Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pytanie o tankowanie


ryba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gdzie tankujecie jak dajecie przez Znojmo - tzn w Czechach czy w Austrii - czy to już nie ma znaczenia ? Najbardziej chodzi mi o diesla. pozdr, ryba
Ja z uwagi że ruszam z okolic Bielska to zazwyczaj staram się już dzień wcześniej mieć samochód zatankowany żaby już nie stawać nigdzie i u knedli nie tankuję - bo nie, bo ich nie lubię a w Austrii to tankuję tam gdzie się mi paliwo kończy baz względu na korporację tankszteli. Ostatnio ON w Austrii kosztował ok 1,19 E czyli różnice są tak znikome że szkoda się zastanawiać nad tym czy u nas przed granicą dotankować paliwo czy nie, po prostu tankujemy jak bak pusty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Germania jest sporo drozsza, ale Austria - Czechy - Polska podobny poziom.

No chyba ze tu juz o taaaaakie oszczednosci chodzi, ale wtedy to trzeba wszystkie kilkadziesiat stacji miec obczajone z codziennymi cenami + zmiany kursow walut - no i to niejednago banku - zalezy czy gotowizna czy plastik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze chyba wszyscy stosują taktyke tankuj w domu a za granicą dopiero kiedy księgowa dochodzi....tzn rezerwa, w czechach ani razu nie tankowalem, nie sory chociaż ostatnio w znjomno z górki na lozie jechalem bo....oparow w baku brakło i musiałem doczołgać auto (vw bora + przyczepa hobby) w 3 chopa na stacje:)

pamietajcie zeby nie płacić kartą- tzn starać sie nie płacić, bo to jest robione tak ze z PLN na DOLARA/EURO (zależy czy Master card czy visa) i dopiero na dana walute, i dzieki temu mozna duzo więcej zapłacić niz się powinno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietajcie zeby nie płacić kartą- tzn starać sie nie płacić, bo to jest robione tak ze z PLN na DOLARA/EURO (zależy czy Master card czy visa) i dopiero na dana walute, i dzieki temu mozna duzo więcej zapłacić niz się powinno:)

mi jakoś taniej wychodzi niż bym miał w kantorze wymienić :D właśnie z dolara:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietajcie zeby nie płacić kartą- tzn starać sie nie płacić, bo to jest robione tak ze z PLN na DOLARA/EURO (zależy czy Master card czy visa) i dopiero na dana walute, i dzieki temu mozna duzo więcej zapłacić niz się powinno:)

Bugajson to tam na tylnym siedzeniu jak komara walisz to masz takie koszmary:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze chyba wszyscy stosują taktyke tankuj w domu a za granicą dopiero kiedy księgowa dochodzi....tzn rezerwa, w czechach ani razu nie tankowalem, nie sory chociaż ostatnio w znjomno z górki na lozie jechalem bo....oparow w baku brakło i musiałem doczołgać auto (vw bora + przyczepa hobby) w 3 chopa na stacje:)

pamietajcie zeby nie płacić kartą- tzn starać sie nie płacić, bo to jest robione tak ze z PLN na DOLARA/EURO (zależy czy Master card czy visa) i dopiero na dana walute, i dzieki temu mozna duzo więcej zapłacić niz się powinno:)

Jakoś nie zauważyłem jakiś wybitnie nie korzystnych kursów przy płaceniu kartą ale tak czy owak zawsze wole mieć pliczek ojrosów niż być zdanym tylko na plastik kard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyh nie wiem mi koleś od systemów bankowych tak mowil - sugerue sie tym co on powiada, a ja nie śpie - z tyłu od 15 roku zycia nie jeżdze:] nie wiem co to ty samochodu no chyba ze ............. :D:D:D

i nie mowie tu w krajach gdzie ojro maja bo tam to kolo paly jaki przelicznik, mowie o krajach gdzie ojro nie ma:] tak dla jasności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie mowie tu w krajach gdzie ojro maja bo tam to kolo paly jaki przelicznik, mowie o krajach gdzie ojro nie ma:] tak dla jasności:)

ja też mówie o bratnich krajach z za południowej granicy, jak bym wybrał w bankomacie to z prowizją wyjdzie 5zł wiecej niż przy kupnie w kantorze a jak zapłaciłem to 15 zł do przodu:D (kwota500koron)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o płatnośc kartą, nie o wyciąganie pieniędzy z konta :)

To może jacoś powiem bo pracuje w takiej korporacji.

Visa- przeliczenie przez dolary

MC - euro

Niektóre karty Visa mają wyjątki - ale ja takich nie widziałem.

Dla porównania- w zeszłym tygodniu płacone kartą za granicą - przelicznik wyszedł mi na kalkulatorze 3,64. Moim zdaniem, bez obijania się po kantorach to super sprawa.

Ostatnio bardzo często płacę z konta w PLNach przelewy na ebay.d. Dzisiaj taki przelew robiłem dla "Marcin1973" - przelicznik 3,61. I chce Wam się chodzić do kantoru o parę groszy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze chyba wszyscy stosują taktyke tankuj w domu a za granicą dopiero kiedy księgowa dochodzi....tzn rezerwa, w czechach ani razu nie tankowalem, nie sory chociaż ostatnio w znjomno z górki na lozie jechalem bo....oparow w baku brakło i musiałem doczołgać auto (vw bora + przyczepa hobby) w 3 chopa na stacje:)

...jak na Studencika to nieźle się wozisz:D

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma dużych różnic w cenach paliw to polecam tankowanie w cywilizowanym zachodnim kraju (Austria lub Niemcy), zwłaszcza diesla. Dlaczego? Zapytajcie każdego TIRowca. Jakość paliwa tam jest znacznie lepiej monitorowana niż w naszym kraju. W aucie osobowym tego może aż tak nie odczujecie bo spadek zużycia paliwa o kilka procent to jest ok 0,5l/100 km. Ale w takim TIRze to wychodzi nawet 2-3l/100 km do kieszeni kierowcy. To , że układ zasilania się mniej zużywa i taki TIR lepiej sobie na ichnim paliwie radzi to może nikt nie udowodnił i jest może subiektywnym odczuciem. Jednak coś w tym jest zwłaszcza, że takie opinie słyszę na co dzień z racji tego, że w firmie transportowej pracuję. A dobry kierowca TIRa to jedzie i stale zerka w lusterko ile dymu z rury.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visa- przeliczenie przez dolary

MC - euro

Niektóre karty Visa mają wyjątki - ale ja takich nie widziałem.

Jest całkiem sporo kart VISA przeliczanych przez EUR - i to już od jakiegoś czasu. Najlepiej zapytać we własnym banku, gdyż w regulaminie takiej informacji nie znajdziecie.

A co do tankowania to moim zdaniem najlepiej w Austrii. Zawsze staram się też zatankować w okolicy Salzburga przed wjazdem do Niemiec, gdyż w przypadku jakiegoś większego korka w okolicy Rosenheim może nas spotkać niemiła niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem sporo kart VISA przeliczanych przez EUR - i to już od jakiegoś czasu. Najlepiej zapytać we własnym banku, gdyż w regulaminie takiej informacji nie znajdziecie.

A co do tankowania to moim zdaniem najlepiej w Austrii. Zawsze staram się też zatankować w okolicy Salzburga przed wjazdem do Niemiec, gdyż w przypadku jakiegoś większego korka w okolicy Rosenheim może nas spotkać niemiła niespodzianka.

Ok,

ogólna zasada:

MC- zawsze EUR

Visa - dolary, ew. dopytać we wlasnym banku

W tym, w którym ja mam konto : Visa=Dolar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień przed świętami byłem w alpach.

W okolicach Stockerau/Tulln/Hollabrun - 1,244 euro za ON

W Saalfelden (Tirol) - 1,229 za ON

na A1 - 1,3 i więcej za ON

w pepikach jest tak ponad 30 tych ichnych piniondzów za liter, w każdym razie więcej niż w at

Dzięki wszystkim za info. W sumie w zeszłym roku właśnie tak mi się wydawało po powrocie do kraju i przejrzeniu wyciągu z konta, że różnica pomiędzy pepikami i Austrią jest prawie żadna. A tankowałem w Znojmo - widać stare doświadczenia mnie dopadły. A jeżeli dobrze sobie przypominam to ON w maju kosztował ok 1 ojro - bywało nawet poniżej, na autobanie ok 1.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...