Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Marboru,to normalne wiosenne przesilenie... ;):D

Nie ma co się przejmować,to nie pierwsza i ostatnia taka kłótnia.Zazwyczaj wszystko szybko wraca do normy. :)

Misla jest w najlepszej sytuacji,bo teraz ponartuje trochę,nawet spore trochę. :rolleyes: To mu na pewno dobrze zrobi,a i Nam wszystkim by się przydała solidna porcja nartowania,najlepiej na ostrej czarnej trasie.Niech Misalowi pogoda sprzyja i się najeździ do bólu. :)

Pamiętaj też,że mężczyźni nigdy się nie starzeją,tylko zabawki im drożeją. ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny Groń Pracica koło Andrychowa

a to cytat z ich strony

Sezon narciarski 2009 / 2010 zakończony.

Wszyskim którzy razem z nami spędzili czas serdecznie dziękujemy, mamy nadzieje że spełniliśmy wasze oczekiwania, zapraszamy do naszego Ośrodka Wypoczynkowego, Parku Linowego oraz Oberży

Pamietajcie: Z Nami Nuda Się Nie Uda :)

Ski Centrum Czarny Groń otrzymało wyróżnienie!

Bardzo nam miło poinformować, że konkurs-plebiscyt na Najlepszą Stację Narciarską Małopolski nad którym patronat honorowy objął Marszałek Małopolski, a partnerem strategicznym było PZU - został rozstrzygnięty! Narciarze wybierali spośród 63 stacji narciarskich Małopolski - pogrupowanych w 3 kategorie duże stacje, małe stacje, pojedyncze wyciągi.

Konkurs-plebiscyt zorganizowała Gazeta Krakowska. Ski Centrum Czarny Groń otrzymało wyróżnienie!

Fotoreportaż z rozstrzygnięcia plebiscytu dostępny jest : tutaj

Dziękujemy serdecznie wszystkim tym, którzy zechcieli oddać swój głos na Ski Centrum Czarny Groń!

Edytowane przez nurek1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jak w Jurgowie? Bo na kamerkach wyglada znosnie i mam zgryz czy Jurgów czy Rusin.

Też tam patrzyłem,wygląda dobrze. :rolleyes:

Patrzyłem też na inne stacje,będzie tego jeszcze trochę działać(o ile aura nie zaszkodzi):

Białka Tatrzańska,Rusin Ski,Jurgów,Szymoszkowa,Nosal,być może Harenda i oczywiście Kasprowy.Ciekawe jak w innych ośrodkach? :rolleyes:

Patrzyłem też na Beskidy - nadzieje daje Soszów,ponoć na Skrzycznem można jeszcze pojeździć(opcja czarno-czerwona) i jeszcze Zawoja ma szanse.Nowa Osada chyba już nie ruszy. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RMF FM podaje:

Z zimowego snu zbudziły się tatrzańskie niedźwiedzie. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują: w razie spotkania ze zwierzęciem należy się spokojnie i powoli oddalić.

;)

Podaje RMF FM jeszcze razem z tą informacją że:

Punktualnie o godzinie dziewiątej na przystani w Sromowcach - Kątach, niedaleko Zamku w Niedzicy, wystartował kolejny sezon spływu tratwami po Dunajcu.

Chyba misie z powodu braku warunków narciarskich zamierzają się wybrać na spływ Dunajcem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Białce na Kotelnicy super waruneczki z rana były, w nocy przymroziło więc było dośc twardo.. ludzi malutko, tylko żeby widocznośc była lepsza to byłoby wszystko ok bo przygotowanie stoku jak zwykle pozostawia wiele do życzenia, łączenia po przejazdach ratraków momentami jak małe hopki, no i dziury czasem.. jak jutro pogoda dopisze też tam zawitam prawdopodobnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosal dzisiaj - pustki absolutne. Przez prawie godzinę jeździłam sama, po 10 zjawiły się jeszcze 2 osoby, a do 12 jeździło w porywach do 4 narciarzy. Kiedy podchodziło się do krzesełka, najpierw się siadało jak król na tronie, a potem obsługa uruchamiała wyciąg (zacytowałabym dowcipne powiedzenie górali z obsługi, ale boję się, że zostanie ocenzurowane ;), i ludzie sobie pomyślą, że jakieś straszne świństwa wypisałam :rolleyes:). Czegoś takiego w każdym razie jeszcze nie było - cały Nosal dla siebie :D! Do ok. 11 śnieg b. dobry, potem trochę puściło. Warunki pewnie oceniono by różnie - ratrak porobił "progi" między poszczególnymi ścieżkami, różniące się nieco wysokością. Miłośnikom jazdy karwingowej raczej by to nie przypadło do gustu, a ja to po prostu potraktowałam jako imitację żlebów ;).

Co najważniejsze - popadywał śnieg! Na dole ciapowaty śniego-deszczyk, ale na górze wyraźnie białe! A że Nosal ma tylko trochę ponad 1100 m wysokości, to wyżej na pewno był to porządny, uczciwy śnieg. Pogadałam też z TOPR-owcami, którzy twierdzą, że katastroficzne wiadomości o rychłym końcu sezonu (przynajmniej skiturowego) są mocno przesadzone. W górach śnieg zmrożony, twardo i oblodzenia.

W Zakopanem zdumiewające pustki - co jest chyba dobrą wiadomością dla wybierających się na Kasprowy (kolejki do kolejki raczej można się nie spodziewać).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zakopanem zdumiewające pustki - co jest chyba dobrą wiadomością dla wybierających się na Kasprowy (kolejki do kolejki raczej można się nie spodziewać).

Chyba, że dzisiaj Wawka się zwali :)

Jutro cel: Rusinski. Karnet 9-16.

Trochę się możemy spóźnić bo po drodze jajka będziemy święcić (chyba w Białce?). Nie zna ktoś jakiś kościołów tam i ich "rozkładów święcenia" ?

Jeśli tak proszę dać znać :) Może rano zdążymy przeczytać.

Jutro ma być piękna pogoda, prawda ?:D

I już wiem, o której świecą :) :

Białka 12-13-14

Lesnica 9-12 co 1/2h. Strona tej parafii jest warta obejrzenia. Prosta i bardzo profesjonalna:

http://www.parafia.gronlesnica.pl/strona/pokaz

Edytowane przez mysiauek
godziny siwecenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spindlerov - ludzi średnio, kolejki max 2-3 min.

Do 30 cm świeżego puchu :eek::D

Trasy częściowo doratrakowane rano, częściowo pozostawiane na freeride.

Dużo słońca :)

Temp. mały plus do 5 około.

Śnieg nawet trzymał do 13, tylko dolne części tras już puszczały i na mokro.

Miodzio :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soszów dziś odwiedziło sporo narciarzy ;)..a Nową Osadą się zbyt mocno podnieciłem :DTrzeba zabezpieczyć sprzęt i zacząć myśleć o jakiś większych wypadach rowerowych:rolleyes:Btw* http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=102448#post102448*By the way - swoją drogą, przy okazji

nowaosada2.JPG

nowaosada2.JPG.005a3164be53d490777a3143ce8a803c.JPG

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasprowy WierchDzisiaj na Kasprowym mroźno z rana i piękne słońce. Śniegu w Gąsienicowej zaskakująco dużo; rano twardzielstwo, od 12 trochę bardziej miękko i w szyjce problem z muldami. Ale to tylko ten jeden minus. Poza tym fajne zjazdy z Misalem i Salwerem z Beskidu - twardo i wymagająco. Prawdziwe alpejskie nartowanie w Wielką Sobotą - podziekował:D.

13310_111513418867430_100000263177680_183179_3246448_n.jpg

13310_111513418867430_100000263177680_183179_3246448_n.jpg.ad1e0e40e0d905234755aa2a5065718a.jpg

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie Rusin Ski i WZF.Na wstępie dziękuję Mysiałkowi i jego niezwykle uśmiechniętej i pozytywnej Żonce za bardzo miłe towarzystwo!Z bólem serca opuszczałem Was i to miejsce! :oAle od początku!Tym razem wymierzyłem w punkt,na miejscu zameldowałem się za dwie dziewiąta.Z braku czasu kupiłem karnet tylko do 13-ej - 40zł.Mysiałek z Żonką byli już nie daleko,gdzieś na wysokości Nowego Targu,zajmowali się właśnie jajami,tzn. święcili. ;) Stok znakomicie przygotowany(zdj.1,2 i 3) - sztruksik i niezwykle twardo!Wielki banan na gębie i nawijam,oprócz mnie jeździło w tym momencie jedynie dwóch narciarzy!Tak było właściwie do 10-ej,później pojawiło się jeszcze parę osób i Mysiałek z Żonką - patrzę z krzesełka i myślę"to chyba oni,za chwilę mi pomachali i już wszystko jasne! :)Zaczęło się wspólne nawijanie i dyskusje na krzesełku.Nie ma jak to mieć znakomite towarzystwo! :cool: Ja i Mysiałek trenowaliśmy różne formy narciarstwa rekreacyjnego - ja kilka ostrych skrętów,a jak bolało to już "lalala",Mysiek po prostu się przechylał na boki... :P Natomiast Żonka Mysiałka była nie do dogonienia!Chyba musiałby jechać na krechę i w pozycji zjazdowej... :eek: Warunki na stoku wyśmienite!Mimo ostrego słońca,dopiero ok 12-ej wierzchnia warstwa puszczała,ale pod spodem nadal twardo i krawędzie trzymały i tak do 13-ej,kiedy to się zbierałem.Za to jak poszliśmy na browarka,to słońce tak grzało,że można by siedzieć w podkoszulku i krótkich spodenkach!!!Nie ma to jak wiosenne narty!!! :cool:Wcześniej rozważałem Soszów,ale miałem obawy o ilość nartujących... Rusin jest chyba mało znany i nie doceniany(jeszcze),zdecydowanie trafna decyzja!Co ciekawe w radiu,kiedy jechałem na Podhale,non stop mówili o deszczu,chmurach itp... Chyba ściągnęli prognozę z Anglii... :pMisal,Salwer i Bończa też musieli mieć pięknie(zdj.5).Kombinowałem z aparatem i na niektórych zbliżeniach widzę zarysy narciarzy,ciekawe czy któregoś ustrzeliłem... ;)Wesołych Świąt!

Rusin-Ski 03.04.2010 001.jpg

Rusin-Ski 03.04.2010 002.jpg

Rusin-Ski 03.04.2010 017.jpg

Rusin-Ski 03.04.2010 019.jpg

Rusin-Ski 03.04.2010 003.jpg

57da810d466f7_Rusin-Ski03_04.2010001.jpg.cde60fa9201d341956bcc93f850e3612.jpg

57da810d501be_Rusin-Ski03_04.2010002.jpg.de8120da87f81a71f9a58153ad48a575.jpg

57da810d59b36_Rusin-Ski03_04.2010017.jpg.bdc015d5e1c4e3c82d57e40975365626.jpg

57da810d62f39_Rusin-Ski03_04.2010019.jpg.50bc0460b324d5ab22ec491d6c179511.jpg

57da810d6cd12_Rusin-Ski03_04.2010003.jpg.fca55aa769f45fdbb4e48c521eda2ec2.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiline.cc trochę inaczej:

http://www.endomondo.com/workouts?w=vBfJhqOqzdQ - zapis śladu z dzisiejszego nartowania (kawałek tylko). Nie jest dokładny ale orientacja na Gąsienicowej też nie jest trudna.

Endomondo wymaga telefonu z GPS'em lub GPS'u Garmina. Wczoraj kumpel podesłał mi linka i od dziś testuję.

a widok na Gąsienicową z Rusin Ski rzeczywiście mieliście konkretny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...