Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Niebieskie trasy + coś do zobaczenia


filek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym zapytać osoby bardziej doświadczone ode mnie, czy polecacie jakieś miejsce, gdzie po pierwsze, są niebieskie trasy, a po drugie można wieczorem pójść coś pozwiedzać? Trochę jeździłem w Zieleńcu, fajne miejsce, natomiast wieczorem nie bardzo jest gdzie iść. Chciałbym pojechać na kilka dni w takie miejsce gdzie ze stoku mogę wejść do hotelu, ogarnąć się i "iść w miasto". Takim dobrym przykładem był dla mnie Szczyrk, gdzie faktycznie można było coś zobaczyć, gdzieś pochodzić.

Preferuję Polskę, ale Czechy też brzmią spoko :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, filek napisał:

Cześć,

chciałbym zapytać osoby bardziej doświadczone ode mnie, czy polecacie jakieś miejsce, gdzie po pierwsze, są niebieskie trasy, a po drugie można wieczorem pójść coś pozwiedzać? Trochę jeździłem w Zieleńcu, fajne miejsce, natomiast wieczorem nie bardzo jest gdzie iść. Chciałbym pojechać na kilka dni w takie miejsce gdzie ze stoku mogę wejść do hotelu, ogarnąć się i "iść w miasto". Takim dobrym przykładem był dla mnie Szczyrk, gdzie faktycznie można było coś zobaczyć, gdzieś pochodzić.

Preferuję Polskę, ale Czechy też brzmią spoko :)

 

Nie obraź się proszę ale ciekawego można zobaczyć w Szczyrku🤔?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja wiele nie widziałem, temat jest dla mnie ciągle dość świeży, bo zacząłem w styczniu tego roku.

Z tym zwiedzaniem to może przesadziłem, ale chodzi o to, że jest gdzie się przejść, bo to jednak miejsce turystyczne. W przypadku Zieleńca to podejrzewam, że trzeba by zjechać do Duszników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, generalnie chyba w Polsce ciężko znaleźć taki "kurort" gdzie coś niesztampowego można znależć na miejscu - ja raczej zawsze liczę się z tym że gdzieś trzeba podjechać. Generalnie tu króluje podhale z pobliskimi bliskimi memu sercu Pieninami - jezioro czorsztyńskie z zamkami Czorsztyn, Niedzica, zaporą, skansen kolejowy w Chabówce, śliczny drewniany kościół w Dębnie. Do tego kilka opcji na termy w promieniu 30km, kuligi, lodowiska. Zakopane (jak ktoś lubi) na wyciągnięcie ręki. Tu celował bym  w okolice Białka - Murzasichle - Bukowina.

Napewno spory potencjał mają również Karkonosze z okolicami Szklarskiej Poręby i Karpacza - niestety z potencjałem narciarskim nie najlepiej a i warunki muszą się trafić. A szkoda, bo kopalni, wodospadów, jarów, malowniczych zameczków dworków jest tam co nie miara. 

No i pamiętajmy o tym że w momencie gdy schodzimy ze stoków zazwyczaj większość historycznych atrakcji się zamyka.

Ciężki temat zarzuciłeś, ale doprecyzowując region na pewno paru z nas w organizacji wolnego czasu ci dopomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej mam do regionu dolnośląskiego. Do Zieleńca mam 3 godziny drogi samochodem i jest w sam raz na "jednodniówkę". Natomiast jestem otwarty na różne tereny, gdyż planuję wyjazd kilkudniowy. Słyszałem wiele dobrego o Czechach, choć podobno niełatwo tam o niebieskie szklaki (tak słyszałem, czy to prawda to nie wiem). W mojej pracy zachwalane są Włochy, ale dla mnie to trochę za odważnie się wydaje jak na mój staż (organizacja dojazdu itp.), więc celuję raczej w Polskę lub Czechy.

Wracając, słyszałem niezłe opinie o Tyliczu. Ktoś był, potwierdzi czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filek napisał:

Najbliżej mam do regionu dolnośląskiego. Do Zieleńca mam 3 godziny drogi samochodem i jest w sam raz na "jednodniówkę". Natomiast jestem otwarty na różne tereny, gdyż planuję wyjazd kilkudniowy. Słyszałem wiele dobrego o Czechach, choć podobno niełatwo tam o niebieskie szklaki (tak słyszałem, czy to prawda to nie wiem). W mojej pracy zachwalane są Włochy, ale dla mnie to trochę za odważnie się wydaje jak na mój staż (organizacja dojazdu itp.), więc celuję raczej w Polskę lub Czechy.

Wracając, słyszałem niezłe opinie o Tyliczu. Ktoś był, potwierdzi czy warto?

No ale Tylicz, Krynica to już mega dystans choć urocza okolica. Lepiej poszperać coś w Sudetach.  Dolna Morava niepodal Zieleńca mi się przypomniała, mają i fajną stację narciarską a i w jej granicach wieża widokowa (sciezka w koronach drzew) i nowość: najdłuższy most wiszący w Europie - na pewno coś w tym temacie słyszałeś.

Janskie Laznie - PEC nieopodal... Temat rzeka. Wszystko zależne od tego ile i jak chcesz pojeździć oraz co chcesz zobaczyć.

 

Edytowane przez lika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, filek napisał:

Cześć,

chciałbym zapytać osoby bardziej doświadczone ode mnie, czy polecacie jakieś miejsce, gdzie po pierwsze, są niebieskie trasy, a po drugie można wieczorem pójść coś pozwiedzać? Trochę jeździłem w Zieleńcu, fajne miejsce, natomiast wieczorem nie bardzo jest gdzie iść. Chciałbym pojechać na kilka dni w takie miejsce gdzie ze stoku mogę wejść do hotelu, ogarnąć się i "iść w miasto". Takim dobrym przykładem był dla mnie Szczyrk, gdzie faktycznie można było coś zobaczyć, gdzieś pochodzić.

Preferuję Polskę, ale Czechy też brzmią spoko :)

 

Krynica Zdrój - to prawdziwy kurort, stoki masz zarówno łatwe jak i trudne. Po nartach też jest co robić. 

Wisła - moim zdaniem ciekawsza od Szczyrku. 

Kazimierz Dolny - mały, kameralny stok, dość interesujące miasteczko. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

Kazimierz Dolny - mały, kameralny stok, dość interesujące miasteczko. 

@moruniek jedyny litości 😀 - ma być na kilka dni,

idąc tym tropem może być też Górka Szczęśliwicka ze zwiedzaniem Zamku Królewskiego, Łazienek, Wilanowa .....

Edytowane przez Jeeb
literki
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jeeb napisał:

12 godzin za kółkiem wytrzymasz ?

Wytrzymam, chociaż tutaj sam bardziej bym szukał ekipy, która już zna teren, do której bym się dokleił razem z żoną 😁

A tak poza tym, to dziękuję wszystkim za propozycje. Są interesujące i już zaczynam je porównywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jeeb napisał:

12 godzin za kółkiem wytrzymasz ?

A po co 12? 😉

Z Wrocka do Garmisch - Insbrucka 8-9h....    Tak naprawdę - albo narty, albo zwiedzanie.

W Alpach w większości ośrodków (nawet pozornie małych) możesz spokojnie zaliczyć spacer, knajpki etc. I każdy z nich zabije Szczyrk by night ;))

Na pierwszy raz super jest rejon Zugspitze Arena - miejscowości Lermoos, Berwang etc. Kurort Garmisch pod bokiem jakby co. Przy odpowiedniej polityce cenowo nie odjedziesz od ferii w PL - temat wałkowany już tu milion razy.

Jeżeli koniecznie nasze góry - to jak wspominał @moruniek - Wisła. Wyciągów tam dość , jak do Szczyrku to też skoczysz, aquapark w Gołębiu jest, deptak też, skocznia itp.... Atut na parę dni - Wiślański skipass. Warto obserwować, co zrobią w tym roku na black friday.....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/14/2022 at 10:16 PM, Greg said:

 

   Tak naprawdę - albo narty, albo zwiedzanie.

 

no i dokładnie. Bywałem w wielu miejscówkach ale po całodniowych zjazdach, na cokolwiek after, ochoty nie miałem. Chyba, że masaż, fizjoterapia etc. czyli zabiegi przygotowujące do kolejnego dnia zjazdowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...