Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

dokladniej moze?:)

Ręka odstokowa została Ci z tyłu i to powoduje rotację ciała

Jak wykonujesz skręt niech Ci dźwięczą takie słowa: narty, biodra, ramiona... wszystko to podąża równolegle do nart:)

to drugie zdjęcie to Berego do porównania jako wzorzec:)

scaled.php?server=16&filename=img3197c.jpg&xsize=640&ysize=480

img_17534600x400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręka odstokowa została Ci z tyłu i to powoduje rotację ciała

Jak wykonujesz skręt niech Ci dźwięczą takie słowa: narty, biodra, ramiona... wszystko to podąża równolegle do nart:)

To nie jest rotacja tylko kontrrotacja to po pierwsze.

A biodra i ramiona powinny być prostopadłe do nart bo z równoległymi biodrami do nart to narciarz może nie jechać a leżeć na stoku i to po bardzo poważnym wypadku, że nie bedzie z niego co zbierać.

Pozdrawiam.

PS musita przyznać, że Berry aligancko kładzie wewnętrzne kolano w skręt.

Edytowane przez lokiec3
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rotacja tylko kontrrotacja to po pierwsze.

A biodra i ramiona powinny być prostopadłe do nart bo z równoległymi biodrami do nart to narciarz może nie jechać a leżeć na stoku i to po bardzo poważnym wypadku, że nie bedzie z niego co zbierać.

Pozdrawiam.

PS musita przyznać, że Berry aligancko kładzie wewnętrzne kolano w skręt.

Wiesz opisałem to własnymi słowami, bo ja raczej jeżdżę na nartach, a nie czytam o nich;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez to wprowadzasz ludzi w błąd. Po prostu nie pisz tylko pokazuj jak jeździć, będzie skuteczniej. Bo z pisania o czyjejś jeździe to jedynka wg skali ocen w szkole.

Wpierw się dowiedz co to jest kontr-rotacja a potem rozsiewaj rozumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty tu widzisz rotację? Ostatnio spółkę zrobiłeś z SB i pojechaliście po Jusiku, że niby na filmie nic nie widać. A na tych zdjęciach poza rękoma szeroko to co widać?

A jak ci mało biodra to ci Moja Naj da te rozpieprzone co jej nie dawno wyjęli.

Pozdrawiam.

Przepraszam panie profesorze...

Pisząc rotacja miałem na myśli ogólny ruch ramion(tłowia) w inna strone niż nart nie rozwijałem tematu (pan profesor poszuka wyżej pisałem coś co sądze o tym wszystkim).

Dla Bartka

Ręce za szeroko i za bardzo z tyłu - jedno z drugim sie łączy (wzór patrz berry) wydaje mi sie że wystarczyło by popracować nad tym żeby wyciągnąć je do przodu a same zrobiły by sie węziej. Wsumie nawyk cieżki do poprawienia ale da sie czego ja jestem przykładem.

To nie jest rotacja tylko kontrrotacja to po pierwsze.

A biodra i ramiona powinny być prostopadłe do nart bo z równoległymi biodrami do nart to narciarz może nie jechać a leżeć na stoku i to po bardzo poważnym wypadku, że nie bedzie z niego co zbierać.

Pozdrawiam.

PS musita przyznać, że Berry aligancko kładzie wewnętrzne kolano w skręt.

nie bardzo rozumiem :eek:

Ja nic nie pisałem o równoległych biodrach Sławek napisał ale napewno chodziło mu o układ równoległy. Jak chcesz sie Pan bawić w łapanie za słówka to ja z Panem dyskutować nie bede.

Dla Bartka.

A tobie Bartku odpowiem wyjątkowo (choć ogólnie nie rozumiem tego wątku) bo nie starasz sie kłucić.

Układ równoległy polega na tym że:

Działanie siły odśrodkowej działąjącej na nas podczas skrętu jest równoważone przez pochylenie nóg (kolan i bioder) do środka skrętu. Obciążenie narty zewn., ugięcie kolan, oraz pochylenie sie do środka skrętu powodują że wewn. biodro bark kolano. wysuwają sie do przodu.

NA chłopski rozum otóż wszystkie częsci ciała muszą oprucz tego że być pochylone do przodu (zapewniajac władze nad nartami) to podróżować na lewo na prawo w płaszczyźnie czołowej (mam nadzieje że wiesz co to) i na twoich zdjęciach kolana widać ale nie widać takiego wyraźnego włożenia tego biodra co również może być przyczyną kontrrotacji (obrotowego ruchu tłowia przeciwnego do kierunku obrotu nart) brak włożonego biodra które pogłebia skręt wymusza na tobie skręt tłowia. Jest mase cwiczen na to. A pozniej wystarczy pamietać że ramiona idealnie nad nartami masz trzymać (w tej samej lini) i bedzie git.

A poza tym tak sie teraz przyglądam nie widać dokładnie bo pióropusz z pod nart leci i zdjecie nie jest idealne ale wydaje mi się że masz "X" w każdym badz razie jakoś dziwnie te nogi trzymasz.

Do Pana Profesora.

Jeszcze tylko słowo wyjasnienia nie korzystałem ze słownika podanego przez Pana a własciwie Mitka (dobrego instruktora), wszystko pisałem z głowy (zero sciągania panie profesorze) co nie sprawia że czuje sie lepszy... w przeciwienstwie do co poniektórych.

Jest to pierwszy i zarazem ostatni taki wpis Panie profesorze nie zamierzam wiecej nikogo poprawiać jestem nie "władny" w tym temacie.

Edytowane przez Homar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homarze nie będę cytował twojego postu bo za długi. Powyżej twojego postu jest słowniczek pojęć narciarskich. Jeżeli wypowiadamy się o czyjejś jeździe tym bardziej opisując błędy powinniśmy się wyrażać bardzo precyzyjnie gdyż osoba oczekująca takowej oceny może zostać wprowadzona w błąd. Nie każdy jest biegły w ogólnych pojęciach narciarskich i nie powinien się domyślać tylko mieć wywalone kawę na ławę jak tabliczkę mnożenia w szkole.

Tam zacytowałeś mnie, że nie rozumiesz co to jest prostopadłe prowadzenie bioder i barku do nart. Pozwól, że zostawię to bez komentarza. A to o co SB chodziło mówiąc, że powinny być równoległe te części ciała do nart to on tylko wie co miał na myśli. Ale nie sądzę, żeby chodziło mu o układ równoległy.

Pozdrawiam.

PS: i nikt nie ma zamiaru tu się kłócić ja tylko wytknąłem błędy w opisie a raczej w nazewnictwie jazdy Bugajsona w celu opisanym powyżej.

Edytowane przez lokiec3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie spokojnie:) dziękuje Homarowi i SB za wytłumaczenie, Sławkowi szczególnie za zdjęcie bo jednak na podstawie takiego czegoś łatwiej poprawić błąd niż tak na sucho teoretycznie:)

btw Homar jakie ćwiczenia poza stokiem moża robić na tą przypadłośc? bo raczej w tym sezonie już chyba nie wystąpie na stoku:/

a ręce szeroko bo jakoś ja tak je miałem lepiej mi stabilnośc było utrzymać, a wiem że większość czasu ręce mam bliżej- no ale tak wykonali zdjęcie i koniec:) będzie filmik będzie lepiej widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wypowiadamy się o czyjejś jeździe tym bardziej opisując błędy powinniśmy się wyrażać bardzo precyzyjnie gdyż osoba oczekująca takowej oceny może zostać wprowadzona w błąd. Nie każdy jest biegły w ogólnych pojęciach narciarskich i nie powinien się domyślać tylko mieć wywalone kawę na ławę jak tabliczkę mnożenia w szkole.

:D:D:D i ty masz coś do nas że sie przyczepiliśmy do Soka? No prosze Cie... ;/

A swoją drogą jest coś takiego jak metodyka i metody nauczania narciarstwa... to odnosnie tego podawania na ławe.

Tam zacytowałeś mnie, że nie rozumiesz co to jest prostopadłe prowadzenie bioder i barku do nart. Pozwól, że zostawię to bez komentarza.

Otóż jak byś troche pomyślał to może byś wpadł na pomysł że nie chodzi mi że nie wiem co to jest tylko nie wiem o co CI chodzi to do mnie bylo czy jak? Dobrze wiesz o co chodziło Sławkowi tylko chciałeś sie przyczepić... no to Ci sie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się nie zgadzać, ale żeby chłopinę zaraz do garów wysyłać:(

Jeden raz już tu ludzi do piaskownicy wysyłał, mimo że merytorycznie miał dużo do powiedzenia to nie za bardzo był przekonywujący ze względu na styl postów podobny jak w cytacie.

Pozdrawiam.

Tu napisałem dlaczego mi to się nie podobało.

A co do tej prostopadłości to SB się pierdyknęło prostopadłe z równoległym, takie jest moje zdanie. A Ty to próbujesz przekuć na właściwą teorię bo w teamie musi być jedność.

Pozdrawiam, dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie lokiec ma w jednym rację - zdjęcia po klatkowe nie wiele pokazują.

Przede wszystkim, nie wiadomo z czego dana pozycja powstała. Brak możliwości ocenienia przyczyny i skutku.

Bugajson, jeśli uważnie popatrzysz na porównanie które przedstawił SB, zobaczysz, ze nie tylko ręce są szerzej ale i ramiona (w konsekwencji) pozostają bardziej w tyle (tułów wyprostowany). Nie wydaje mi się byś mógł to poćwiczyć na sucho. To kwestia odruchów, czyli zachowań stymulowanych określoną sytuacją. Musisz nad tym popracować na stoku. Sugerował bym pojeżdżenie przez pewien czas z dłońmi cały czas stykającymi się z przodu. Jeszcze lepiej gdybyś nimi starał się sięgać jak najdalej do przodu (wtedy i ramiona pójdą do przodu). To taka nienaturalna i przesadzona pozycja ale na tym właśnie polegają ćwiczenia - część tego ma pozostać jako odruch.

Co do reszty to poczekajmy na film.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a własnie nie odpisałem żeby mnie pan Profesor za słowa nie łapał, Bugajson nie ma raczej cwiczen na sucho :D wiec musisz poczekac do nastepnego sezonu :)

Za słowa nie łapię. Tylko jak rotacja=kontrrotacja dla narciarza z aspiracjami na dobrego zawodnika to tak samo jak czarne=białe. Niech się instruktorzy wypowiedzą jak oni to widzą.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
braki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra a odchodząc od ostatinego zdjęćia moze teraz przyczepimy się tych wcześniejszych:P wiem ze gorzej widać ale moze:P

Ja zawsze po powrocie z nart jak pooglądam zdjęcia i filmy robię rachunek sumienia i wynik tego rachunku jest zawsze taki sam: byłeś na nartach, nic się nie nauczyłeś, wyjazd masz nie ważny, musisz jechać znowu i jako pokuta: jak najszybciej:D

Nie no, ogólnie Bartek jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, zawsze może być lepiej, ale też może być gorzej a nawet tragicznie:

Jest dobrze może być lepiej, ale pamiętaj że może być gorzej a nawet tragicznie:

p1050295_996462.jpg

A wybrałem najlepsze według autora:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wtrącę 3 grosze: więcej luzu Panowie :) (zima się jeszcze nie skończyła ;) )

tak jak napisał gregre0 z tych zdjęć nic nie wynika-poczekajmy na film.

a żeby sobie omówić co gdzie i jakie błędy (albo co poprawić ;) ) to proponuję umówić się na stoku,może być np. Jaworzyna Krynicka trasa nr 5 ;):D i tam wyjdą (lub nie :P )wszystkie ewolucje.

pozdrawiam Torres

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze może być lepiej, ale pamiętaj że może być gorzej a nawet tragicznie:

Jak zwykle napisał coś, żeby się odciąć, ale na wysiłek merytoryczny to chęci nie starczyło.

Przeanalizuj kolego całą naszą dyskusję.

Jedyne słowa krytyki dot jazdy Bugajsona z mojej strony to są ręce bo to ewidentnie widać i nawet początkujący z odrobiną teorii jest w stanie to zauważyć, więc ameryki nie odkrywałem.

W tej dyskusji wytknąłem Tobie i Homarowi błędy w terminologii. Dobrze, że wasza ocena trafiła na Bugajsona, któren w nartach jest oblatany i połapał w mig o co wam chodzi. Gdyby to był ktoś kto dopiero zaczyna przygodę narciarską to sprawa już nie wygląda tak prosto.

PS Torres ma rację.

Powtórzę: SB pokazuj jak jeździć bo jesteś jednym z lepszych na tym forum, ale z pisaniem to czasem warto się zastanowić zanim kliknie się "zatwierdź odpowiedź" bo można niepotrzebnie kogoś źle pokierować lub pomącić.

Pozdrawiam i kończę na tym poście moje wypowiedzi w temacie jazda Bugajsona gdyż dalsze pisanie będzie powtarzaniem tego co już wcześniej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw Homar jakie ćwiczenia poza stokiem moża robić na tą przypadłośc? bo raczej w tym sezonie już chyba nie wystąpie na stoku:/

nie ma raczej cwiczen na sucho wiec musisz poczekac do nastepnego sezonu :)

głupi(w domyśle ja) zawsze sobie znajdzie ale nie polecam takich eksperymentów Bartku :D

dla rozluźnienia dość napiętej dyskusji opowiem wam moją historie z ćwiczeniami "na sucho" , jakieś 3 sezony temu jak już najarany byłem na kompe jak zając na marchewkę a sezon się skończy wpadłem na zajebisty pomysł > proste i skuteczne (jak mi sie wydawało) ćwiczenie na kompensacje :D

w wielkim skrócie ...

PRZEPIS :

składniki :

- kuchnia

- w niej z lewej i z prawej strony blaty kuchenne (równolegle)

- wysokość blatów ok 80-90 cm

- odległość miedzy nimi jakieś 160-200cm

- 1 świr kompensacyjny

stajemy pomiędzy blatami tak aby jeden mieć z lewej drugi z prawej (czyli równolegle do nich) i zaczynamy ... czyli przechylamy całe ciało (sylwetka wyciągnięta) w kierunku "skrętu" podpierając się lewą dłonią o lewy blat aż do momentu ugięcia łokci i "podpórki" praktycznie pod pachą następnie robimy odbicie wracamy uginając kolana i prostując lewą dłoń ,przechodzimy nad "nartami" w niskiej pozycji i symetrycznie robimy to samo na prawą rękę oczywiście sylwetka cały czas zwrócona w kierunku linii spadku "stoku" bez rotacji czy kontrotacji :D oczywiście przejścia maja być "dynamiczne" i płynne:D

i wszystko było by fajnie tylko później z tego nawyku pracy łokciami (pompowania) "leczyłem" się 2 sezony :D dopiero w tym świadomie to kontroluje ...

zresztą na tym filie co już załączyłem kiedyś widać te nie potrzebne ruchy :

[YOUTUBE]PY6XH-Rb92s[/YOUTUBE]

Ja zawsze po powrocie z nart jak pooglądam zdjęcia i filmy robię rachunek sumienia i wynik tego rachunku jest zawsze taki sam: byłeś na nartach, nic się nie nauczyłeś, wyjazd masz nie ważny, musisz jechać znowu i jako pokuta: jak najszybciej:D

a myślałem Sławku że tylko ja tak mam :D wracam podjarany odpalam TV kamere ogladam filmy fotki i co dupa zonk! znowu to samo do poprawki !! :D

"ale ta pokuta jakże słodką jest......."

pozdrowienia 4ALL

Edytowane przez nexcom
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stajemy pomiędzy blatami tak aby jeden mieć z lewej drugi z prawej (czyli równolegle do nich) i zaczynamy ... czyli przechylamy całe ciało (sylwetka wyciągnięta) w kierunku "skrętu" podpierając się lewą dłonią o lewy blat aż do momentu ugięcia łokci i "podpórki" praktycznie pod pachą następnie robimy odbicie wracamy uginając kolana i prostując lewą dłoń ,przechodzimy nad "nartami" w niskiej pozycji i symetrycznie robimy to samo na prawą rękę oczywiście sylwetka cały czas zwrócona w kierunku linii spadku "stoku" bez rotacji czy kontrotacji :D oczywiście przejścia maja być "dynamiczne" i płynne:D

Ja to jeszcze robiłem to z butami i nartami na nogach:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerował bym pojeżdżenie przez pewien czas z dłońmi cały czas stykającymi się z przodu. Jeszcze lepiej gdybyś nimi starał się sięgać jak najdalej do przodu (wtedy i ramiona pójdą do przodu). To taka nienaturalna i przesadzona pozycja ale na tym właśnie polegają ćwiczenia - część tego ma pozostać jako odruch.

Hmmm a co sięstanie, jeśli nie dośc, że ręce z przodu to jeszcze zewnętrzną rękę do przodu wewnętrznej narty? Tak jakbym chciał dotknąć dziub wewnętrznej w skręcie narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...