Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór wiązań flat do nart AM – Blizzard Brahma 82 lub Armada Declivity 82 Ti


Czipi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Pięknie proszę o radę w doborze wiązań flat do nart Blizzard Brahma 82 lub Armada Declivity 82 Ti (jeszcze się waham) – trochę bardziej miękkich nart AM.
Zastosowanie: dość agresywna jazda carvigowa (czasem szybkie energiczne zmiany krawędzi, czasem długie carvingowe skręty), muldy, drzewa, zjazdy poza trasę. Narty całodzienne na różny śnieg.

Dzięki!🤘

Edytowane przez Czipi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, RTS napisał:

Polecam wiązania Marker Griffon 13 lub Marker Squeezer. Dobre lekkie wiązania, używane mozna trafić w bardzo przystępnych cenach.

Serdeczne dzięki. Czy Griffony (i generalnie wiązania FS/FR) nie będą zbyt miękkie do bardziej agresywnej jazdy carvingowej na przygotowanym stoku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno odpisuję.

Podane modele nart, same w sobie są lekkie i mniej sztywne ("miękkie"), bo taką mają charakterystykę. Można oczywiście zamontować cięższe wiazania Racowe, należy jednak pamiętać o odpowiednej szerokości skistoperów lub zwyczajnie je wygiąć. Osobiście wolę lżejsze wiązania do lżejszych nart, z ciężkimi nartami Racowymi (SL/GS) lubię już kombinować bardziej, lekka plyta - ciężkie wiązanie lub ciężka płyta i ciężkie wiązanie. 👹

Na twardym zlodzonym stoku, narty typu AM/AR dają radę ale najlepsza zabawa podczas ich użytkowania zaczyna się, kiedy jest bardziej miękko, muldziasto, kopiasto, ale to już moje osobiste odczucia.

Do dynamicznej, szybszej i bardziej agresywnej jazdy carvingowej na nartach typu AM/AR po przygotowanych trasach ,rozejrzyj się za konstrukcjami typu FullCamber - starsze modele, tną stoki zajebczaście i idą jak czołgi po wszystkim, jeśli tylko mamy parę w nogach.

Te o konstrukcji Rocker Camber Rocker, spisują się dużo lepiej po świeżych opadach naturalnego śniegu, miodzio ale to też tylko moje osobiste odczucia.  😉

Jakiekolwiek wiązania kupisz, pamiętaj o odpowiednim smarowaniu i ostrzeniu nart.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez RTS
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podłączę się do wątku, bo mam bardzo podobne pytanie, sam zresztą długo myślałem nad Declivity 92 Ti, ale są dość trudno dostępne u nas a w międzyczasie wpadły mi w oko Salomony QST 92 i skłaniam się ku nim obecnie. Czy wygięcie skistoperów 90 mm do nart szerokości 92 mm to problem i czy da się to zrobić tak, żeby nie zwiększać ryzyka wybutowania (o ile kiedykolwiek wejdę na takie kąty hehe ;-). Kupowałbym z montażem w sklepie, a ten który mam akurat na oku ma bardzo niewielką dostępność wiązań ze skistoperami 95mm i są to drogie i raczej ciężkie modele firmy Look, więc mam do wyboru albo 90 mm albo dopiero 100 mm które na pewno będzie zbyt szerokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale podejrzewam że nie powinno być problemu. Moze po prostu zapytaj w sklepie/serwisie, bo koniec  końców to oni będą montować i brać za to odpowiedzialność ;)

Od siebie mogę polecić Brahma 82 w parze z Griffonami. Przejeżdżone 5 dni w Alpach i 2 dni na Chopoku. Świetne narty all mountain. Dokładnie tego szukałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Czipi napisał:

Nie znam się, ale podejrzewam że nie powinno być problemu. Moze po prostu zapytaj w sklepie/serwisie, bo koniec  końców to oni będą montować i brać za to odpowiedzialność ;)

Od siebie mogę polecić Brahma 82 w parze z Griffonami. Przejeżdżone 5 dni w Alpach i 2 dni na Chopoku. Świetne narty all mountain. Dokładnie tego szukałem :)

Dzięki, ale Brahma to kompletnie nie to czego szukam. Pewnie sprawdzają się jako narty do wszystkiego, ale ja akurat szukam drugiej pary do zestawu. Na gładkie i twarde warunki mam dedykowane gigantki sklepowe. Druga para ma zastąpić XDRy, które już mi się powoli starzeją, czyli ma być lekko, zabawowo na mokre wiosenne warunki  (czyli w obecnym sezonie większość czasu 🙂) i bardzo okazjonalny off-piste (o ile doczekamy się jeszcze kiedyś opadów śniegu, bo mam coraz większe wątpliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Czipi napisał:

Nie znam się, ale podejrzewam że nie powinno być problemu. Moze po prostu zapytaj w sklepie/serwisie, bo koniec  końców to oni będą montować i brać za to odpowiedzialność ;)

Muszę to gdzieś zapisać... :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, rozumiem ;)  W moim przypadku faktycznie miały być całodniowe narty on-piste z mega okazjonalnym wyjazdem poza trasę bez wielkich oczekiwań.
Jak zabawa i lekkość na miękkim, to może coś z twin tip'ami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Czipi napisał:

Jasna sprawa, rozumiem ;)  W moim przypadku faktycznie miały być całodniowe narty on-piste z mega okazjonalnym wyjazdem poza trasę bez wielkich oczekiwań.
Jak zabawa i lekkość na miękkim, to może coś z twin tip'ami?

Właśnie czytając recenzje i opinie wygląda na to że QST nie będąc stricte twintipem nadal bardzo dobrze nadają się do jazdy tyłem i innych wygłupów a przy tym są ponadprzeciętnie dobre w miękkich warunkach i poza trasą. No ale pytanie było o wiązania i szerokość skistoperów, narty jeszcze rozważam, ale już dość mocno skłaniam się do QST 92, trochę mnie tylko martwi całkowity brak titanalu.

Edytowane przez wolcjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Czipi napisał:

Nie znam się, ale podejrzewam

....tu budujesz napięcie....

28 minut temu, Czipi napisał:

oni będą montować i brać za to odpowiedzialność

..no i tu rozwalasz system.....:D

Nie licz na to że ktokolwiek weźmie za cokolwiek odpowiedzialność  jak Ci sie cokolwiek zdarzy...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
10 minut temu, Lexi napisał:

Nie licz na to że ktokolwiek weźmie za cokolwiek odpowiedzialność  jak Ci sie cokolwiek zdarzy...

Dokładnie :) 

Edit: Dobra chyba załapałem teraz o co Ci chodziło. Jeśli chodzi o usługę serwisową, to myślę że w przypadku wykonania usługi niezgodnie ze sztuką bez problemu można pociągnąć serwis do odpowiedzialności karnej.

@wolicjusz, tak zupełnie serio to WYDAJE MI SIĘ, że skistopery mają mały zapas i być może nawet odginanie nie będzie konieczne. Wydaje mi się, bo chyba sam jakieś 8 lat temu miałem podobny dylemat przy Markerach Griffonach, tyle że przy skistoperach 100 mm do narty 102 mm pod butem. Ale to było dawno i być może nieprawda ;) 

Najlepiej zapytać profesjonalistów, którzy wezmą to na klatę, a nie anonimów w necie :) Ewentualnie kontakt z producentem wiązań.

Edytowane przez Czipi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...