Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Ustroń Czantoria.

Wyskoczyłem sobie przed robotą na najbliższy stok,a właściwie najbliższy od mojej pracy.Dojechałem chwilę po ósmej,parę samochodów już stało,ale bez tłoku,to samo przy kasie.Całkiem niezły mrozik,miejscami prawie -10st.Nie miałem wiele czasu(tak przynajmniej mi się wydawało),więc kupiłem kartę na 6 wyjazdów. :)

Pierwszy przejazd zapoznawczy,bo ostatnim razem nie wyglądało to najlepiej,niestety i tym razem im niezbyt "poszło".Niby sztruksik i fajnie twardo,ale też sporo nierówności,żlebów i innych zaoranych/zrytych miejsc,które potrafią niemile zaskoczyć. :eek: Do tego dziś nie najlepsza widoczność,więc niewiele trzeba... Najgorzej wyglądała zwężka,jej lewa część(patrząc od góry)chyba w ogóle nie została przejechana przez ratraki,trzeba było uważać.

Niestety już po godzinie zaczynał wychodzić lód.Najgorsze jest jednak to,że dość szybko ukazały się tu i ówdzie "czantoryjskie minerały". :eek: Można je było "podziwiać" w wielu fragmentach trasy... Dziwne to,bo już bardzo długo mrozi,więc pokrywa sztucznego śniegu dawno powinna je zakryć i pozostawić w stanie hibernacji dla wiosennych turystów. :rolleyes:

W czasie jazdy dostałem telefon z roboty:"nie spiesz się,możesz przyjechać nawet na drugą"... :P Gdyby tak wcześniej,to inny karnet bym kupił... :mad:

Raz spostrzegłem gościa,który do złudzenia przypominał Figo,ale od razu uznałem to za złudzenie. :D

Przy okazji dowiedziałem się od miejscowego narciarza o innym,fajnym ośrodku w Ustroniu i tanim!Oprócz tego co nieco o planowanych inwestycjach - jak się potwierdzą,napiszę o tym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałem ;-) 3 razy byłem tam w tym roku, 2x przed praca raz po, jutro będzie drugi raz po pracy. Przygotowane nieźle, generalnie pusto i tanio.

ceny 8-12 - 30 zł, od 12 do 16 nie ma czasowego, od 16-20 9oświetlony na całej długości - 30 zł .. no i w sumie dojazd poezja, na myśl o ciasnej Wiśle i korkach ..

Jak trafic., nic prostszego, mijasz czantorię, pierwsze światła w lewo, na rozjeździe za mostem w prawo (ul. Wczasowa), tam są w sumei dwie w prawo, jedna na Równicę, druga na Palenicę ;-) jedziesz ze 2km mijasz mała Palenicę a za zakrętem jest juz dój krzesła, dwa parkingi bezpłatne i duża Palenica.

Edytowane przez Machu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszałem wiele dobrego o Palenicy(Dużej), ale osobiście tam nie jeździłem. Byłem natomiast na Poniwcu zaraz po otwarciu i warunki bardzo fajne. Twardo, ale równo i bez lodu. Stok trochę przypominał mi nachyleniem Golgotę w Szczyrku, ale był dużo lepiej przygotowany. Nie wiem jak z warunkami w trakcie reszty dnia bo zjechałem tylko 3 razy i pojechałem na Czantorię. Potwierdzam to co napisał Johnny. Czerwona trasa twarda i dużo lodu. Rano trochę lepiej, a z upływem dnia warunki coraz gorsze. Co prawda nie jest tragicznie, ale dużo osób ma problemy na trasie i trzeba uważać. W tygodniu jazda praktycznie bez kolejki.Parę fotek z Poniwca:[ATTACH]1105[/ATTACH][ATTACH]1106[/ATTACH][ATTACH]1107[/ATTACH][ATTACH]1108[/ATTACH]

IMG_9629.JPG

IMG_9630.JPG

IMG_9638.JPG

IMG_9643.JPG

IMG_9629.JPG.41645b328862aa90df103601b263802b.JPG

IMG_9630.JPG.eef9bf71d1d982c80eb7323a955ec236.JPG

IMG_9638.JPG.a9e86ffc79611900e99841a9759fde86.JPG

IMG_9643.JPG.d574e4b39d45732826c435968e2f632c.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to właściciel "Palenicy" jest ten sam co "Baby" w Korbielowie.

I krzesła też są identyczne.

Przygotowanie obu stoków było podobne.

Czy zmieniło się coś w tym temacie?

Różnica jest taka,że w Korbielowie 6zł za Parking a Ustroniu 0zł.

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Palenicy w Ustroniu byłem kilka razy .... kilka lat temu.

Miło wspominam ale z tego co kojarzę to oświetlenie tak jakby słabe i jeżeli ktoś ma mocno przyciemniane gogle może mieć kłopot.

I końcówka trasy do dolnej stacji jest całkiem ostra.

W porównaniu do Zagronia przygotowana jest tam w tym roku lepiej czy gorzej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklarska Poręba - Szrenica

Dzisiaj kiepsko, na początku Lolobrygidy spore przetarcia i miejscowe oblodzenia, jeśli nie będzie opadów śniegu to jutro nie będzie się przyjemnie jeździło, pozatym po 12.00 zrobiły się duże kolejki, nawet na górnych wyciągach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam.. no stare krzesło ale zawsze krzesło..

Palenica - Ustroń

Ten sam właściciel co ma wyciągi w korbielowie - kolej baba, ustroń- palenica oraz międzybrodzie bialskie . Posiadają stronę internetową swoich ośrodków :0

---> www.pilsko.pl <---

Edytowane przez DW_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na kilku porannych zjazdach w Myślenicach na górze Chełm.

Bywam tam czasem wieczorami jako dość wymagające ćwiczenia gimnastyczne, natomiast dziś rano jechałem z nadzieją na wycięcie kilku ładnych łuków zanim jeszcze zwalą się krakusy i narobią przeokrutnych muld. Byłem praktycznie pierwszy na krzesełku, więc nie zastanawiając się długo pomknąłem z samej góry by czerpać przyjemność z obcowania sam na sam z tą sporą górką. Niestety wszystkie moje nadzieje na piękne łuki, rozwiały już pierwsze metry pokonane trasą. Przede wszystkim tamtejszego kierowcę ratraka trzeba wysłać na kurs (np do Białki), bo to w jaki sposób była przygotowana trasa - to po prostu śmiech na sali. Każdy przejazd zrobiony na innym poziomie, w dodatku miejscami pod warstwą nagarniętego i NIE ubitego śniegu lodowisko :( (a ratrak maszynę do kruszenia lodu ma - na ozdobę pewnie). Drugi idiotyczny pomysł na jaki wpadli tamtejsi gestorzy to ustawienie armatek tak by sypały na trasę. Oczywiście stok widział ratrak dzień wcześniej wieczorem, a armaty pracowały od wczesnych godzin rannych.

Nie potrafię znaleźć innego słowa na określenie tego sposobu naśnieżania jak idiotyzm, ponieważ stok otwarty jest na 2/3 szerokości, przez co między trasą a wyciągiem mamy około 15 m miejsca na sztuczny śnieg - ale widocznie te kilka metrów przepychania ratrakiem to za dużo dla tamtejszego operatora. Dopiero około godziny 12 (jak już się ewakuowałem) ktoś łaskawie zszedł z góry i przekręcił armaty o kilka stopni tak by sypały obok trasy. Szkoda, że potrzebna była interwencja w tej sprawie.

Jak do tej pory miałem dobre zdanie na temat ośrodka, mimo tego, że jeździłem tam wieczorami (na stan stoku patrzyłem z przymrużeniem oka), ale po dzisiejszych doświadczeniach stwierdziłem, że moja noga tam już nie postanie. Trzeba dać szansę Laskowej lub Kasinie.

Co ciekawe, jak już stałem pod kasą w celu zwrotu karnetu, podsłuchałem (wiem wiem, nieładnie) jak to prezes (chyba) tamtejszego ośrodka, przechwala się, że ten rok jest zarobkowo najlepszy ze wszystkich poprzednich i budowa planowanej kolei gondolowej staje się coraz bardziej realna. W pewnym sensie jest to dobra informacja, ale miałem ochotę wdać się z tym panem w dyskusje, że sam wyciąg nie tworzy dobrze prosperującego ośrodka. Bo jeśli chodzi o przygotowanie tras (mamy już miesiąc mrozów, a u nich z 2 tras działa tylko jedna i to w dodatku na 2/3 szerokości) to ta stacja jest daleko w tyle za tą z Białki.

Pozdrawiam i stacji Zarabie w Myślenicach już nie polecam, mimo że kolejek brak, ale przygotowanie stoku tragiczne.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie Doliny-poniedziałek, wtorek, środa

W poniedziałek i wtorek bardzo mało ludzi, dzisiaj już troszkę wiecej.

Co do warunków to do południa wszystkie trasy bardzo fajne. Jedynie we wtorek na Szczawniku rano jakieś dziury i garby. Po południu we wszystkie dni na Szczawniku warunki zdecydowanie się pogarszały, natomiast po stronie Wierchomli w miarę się utrzymywały, szczególmnie na Frycku i Płatku.

Co do grubości pokrywy śnieżnej podawanej na stronie to jest to zdecydowie maksymalny poziom, gdyż było można spotakć wiel miejsc gdzie prześwituje trawa bądź kamyczki. Wczoraj po południu na środku trasy znalazłem minerał wielkości rękawiczki narciarskiej rosłego mężczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk gat

wczoraj z racji wycieczki całym autokarem byliśmy w Szczyrku.Autobus zatrzymał się na julianach i tam rozpoczelismy jazdę.

czytając te wszystkie posty na tut. forum myslałem ,że w tym roku nie ma tam po co jechać-jednak mile się rozczarowałem.

juliany z rana przygotowane dobrze,a nawet b.dobrze:

-trasa nr 10 najlepiej(ta od dołu po prawej od orczyka),

-trasa nr 9 (po lewj stronie orczyka)-na dole juz przy zjeździe do kolejki orczyka oblodzona i trzeba było uważać

-trasa chyba nr8 (ta z tym małym orczykiem do samej góry) przygotowana najlepiej,ale niestety najbardziej płaska i z tego względu dużo dzieciaków,

-golgota bez muld (jak to zwykle bywało) z rana super -potem trochę oblodzona.

ludzi malutko do godz.11,potem dzieciaków z ferii się naschodziło i ok 12 juz kolejki.

na innych trasach nie jeździłem,to sie nie wypowiadam.

ogólnie bardzo fajny i wesoły integracyjny wyjazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasina Wielka

Jako, że jeszcze tam nie byłem (jakoś zawsze bliżej było do Laskowej, bądź Myślenic), postanowiłem w ramach wolnego odwiedzić dziś z rana tamtejszy stok. Nie żałuję.

Tak więc po kolei.

Z Krakowa start o 7:40, na miejscu byłem 8:50 (drugi na parkingu). Dzień wcześniej był w Kasinie znajomy i polecił jechać przez Wieliczkę - to był błąd, przy warunkach jakie dziś panowały, więc odradzam. Zajmując miejsce na parkingu zostałem powitany poczciwym, staropolskim - PIĘĆ ZŁOTYCH! Przy okienku kasowym byłem już pierwszy, na krzesełko wsiadłem również pierwszy.

Patrząc z dołu warunki zapowiadały się bardzo dobrze, równiutki sztruks, przysypany 2 cm świeżego śniegu. Od razu wspomnę, że kierowca ratraka w Kasinie zdecydowanie lepiej obsługuje swoją maszynę, bądź bardziej niż ten w Myślenicach przykłada się do pracy. Stok wygłaskany równiutko, tak, że nie widać pojedynczego przejazdu ratraka. Pierwszy zjazd również mój :) Jednak wyłapałem małe niedociągnięcie. Mianowicie ten stok, ma słabo zniwelowany teren, bądź rowy odwadniające zostały za słabo zasypane śniegiem. Ponieważ taki sztruks prowokuje do prędkości, nie zastanawiając się długo chcąc wykorzystać moje Pole Position pomknąłem w dół ile sił w nogach. Wiem głupim! Najpierw powinno się wykonać zjazd zapoznawczy, no ale ten sztruks tak kusi (zresztą komu ja to mówię). Mniej więcej od połowy stoku, są takie poprzeczne nierówności, które sprawiają, że przy dużej prędkości i małym promieniu skręty nasz sprzęt traci kontakt z podłożem :) Trochę się strachu najadłem, ale za to jaka satysfakcja oglądać jeden jedyny i do tego swój ślad na stoku. Tak więc nie wiem co to dokładnie było - zakładam, że śniegu jest troszkę mało i czuć rowy odwadniające, bądź takie jest ukształtowanie terenu. Jednakże po 2 zjeździe mamy mniej więcej wytyczoną ścieżkę, po której można gnać nie zważając na te nierówności.

Przez pierwszą godzinę, ludzi naprawdę mało, co 4 krzesełko puste. Choć wiary powolutku, powolutku przybywało, około 11 ludzi było już więcej niż w analogicznym czasie w Myślenicach, a do wyciągu była niewielka kolejka (na maks 3 krzesełka). Wyciąg jest za wolny, troszkę zmarzłem. Około godziny 12 pojawiły się gdzieniegdzie przetarcia, ale na tyle małe, że nie przeszkadzały w jeździe. Ewakuowałem się punkt 13, ludzi już nie przybywało, ale stok niszczał coraz szybciej. O tej porze każde krzesełko pełne, co wróżyło szybką agonie stoku.

Mimo, że był to środek tygodnia, ludzi dość sporo (2/3 parkingu), więc raczej nie wyobrażam sobie jazdy w weekend. Co innego w środku tygodnia, można, prze pierwsze 4 godzinki naprawdę poszaleć.

Droga powrotna już zakopianką i tą drogę polecam zdecydowanie. Dojedziemy szybciej i po równym.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie Doliny -czwartek

Warunki bardzo fajne. Ludzi mało, chyba najmniej w porównaniu do poprzednich dni. Dzisiaj nawet Szczawnik trzymał warunki dosyć długo, później pojawiły się muldy ale stok nadal twardy i trzymał nartę. Niby zapowiadali jakieś spore opady śniegu ale coś im się nie sprawdziło, lekko prószyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła - Nowa Osada

Miałem dzis szusować na Palenicy ( zachęcony opiniami na forum-> tanio i malo ludzi), jednak demokracja przesądziła i wyladowaliśmy w Nowej Osadzie.

Byłem pierwszy raz, po powrocie uczucia mieszane.

Stok łatwy w miare szeroki, krzeslo wolne... ale tu o warunkach miało być:

Rano kawałek po 8, stok w miare równy, choć zdarzały sie dołki,nierówności itp, momentami irytujace, snieg twardy w miare ale nie beton.. Ludzi mało.

Koło 10, stok jeszcze okresłbym na dobry jednak ludzi coraz wiecej , co skutecznie utrudniało płynna jazde. Choć można bylo wstrzelić sie w dziure między chmare ludzi i pojechać własnym torem:)

Generalnie wyjazd udany, na plus :

+ warunki sniegowe (ale po wiekszych opadach czego sie spodziewac)

+ darmowy praking

Na minus:

- ilość ludzi na stoku

- ceny (4h -60 pln)

- predkoscc krzesła

Następnym razem neidam sie wysiudać z Palenicy:)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istebna-Zagroń

Witam.Czy ktos sie orientuje jak wygladaja warunki/sytuacja na Zagroniu.jade tam na tydzień od poniedziałku i chciałbym sie dowiedziec jak tam teraz wygląda.Inetersuje mnie wyszystko....co wiecie i jakiekolwiek wskazówki.

Mam zamiar kupic karnet 6 dniowy lub 7 dniowy(280-300 zł info ze strony) wiec myśle ze zaoszczędze trosze PLN w porównaniu z punktowym lub całodziennym.

Tylko nie wiem jak to z tą frekwencją bo to przecież nasze ślaskie feriie będą.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Pozdro.dajcie jakiś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra Kamieńsk - jedyne krzesło na nizinie.

Już dawno obiecałem relację z pobytu na Górze Kamieńsk, która znajduje się niedaleko Bełchatowa i nie jest Tworem natury, lecz Człowieka.

http://www.gorakamiensk.info/zima/

Oczywiście był to mój debiut w tym miejscu...

...debiut tym bardziej przeze mnie oczekiwany, bo to ponoć najlepszy Ośrodek Narciarski na nizinach.

...to jedyne miejsce, które posiada oprócz wyciągów orczykowych czteroosobową Kanapę.

Wyjazd był totalnie niezaplanowany - to był impuls.

Jeden telefon do Mirka i już jedziemy.

Droga to ok 2,5 godzin jazdy w jedną stronę...nie szkodzi.

Naszym oczom ukazuje się poniższy widok:

b49781c6a32c22b7med.jpg

Jesteśmy ok godziny 13 więc jesteśmy głodni...drugiego śniadania nie było przecież...

Postanawiamy coś zjeść nim ogarnie nas "Białe szaleństwo".

Budynek wygląda zachęcająco...

f0ee76d0a13f7659med.jpg

...niestety na szybko da się tu jedynie zjeść pajdę chleba ze smalcem.

Wystarczy.

Zakładamy buty, wyjmujemy sprzęt z auta, po czym udajemy się do kasy. Karnet od 13 do 17 kosztuje 40 zeta + 20 zeta depozyt za plastik.

fe68009b3b03297dmed.jpg

Pogoda nie jest idealna...temperatura +2.

f698f592ecfe3e33med.jpg

...no to co?...w kolejkę do wyciągu.

c2332fded3e0e34cmed.jpg

...a o to nizinne Krzesło...po prawej nieczynny w zimę tor Kolejki Grawitacyjnej bądź coś w tym stylu...

d286e1f9a205f2fcmed.jpg

Po 2/3 trasy ukazuje nam się we mgle majestatyczny wiatrak...czyżby produkował prąd, który wwozi nas do górnej stacji?

a1311b2769ccef10med.jpg

...jesteśmy już prawie na miejscu (widać już stację końcową...).

fa0741b72ddf3b54med.jpg

...no i na reszcie na miejscu - widok ze szczytu:

23ae0f211329ca91med.jpg

W ciągu prawie 4 godzin udaje nam się zjechać 11 razy - nie robiliśmy sobie żadnej przerwy.

Mimo, ze przepustowość Ośrodka jest spora - kanapa 4 osobowa, orczyk - na dole tworzą się kolejki...cóż ostatni dzień ferii.

Na stoku dominuje młodzież szkolna.

Tworzenie się kolejek - to również sprawka nieudolnej obsługi Kanapy...co kilka minut wyciąg staje bez widocznego powodu.

Stok jest dosyć szeroki.

Jak przedstawia zdjęcie karnetu...są tu trasy Czerwone...niestety nie zauważyłem.

Górka jest cała Błękitna...Niebieska a miejscami ultra Zielona - są fragmenty (środek) gdzie zamiast z góry jedzie się pod górę...

Śniegu nie jest zbyt wiele...

Występują we fragmentach przetarcia, w górnej najostrzejszej części muldy, zlodowacenia.

Cała górka jest nie tylko super płaska ale również bardzo nierówna.

Lewa oraz prawa strona są do kitu...

...najlepsze warunki do jazdy są wzdłuż słupów Głównego Wyciągu.

Jest w miarę równo i szybko (pod warunkiem, że się zjedzie z górki sztucznego śniegu na szczycie).

Ogólnie jest bardzo średnio.

Wstępne bardzo pozytywne wrażenie po kilku zjazdach pryska.

Podsumowując...gdzieś, kiedyś przeczytałem, że to najlepsza górka w Centralnej Polsce, na nizinie...

...Nie ZGADZAM SIĘ!

Mimo, że jest Krzesełko - to, to niestety nie wszystko...

Ze względu na odległość od miejsca, w którym mieszkam oraz wątpliwą atrakcyjność Stoku prawdopodobnie nie zawitam tu więcej.

Jak zwykle wyszło długo...

...jutro być może odwiedzę kolejny nizinny Stok. Tumlin...oczywiście nie omieszkam go Wam przedstawić.

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...