Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer rc4 wc 22/23 fabryczne kąty krawędzi ?


kajeran

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej może taki kąt przeszkadzać w nartach slalomowych…

Miałem (nie) przyjemność jeździć na Volkl sl (sezon 21/22) i w slalomkach takie podcięcie to wg mnie upośledzenie nart…

Tak czy inaczej  zawsze jeżdżę na 0,5 od spodu, wiec nowa narty i od razu na maszynę…:(

Edytowane przez kajeran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, waldek71 napisał:

Myślę, że tak to należy rozumieć. Chociaż gigantka z kątem dolnej krawędzi 1 cm to dość duże podcięcie.

Cholera, teraz zauważyłem te centymetry🙂. @marekbtlma rację, żeby spróbować jak jest. To gigantka sklepowa. Ale ostatnio Fischer usportowił swoje sklepowe modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marekbtl napisał:

Cze

A ja bym póki co zostawił i sprawdził na stoku, po co planować nartę, jeśli się okaże że nie ma takiej potrzeby,. To paragigantka, więc może być ok, nawet do mocno zaawansowanej jazdy amatorskiej. W dobrym serwisie pewnie mogą to sprawdzić faktyczny kąt podniesienia.

pozdrawiam

Cale życie startowałem na 87/0,5 i takie kąty nadal utrzymuje we wszystkich swoich nartach :)  bez względu czy to były fis czy sklepowe do luźnej jazdy.

Mialem okazje jeździć na nartach z tak dużym podniesieniem i nie dla mnie taki kąt, faktycznie mniej zaawansowanym może taki się spodobać ;)

Kat fabryczny sam tez sprawdzę jak przyjdą :)

Edytowane przez kajeran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kajeran napisał:

Cale życie startowałem na 87/0,5 i takie kąty nadal utrzymuje we wszystkich swoich nartach :)  bez względu czy to były fis czy sklepowe do luźnej jazdy.

Mialem okazje jeździć na nartach z tak dużym podniesieniem i nie dla mnie taki kąt, faktycznie mniej zaawansowanym może taki się spodobać ;)

Kat fabryczny sam tez sprawdzę jak przyjdą :)

A to sorka, to podniesienie mogli fabrycznie takie zrobić jak podaje "przedstawiciel", bo to jednak amatorska narta - ale być może jest 0,5 - na chłopski rozum to w top narcie sklepowej sportowej taki kąt powinien być fabrycznie, bo podnieść jest w razie czego łatwo, w drugą stronę już gorzej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, marekbtl napisał:

A to sorka, to podniesienie mogli fabrycznie takie zrobić jak podaje "przedstawiciel", bo to jednak amatorska narta - ale być może jest 0,5 - na chłopski rozum to w top narcie sklepowej sportowej taki kąt powinien być fabrycznie, bo podnieść jest w razie czego łatwo, w drugą stronę już gorzej.

pozdrawiam

Tez jestem tego zdania, dlatego nie rozumiem polityki firmy w tej sprawie.

Nie tylko Fischer tak postępuje zresztą. Volkl w sklepowych sl i gs tak samo to zrobił :(

Edytowane przez kajeran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kajeran napisał:

Tez jestem tego zdania, dlatego nie rozumiem polityki firmy w tej sprawie.

Nie tylko Fischer tak postępuje zresztą. Volkl w sklepowych sl i gs tak samo to zrobił :(

Cześć

Być może dlatego, że te narty kupują ludzie których na to stać, a nie koniecznie potrafiąc dobrze jeździć, takie ułatwienie i "złagodzenie" narty. Voelkla miałem ale komórkę, tam fabrycznie (bo wówczas robili - choć teraz już chyba, ale nie wszyscy puszczają surówki - to i dobrze) było 0,5/87 czyli tak sportowo, też mam we wszystkich 0,5/87, ale tak było fabrycznie (SL Atomic, GS Atomic i Head e-race pro - wszystko sklepówki).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, marekbtl napisał:

Cześć

Być może dlatego, że te narty kupują ludzie których na to stać, a nie koniecznie potrafiąc dobrze jeździć, takie ułatwienie i "złagodzenie" narty. Voelkla miałem ale komórkę, tam fabrycznie (bo wówczas robili - choć teraz już chyba, ale nie wszyscy puszczają surówki - to i dobrze) było 0,5/87 czyli tak sportowo, też mam we wszystkich 0,5/87, ale tak było fabrycznie (SL Atomic, GS Atomic i Head e-race pro - wszystko sklepówki).

pozdrawiam

Możliwe ;)

 

Tak, te model które wymieniłeś maja takie kąty jak piszesz.

Atomic w wersjach fis nawet się postarał bo krawędzie są bardzo fajnie wykończone i wystarczy „liźnięcie” ich diamentem i gotowe do jazdy  :)

Edytowane przez kajeran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, moruniek napisał:

Młody jeździ na RC4 FIS SL Jr (juniorska komórka), przyszły surówki, wiązania w pudełku. Teraz ma zrobione na 0,5. Ja w swojej SL preferuję 0,2 ale to moja osobista fanaberia. Mastery mam zrobione na 0,5. 

Cze Krzysiu

Juniorskie przyszły nie zrobione? A miałeś jakąś informację na opakowaniu że są do zrobienia?

pozdrawiam

ps. Ja mam 3 pary nowych juniorów z Head-a, żeby się nie okazało że córka i syn na surówkach będą jeździć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...