Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Druga para nart...


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz Dynastar Contact 4x4. Narta droga, ale za to w 100% na kazdego rodzaju warunki sniegowe.

[...]

Czy Contact 4x4 z sezonu 09/10 jest identyczną nartą jak ta z sezonu 08/09?

(oprócz oczywiście nieznacznie zmienionej grafiki..)

Jeśli nie to czym się różni i czy różni się na tyle istotnie aby kupić model tegoroczny?

Jaka byłaby cena za tegoroczną, a jaka za zeszłoroczną - długość 178cm?

(no chyba, że powinienem jednak brać 184cm..? 190cm wzrostu, 90-92 kg wagi. Sam nie wiem, 184 wydaje się trochę długa, tyle -a nawet czasem mniej- to miały gigantki jakie zdarzało mi się używać, 178 jest chyba bardziej "poręczne")

Cena dla uczestników forum, oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie powinno chyba brzmieć druga i trzecia para nart co polecacie. Wiesz jaką mam "dwójke" i ,że mimo swoich kilku latek jestem naprawde zadowolony.Zatem jako druga para to serwisowa gigantka- w cenie wiemy jakiej ;) a nad trzecią osobiście zastanawiam się nad czymś z tego: Rossignol x-fight 1, Stockli XXL stormrider,Blizzard supersonic, K2 Apache bądż Kastle MX 88 lub 98. Co prawda nie miałem nigdy na nogach ani supersoniców ani K2 czy też Kastli ale opis i wrażenia innych dają mi dużo do myślenia.Coś do lżejszej jazdy po południu po prostu by się przydało. Ale i tak wiele będzie zależało od funduszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za dotychczasowe informacje.

Kiedyś -rok temu- podczas testów Blizzardów, których nie testowałem, chciałem pojeździć na slalomkach ale 165 cm. Goście powiedzieli, że nie robi się takich slalomek, bo FIS zabrania. No więc odpuściłem szukania sprzętu nieco dłuższego.

Przejrzałem propozycje przez Was zasugerowane. Te Dynastary 4x4 zapowiadają się nieźle. Mam jedną wątpliwość dotyczącą określonego sformułowania. Otóż w sklepach ze sprzętem narciarskim zazwyczaj wraz z określeniem narty z wyższej półki idzie sugestia mówiąca, że jednocześnie jest to narta twarda. Innymi słowy: górna półka to poza ceną, duże możliwości za spory wysiłek. Może jestem w błędzie ale tak zazwyczaj słyszałem w sklepach.

Rzeczywiście gdybym miał się zastanowić jak to jest z moimi oczekiwaniami to: przy moim wzroście i wadze - choć będę ją zbijał -, umiejętnościach na jakieś 6 w skali podanej na tym forum, ale małej ilości ruchu bo w pracy raczej siedzę, mojej kondycji najlepszej w lutym bo już się rozjeździłem, to oczekiwałbym narty z "górnej półki" nawet cenowej ale nie twardziela, którego należy przycisnąć. Do wyciskania maksymalnych wrażeń mam SL - rzeczywiście chyba za krótkie.

Nie wiem czy dobrze pojąłem określenie "górna półka".:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tą drugą nartę używać w gorszych warunkach czyli gdy stok już jest wyjechany, gdy jest ciepło, miękko, po opadzie to twardośc takiej narty ma mniejsze znaczenie, zwłaszcza jak nie zależy Ci na osiągach, dociskaniu jej i wielkiej dynamice, którą w takich warunkach i tak trudno jest wycisnąć. Moim zdaniem jeśli to ma być druga narta w takim kierunku kupowana to należy się zastanowić. Gdybym kupował jedna nartę z tej grupy na pewno brałbym twardszą ale jako druga to nie do końca jestem przekonany i też troche szkoda kasy. Inna sprawa, że niektóre narty bardzo dobre z allroundów przesadnie twarde nie są (np Zenith 6 czy Duel XL z tych, na których jeździłem), więc tu bym sie jakoś twardości specjalnie nie obawiał bo takie narty są inaczej konstruowane i z założenie mniej wymagające i co za tym idzie mniej męczące i łatwiejsze niż slalomki czy też gigantki (albo RC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam postawiłem na zabawe na stoku i nie tylko i jako drugą pare kupiłem kiedyś haed big easy 94. szczerze to takie dłuższe ślizgacze, ale naprawde jeżdżąc w kilka osób na podobnych naprawde można się uśmiać. A poza tym, kiedy spadnie śnieg i drogowcy nie zdążą jeszcze skutecznie odśnieżyć dróg można przyczepić linke za samochód i heja gdzieś poza miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Ja się nie zaprzyjeźniłem z Magnumami w zeszłym sezonie.

Ale SB jako znany technik na pewno odpowiednio je wygnie w drugiej fazie skrętu i szybko dojdzie z nartami do porozumienia.

Noo Sławek to czekamy na relację :D

Postawie im ultimatum że albo będą mnie słuchać i będziemy współpracować na moich warunkach, albo je wyj... wyrzucę do lasu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawie im ultimatum że albo będą mnie słuchać i będziemy współpracować na moich warunkach, albo je wyj... wyrzucę do lasu:D

Sam jestem bardzo ciekawy jak Ci podejdą.

Dla mnie Magnumy to były takie dechy, bez sensownie zero reaktywne twarde dechy... jedyne co mi się podobało to trzymanie krawędzi. Ale poza tym ZERO. I jak pisałm: nie wime jakmożna było z bardzo dobrej linii IQON zrobić takie coś. Także czekam na opinię eksperta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No..no ... czytam i moje oczy nie wierzą;):DSławek pojechał po bandzie,ale dobrze-do odważnych świat należy:DAle będzie przejście;),z SL na 81 mm pod butem:rolleyes:.Oczywiście gratulacje za zakup i odwagę:rolleyes:.Poczujesz zmianę i prawdziwą stronę narciarstwa:rolleyes:.mam nadzieję,że zapiszesz się do klubu-tam gdzie ratraki nie sięgaja,tam zaczyna się prawdzie narciarstwo:D/Jacka/;)Super,narta którą również obserwowałem:p

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...