Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pytanie o tankowanie


ryba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

SKIer a na co Ci gaz? :confused:

Chcesz zostać posądzony o antysemityzm :P:D

Fuj nie cierpię gazu.......znaczy pojazdów na LPG.

Ten ohydny smród jaki ciągnie się za takimi wehikułami...fuj,fuj,fuj.

Akurat wozu na gaz nie mam, ale z racji wykonywanego zawodu styczności mam dużo z takimi autami. Uwierz mi jeżeli instalacja jest prawidłowo zainstalowana i przeglądana to po pierwsze nie ma prawa nic śmierdzieć!!!!!!!!

A po drugie zbiornik z gazem jest mniej niebezpiecznym ustrojstwem niż zbiornik z benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smród spalonych frytek.. :)

jakby silnik w aucie był na gaz... to by pisało 'SILNIK GAZOWY'...

a jakos zwykle pisze 'SILNIK BENZYNOWY'... ;)

pozdr

siwy

Nie wiem czy miałeś okazję robić pierwszy przegląd pojazdu sprowadzonego z zagranicy. Jest tam podział na silniki niskoprężne i wysokoprężne, kolejna rubryka dopiero określa rodzaj paliwa i tam też jest możliwość wyboru benzyna -gaz. I tu już sprawa nie jest taka oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Też nigdy nie przywiązuje wagi do tego gdzie tankuje.Jak trzeba to sie leje.Jedynie ostatnio wracajac z St.Moritz zajechaliśmy do Samnaun na strefe wolnocłowa (bo było po drodze) i za dieselka płacilismy 0.96 euro. Zatem po zalaniu 78 litrów zarobiliśmy około 80 zł.Czyli nic nadzwyczajnego,zwłaszcza jak sie to rozbije na sześciu:D :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dieselka płacilismy 0.96 euro. Zatem po zalaniu 78 litrów zarobiliśmy około 80 zł.Czyli nic nadzwyczajnego,zwłaszcza jak sie to rozbije na sześciu:D .

he he - trzeba bylo powiedziec chlopakom, ze to paliwo stawiasz - wtedy poczulbys wieksza roznice :D;)

2 w bagazniku :eek: czy jakims vanem smigaliscie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he - trzeba bylo powiedziec chlopakom, ze to paliwo stawiasz - wtedy poczulbys wieksza roznice :D;)

2 w bagazniku :eek: czy jakims vanem smigaliscie ??

Nie było aż tak ekstremalnie,żeby sadzac kogos w bagażniku.Samochodzik na narty mamy bardzo wygodny aczkolwiek jeszcze bardziej kontrowersyjny i paliwożerny.SsangYong Rodius:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy miałeś okazję robić pierwszy przegląd pojazdu sprowadzonego z zagranicy. Jest tam podział na silniki niskoprężne i wysokoprężne, kolejna rubryka dopiero określa rodzaj paliwa i tam też jest możliwość wyboru benzyna -gaz. I tu już sprawa nie jest taka oczywista.

mówisz o formularzach..??

jakby w rubryce paliwo pisało 'owies' to oznaczałoby to że są silniki na owies..??

w samochodach..??? bo jakiś urzędnik tak wpisał..??

ja nie mówie o tym ze nie ma silników na gaz (i to różny)..

do diesla tez mozesz nalać rzepakowego... starsze silniki pojadą...

z nowszymi problem...

ale w rubryce paliwo nie ma 'kujawski' :)

pozdr

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było aż tak ekstremalnie,żeby sadzac kogos w bagażniku.Samochodzik na narty mamy bardzo wygodny aczkolwiek jeszcze bardziej kontrowersyjny i paliwożerny.SsangYong Rodius:eek:

a masz wersję na 7, 9 czy koreańską na 11 osób:D jak dla mnie nie ważne jak wyglada na zewnatrz bo jak jedziesz to i tak tego nie widać tylko jak się prowadzi i jaki jest funkcjonalny:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodius do najpiekniejszych nie należy no ale zawsze lepsze to niż ścisk w jakiejś polówce czy corsie... byłem z ojcem na jazdach próbnych SsangYonga jezdzilismy Rextonem II i Kyronem fajne furki tylko ten no... $$ za dużo wg mnie ;)

jakbyś cenę na właściwości uzytkowe przełożył to i tak lepiej wyjdziesz niż korbki w drzwiach w volkssamochodach:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankowanie - VISA!

Aktualne informacje dot. tankowania w Austrii i płacenia karta VISA!

Kupiłem olej napędowy - cena za litr 1.249 Euro

Zapłaciłem kartą VISA i litr kosztował mnie (po obciążeniu rachunku bankowego) - 4,400 Zł

Wg dzisiejszych danych o cenach w kantorach Euro sprzedawane jest najtaniej po 3.47, czyli litr kosztowałby mnie 4.334

Podsumowując na jednym tankowaniu (55 litrów) mógłbym zaoszczędzić 3.65 Euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o formularzach..??

jakby w rubryce paliwo pisało 'owies' to oznaczałoby to że są silniki na owies..??

w samochodach..??? bo jakiś urzędnik tak wpisał..??

ja nie mówie o tym ze nie ma silników na gaz (i to różny)..

do diesla tez mozesz nalać rzepakowego... starsze silniki pojadą...

z nowszymi problem...

ale w rubryce paliwo nie ma 'kujawski' :)

pozdr

siwy

Ale, żeś dokopał bracie. Tak się składa, że jestem ściśle związany zawodowo z motoryzacją zarówno od strony praktycznej jak i teoretycznej na co dzień również mam do czynienia z tymi urzędniczymi formularzami. I wkurzają mnie takie szydercze opinie w stosunku do choć po części merytorycznych wypowiedzi. PS: na Kujawskim nikt nie jeździ, chyba, że nielegalnie. A jeżeli miałeś na myśli BIOdiesel to na pewno jego składnikiem nie jest Kujawski.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie o legalnosci...

tylko o mozliwościach silników...

nie mam do czynienia zawodowo z motoryzacją..

nie licząć jeżdzenia samochodem..

ale do szkoły sie kiedyś chodziło..

i m.in. o silnikach sie uczyło..

a student potrafi na laborkach wypróbować wszystko... :)

tylko nie wszystko przezyło te experymenta...

szyderczo to ja odnosze sie do ludzi ktorzy najpierw kupuja auto

z jakims silnikiem 3litry benzyna....

a potem przerabiaja na gaz..

jak Cie nie stac na zatankowanie do pełna to kup spobie Pande...

i tez przerób na gaz.. :)

i to wszystko przy rocznym przebiegu rzedu 15tyś km..

szkoda zachodu...

z innej beczki...

olej jadalny czasem tez robił za mixol do dwusuwów..

to dobie kryzysu...

ale to juz nie wszyscy pamietaja.. :)

pozdr

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie gazem LPG czy CNG nie jest od dawna traktowane w środowisku motoryzacyjnym jako eksperyment bo to jeden z kierunków rozwoju.

Jeżeli ktoś woli się poruszać kilkuletnim 3 litowym Audi zasilanym gazem niż nową Pandą dlatego, że jest to o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze to dlaczego z niego szydzić?

Bardziej niezrozumiałym jest fakt zakupu przez naprawdę majętnego gościa limuzyny za kilkaset kPLN nówencja w salonie i co i Diesel. No chyba, że ma w firmie diesle i odpisuje sobie VAT no to bierze sobie faktury przy tankowaniu swojego BMW na np VW LT28. Ale to jest działanie nielegalne.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zazwyczaj daje tez mniej frajdy z jazdy, jak jest w swojej "podstawowej" wersji - i tyle

No to teraz już nie łapię o co ci chodzi. . Nie powiem w ostatnim dziesięcioleciu wynalazek Rudolfa Diesla rozwinął się niesamowicie. Ja natestowałem wiele gratów i faktycznie można być pod wrażeniem kopa, który daje wysoki moment obrotowy Diesla. Ale trzeba zauważyć, że jest to w wąskim zakresie prędkości obrotowej. A silnik benzynowy "kręci" mniej więcej jednakowo w większym zakresie dlatego odnosimy wrażenie, że przyśpiesza gorzej. Ale suche liczby mówią same. Porównaj osiągi takich samych pojazdów o podobnej mocy (nie pojemności) z dieslem i benzyną- wcale się wiele do siebie nie różnią.

Koniec roboty zwijam się. Jak Soczek chcesz podyskutować na ten temat to dawaj na PW nie będziem śmiecić.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że silnik benzynowy przysparza mniej problemów eksploatacyjnych i tyle.

A niby jakich od 2 lat jeżdżę dislem i nie dopatruję się rozbieżności pomiędzy silnikiem wysokoprężnym a benzynowym i nie żebym się zakochał w tym pierwszym bo tak nie jest, w benzynce cenię sobie ciszę w samochodzie a tego disla zawsze słychać :)

Ale jeśli chodzi o komfort jazdy pomijając fakt głośności disla to jest on na korzyść disla

A zazwyczaj daje tez mniej frajdy z jazdy, jak jest w swojej "podstawowej" wersji - i tyle

Co to się ukrywa pod hasłem w podstawowej wersji wolnossący bez turbo i niterculera - przecież takich już od nastu lat nie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...