Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, SB. Białka lepsza niż nic, ale szczerze mówiąc, trochę nudne trasy. A ze stronki wynika, że czerwona trasa nieczynna. Tak, że myślałam raczej o Szczyrbskim Plesie, tam chociaż na Interski można trochę pojeździć. Tyle, że z kolei trzeba się wlec straszny kawał drogi, a wypadałoby coś jeszcze konstruktywnego zdziałać w poniedziałek prócz nart:). Dlatego pomyślałam o Jurgowie, przynajmniej coś nowego, a przy tym orczyku trasa figuruje jako czerwona. Ano, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKL podaje, że jutro może ruszyć Gąsienicowa, jeśli nie będzie wiatru. Piszą, że jest do 50 cm śniegu, warunki dobre.

I to jest to co tygryski lubią najbardziej!:D:D:D Zwłaszcza, że ostatnio odczuwałam nienaturalny nadmiar forsy, i to niepokojące zjawisko pewnie też ma szansę się skończyć;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest to co tygryski lubią najbardziej!:D:D:D Zwłaszcza, że ostatnio odczuwałam nienaturalny nadmiar forsy, i to niepokojące zjawisko pewnie też ma szansę się skończyć;).

Myślę że to nie jest zbyt słuszna lokata kapitału, no ale nie mój kapitał więc i nie mnie o jego losach decydować:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie cos normalnego będzie otwarte a nie jakieś pagórki,

chociaż jak będziemy tam jeździć to delikatnie, bo całą trasę sprawdzała specjalna komisja cobyśmy z powodu małej ilości śniegu kamieni nie porysowali:D cała wiadomość do przeczytania z działalności spec komisji jest tu http://narty.z-ne.pl/s,docid,pol,narty,1721,0,33681,narty_sezon_na_kasprowym.html

pozdro

daco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie trudno powiedzieć, czy śnieg spadnie tuż przed świętami, czy tuż po. Wszystko wskazuje jednak na to, że jeśli nie będziemy mieć białego Bożego Narodzenia, to biała pokrywa przykryje Zakopane przed Nowym Rokiem - mówi Michał Furmanek, kierownik Stacji Meteo na Równi Krupowej w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim".:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu podali że w południowej Austrii spadło do 1,5 m śniegu w ciągu ostatniej doby

Potwierdzam, śniegu spadło mnóstwo przede wszystkim we Wsch. Tyrolu.

Nasze plany musiały w ostatniej chwili ulec zmianie, bowiem tunel prowadzący wprost z Niemiec do Matrei był zasypany lawiną.

Udaliśmy się zatem utartym szlakiem poprzez Czechy i Wiedeń na Katschberg oraz Aineck. Katschi spowity we mgle na Aineck'u było słońce ale i później chmury opadły nisko. Po południu pojechaliśmy więc już w stronę Matrei ale od strony Karyntii.

Widok był niesamowity. Jechaliśmy w tunelach śnieżnych, widoczne były same szczyty znaków drogowych.

Rano pod gondolką Goldried I na jednej z budowli ochoczo;) odgarniał śnieg, pluton austriackiego wojska. Śnieg padał także wieczorem w sobote oraz w niedzielę ale już tak po 10 cm na dobę. W poniedziałem i wtorek opadów śniegu już nie było a i temperatura oscylowała wokół zera stopni. Widoczność ogólna raczej niewielka gdyż niebo było (poza wyjątkami) cały czas zasnute chmurami. Po południu we wtorek wracaliśmy już do Polski zaplanowaną trasą przez Felbertauern Tunnel, jakież ogarnęło Nas zdziwienie gdy po drugiej strone Wysokich Taurów zobaczyliśmy w końcu po czterech dniach pięne słoneczko ale też i niewielkie ilości śniegu. Jadąc dalej przez Kitzbuehel zauważyliśmy że wcale śniegu nie przybywało w okolicy (tu piszę o dolinach) a wręcz ubywało. Wydaje Mi się iż trasy (te dolne) były zaśnieżone z armatek a im dalej tym bardziej trwała w dalszym ciągu jesień.

P.S. Fotki zamieściłem w albumie, zapraszam

Edytowane przez Robalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognoza na przełom roku!

Jeżeli sprawdzą się prognozy, które mam na przełom roku, to już wkrótce czekają nas siarczyste mrozy poniżej -10C!!! :D

Mam nadzieję, że prognozy się sprawdzą! O Wigilii ma być już tylko zimniej :D

PS

W górach w ciągu następnych dni spodziewamy się wzrostu pokrywy śnieżnej nawet o ponad pół metra, szczególnie w Tatrach.

(Źródło:Twoja pogoda)

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...