolkach - a to wg. mnie plus), ale jest młodsza niż mój syn i niestety już ktoś wcześniej podjął próby nauki jazdy (co nie jest złe, gorsze jest jak rodzice dochodzą do wniosku że jak już "umi" zjechać z górki to już ją we własnym zakresie doszkolimy - tak też było) i trzeba ją zresetować. 
      Mile widziane wszelkie spostrzeżenia i opinie forumowiczów z tym mniejszym jaki z tym bogatym doświadczeniem.
    • By valdi1974
      Witam wszystkich, inetersuje mnie zakup nowego modelu Head Raptor RS 140  Liquid Fit , czy ktos testowal ten gadzet ,  czy warto  czy sa jakies plusy czy minusy.
      prosze o opinie uzytkownikow ,chodzi mi o ten zel czy cos daje czy przeszkadza 
    • By Małgorzata
      Hej, które wybralibyście, proszę o pomoc, cena podobna :
      HEAD WORLDCUP REBELS I.SL 2020 
      VOLKL RACETIGER SL + RMOTION2 12 GW RACE 2020
      ???🤗

• By wolcjusz
      Trafiłem na bardzo interesujący podcast traktujący o wiecznie żywym i kontrowersyjnym temacie. Polecam:

• By netmare
      Cześć,
      Obejrzałem sporo video-tutoriali, ale natrafiłem na problem którego nie potrafię rozwiązać samodzielnie. Kiedy jadę tyłem i wysuwam jedną nartę w kierunku jazdy, wraz ze skrętem bioder i ramion (żeby mieć możliwość rozejrzenia się) natychmiast zaczyna się skręt i było o tym w tutorialach, ale nigdzie nie było jak temu przeciwdziałać :). I to mój główny problem. Przychodzą mi też do głowy dwa powiązane pytania (na które również nie znalazłem odpowiedzi):
      - jaki powinien być balans ciała do jazdy na wprost tyłem? (u mnie chyba jest po 50% na każdą nartę i neutralnie na boki)
      - czy narta powinna być wypłaszczona do takiej jazdy?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...