Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś Soszów byłem tam lekko po 9..

50zł za 4h (UWAGA BO TO WIELKA PROMOCJA PO SEZONIE :D:D:D).

Dodam, że taka sama stawka jest za 3h, robią nas w balona nieźle..

Liczyłem, że nie będzie dziś dużego słońca i będzie niższa temperatura, ale byłem zbyt dużym optymistą :) Świeciło bardzo mocno, co powodowało, że ten śnieg szybko robił się ciężki (może to i dobrze bo ten świeży opad siądzie i będzie go można ubić).

Przygotowanie złe nie było, choć mogłoby być trochę lepiej bo w niektórych miejscach przy większej prędkości trochę niebezpiecznie wybijało.

Jedna uwaga... nie dosyć, że robią ludzi w konia na karnetach to jeszcze obroty kanapy są wolniejsze niż to miało miejsce w "sezonie głównym" - jest to odczuwalne.

Jutro może tam być ciekawie z rana jeśli dobrze to wyratrakują.

Podsumowując:

20100318025537PMbanan.jpg

P.S

Ktoś może był ostatnio w Szczyrku w okolicach Julian/Golgoty/Małego Skrzycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy dzisiaj w nocy ruszac na weekend do Czech,gdzie przy takiej pogodzie mogą byc znośne warunki,Spindl,Harrahov,Janskie?

Tak się zastanawiamy czy wogole warto te 600 km śmigac

Ja polecam Pradziada w Jesenikach:

http://www.jeseniky.net/pocasi.php?obl=1&kat=1〈=pl

Tam jazda zawsze jest do maja (przynajmniej ostatnei 2 sezony). Stok niezbyt dlugi ale jak gdzie indziej jest zielono tam mozna posmigac.

Moze bede w weekend to dam znac jakie warunki.

Polecam rowniez stronke:

http://www.holidayinfo.cz/zima/index.php

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Soszów byłem tam lekko po 9..

50zł za 4h (UWAGA BO TO WIELKA PROMOCJA PO SEZONIE :D:D:D).

Dodam, że taka sama stawka jest za 3h, robią nas w balona nieźle..

faktycznie promocja jak diabli

dla przykładu

Pracica koło Andrychowa /Rzyki - Cennik Ski Centrum "Czarny Groń"

za 4godziny 40pln i....

promocja ("sniegi zostaja ceny spadają"):

kup 1 karnet drugi - gratis

wiec w tym momencie jak jadą 2 ooby wychodzi po 20pln na głowe

- to można nazwać promocją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S

Ktoś może był ostatnio w Szczyrku w okolicach Julian/Golgoty/Małego Skrzycznego?

Byłam, wczoraj:), zupełnie przyzwoicie, jak na środek marca...

Wyciąg na Golgotę miał awarię i do 14.00 stał:mad:, czy ruszył potem nie wiem:confused:

Nie było się raczej do czego przyczepić:), moża poza przygotowaniem trasy nr 1, która ratraka chyba nie widziała:eek:, ale reszta jak najbardziej ok.

Miejscami niewielkie przetarcia w dolnych partiach, ale do przeżycia;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie promocja jak diabli

dla przykładu

Pracica koło Andrychowa /Rzyki - Cennik Ski Centrum "Czarny Groń"

za 4godziny 40pln i....

promocja ("sniegi zostaja ceny spadają"):

kup 1 karnet drugi - gratis

wiec w tym momencie jak jadą 2 ooby wychodzi po 20pln na głowe

- to można nazwać promocją :)

ooo to chyba rezygnuje z Pilska i sprawdze to w sobote :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle to odebrałeś. Przez :D:D:D chciałem wyrazić mój śmiech :)

hehe wiem :) ja tylko podkreśliłem ;)

ooo to chyba rezygnuje z Pilska i sprawdze to w sobote :)

zmartwie Cie - nie obowiązuje w weekendy :D -

to jeszcze raz żeby ktoś nie wtopił :

kup 1en a 2gi gratis obowiązuje od pon do piątku 8-16 (wieczorna jazda nie ! )

dot. Pracica Czarny Groń Rzyki /k.Andrychowa

może sie komuś przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj zastanów się:)http://www.korbielow.net/index.php zobacz sobie te zdjęcia z foto raportow:) az zaluje ze nie moge jechac

byłem wczoraj na Pilsku i stwierdzam, że w tym wypadku zdjęcia nie kłamią:)

do godziny 11 jazda bardzo przyjemna, później śnieg bardzo rozjeżdżony się zrobił i lekko z przyczepnością miałem problemy. Później uciekłem z hali Miziowej i Pilska, rozgrzewający zjazd czarną (pozostałości puchu, a raczej jego ślady sprzed 3 dni) i pojechałem na te wyciągi u dołu. Tam bardzo miłe zaskoczenie, całkowicie pusto i nawet o godz 12 można jeszcze było znaleźć sztruksik:D:D oczywiście słoneczko robiło swoje i się lekko w nim zatapiało, ale bardzo bardzo przyjemnie. Polecam:)

Edytowane przez cysiu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze Szczyrku. Śmiagaliśmy z ojczulkiem od 8:00. Do 10-tej warunki naprawdę dobre, potem wszystko zaczęło płynąć, a śnieg wręcz hamował. Do 11:45 zjechaliśmy po 18 razy. Po wczorajszym Pilsku nogi bolały, więc na więcej nie starczyło siły, a może to i dobrze, bo jazda była już mało przyjemna. Co ciekawe na Golgocie i Bieńkuli nawet równo było przez cały dzień - mała ilość narciarzy dała pozytywnie znać o sobie.

Wczoraj zaliczyliśmy wypad na Pilsko - warunki z rana do 11-tej wyśmienite, potem trochę gorzej, ale i tak bardzo pozytywnie.

Generalnie wygląda na to, że o ile nie popada deszcz, to jeszcze przez tydzień powinny w ww. ośrodkach panować co najmniej dobre warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zagroniu jeszcze można jeździć ale raczej wieczorne ślizgi.

O 17-tej śnieg ciężki i bardzo wolny (cukier).

Poza trasą to już w ogóle jakbym kotwice zarzucił.

Po zachodzie słońca zaczęła się całkiem inna jazda.

Nawet pod wyciągiem śnieg już tak nie łapał nart i można było pośmigać poza trasą.

Przy takiej pogodzie oceniam, że jeszcze w weekend trochę pieniędzy tam zarobią.

Obniżka cen -10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk Czyrna-Solisko

Z rana jeszcze twardo potem zaczęło topnieć. Śniegu co prawda dużo ale na trasie nr 4 już spore przetopy i potrzebne raczej narty wodne:). 7 w porządku oprócz jednego miejsca przy chacie - również przetop. Góra nie chodziła ponieważ mocno wiało. Golgota wyglądała dość dobrze. Zwinęliśmy się o 10.30gdy już zaczęło być dość miękawo. Ogólnie ludzi nie za dużo, śniegu jeszcze jest, ale jeśli będą takie temperatury to do świąt przetrwają tylko Juliany.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra Żar - narty wodne.Miałem jeszcze nie wykorzystane dwa karnety,więc trzeba było to jak najszybciej wyjeździć,zanim śnieg/woda wróci do jeziora.Wybrałem się późno,bo na miejscu byłem dopiero ok. 13.30,co zwłaszcza na stoku południowym nie wróży nic dobrego.Było tak gorąco,że w podkoszulku i cienkiej kurtce się pociłem! :eek:Nic to,trzeba wyjeździć swoje.Pierwszy szus i niestety strasznie "łapało" narty,ciężko było cokolwiek zrobić,kiedy ciągle coś wytrąca z rytmu.Po dwóch zjazdach zaszło słońce i... bardzo dobrze!Łapanie nart się skończyło niemal całkowicie i teraz już dużo lepiej się jeździło.Stok,mimo późnej pory,nie był nadmiernie rozjeżdżony,muldy występowały sporadycznie,tylko ten śnieg ciężki.Ludzi też niewiele,a nawet w sam raz żeby kolejka jeździła odpowiednio często,ale nie było ścisku. :)Niestety śnieg znikał w oczach,pokazywał się coraz większe czarne wyspy no i oczywiście minerały. :eek:Jeden mały incydent,że tak powiem;otóż za którymś razem stoję w tym wagoniku a tu nagle "octuje" rzadką kupą! :eek: Ktoś się z... ze strachu,czy co? :confused::pNiemiły jest też odór,kiedy wychodzimy już z peronu na trasę - ciągnie z kibla/szamba że hej! :eek:Podsumowując:jak na taki upał warunki zupełnie niezłe,ciężko się jeździ ale tak kocham te narty... :o

Żar 20.03.2010 013.jpg

Żar 20.03.2010 014.jpg

Żar 20.03.2010 015.jpg

Żar 20.03.2010 016.jpg

Żar 20.03.2010 020.jpg

57da810741355_ar20_03.2010013.jpg.cc0732a44a15085964ec4f25c4056fa4.jpg

57da81074b782_ar20_03.2010014.jpg.2ed827b46487d8ca775fba833fcdc3a5.jpg

57da8107565b4_ar20_03.2010015.jpg.d41b74509bd2197ab0c0584ece9fed6b.jpg

57da81075ff5f_ar20_03.2010016.jpg.0e73da2269bf97c681bc2d0a1680ea3b.jpg

57da81076a69d_ar20_03.2010020.jpg.83402afbd51c6205a1b696bb001531c6.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny bardzo fajne ostatnie zdjęcie...

...troszkę przypomina mi moje, chodź moje o innej porze, ale też niedawno zrobione...

65db5d0788225293med.jpg

Dzięki,ale mogło być lepsze. :rolleyes:

Niestety nie wziąłem aparatu,telefonem je robiłem. ;)

Twoje,może trochę niedoświetlone,ale za to fajnie trafione!

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzien w tre valli na zakonczenie sezonu

witam

wlasnie wrocilem po 6 dniach jezdzenia w tre valli (passo san pellegrino, falcade, alpe

codziennie slonce:) no moze z wyjatkiem jednego dnia w Lusii gdzie wyszla mgielka po 13tej (sroda)

niedziela, poniedzialek, wtorek, sroda - rano ok -9, popoludniu ok -2.

czwartek i piatek - rano mrozik ok -5, w poludnie temperatura na plusie ok 5 i juz robilo sie bardzo miekko i zniechecajaco.

w czwartek na stoku w san pellegrino udalo mi sie chwile poogladac kadre wloch (nie wiem czy to byl team A, B, czy jeszcze dalej) jak jezdzili super gigant. jako, ze praktycznie w ogole nie ogladam pucharu swiata to trening ten zrobil nawet na mnie wrazenie:)

co do osrodkow to najmilej wspominam Alpe Lusia.

fajne czerwono-czarne trasy Piavac, Fiemme Oro, Mediolanum oraz po drugiej stronie Laste do samego dolu Bellamonte (5km). Mimo, ze to trasa niebieska to jednak po przejechaniu jej na dole 'czuc' uda:)

Jesli chodzi o San Pellegrino to milo wspominam Cima Uomo. Z prawej strony czarna, dosyc stroma gorka a z lewej dluga czerwono-niebieska. Minus Cima Uomo to 2osobowe krzeselko. Niewygodne ale na szczescie krotkie:) Tutaj fajne sa rowniez trasy przy krzeslach Costabella i Gigante.

Falcade

Tutaj bardzo fajne 2 dlugie czerwono-czarne trasy biegnace z Col Margharita do dolnej stacji kolejki. (Col Margharita, La Volata, Caviette).

Wszystkie trasy codziennie pieknie ratrakowane. Na niektorych nawet po godzinie 16 widoczny po bokach sztruksik:) Kolejek praktycznie brak. Duzo ludzi spotkalismy tylko przy wsiadaniu do kolejki na Col Margharite. To byl moj drugi wyjazd do Wloch (rok temu Val di Sole) i w teraz zauwazylem, ze na stokach jest bardzo duzo policji. Nie zeby pilnowali porzadku. Oni raczej sobie ot tak trenuja:)

Na koniec szybkie sprawdzenie statystyk ze skipassa:

292 km:)

ostatnie 2 dni z racji wysokiej temperatury troche poleniuchowalem lapiac opalenizne na lezaczku:)

czwartek - 44km, piatek - 36km :)

tutaj kilka fotek:

http://www.skionline.pl/forum/album.php?albumid=158

jest tego malo bo jeszcze nie robilem selekcji - zdjec mamy ponad tysiac.

pozdr.

P

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbielów Pilsko,cz.1Dość spontanicznie zdecydowałem o wypadzie na Pilsko,bo w sumie planowałem Czyrna-Solisko,bądź jeszcze coś innego.Spojrzałem na warunki,a tam piszą,że mimo roztopów,te są bardzo dobre!Uwierzyłem... :eek: Ubrałem się jak na wiosnę i jazda.Dotarłem grubo przed ósmą,nawet przed kasę dotarłem jako pierwszy. :cool:Dojeżdżam krzesełkiem do góry i niestety widok nie za ciekawy - widać przetopy na piątce.Dalej na orczyk na Miziową i tu też jest kiepsko,przynajmniej na pierwszy rzut oka.No to na samą górę i... nawet tutaj są spore przetopy,ale na szczęście ratraki przejechały trasę.Po zapoznaniu się gdzie i co omijać,na "5" jeździło się całkiem fajnie,ale czuć jak śnieg spływa... :( (zdj.1,2 i 3) No to dalej na Kopiec(zdj.4)i na czerwoną "8",góra wtedy jeszcze dobra,aż do ostatniej ścianki - tam ratrak nie zajrzał i jazda po borowinach,warunki mizerne ale dało się zjechać.No to dalej na niebieską "6"(zdj.5)i tu były najlepsze warunki,praktycznie bez przetarć aż do południa.Generalnie trzymałem się Kopca i tego nowego-starego orczyka. :P Tutaj też było bardzo mało narciarzy,zazwyczaj jechałem sam...Po ponad dwóch godzinach intensywnej jazdy czas na kiełbaskę,oscypek z grilla i oczywiście browarka. :) jakiś wymęczony byłem,chyba Skrzyczne i Żar zrobiły swoje,ale jakby mi się ktoś przyglądał... Niestety nie widzę naklejek skionline.pl,a do tego okulary przeciwsłoneczne skutecznie utrudniają identyfikację... Hmmm... ,jeśli by mnie ktoś rozpoznał,zapewne coś by zagadnął. :rolleyes:Nic to ruszam ponownie na kopiec,ale zaczęły robić się małe kolejki.Po paru zjazdach ruszyłem na dół na "5" - iście narty wodne,nawet czasem specjalnie wjeżdżałem w kałużę,żeby efektownie chlapnąć - taki stary a taki głupi... :P Pojeździłem piątką od góry do dołu,tj. do Szczawin,bo dalej nie ma szans(według GAT warunki bdb) - i tu pojawił się dylemat,bo trza by jeszcze sprawdzić jak wyglądają Buczynka i trasa z Soliska do Kamiennej... Auto stało pod krzesełkiem,podchodzi trza będzie,ale poświęciłem się... ;)Ruszyłem z samej góry "5" poprzez "8" i dalej na "6" - do pewnego momentu całkiem przyjemna jazda!Dalej na "6a" już zdecydowanie gorzej,prawdziwe narty wodne!Znów chlapanko... Na Buczynkę "1" ruszyłem z jej samej góry i tu całkiem fajnie,warunki nawet zdecydowanie lepsze niż na samej górze!!!Nie było tu żadnych kolejek,kompletna pustka!Chyba trza było tu wcześniej zjechać.Tak jechało się właściwie do samego dołu(dalej "3"),choć oczywiście przetarcia tu i tam są,ale całkiem przyjemnie!Nie sprawdziłem jedynie tras pod koleją "BABA",ale na oko warunki podobne.Jak dalej będzie tak ciepło i halny nie odpuści,to szybko zakończą sezon. :( Może nawet za tydzień,obym się mylił...

Pilsko 21.03.2010 004.jpg

Pilsko 21.03.2010 009.jpg

Pilsko 21.03.2010 020.jpg

Pilsko 21.03.2010 022.jpg

Pilsko 21.03.2010 027.jpg

57da81077c156_Pilsko21_03.2010004.jpg.df9d0083a581e7c204a3dc5375040780.jpg

57da8107870a6_Pilsko21_03.2010009.jpg.a932997703e24c66e425ac7b235da213.jpg

57da8107920c8_Pilsko21_03.2010020.jpg.2aa240ed5449c7d41ff4f8f2317d7a90.jpg

57da81079b392_Pilsko21_03.2010022.jpg.92488cf0ccb59d285adadf83133393f1.jpg

57da8107a80e2_Pilsko21_03.2010027.jpg.a244d82e6431ffe30e392c85be451f68.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...