Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

istebna :) +krzesło, brak kolejki do wyciągu, parking za darmo, super kibelki, śnieg

- mało śniegu, bardzo mało śniegu, prawie nie ma śniegu ;)

od 9 do 10 bardzo mało ludzi, jazda na okragło stok betonowy śniegu mało ale dało się jechać, potem coraz więcej ludzi do wyciagu cały czas bez kolejki ale już wszystkie krzesła zajete co przekładało się na ilość ludzi na stoku, stok czynny mniej więcej w połowie swojej normalnej szerokości, warunki określone jako trudne, (narty bez uszkodzeń:D) kilka przetarć i w niektórych miejscach wychodziły kamienie, o 11.30 sprzedałem karnety i pojechałem do domu (kolejka do kasy w tym czasie na ok 30min parkingi pełne ) ogólnie dobry wyjazd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huhuha huhuha nasza zima zła.... wczoraj tak samo jak kaeres wieczorem śledziłem pogodę i zrezygnowałem z dzisiejszego wyjazdu, a rano wstałem i co widze pięknyyyy biały krajobraz:-)) nareszcie coś sypneło ale czy w górach też tak ładnie??teraz to za późno wyjeżdżać bo natrafiłbym pewnie na tłumy ludzi, więc tylko się zastanowić na popołudniowym wyjazdem, czy soszów nowa osada są popołudniu coś ratrakowane czy tak jak je wciągu dnia zmasakruja tak pozostaje do wieczora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, w godzinach 19 - 21, kolejny raz trening na regionalnej górce w "Szwajcarii Bałtowskiej".

Temperatura - 8 stopni. Tak pokazywało auto marki Renault...więc nie do końca ufam, że tyle było.

Śniegu ok 80 cm - na trasie "talerzyka" w niektórych miejscach ok 10 cm...

Trasy bardzo mocno zlodzone, przykryte delikatną warstwą sypkiego puchu - dlatego też mimo, że to był mój czwarty dzień w sezonie nogi troszkę czują te 15 km przejechane na deskach w dniu wczorajszym.

Dzisiaj po 15 nareszcie sezon ma zacząć innych dotąd nieczynny ośrodek świętokrzyski Krajno Sabat.

Jeśli poraz kolejny nie przełożą otwarcia... - bez komentarza, to jutro rano tam zawitam i przetestuję - o czym, jak obiecałem poinformuję na forum.

PS. W Kielcach w tej chwili intensywne opady śniegu.

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huhuha huhuha nasza zima zła.... wczoraj tak samo jak kaeres wieczorem śledziłem pogodę i zrezygnowałem z dzisiejszego wyjazdu, a rano wstałem i co widze pięknyyyy biały krajobraz:-)) nareszcie coś sypneło ale czy w górach też tak ładnie??teraz to za późno wyjeżdżać bo natrafiłbym pewnie na tłumy ludzi, więc tylko się zastanowić na popołudniowym wyjazdem, czy soszów nowa osada są popołudniu coś ratrakowane czy tak jak je wciągu dnia zmasakruja tak pozostaje do wieczora??

nic nie ratrakują bo mają za mało śniegu, dzisiaj po południu nie ma sensu wcale jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluszkowce

dzis rano bylem w Kluszkowcach na Czorsztyn -Ski i warunki maja bardzo dobre, dużo sniegu naładowali armatkami i sie trzyma tylko problem jest w tym ze otwarta tylko trasa przy orczyku a działa i orczyk krzeslo wiec juz kolo 10 na stoku bylo bardzo ciasno! do tego jakas szkolka dolozyla giganta wiec troche trasy zabrali, wogole ludzi sporo.. bylem od 8.00 wiec na poczatku dalo sie pojezdzic. Sypnelo troche świezego sniegu, w nocy armatki im chodzily bo rano bylo -2 i wylaczali juz.. ogolnie ok, jutro tez sie wybieram na 2 godzinki, a w beskidzie sadeckim zima słaba - troszke przysniezylo w nocy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zawitałem na sylwestra na podhale, jako pierwszy stok do jazdy wybralem kotelnice i szok mnie spotkal jak zobaczylem te kolejki:eek::eek: wiec wybralem sie dalej na rusin ski i tu mile zaskoczenie stok praktycznie pusty kolejka wjeżdzalo sie na biezaco, warunki na stok panowaly dobre a nawet bardzo dobre

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się Wojtuś mineliśmy... Ja dzisiaj też zawitałem na podhale, ale okazało się że tylko przelotem, celowałem w jazdę na stoku w Jurgowie, ale jak podjechałem parę minut po 9-tej pod dolną stację, kolejki były już spore... Ostatecznie wylądowałem w Bachledowej Dolinie na Słowacji. Do 13-tej było całkiem znośnie, kolejka max na 5-7 minut, warunki z rana całkiem fajne, potem już było średnio na jeża, ale pojeździć się dało.

Wracając ok 14-tej w Jurgowie była istna masakra, na stoku aż roiło się od narciarzy, podobnie było na Kotelnicy... No ale to już chyba taki "urok" nartowania w tym czasie świąteczno-noworocznym. Ja się na to nie nadaję :D

P.S. Szczerze współczuję wszystkim, którzy jechali dzisiaj w godzinach popołudniowych zakopianką w kierunku Zakopanego. Korek zaczynał się ok 5 km za dwupasmówką w Lubniu i kończył w... Zakopanym :D

Edytowane przez SKIer
P.S.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południu Polski w noc sylwestrową będzie padał deszcz, wybierający się na imprezy plenerowe powinni zabrać z sobą parasole i kalosze. Ci, którzy chcieliby powitać Nowy Rok w śnieżnej i mroźnej aurze, powinni pojechać nad morze - zapowiadają meteorolodzy:p

O taki paradoks:pmogłem lepiej zostać w domu;):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki Szczyrk

Koledzy sympatyczni, był ktoś może w środę (30gru) w Szczyrku na Skrzycznem albo na górniczych ? Wybieram sie w sobotę i nie wiem jak ze śniegiem, tylko błagam, nie oczekuję przedrukowanej odpowiedzi z jakiś portali tylko info od kogoś kto tam był. !!!! pzdr :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sympatyczni, był ktoś może w środę (30gru) w Szczyrku na Skrzycznem albo na górniczych ? Wybieram sie w sobotę i nie wiem jak ze śniegiem, tylko błagam, nie oczekuję przedrukowanej odpowiedzi z jakiś portali tylko info od kogoś kto tam był. !!!! pzdr :):):):)

nie byłem i się na razie nie wybieram :D ale moge ci przetłumaczyć co tam jest na stronie :D

W Ośrodku czynne są wyciągi nr VII i VIII w Solisku oraz dolny odcinek wyciągu nr IV w Suchym załączyliśmy kilka wyciagów żeby się nie czepiali

. Na trasach nr 7 i 11 pokrywa śniegowa wynosi 20-30 cm, mamy trochę śniegu ale nie będizmy śnieżyć sztucznie bo i tak przyjadą narciarze i to rozjadą, ratraki mamy jeszcze w przegladzie letnim warunki narciarskie dobre. nie widać kamieni tych mniejszych bo te duże jeszcze wystają, korzenie i przetarcia to nasz znak firmowy więc muszą być

Wyciągi w Solisku są czynne także w godzinach wieczornych (do 20:00, przy odpowiedniej frekwencji dłużej). mamy was w d..pie otworzymy i zmkniemy jak nam się będzie chciało

Około godziny 16:00 trasy nr 7 i 11 będą ponownie ratrakowane (brak przerwy - w trakcie ratrakowania jednej trasy druga jest czynna). bedziemy mielić kamienie z resztką błota na stokach chyba że ratrak nie odpali wtedy nie będziemy niszczyć tego co zrobiła natura Zapraszamy!

więc lepiej poczekaj aż spadnie dużo świeżego sniegu albo jedz do wisły nowa osada lub istebnej tam przynajmniej się starają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Nowa Osada 30.12.2009Nieplanowany,dość spontaniczny wypad. :) Braliśmy dwie górki pod uwagę:Żar i Nową Osadę.Ponieważ dzień wcześniej na Żarze był ponoć straszny tłok,wybór padł na Wisłę.Rano miła niespodzianka;sypnął śnieg!Trochę mniej się cieszyłem,kiedy zobaczyłem temperaturę,a później po drodze deszcz! :eek:Mimo,że wcześniej wstałem,na miejscu byliśmy o 8.30.Dojazd do samego parkingu wzorowy,ale dalej już ślizgawica.Niestety sporo samochodów już było.Nasz "Parapet" szybko pognał do kasy,ale tam już spora kolejka.Tutaj miła niespodzianka;otwarli dwie kasy!Chwilę później niemiła niespodzianka;drugi pan również chyba jest spokrewniony genetycznie z żółwiem... :mad: Pół godziny stania.Dodatkowo co chwila ktoś tam wchodzi do środka i bez kolejki kupuje karnety! :mad:Niestety jak kupiliśmy już karnety,kolejka do wyciągu spora i z każdą chwilą szybko rosła.Niestety ludzie też nie ułatwiają sobie życia i jeżdżą na krzesełku często po dwie trzy osoby,a czasem nawet po jednej! :mad: W Polsce chyba by trzeba budować krzesełka piętnastoosobowe,żeby ludzie jeździli czwórkami.Przed wejściem zrobili taką prowizoryczną barierkę,żeby z boku się nie wpychali,ale na niewiele to się zdało,dokumentnie ją roznieśli... :eek:Mimo niesprzyjającej aury,stok dobrze przygotowany.Niestety śnieg mokry,a miejscami wystawał lód,ale o dziwo muldy niezbyt szybko rosły.Nie było też kamieni na trasie,mimo totalnego przeludnienia!Tutaj duży plus.Jednak ze względu na te kolejki i ogólną "kulturę",zrezygnowaliśmy dość szybko z jazdy i udaliśmy się na... rozgrzewkę. ;)Wracaliśmy do domu przez Salmopol,więc trochę się rozejrzeliśmy.Działały:Wisła Cieńków i stok po drugiej stronie ulicy(na obu zdecydowanie mniej ludzi),Biały Krzyż(tutaj straszna mgła),Golgota i ten stok naprzeciw(z daleka dobrze wyglądały... przynajmniej z daleka. :D),Chyba działało też Skrzyczne,no i góra Żar. :)

Wisła Nowa Osada 30.12.09 005.jpg

Wisła Nowa Osada 30.12.09 015.jpg

Wisła Nowa Osada 30.12.09 006.jpg

Wisła Nowa Osada 30.12.09 010.jpg

57da80fce70c8_WisaNowaOsada30_12.09005.jpg.840480aebac6607b93d50291da9bde9a.jpg

57da80fd1f8ca_WisaNowaOsada30_12.09015.jpg.24d1fed3f475ade20fb1e8a9954b6351.jpg

57da80fd28e1d_WisaNowaOsada30_12.09006.jpg.1e3d1188211810c7f3eee3f256e7e763.jpg

57da80fd35293_WisaNowaOsada30_12.09010.jpg.9a45ecffd238e5c9979cce17ff6556a6.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluszkowce - dzien drugi:)

Ja znow odwiedzilem Czorsztyn Ski w Kluszkowcach i wiele od wczoraj sie nie zmienilo:P ludzi jeszcze wiecej, dobra jazda byla dzis do godz. 9 a pozniej to juz slalom miedzy ludzmi hehe, ciasno sie zrobilo bo otwarta tylko trasa przy orczyku, a ze chodzil orczyk i krzeslo to nie bylo zbyt duzego wyboru do jazdy:/ pogoda zaraz po 8 byla slaba, na gorze siedziala mgla i widocznosc byla ograniczona ale w pore zeszla i mozna bylo cisnac na maksa! na najblizsze dni trzeba byc dobrej mysli bo zapowidaja ochlodzenie na koniec tygodnia i oby bo bez minusa armatki nie rusza.. a wogole mogloby sypnac tak z tydzien sniegu albo nawet z dwa i pozniej mrozik i mogloby to siedziec hehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zawitałem na sylwestra na podhale, jako pierwszy stok do jazdy wybralem kotelnice i szok mnie spotkal jak zobaczylem te kolejki:eek::eek: wiec wybralem sie dalej na rusin ski i tu mile zaskoczenie stok praktycznie pusty kolejka wjeżdzalo sie na biezaco, warunki na stok panowaly dobre a nawet bardzo dobre

Też byłem wczoraj na Rusińskim (wieczorem 18-22), i o warunkach pisał nie będę, bo przy tej pogodzie cudów być nie może więc nie ma co wymagać. Oczywiście rozjeżdżone było już mocno, ale lód wyszedł wyłącznie koło wyciągu, gdzie ponoć śmigają ci najszybsi ;) Trasa przygotowana bardzo dobrze, zero kamieni. Kolejek brak = co 2 krzesełko puste :)

Pogoda? Chyba najpiękniejsza jaką w życiu miałem w sylwestra :) Cieplutko ok 2 st, czyściutkie niebo i pełnia księżyca, do tego ten widok z Rusińskiego Wierchy na Tatry, coś pięknego.

Jako, że był to mój pierwszy raz, na Rusin-Ski to jestem bardzo zadowolony, jedyne co mnie zmartwiło, to przy budowie stoku zapomniano o prawidłowej melioracji. Na stoku mają źródełka i zapomniano by w odpowiedni sposób odprowadzić z nich wodę. Widać to było dokładnie tam gdzie nie było jeszcze śniegu - spore języki lodu :( W jednym miejscu na stoku było dokładnie widać, że pod spodem bije woda do góry. To trzeba będzie poprawić. Przydało by się również lepiej egzekwować miejsca parkingowe, tak by nie zastawiano przejść między tasiemkami, jak również kilka skromnych ławeczek, by snowboardziści mieli gdzie usiąść i zapiąć ich szatański sprzęt ponieważ teraz klapną na pupie zaraz po zejściu z wyciągu i robi się tłok. Poza tymi małymi sprawami bardzo mi się podobało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA wstępie SZCZĘSLIWEGO NOWEGO ROKU-DUŻO ŚNIEGU, WOLNEGO CZASU I PIENIEDZY NA TE NASZE HOBBY.

A konkretnie pytam gdzie moge pojechac jutro(tj.02-01-2010) na narty z miom 4 letnim synkiem, który bedzie miał początki narciarstwa.Może sa jakies wyciagi przystosowane dla takich maluchów. NIe chodzi mi o jakąś dużą górke bo wystarczy mi coś małego ale żeby było np. taśma lub jakiś bardzo wolny orczyk bo nie wiem czy sobie poradzę( a napewno nie wjedzie samodzielnie na orczyku)

co sądzicie i Żar.Początek trasy chyba odpowiedni.orczyk----wezme dzieciaka na ręce i jakoś wjedziemy.

Dajcie jakies swoje propozycje-

Pozdrowionka i jeszcze raz Najlepszego w 2010r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzie gdzie będą warunki, sam niecierpliwie czekam na tą informacje bo z dzisiejszego wyjazdu wyszły nici (mógł bym spowodować niebezpieczeństwo na drodze i stracić prawo jazdy hehe), poza tym ten deszcz wczoraj to już całkowicie ostudziło moje plany. jednak patrząc na komunikaty pogodowe może by ze będą naśnieżać tylko ciekawe gdzie..

Zapewne ci którzy dzisiaj wyruszyli zdadzą relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester Zdiar Strednica.

Wyjazd z Sosnowca koło 14 po obiedzie :)

Droga pusta ... zakopianka pusta ...ale temp 5 stopni ...

Dopiero w Jurgowie spadła do 1 stopnia.

Na Strednicy 0,5stopnia.

Wyjazd do sklepu po wymianę butelek z Sarisa i Smadnego Mnicha na pełne ;)

Powrót na Strednicę. Kolejka na 3 minuty.

Warunki średnie. Śnieg miękki, rozjeżdżony, miejscami twardy, a miejscami miękkie dziury. Goście na skibobach robią mega dziury...

Wyjeżdżamy o 22.00 drogi puste ale mgła na widoczność pół słupka...

Jak na początek sezonu - było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istebna

wyciąg działa ludzi nie ma, na dzień dzisiejszy warunków nie ma, :( można pozjeżdzać ale jest bardzo ciężko, mało śniegu trochę kamyków dużo przetarć, bardzo mokro,

może dzisiaj będzie mróz to się poprawi:),trasa przy krześle na dzień dzisiejszy raczej dla desperatów :(

przy tależyku można się pouczyć

Edytowane przez 1973marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...