Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj taka fajna dupka w TV pogoda powiedziała, że przyszły tydzień tez ciepły, a ładna była więc ja jej wierze;)

Front atmosferyczny tak "szczesliwie" idzie, ze zarowno beskid jak i podkarpacie duzo cieplejsze.

U mnie chlodzik i mam nadzieje ze tak zostanie :)

p.s. nie wiem na ktorym programie byles ale ja widzialem podobnie piekne widoki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja w ten weekend mam zamiar wybrać się na VR, był ktoś ostatnio jak warunki?

A po co chcesz tam jechać:confused: chyba nie na narty?

Komunikat z ich strony:

Vážení zákazníci, keďže podmienky na lyžovanie sú vzhľadom k nepriaznivému počasiu NEVHODNÉ, bude stredisko počas víkendu 6. - 7. decembra 2008 ZATVORENÉ!

Ďakujeme za pochopenie.

Pochopnołeś o co chodzi??:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info janskie laznie

co do pogody - rzeczywiście, jak zapowiadają jest ciepło:)

W ostatnią środę byłam w janskich lazniach (czerna hora) i muszę przyznać, że pogoda dopisała. z rana troszkę zachmurzone niebo, ale koło południa wyszło piękne słonko! na górze temp ok -2 -3. Trasa wzdłuż orczyka dobrze przygotowana i mało ludzi(niewątpliwy plus) więc jeździło się naprawdę fajnie!

Polecam!

A bałam się, że będzie sypać, albo będzie mgła...a tu taka miła niespodzianka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskidy

Trudne warunki narciarskie panują w Beskidach - poinformowali w piątek ratownicy grupy beskidzkiej GOPR. Śniegu jest mało. Zjeżdżać można jedynie w rejonach, gdzie trasy zostały wcześniej dośnieżone.

W Ośrodku Narciarskim Pilsko w Korbielowie otwarte są trasy numer: 5 na odcinku z Pilska do Hali Szczawiny, 8 z Kopca do Hali Miziowej oraz 6 z Kopca do Hali Szczawiny. Śniegu leży od 30 do 50 cm. Czynne są wyciągi: V i VI z Hali Szczawiny na Halę Miziową, VII z Hali Miziowej na Pilsko, Kopiec z Hali Miziowej na Kopiec, a także kolej linowa Szczawiny.

Zamknięte są trasy w rejonie Szczyrku.

Czynne będą niewielkie wyciągi na Stożku w Wiśle, na Białym Krzyżu między Wisłą a Szczyrkiem.

PAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem ze Spindla, Niedzwiedz.

Na dole +1, u gory -1.

Mla jak jasna cholera, ale jakas taka ze na gorze do orczyka dalo sie pojezdzic a nawet ciut poszalec.

Nizej juz wieksze nierownosci i lekkie przetarcia, ale bez tragedii.

W nd powtorka :) (tylko zeby tej dziadowskiej mgly choc ciut ubylo :cool:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Wróciłam z Rohaczy. Miła niespodzianka - prawie zupełnie pusto. Większość czasu stok tylko dla siebie. Warunki totalnie zimowe - że temperatura w pobliżu zera jest tutaj zupełnie niewystarczającą informacją. Na górze wieje porządny, zimny wiatr, miecie krupkami śniegu, wierzcie mi, po śnieżku w mieście to jest coś. Stok zmrożony, twardy cały dzień. Jak się zaczęło ściemniać, wyjechał ratrak, ale nie mam pojęcia, co chciał równać - bo do końca było jak stół, tyle, że przykryty szkłem - no nie, to przesada. Po prostu twardo, i tyle. Niesie po tym, tak, że ten nudnawy stok zrobił się całkiem, całkiem. W sumie - jazda super, choć niekoniecznie dla miłośników samego relaksu:).

Za to dojazd przez roboty drogowe na Orawie, niech to powiem otwarcie, ch__owy:(:(:( Sorry, adminie, inaczej uczciwie tego nazwać nie można!

Czy jutro będzie podobnie, nie wiem. Jak odjeżdżałam, było jakby odrobinkę cieplej. Za to przed chwilką zajrzałam na kamery z SP - tam tłumy!

PS. Orczyk na górze nie chodził, trza było krzesłem. Trasa, oczywiście lepsza, ale strasznie się wlecze. Nie pomyślałam, żeby zapytać, czy jutro będzie orczyk.

Edytowane przez Maria
Dodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek w Wiśle chodzi ale dla turystow a nie narciarzy, no chyba ze ktoś lubi po trawie jeździć:mad:.

Nie wiem jak w iinych regionach ale u mnie 7 stopni i piekne słonce juz 6 dzień. Podobno ma coś śnieżyć od niedzieli ale ktoo to wie.zazdroszczę tym którzy mają bliżej te wyższe góry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszędzie na odcinku Rabka (Zabornia) - Chyżne:rolleyes:. Co kawałek zwężenia, światełka puszczające w jednym kierunku, wertepy... Za dnia pół biedy, choć mocno spowalnia poruszanie się. Po zmroku - koszmar! Nieoczekiwane zjazdy ze "skarp", piesi się plączą jak duchy, wariaci walą w ciemno, brrr... J.t. "modernizacja drogi krajowej nr 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszędzie na odcinku Rabka (Zabornia) - Chyżne:rolleyes:. Co kawałek zwężenia, światełka puszczające w jednym kierunku, wertepy... Za dnia pół biedy, choć mocno spowalnia poruszanie się. Po zmroku - koszmar! Nieoczekiwane zjazdy ze "skarp", piesi się plączą jak duchy, wariaci walą w ciemno, brrr... J.t. "modernizacja drogi krajowej nr 7.

ominąć te roboty można jadąc od Krakowa oczywiście w Rabce jechać na Czarny Dunajec potem dalej na Chochołów droga nawet chyba krótsza

pozdrawiam

daco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja! Warto spróbować. Droga faktycznie może być nawet krótsza, jeśli masz na myśli żeby przejść granicę w Chochołowie, stamtąd na Orawice i chyba już jest droga Orawice - Zuberec. Nacięłam się na to kiedyś, bo jej jeszcze nie było, ale już dawno powinna być. Bo jeśli wyjechać na Jabłonkę, to i kawał drogi, i te niefajne odcinki te trzeba zaliczyć:mad:

Jechałeś już tą drogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jechałem tą trasą w stronę słowacji tylko wracałem kiedyś z zakopca przez Czarny Dunajec bo w stronę N.Targu były korki po drodze widziałem zjazd na przejście graniczne w Chochołowie i wiem, że można jechać do Orawic bo kumpel tak jechał a przecież to ta sama droga co do Rochacz.

pozdrawiam

daco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj zaliczyłem Rohacze, niestety nie było już tak cudownie jak to opisywała Maria... Warunki śniegowe ok, bez przetarć i kamieni, raczej twardo choć opady świeźego śniegu trochę przeszkodziły w porządnej jeździe. Bardzo szybko zaczeły się robić kopki na przemian z lodowymi poletkami, trzeba było uważać. Dodatkowo jazdę utrudniała mgła, momentami widoczność nie przekraczała 10 metrów :eek: kontrastu zero, i wtedy trzeba było zjeżdżać na sam dół do pierwszego orczyka, bo tylko tam było coś widać. Na dole niespodzianka, szkółka narciarska dla dzieci i rozstawione tyczki do giganta. Fajna zabawa :)

Generalnie miło spędzony dzień na nartach, ale zachwycony nie jestem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...