Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Raport śniegowy 07/08


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Cykliczność zmian warunków pogodowych na ziemi jest faktem, czy my mamy na nie jakiś wpływ? Pewnie taki sam jak dinozaury.

Faktem też jest, że nikt na ziemi nie potrafi przewidzieć ze stuprocentową pewnością jak będzie wyglądała pogoda za tydzień w danym rejonie. Pitolenie co będzie za czterdzieści lat, jest tylko i wyłącznie wróżeniem z fusów. Równie dobrze można rzucić kostką, a prawdopodobieństwo trafienia prognozy za czterdzieści lat będzie takie samo jak wieszczy z programu "6 stopni"

Nie wiem czy dobrze się rozumiemy. Chodziło w programie o przyrost średniej temperatury na naszym globie i skutki z tym związane. Jeśli chodzi o przyczynę to faktycznie może być to cykliczność. Z ta tylko różnicą, że naturalna cykliczność nie ma tak dużego tempa jak obecnie szybko wzrasta średnia temperatura na Ziemi. Dinozaury żyły odległe tysiące lat temu. Epoka lodowcowa nie nastąpiła w ciągu 50 lat, ale proces spadku średniej temperatury trwał znacznie dłużej. Więc ja bym tak nie lekceważył tego procesu.

A tak na marginesie spadek średniej temperatury na ziemi o 6 stopni spowoduje właśnie epokę lodowcową. Ale by było nartowania do oporu.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta tylko różnicą, że naturalna cykliczność nie ma tak dużego tempa jak obecnie szybko wzrasta średnia temperatura na Ziemi.

Na czym opierasz swoja tezę ? Jakie badania potwierdzają, że nigdy wcześniej temperatura na ziemi nie miała takich samych lub większych przyrostów niż w XX i na początku XXI w. Przykład Grenlandii świadczy, że nie tak dawno szybkie ocieplenie następowało, tak jak i oziębienie ( karczmy na środku Bałtyku).

"Więc ja bym tak nie lekceważył tego procesu. "

Jest mi to obojętne, ponieważ ludzie na te procesy nie mają żadnego wpływu, co ma nastąpić, czy chcemy czy nie, nastąpi.

Chyba, że wierzysz ekipie Gora i innym specjalistom od straszenia, i wyłudzania kasy.

Taki pseudo-naukowiec musi ciągle dowodzić że coś nam grozi i tylko on (guru sekty) może nas uratować.

Gdyby większość "naukofcóf" nagle oświadczyło że freon nie ma wpływu, przyroda nie jest zagrożona a globalne ocieplenie jest naturalnym zjawiskiem, kasa na badania przestałaby płynąć.

Kilkaset tysięcy posadek przestałoby istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peszkod chciałbym żebyś miał rację, że globalne ocieplenie to naturalny proces cykliczny i zaniedługo będzie chłodniej. Jednak musisz przyznać, że nasza cywilizacja w XX wieku tak dynamicznie się rozwinęła, że nie ma ch...a wpływ na ekosystem to ma i to wcale niemały (zwłaszcza inżynieria chemiczna). Ja tam nie jestem przeciwnikiem postępu raczej jego zwolennikiem. Weź pod uwagę to, że 150 lat temu nikt nie eksploatował tak naszej planety. Jednak wszystko należy robić z głową i myśleć o tym jakie to będzie miało następstwa.

PS: A jakby to ode mnie zależało to na każdej górce pow. 200m długości byłby przymus postawienia wyciągu narciarskiego.:D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Jednak wszystko należy robić z głową i myśleć o tym jakie to będzie miało następstwa.

.

Co do tego absolutna zgoda.:)

Oczywiście, że działalność człowieka ma wpływ na ekosystem, lecz w porównaniu do jednego dużego wybuchu wulkanu te 150 lat o których piszesz to małe miki.

Takie krowy wypierdzą więcej CO2 niż człowiek jest w stanie wyprodukować, i co zlikwidować bydełko?

Dbajmy o przyrodę, ale nie dajmy się zwariować, chorym eko-terrorystom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pogody w Tatrach

Ratownicy TOPR wyruszyli na pomoc dwójce turystów, którzy utknęli na szlaku na Kasprowy Wierch.

Do centrali TOPR koło godz. 15 w piątek zadzwonili turyści, którzy wybrali się na Kasprowy Wierch. Na szlaku między Myślenickimi Turniami a szczytem Kasprowego stracili orientację.

Nad Tatry nadciągnęła mgła. Widoczność jest bardzo ograniczona. Turyści są wychłodzeni i boja się iśc dalej albo zawrócić.

Na pomoc turystom wyruszyli ratownicy. Szybko odnaleźli zaginionych turystów i doprowadzili ich na szczyt Kasprowego, skąd na dół zjechali kolejką linową.

źródło: Tygodnik Podhalański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbajmy o przyrodę, ale nie dajmy się zwariować, chorym eko-terrorystom.

Na to juz niestety troche za pozno -wszyscy sie w tym szalenstwie pograzyli, najczesciej nie od tej strony co trzeba.

Taki cyrk bedzie jeszcze jakies 10-15 lat, zanim klimat zacznie sie ochladzac i dojdzie do kolejnego zlodowacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Was widział "An inconvenient truth Al Gore" i jakie jest Wasz pogląd nt. poruszony w tym filmie?

Jestem z wykształcenia hydrografem i klimatologiem , troszkę się w temacie orientuję . Pan Gore jest politykiem i biznesmenem . Wnioski Gora są co najmniej dyskusyjne . Całą tą dyskusję należałoby poprzedzić solidnym wykładem z klimatologii historycznej , kosmologii , paleontologii itd. Po liżnięciu podstaw możemy dyskutować . W znanym nam okresie historycznym ( opisanym lub zbadanym innymi metodami ) interwły zimne i ciepłe następowały po sobie na przemian od " zawsze " i główny wpływ na to miała nasza gwiazda i położenie względem niej naszej planety . Działalność gospodarcza człowieka DZISIAJ jest w stanie wywrzeć 3% wpływ na parametry kilmatyczne . Ja osobiście przychylam się do opinii tych uczonych którzy twierdza że cała chucpa wokół przyczyn ocieplenia ma podłoże polityczno - pieniężne , mozna na strachu nieżle zarobic . Prawda jest taka że nikt nie jest w stanie przewidzieć co się stanie za 50 lat . Moze być ciepło lub zimno i tyle a paradoks polega na tym ze ocieplenie pośrednio może doprowadzić do nagłego oziębienia klimatu , wręcz do następnego zlodowacenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakopane

Dzisiaj mocno wieje w Zakopcu. Nie chodzi Kasprowy, Witów.

Jeźdżą w BT, MC, Nos, Har, Szymo, ale jest to raczej "siłówka".

Temperatura ok. +6. Spodziewany jest jeszcze silniejszy wiatr, tak jak JC napisał - jakowaś Emma ma zawitać.

Oby później był opad śniegu, bo inaczej będą problemy z jazdą na nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzie jeszcze w marcu warto jechać pojeździć? Leży gdzieś jeszcze śnieg i jest mroźno?

W Białce nie było dzisiaj mroźno ale stok wyglądał bardzo porządnie jak na tą pogodę. Gdyby przyszło koło zera to można by się wybrać. Ale w tą pogodę ...

Siedzę i piję grzane wino :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tą Emmą była już czy będzie dopiero, a może szczęśliwym trafem ominęła moją wiochę, mógł bym przypuszczać że coć przespałem ale z wykresu na mojej staci meteo wynika że najmocniej wiało ok 21:30: prędkość wiatru 8,6 m/s a szczyt prędkości czyli podmuchy 15,3 m/s potem to już było tylko mniej, teraz jest 5,9 m/s i szczyt 7,8 czyli można powiedzieć że jednostajny wiatr.

ciekawe czy Emmy Castorama nie wymyśliła bo im OSB zbywa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...