Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę byłem w Świeradowie-Zdroju. Był to mój 3 wyjazd w to miejsce w tym sezonie. Z racji specyfiki pracy mogłem sobie pozwolić tylko na jazdę nocną. Wjechałem wagonikiem jak zwykle krótko po 18.00 (zaraz po rozpoczęciu). Warunki nadspodziewanie dobre. Góra +3 dół +8. Śniegu sporo narzucili wcześniej (chyba po by starczyło na dłużej:rolleyes:) w/g ich danych 150cm góra i 100 dół i w zasadzie się to zgadzało. Po rozpoczęciu było gładko wyratrakowane, choć podczas jazdy nie słychać już było tego "chrupania" desek o stok jak podczas mrozów. Miejscowo śnieg był podtopiony (szczególnie na początku stoku i na tym wypłaszczeniu pośrodku), ale kałuż nie zauważyłem (tez chciałem tak jak johnny-narciarz pochlapać :D). Nie widać było także żadnej zieleniny ani minerałów. Mimo ciepła wziąłem ze sobą pełny ekwipunek, choć zjeżdżałem tylko w podkoszulku i kurteczce Markera (świeży zakup) ustawioną na pełną wentylację. W spodniach było trochę za gorąco (słaba wentylacja, choć podczas mrozów było w miarę ok), ale z ich wymianą muszę jeszcze troszkę poczekać. Wyjazd okazał się udany a to także z tego powodu, że załapałem się na wyprzedaż nartek w wypożyczalni. Miałem wprawdzie kupić coś z linii Progressor lub Mutixa ale na początek i na jakiś czas wystarczą mi te rosoły z dolnej półki, których cena była baaaaardzo okazyjna. Jak pogoda będzie łaskawa to w nastepna sobotę także się tam wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas chyba przygotować nartki do snu... letniego;), niestety:(

zdecydowanie za szybko, oj za szybko przyszła ta wiosna:mad:

Faktycznie, nie wygląda to nadzwyczajnie :mad:. Ale na Kasprowym 169 cm śniegu, w górach powinno jeszcze się dać pojeździć. Tyle, że na Hali 70 cm, kiepsko.

Pozostaje mi jak najszybciej opłacić kartę wędkarską... ;):o

Ciągle jednak liczę,że zakończę sezon w maju na Kasprowym. :rolleyes:

Oczywiście jak będzie dostępny karnet,jak w zeszłym roku... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pomysl na spotkanie forumowe, tym bardziej ze nigdy nie jezdzilem na Kasprowym:eek:

Kasprowy jest najfajniejszy właśnie w maju - śniegu zazwyczaj dość,a narciarzy malutko! :cool: Trasy zazwyczaj rano zmrożone i do tego dobrze przygotowane,można poszusować!Są też promocyjne karnety;w zeszłym sezonie za 4-godzinną zapłaciłem 45 zł!Można zjechać gąsienicową 16 razy! :cool: Mi wystarczyło 13 razy... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech szkoda Johny, ze nie byłeś w sobotę :)

Nie było takich przetarć i tak mokrego śniegu no i LAMPA MAX była cały czas.

Aklim i Nurek - pozdrowienia :D

Jeśli się nie ochłodzi to z Pilska nici ... a szkoda ...

A żona moja: "nooo to może na ten kasprowy... tylko tam tyle ludzi... ale jak by była pogoda to ja bym spróbowała".

Nie ma strachu kobita w oczach :)

Edytowane przez mysiauek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie ochłodzi to z Pilska nici ... a szkoda ...

Miejsce: Hala Miziowa
Data/Godzina: 22.03.2010 09:32
[b]Temperatura °C: 1,1 [/b]

Tak źle jeszcze nie ma :)

Może wieczorkiem było coś w granicach zera, a może i minusa?

Sporo przetarć już na tych kamerach i zdjęciach johnnego, a warunki nadal b.dobre :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żona moja: "nooo to może na ten kasprowy... tylko tam tyle ludzi... ale jak by była pogoda to ja bym spróbowała".

Nie ma strachu kobita w oczach :)

odważna bestyjka :)

dobrze sobie ułożyłeś żonę Michale:D , no i okien nie macie......:D:D:D

Ps

a ja w niedzielę z Nurkiem nartowaliśmy trochę dalej , czyli na Słowacji i było całkiem , całkiem:) .Śniegu kupa , trochę mokry ale rano dobrze ubity/wyratrakowany , no i mało luda więc pierwsza godzinka była zajefajna , a potem to już zabawa na mokrym , ale i tak wyjeździłem się ,że hej:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odważna bestyjka :)

dobrze sobie ułożyłeś żonę Michale:D , no i okien nie macie......:D:D:D

Ps

a ja w niedzielę z Nurkiem nartowaliśmy trochę dalej , czyli na Słowacji i było całkiem , całkiem:) .Śniegu kupa , trochę mokry ale rano dobrze ubity/wyratrakowany , no i mało luda więc pierwsza godzinka była zajefajna , a potem to już zabawa na mokrym , ale i tak wyjeździłem się ,że hej:)

ja z moją Panią byliśmy w sobotę w Tatrzańskiej Łomnicy i na dole było ciężko,

stoki południowe, na dole +14 st C, na Skalnym Plesie było +9 st C, dopiero na Łomnickim Szczycie było +0.1 st C,

trasy 1 i 2 praktycznie nie do jazdy (hamowało tak że z butów wyrywało)- link do mapki poniżej,

http://www.vt.sk/userfiles-2/images/mapy/vysoke-tatry-t.lomnica-s.smokovec.jpg,

jedynie 3 i 4 były w miarę, dużo ludzi jeździło na trasie nr 7 ale nie uległem namowom mojej Pani i wybiłem jej takie pomysły z głowy, takie trasy to nie w pierwszym sezonie jazdy,miałem co prawda ubezpieczenie ale kupuję je nie po to by z niego korzystać ;)

wystarczająco jestem poturbowany po piątkowym upadku :/

brat

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocena zimy tegorocznej

Tegoroczna zima była najmroźniejsza i najbardziej śnieżna od wielu lat - specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej potwierdzili powszechną opinię. Podkreślili jednak, że w skali kraju występowały spore różnice.

Według oficjalnych danych IMGW, przedstawionych na konferencji prasowej w Warszawie, średnia temperatura powietrza w Polsce wynosiła tej zimy -3,2 stopnia Celsjusza i była o blisko 2,4 stopnia niższa od średniej wieloletniej. Najcieplejszym regionem było Wybrzeże (-2,2 stopnia Celsjusza), za to najchłodniejszym - wschodnia część pasa pojezierzy (-4,9 stopnia Celsjusza) i nizin (-4,4 stopnia Celsjusza).

Średnia temperatura powietrza w styczniu dla Polski była wyjątkowo niska - wynosiła minus 7,8 stopnia Celsjusza, czyli była o ponad 5 stopni niższa od średniej wieloletniej.

Najchłodniej było we wschodniej części pojezierzy i w Karpatach - średnia miesięczna wyniosła tam odpowiednio minus 9,4 oraz minus 9,3 stopnia Celsjusza. Najniższą temperaturę zanotowano w styczniu w Zamościu - minus 30,3 stopnia Celsjusza.

Najcieplejszym momentem zimy był świąteczny 25 grudnia w Bielsku-Białej - plus 15,8 stopnia.

Jak podali eksperci IMGW, w skali kraju suma opadów za cały sezon zawierała się pomiędzy 60 a 220 milimetrów.

W północnej i zachodniej Polsce, poza Niziną Dolnośląską oraz Sudetami, deficyt opadów dochodził nawet do 35 procent w stosunku do średniej wieloletniej. Natomiast we wschodniej części Sudetów i na wschodzie Polski suma opadów za sezon zimowy przekroczyła średnią wieloletnią o 20 procent. Największy maksymalny opad dobowy odnotowano 25 grudnia w Lesku (21,1 milimetra), a maksymalna suma miesięczna dla grudnia wyniosła 170 procent normy (tak było w Jeleniej Górze

Począwszy od 12 grudnia zaczęły się opady śniegu, które 18 grudnia objęły całą Polskę. Grubość pokrywy śnieżnej wynosiła od kilku do kilkunastu cm. W okolicach Bożego Narodzenia (24-25 grudnia) nastąpiła gwałtowna odwilż.

Jak przypomnieli przedstawiciele IMGW, od 28 grudnia zaczęły się ponownie intensywne opady śniegu. Maksymalna grubość pokrywy śnieżnej w sezonie zimowym kształtowała się miedzy 56 a 63 cm, na Kasprowym Wierchu wynosiła 90 cm, a na Śnieżce - 89 cm. Według klimatologów, o ile grudzień 2009 był miesiącem mało śnieżnym, to styczeń i luty 2010 okazały się - zależnie od regionu kraju - śnieżne lub bardzo śnieżne.

za PAP

to teraz czekamy na dalszy ...opad śniegu;):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk Czyrna-Solisko.Miałem nigdzie nie jechać,ale coś mnie rano natchnęło.Pod Golgotą byłem jakoś 7.40,byli już też pierwsi zapaleńcy.W przeciwieństwie do Pilska,tutaj kasy otwierają wcześniej,a jak narciarze napierają,to i przed ósmą rusza wyciąg. :DNa pierwszy ogień Golgota(zdj.1) - przetarć nie widać,ale na oko nie budziła wielkiego zaufania.Jak się okazało nic bardziej mylnego!Jak na te warunki pogodowe,jeździło się znakomicie,a że mi się spodobało,to zjechałem jeszcze kilka razy. :cool: Następnie ruszyłem na Pośrednie,chyba byłem tu jedyny w tym momencie,zacząłem od niebieskiej trasy "9" i później na czerwoną "10"(zdj.2) - na obu dobre warunki,bez jakichkolwiek przetarć,co ciekawe miejscami jakby przymrożone!Na "10" byłem pierwszy.Jedynie zielona "8" nie była otwarta na całej długości.Jechałem na wyciągu z jednym panem z GAT,mówił,że tam gdzie stały armatki mają jeszcze zapas śniegu,więc tutaj powinno być dobrze jeszcze jakiś czas.Dalej powrót na Golgotę i jazda na Małe Skrzyczne.Dojechałem do Hali Skrzyczeńskiej i tu pierwszy zawód;nie da się wyjechać na samą górę,wyciąg na Małe Skrzyczne nie chodzi. :( No to ruszam w na czerwoną "1",ale tu jakoś podejrzanie miękko,śniegu niby sporo,ale nie ubity.Nie ma jednak żadnej informacji,czy jest przejezdna... Wycofałem się i ruszyłem na Bieńkule(zdj.3).Jak się okazało to była słuszna decyzja,bo na czerwonej nie było śniegu!(zdj.4) :P Natomiast na Bieńkuli warunki dobre i sobie "polatałem" :cool: Tylko przy dole było jedno miejsce przy lesie,gdzie śniegu niby sporo,ale urzędowało sobie na nim stadko minerałów.Co ciekawe,o ile na Golgocie ciągle jeździło ok. 10 narciarzy,o tyle na Bieńkuli przez większość czasu byłem chyba sam!Zjechałem kilka razy - jest ostra i robi wrażenie - aż w końcu zaczęło mi brakować sił,więc odwrót i na koniec testowanie lekkich tras.Otwarte były jeszcze niebieska "4" i czerwona "7".Czwórkę powinni już zamknąć,nieźle można się zdziwić(zdj.5),natomiast siódemka jeszcze nieźle się trzyma.Końcówka "7" spodobała mi się,więc jeszcze tu ze dwa zjazdy. :)Podsumowując,tutaj zdecydowanie lepsze warunki niż na Pilsku,do tego więcej opcji jazdy,jest szansa,że dotrwają do świąt.------------------------------------------------------------------------

Ech szkoda Johny, ze nie byłeś w sobotę Nie było takich przetarć i tak mokrego śniegu no i LAMPA MAX była cały czas.Aklim i Nurek - pozdrowieniaJeśli się nie ochłodzi to z Pilska nici ... a szkoda ...
W sobotę rano oglądałem Małysza... temu nigdzie nie pojechałem,dopiero po południu zawitałem na Żarze :o.Szkoda tym bardziej,że było Was więcej,a i Małysz się nie spisał...
A żona moja: "nooo to może na ten kasprowy... tylko tam tyle ludzi... ale jak by była pogoda to ja bym spróbowała".Nie ma strachu kobita w oczach
Dobrze,dobrze!!!Albo zjedzie,albo po co ma się męczyć... ;):pW zeszłym roku 1 maja było może 20 narciarzy,myślę też,że pod koniec kwietnia w tygodniu będą pustki.------------------------------------------------------------------------

Szczyrk Czyrna-Solisko 22.03.2010 003.jpg

Szczyrk Czyrna-Solisko 22.03.2010 022.jpg

Szczyrk Czyrna-Solisko 22.03.2010 032.jpg

Szczyrk Czyrna-Solisko 22.03.2010 043.jpg

Szczyrk Czyrna-Solisko 22.03.2010 057.jpg

57da810968aff_SzczyrkCzyrna-Solisko22_03.2010003.jpg.d535ca63f1004f68850301759723ab58.jpg

57da8109744ca_SzczyrkCzyrna-Solisko22_03.2010022.jpg.d302eec7d4b0d47f3d121e5ce1f3b297.jpg

57da81097e855_SzczyrkCzyrna-Solisko22_03.2010032.jpg.d8e919f851dcf3c43a55fb43197ae946.jpg

57da810985d5f_SzczyrkCzyrna-Solisko22_03.2010043.jpg.18817855c1838639cea3f88792e4bab5.jpg

57da81098d323_SzczyrkCzyrna-Solisko22_03.2010057.jpg.2e8c3d9e142f0578285b02e0efa84ef8.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok i Tatrzańska Łomnica

W miniony weekend miałem okazję odwiedzić Chopok i Tatrzańską Łomnicę.

Na Chopoku na większości tras warunki dobre. Troszkę przetarć pod koniec niebieskiej trasy nr 5. U góry powyżej Lukovej miejscami wystają skały, ale spokojnie można je ominąć. Najlepsze warunki oczywiście na trasach dośnieżanych. Wszędzie bardzo miękko. Na górze trochę dokuczał wiatr, ale ogólnie jest gdzie pojeździć. Chętnie bym tam jeszcze pojechał.

Na Łomnicy na trasach też śniegu sporo. Najmniej na odcinku dojazdowym ze Skalnego Plesa do nowej kanapy. Sporo przetarć. Niżej trasy dośnieżane, więc śniegu jest wystarczająco dużo. Ze względu na dodatnią temperaturę wszędzie śnieg mokry i bardzo miękko. Zjazd do samego parkingu.

Jak ktoś ma ochotę to dłuższa relacja z wyjazdu jest tutaj.http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=101558&posted=1#post101558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do forumowiczów z Beskidów

Mam nieodpartą ochotę wybrać się w piątek z samego rana do Szczyrku albo Pilsko. Co mi polecacie? Gdzie będą lepsze warunki, na Pilsku czy na Fis na Skrzycznym czy może na Golgocie? I oczywiście jakoś się to wszystko utrzyma? Z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodpartą ochotę wybrać się w piątek z samego rana do Szczyrku albo Pilsko. Co mi polecacie? Gdzie będą lepsze warunki, na Pilsku czy na Fis na Skrzycznym czy może na Golgocie? I oczywiście jakoś się to wszystko utrzyma? Z góry dziekuję

Tydzień temu byłem na Skrzycznem,warunki na FIS były wyśmienite :cool: ,ale zjazd na sam dół już niemożliwy.Nie wiem jak teraz będzie,ale było tam sporo śniegu.

W niedziele byłem na Pilsku i już niestety są spore przetopy,da się pojeździć na samej górze,ale chyba te warunki już nie będą najlepsze,no może jak przymrozi. :rolleyes:

W poniedziałek jeździłem na Golgocie i Bieńkuli - na obu trasach warunki były dobre,bez przetarć,śniegu sporo.

Wydaje mi się,że lepiej jechać do SzCyrku,a najlepiej zacząć od Golgoty i Bieńkuli,przynajmniej są dobrze widoczne z drogi od razu można ocenić,czy warto zostawać,czy próbować gdzie indziej.Skrzyczne trudniej ocenić bo ani kamerki ani nie podają grubości pokrywy,ale podają,że jeszcze warunki bardzo dobre. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodpartą ochotę wybrać się w piątek z samego rana do Szczyrku albo Pilsko. Co mi polecacie? Gdzie będą lepsze warunki, na Pilsku czy na Fis na Skrzycznym czy może na Golgocie? I oczywiście jakoś się to wszystko utrzyma? Z góry dziekuję

uwazaj na pilko w tym tyg. kilka razy na kamerach z rana było widać ze nie ratrakowali gory!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasach większości podhalańskich stacji narciarskich nadal panują dobre warunki narciarskie. W godzinach południowych śnieg jest mokry i ciężki, ale po zakończeniu pracy wyciągów na stoki ruszają ratraki i rano trasy są wyrównane, a śnieg szybki. Miejscami pojawia się nawet tak lubiany przez narciarzy firn.

Nadal dobre warunki panują na trasach stacji narciarskich w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej, Jurgowie i Czarnej Górze. Zapraszają także Małe Ciche, Murzasichle i Gliczarów. W Zakopanem czynne są Harenda, Nosal, Szymoszkowa i górna polana Gubałówki. W rejonie Nowego Targu można m.in. pojeździć na Długiej Polanie i Zadziale. W Szczawnicy czynne są trasy na Palenicy i Szafranówce.

Dobre warunki narciarskie panują na trasach w rejonie Kasprowego Wierchu. Czynne są tam koleje linowa oraz obie krzesełkowe. Pokrywa śnieżna w kotłach Goryczkowym i Gąsienicowym jest zróżnicowana - od 20 do około 160 cm. Do Kuźnic można zjechać nartostradą z Goryczkowej, jednak miejscami śnieg jest wytopiony a na trasie można napotkać kamienie i korzenie. Z powodu braku śniegu zamknięta jest nartostrada z Gąsienicowej.

Wysokie temperatury i topniejący śnieg spowodowały, że część mniejszych wyciągów i niżej położonych stacji narciarskich zmuszona była zakończyć już sezon zimowy. Tak stało się m.in. na Maciejowej, w Chabówce i Spytkowicach

za PAP

Mam nadzieję,że jeszcze przez parę dni się utrzymają;):rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal dobre warunki panują na trasach stacji narciarskich w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej, Jurgowie i Czarnej Górze. Zapraszają także Małe Ciche, Murzasichle i Gliczarów. W Zakopanem czynne są Harenda, Nosal, Szymoszkowa i górna polana Gubałówki.
Bukowina, Białka, Jurgów na kamerkach internetowych wyglądają całkiem OK. Jednak Czarna Góra chyba nie za bardzo:http://koziniec-ski.pl/kamera/kamera1.jpg

czarna_gora_kamera1.jpg

czarna_gora_kamera1.jpg.86643f93cde1ed0518c21e1838457f56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...