Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dojazd do stacji Ortisei seceda( Val Gardena)


dearwhoever

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Jesteśmy ze znajomymi w trakcie wybierania ośrodka narciarskiego i zakwaterowania. Zastanawia mnie czy może ktoś z was ma doświadczenia z parkowaniem auta przy stacji Ortisei Seceda ? Niestety apartament jest 20 minut na piechotę od tej stacji i wydaje mi się, że dojście w butach z nartami może być problematyczne dla niektórych. Jest opcja dojechania busem tylko do piazza san antonio, a potem dojście na piechotę kilkaset metrów do stacji. Wygląda to tak na mapie

Zastanawia mnie to czy to nie będzie ciezka przeprawa pod górę. Parking piętrowy na stacji nie wygląda na zbyt wielki i ma kiepskie opinie. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym miejscem ? Czy wiecie czy jest w okolicy wyciągu przechowalnia nart? 

Dzięki z góry za odpowiedzi:)

Screenshot_20220210-191111_Maps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tym parkingiem piętrowym jest jeszcze taki na powietrzu, widać go na street view. Parkowalismy tam 5 lat temu, więc głowy nie dam czy jeszcze jest. Byliśmy w trzecim tygodniu stycznia i z miejscem rano nigdy nie było problemow. Płacilismy 8jurkow za dzień. 

Edytowane przez cyniczny
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
11 godzin temu, Olgierd napisał:

Cześć.
Podepnę się trochę pod temat. Nocleg mamy w Lajen, czyli na zachód od Ortisei, jakieś 15 min autem. Jak wygląda sytuacja z parkingami w dolinie? Gdzie najlepiej parkować? Czy parkingi są płatne?

Wróciłem wczoraj z Val Gardeny - parkingi są płatne wszystkie poza tym na Siusi ale od strony Siusi ( a nie Ortisei) co jadąc z Lajen jest dobrą opcją. Parking na seceda jest duży, piętrowy i kosztuje 12 E za dzień, jak się zapełni to jest jeszcze duży plac obok odkryty, który może być udostępniony ale nie wiem jak z opłatą. Dantercepies 8 E odkryty całkiem spory i nie wyglądał na zapełniający się ( ale my byliśmy tam 2 razy o 8.30 i kończyliśmy ok.16tej. no i to ciągle przed sezonem.

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Capricorn napisał:

Wróciłem wczoraj z Val Gardeny - parkingi są płatne wszystkie poza tym na Siusi ale od strony Siusi ( a nie Ortisei) co jadąc z Lajen jest dobrą opcją. Parking na seceda jest duży, piętrowy i kosztuje 12 E za dzień, jak się zapełni to jest jeszcze duży plac obok odkryty, który może być udostępniony ale nie wiem jak z opłatą. Dantercepies 8 E odkryty całkiem spory i nie wyglądał na zapełniający się ( ale my byliśmy tam 2 razy o 8.30 i kończyliśmy ok.16tej. no i to ciągle przed sezonem.

 

Czyli ten jest bezpłatny?

Parking Seiser Alm Bahn

https://maps.app.goo.gl/3CT337Qsas9JBbW67

To jeszcze mam pytanie o wybór miejsc dla początkujących? Narzeczona raczej po niebieskich hula. Który rejon będzie dla niej najlepszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Olgierd napisał:

po niebieskich hula. Który rejon będzie dla niej najlepszy?

Seiser Alm będzie wzorcowe.

W Val Gardenie sam koniec - Plan de Gralba i nową gondolą.  U góry jest sporo łagodnych i widokowych tras.

Konkretniejsza wycieczka do Alta Badia - z Val Gardeny gondolą Dantercepies, przez Colfosco. Najtrudniejszy będzie zjazd powrotny - na Dantercepies w dół dość czerwono jest.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Olgierd napisał:

Czyli ten jest bezpłatny?

Parking Seiser Alm Bahn

https://maps.app.goo.gl/3CT337Qsas9JBbW67

To jeszcze mam pytanie o wybór miejsc dla początkujących? Narzeczona raczej po niebieskich hula. Który rejon będzie dla niej najlepszy? 

W niedzielę był darmowy:) więc zakładam, że tak już tam jest.

Co do tras to Greg wyjaśnił temat: Siusi i Alta Badia są idealne. Powrót z Alta Badia nie musi być wyzwaniem, bo zawsze możesz lepszą połowę wsadzić do gondoli i samemu zjechać np. nową czarną trasą La Ria... Góra doliny nad Plan de Gralba też zgoda, tylko tam zawsze wieje....

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Olgierd napisał:

a samemu skoczyć np. na Secedę. 😅

A jak już Seceda, to pobłądzisz i przejedziesz przez pomyłkę kretem na Saslong, zamiast do Ortisei.... Wtedy chwilo trwaj. I chwilę to potrwa ;)

Poważnie mówiąc, jak dziewczyna jeździ, to po dwóch dniach kręcenia się po Siusi bierz ją bez obaw na Secedę. Da sobie radę, a widoki jedne z najlepszych w Dolomitach 😎 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Greg napisał:

A jak już Seceda, to pobłądzisz i przejedziesz przez pomyłkę kretem na Saslong, zamiast do Ortisei.... Wtedy chwilo trwaj. I chwilę to potrwa ;)

Poważnie mówiąc, jak dziewczyna jeździ, to po dwóch dniach kręcenia się po Siusi bierz ją bez obaw na Secedę. Da sobie radę, a widoki jedne z najlepszych w Dolomitach 😎 

Warto się zgubić. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Podepnę się częściowo pod temat.

Wybieram się z bratem do Val Gardeny na tydzień, przed świętami.
Mam pytanie logistyczno-parkingowe. Jako że zaczynamy jazdę 16 grudnia a wtedy jest też Puchar Świata w zjeździe na Saslongu to pasowałoby coś z tego oglądnąć...
Plan miałem taki żeby podjechać i zaparkować blisko gondoli przy Saslongu (poniżej zrzut satelity).
Obawiam się jednak że parking może być zamknięty dla ogółu. Mógłbym ewentualnie zaparkować przy Col Raiser lub Dantercepies i stamtąd przejechać wyciągami w okolicę trasy PŚ.

Wszelkie logistyczno-transportowe rady mile widziane, nie byłem nigdy w tamtym regionie.

saslongvalgardena.thumb.png.ab517cc072f1bfddd874eb38fb9ac482.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas zawodów może być przyblokowane wszystko. W tym roku w styczniu górna stacja Sasslonga była wygrodzona jak Krakowskie Przedmieście przy miesięcznicy ;).

Z Col Raiser jest kolejka podziemna, a dolna stacja jest praktycznie na mecie  - trudno powiedzieć, jak to jest zorganizowane w trakcie zjazdu.  Jakiś widok na trasę jest możliwy u góry, na Champinoi...  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelb91 napisał:

Podepnę się częściowo pod temat.

Wybieram się z bratem do Val Gardeny na tydzień, przed świętami.
Mam pytanie logistyczno-parkingowe. Jako że zaczynamy jazdę 16 grudnia a wtedy jest też Puchar Świata w zjeździe na Saslongu to pasowałoby coś z tego oglądnąć...
Plan miałem taki żeby podjechać i zaparkować blisko gondoli przy Saslongu (poniżej zrzut satelity).
Obawiam się jednak że parking może być zamknięty dla ogółu. Mógłbym ewentualnie zaparkować przy Col Raiser lub Dantercepies i stamtąd przejechać wyciągami w okolicę trasy PŚ.

Wszelkie logistyczno-transportowe rady mile widziane, nie byłem nigdy w tamtym regionie.

saslongvalgardena.thumb.png.ab517cc072f1bfddd874eb38fb9ac482.png

 

bylem pare lat temu i na pewno parkowalem gdzies w okolicy, nie pamietam dokladnie czy byl to ten duzy parking, czy byly wydzielone jakies dodatkowe mniejsze. Mialem wrazenie ze nie bylo tloku, mimo ze to byla sobota a nie piatek.

Rownie dobrze mozesz sprobowac zaparkowac w ortisei, i wciagnac sie na seceda, bo potem w dol tylko jeden zjazd. Ewentualnie zaparkuj na plan de gralba ,stamtad tez bedziesz mial blisko. oczywiscie mam na mysli transport na nartach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Greg napisał:

Podczas zawodów może być przyblokowane wszystko. W tym roku w styczniu górna stacja Sasslonga była wygrodzona jak Krakowskie Przedmieście przy miesięcznicy ;).

Z Col Raiser jest kolejka podziemna, a dolna stacja jest praktycznie na mecie  - trudno powiedzieć, jak to jest zorganizowane w trakcie zjazdu.  Jakiś widok na trasę jest możliwy u góry, na Champinoi...  

Jesli chcesz ogladac z dolu, to tam jest tak wygrodzone, ze o dobry widok to raczej ciezko, nie ma szans bez biletu. Jednak bilety na te strefe i trybuny nie byly jakos kosmicznie drogie. Jadac od col raisera spokojnie sie przecisniesz bokiem i wjedziesz na gore, tam kilka miejsca na trasie do ogladania znajdziesz, ale nie bedzie to jakis super widok, bo sporo siatek jest. Generalnie jesli chcesz poczuc atmosfere to kup bilet na dole, a jak ci nie zalezy to gdzies z gory dasz rade ogladac start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Turnplayer napisał:

Jesli chcesz ogladac z dolu, to tam jest tak wygrodzone, ze o dobry widok to raczej ciezko, nie ma szans bez biletu. Jednak bilety na te strefe i trybuny nie byly jakos kosmicznie drogie. Jadac od col raisera spokojnie sie przecisniesz bokiem i wjedziesz na gore, tam kilka miejsca na trasie do ogladania znajdziesz, ale nie bedzie to jakis super widok, bo sporo siatek jest. Generalnie jesli chcesz poczuc atmosfere to kup bilet na dole, a jak ci nie zalezy to gdzies z gory dasz rade ogladac start.

Dzięki, tym razem nie specjalnie mi zależy, szkoda narciarskiego dnia więc jakoś specjalnie długo nie będę oglądać raczej gdzieś jakieś fragmenty trasy. Może kiedyś się wybiorę z celem oglądania, wtedy już bez nart w ten dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pawelb91 napisał:

Dzięki, tym razem nie specjalnie mi zależy

To w takim razie najlepiej zaparkować na Plan de Gralba i wciągnąć się na Champinoi, a tam z góry, albo z prawej strony będzie można coś podejrzeć.

4 godziny temu, pawelb91 napisał:

do Val Gardeny na tydzień, przed świętami

Gdzie macie metę?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parking przy Saslongu raczej nie będzie dostępny. Natomiast bardzo niedaleko jest wyciąg na MontePana, taka stara kanapa, tam jest parking, chociaż niewielki. Wciągając się na MontePana, potem na górę na Mont de Seura zjeżdżasz w bliskie okolice Saslonga i krzesłem Tramans dostajesz się pod Piz Sella i jesteś pod Ciampinoi. Druga opcja to parking, znacznie większy przy dolnej stacji Col Raiser. Stamtąd zjeżdżasz w dół kretem na wybieg Saslonga, skąd gondolą i potem krzesłem wjeżdżasz na Ciampinoi. Col Raiser mieści się na górce nad SantaCristina, jest trochę kręcenia. W Selvie bardzo słabo z parkingami i koniec końców lepiej jechać do PlandeGralba. Stamtąd jest dość łatwo dostać się w okolice trasy pucharowej. Możesz jednakowoż pojechać w Selvie do Dantercepies i stamtąd wzdłuż domów wrócić do dolnej stacji gondoli Ciampinoi. Wersja hard to parking w Ortisei, parking przy dolnej stacji gondoli na Secedę, dwusekcyjny wjazd gondolowy, potem Gardenissima do kreta i na wybieg pod Saslongiem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pawelb91 napisał:

W Gudon na początku pięknej doliny Val di Funes

Czyli Plan De Gralba, albo Dantercepies Waszym parkingiem jest :)  Raz możecie wystartować z Ortisei od razu na Secedę, gdzie będziesz miał szeeeeroko dla GSów.  W samej Gardenie, oprócz Sasslongów powinny Ci zapasować trasy z Dantercepies.   Oczywiście fajne są kombinacje czarnych i czerwonych z Champinoi, ale szybko są zajeżdżone te odcinki włączone  w Sellę.

Polecam też odwiedzenie Gran Risy, a po drodze Colfosco i zaliczenie czarnej i czerwonej w dolinie Edelweiss...  Edelweiss nawet lepiej robić na powrocie, bo tam będzie OK do końca, a z rana zrobić trasy np. z Piz Boe.

Z Plan de Gralba za moment można być w Val di Fassa, potem Belvedere i kapitalne czarno-czerwone połączenia. Kawałek dalej Arabba, ehh....:)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...