Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

smiths23.....tego co Ci trochę zazdroszczę to właśnie tej ferajny z filmiku,z którą można na luzie pośmigać....SITN to wykopalisko archeologiczne:D...w grudniu w Livigno,jeden taki pan ubrany na czerwono wydziargany różnymi naszywkami instruktorskimi(pamięta napewno Marusarza) jadąc w poprzek stoku,o mały włos nie skasował mi syna jadącego orczykiem do góry:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie rotować barkiem bo wg mnie w normalnej jeździe to sie nie przydaje

Rozumiem Bugi, że (nie wnikając w zasadność / niezasadność) chodzi o kontrrotację, czyli "coś takiego" jak pięknie zrobiłeś w wejściu w bramkę GS na testach :)

Ot aby w nomenklaturze słownej i terminologii bałaganu nie robić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

hm nie widze żeby miał tam ktoś trudności z prawidłową jazdą, no chyba że chodzi tu o prawidłową jazdę wg podręcznika SITN?:) i znam wszystkie osoby z tego filmu i raczej nikt nie ma trudności z prawidłową jazdą, oczywiście są tu różne poziomy jazdy ale są to takie poziomy które te osoby lubią.

źle dobrane narty? pff, nie jeżdże kilka sezonów na nartach i troszkę siędze w temacie sprzętu, odpowiedniej długości nart i sztywności i taka opcja po prostu odpada.. na tym filmie nie ma jazdy sportowej ani demonstracyjnej, jest pełna rekreacja, jak napisał pax53 - fun:) i przy tej technice prezentowanej na filmie da sie jechac i krótki i średni i długi skręt:) szkoda że mam tak mało filmów z tego roku.. w przyszłym trzeba bedzie sie bardziej ogarnąc:) pozdro

Nie gotujmy się naopisałem o odczuciach po obejrzeniu filmu. Przepraszam jeżeli kogoś obraziłem lub nie doceniłem maestrii jazdy.

Udaję sie na splantowany mam nadizję równo teren wykopalisk. ;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gotujmy się naopisałem o odczuciach po obejrzeniu filmu

Panie i Panowie , więcej luzu przy ogladaniu naszych produkcji:)

jak ktoś chce porady to pewnikiem w poście napisze o tym , a jak chce tylko zamieścić film ,żeby podzielić się wpomnieniami z innymi ,to piszmy o naszych odczuciach ale tak po koleżeńsku:) ,żeby nie zniechęcić innych do umieszczania filmów.

A co do samych filmów z naszą jazdą to jest to fajne narzędzie do oceny własnych umiejętności jak ktoś jest oczywiście samokrytyczny:rolleyes:. Można wychwycić jakie błędy robimy podczas jazdy i nad czym trzeba jeszcze popracować.Tylko szkoda ,że często trudno znaleźć operatora kamery;)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie , więcej luzu przy ogladaniu naszych produkcji:)

jak ktoś chce porady to pewnikiem w poście napisze o tym , a jak chce tylko zamieścić film ,żeby podzielić się wpomnieniami z innymi ,to piszmy o naszych odczuciach ale tak po koleżeńsku:) ,żeby nie zniechęcić innych do umieszczania filmów.

A co do samych filmów z naszą jazdą to jest to fajne narzędzie do oceny własnych umiejętności jak ktoś jest oczywiście samokrytyczny:rolleyes:. Można wychwycić jakie błędy robimy podczas jazdy i nad czym trzeba jeszcze popracować.Tylko szkoda ,że często trudno znaleźć operatora kamery;)

I racja!:)

To też trochę wina tytułu tematu "Technika jazdy oraz nasze filmy" i to jeszcze z prefiksem Ważne!:D - no w każdym razie brzmi niebezpiecznie:D

Zastanawiam się czy nie zmienić ten tytuł na bardziej frywolny:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troszke się zdenerwowałem czytając komentarze do filmu ale takie miałem odczucie i postanowiłem to napisac:) w końcu to forum:)

od lasu do lasu.. akurat dało się tam tak pojechac bo to czarnulka była i bardzo mało uczęszczana hehe.. ale to jest jazda, wiesz że masz cała szerokośc dla siebie, z boku nic nie wyjedzie.. i lecisz pełnym piecem w dół:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lasu do lasu.. akurat dało się tam tak pojechac bo to czarnulka była i bardzo mało uczęszczana hehe.. ale to jest jazda, wiesz że masz cała szerokośc dla siebie, z boku nic nie wyjedzie.. i lecisz pełnym piecem w dół:D

pozazdroscic warunków :)

no ale wracając, to chyba pierwszy taki filmik, gdzie ktoszasuwa całą szerokością stoku a nie tylko kręci krótkie "łuczki"

jeszcze był gdzies Rejsu z taka jazdą po całej szerokości

przy okazij: pozdrowienia dla rejsa! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Mysiek. Myślę że jazda od lasa do lasa jest fajna ale pod kilkoma warunkami:

1.Nie wielka ilość narciarzy na stoku

2.Odpowiednie nachylenie stoku, tak by jazda sprawiała przyjemność a nie

ratowanie życia

3.Długość nart, śmiem twierdzić by było szybko i bezpiecznie to narty GS najlepiej

4.I jeden z najważniejszych warunków, przygotowanie stoku!!

Jak mamy te warunki to można śmigać. A cha kolega Mitek poruszył aspekt jazdy tzw. "kupami koleżeńskimi", ja wolę jeździć sam by właśnie nie było zderzeń a często właśnie tak jest.

PS. Mysio pozdrów żonkę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

no troszke się zdenerwowałem czytając komentarze do filmu ale takie miałem odczucie i postanowiłem to napisac:) w końcu to forum:)

od lasu do lasu.. akurat dało się tam tak pojechac bo to czarnulka była i bardzo mało uczęszczana hehe.. ale to jest jazda, wiesz że masz cała szerokośc dla siebie, z boku nic nie wyjedzie.. i lecisz pełnym piecem w dół:D

Przeleciałem do tyłu prawie cały temat i praktycznie wszystkie filmiki podlegały ocenie dlatego pozwoliłem sobie na takową. Dobrze na nartach to jeździ Hermann Maier a my to sie raczej lepiej lub gorzej zsuwamy więc mysle że jak ktos niezależnie podrzuci pare uwag to będzie zawsze z pożytkiem. :)

Pax - Sitn to nie wykopalisko tylko organizacja skupiająca fachowców. Jak w każdej są fachowcy lepsi i gorsi ale zapewniam Cię, że jest tam co namniej kilkunastu takich, których poziom techniki i wiedzy o narciarstwie jest dla przecietnego połykacza sztruksu niewyobrażalny więc nie generalizujmy.;):)

Co do techniki jazdy - bo jest tematem wątku - to jest ona albo dobra albo nie i czy to w "podręczniku Sitn" czy tez w jakimkolwiek innym jej założenia sa identyczne.

Zeby nie było, że tylko gadam a filmików nie zamieszczam:

ten ze względu na zakonczenie.:)

ten ze względu na jazde na łyżwach.:)

ten ze względu na porównanie młodego ze starym.:)

ten ze względu na miłośc własną. Kacperion miła wtedy 5 lat i 10 miesięcy.

Pozdrowionka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mitek:)

Wreszcie trochę świetnej klasyki w wykonaniu forumowicza.

Takich filmów jest jak na lekarstwo (chyba jeszcze szymonidius).

Nie wiem czemu klasyka jest źle oceniana, ten styl dla oka Moim skromnym zdaniem jest nie gorszy od Carvingu.

Mnie się bardzo podoba, a ostatni film to miodzio:)

Chyba zacznę kleić swoje wypociny narciarsko-filmowe:D:D:D

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki Mitek:)

Wreszcie trochę świetnej klasyki w wykonaniu forumowicza.

Takich filmów jest jak na lekarstwo (chyba jeszcze szymonidius).

Nie wiem czemu klasyka jest źle oceniana, ten styl dla oka Moim skromnym zdaniem jest nie gorszy od Carvingu.

Mnie się bardzo podoba, a ostatni film to miodzio:)

Chyba zacznę kleić swoje wypociny narciarsko-filmowe:D:D:D

Pozdrowienia

Dzieki Borok za miłe słowa ale nie do końca kleję. Co nazywasz klasyką?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mitek:)

Wreszcie trochę świetnej klasyki w wykonaniu forumowicza.

Takich filmów jest jak na lekarstwo (chyba jeszcze szymonidius).

Nie wiem czemu klasyka jest źle oceniana, ten styl dla oka Moim skromnym zdaniem jest nie gorszy od Carvingu.

Mnie się bardzo podoba...

Pozdrowienia

Moglbys podac zrodlo gdzie "klasyka"(narciarska) jest zle oceniana?

Mysle, ze to nie za "wybiorcza" - wymyslamy cos czego nie ma i chelpimy sie, ze tego nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzieki Borok za miłe słowa ale nie do końca kleję. Co nazywasz klasyką?

Pozdro

Słuchaj uczę się na naszym forum:D:D:D

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=6739

Ja doskonale sobie zdaje sprawę, że to jak wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy i dla mnie to nie ma znaczenia. Nie mniej takie podziały pomiędzy narciarzami istnieją, a z czego się to bierze tego Ja już niewiem:D

Może mnie uświadomicie:rolleyes: w tym względzie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzieki Borok za miłe słowa ale nie do końca kleję. Co nazywasz klasyką?

Pozdro

ale to nie żadna klasyka , tylko śmig , który jest podstawową techniką narciarską .Może być hamujący , sportowy .A kto nie potrafi poprawnie jeździć śmigiem , ten po prostu nie potrafi dobrze jeździć na nartach .

Chyba zacznę kleić swoje wypociny narciarsko-filmowe:D:D:D

klej i wrzucaj na forum:)

Edytowane przez aklim
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

...Nie mniej takie podziały pomiędzy narciarzami ...

Takie podziały dokonywane są przez osoby, ktore się po prostu na narciarstwie nie znają i o technice i jej ewolucji nie mają zielonego pojęcia.

Bardzo jestem czuły na tym punkcie i stąd moje pytanie uścislająće w tym temacie.

A filmy koniecznie wrzucaj. Ja mam tylko parę i to robionych trzy sezony temu. Nigdy jakoś nie ma czasu na obróbkę i tak się gdzieś kurzą.:(

Pozdrowionka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...