Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarny Groń - Rzyki


kmusial

Rekomendowane odpowiedzi

SB z tego, co mi wiadomo był tam jeden wyciąg.

No tak masz rację, wpierw był jeden wyciąg to był rok 1985, a w 1986 roku powstał drugi, ale ok masz rację:rolleyes::P.

A zainwestował nie w dwa, ale trzy wyciągi, które były całkowicie nowe (a nie jak mówisz "stare Pomy" bo to są nowe Tatrapomy:p), bo są tu dwa orczyki i nieszczęśliwa kanapa.

Po pierwsze nie czytasz z zrozumieniem to co piszę, po drugie to nie są orczyki, a po trzecie jak chcesz być już taki skrupulatny to zdradzę Ci że pierwszy wyciąg został w 2006 roku zmodernizowany przez firmę Tatrapoma, a ten drugi jest w stanie nietkniętym(prócz remontów) od ponad 20 lat, po czwarte kanapa to osobny temat:cool:.

Jeśli chcesz mi powiedzieć, że te wyciągi nie są wyciągami z prawdziwego zdarzenia, to chyba kpisz i wymagasz od Polski nie wiadomo czego. Jeśli dotyczy to także kanapy to obraziłeś dużo alpejskich ośrodków, m.in Alpbachtal, który podobnej klasy wyciągu po prostu nie posiada.

Zadam Ci po raz 2 pytanie:

Byłaś w Alpbachtal?

Oczywiście że nie są wyciągami z prawdziwego zdarzenia, nie ma wyciągów zaczepowych z prawdziwego zdarzenia, a jeśli już miarkować wyciągi zaczepowe to te z systemem teleskopowym są najfatalniejszym rozwiązaniem, w porównaniu z systemem linkowym a tych pierwszych(teleskopowych) w Alpach nie spotkałem jak dotąd nigdzie!

Wyjaśnij mi sens instalacji tam, jak to ująłeś "wyciągów z prawdziwego zdarzenia", chciałbyś tam zobaczyć 300 i 600 metrową kanapę, a może gondolę.

Wiesz widziałem już nie raz krzesła po 360-500 m. i mało tego były grzane i wyprzęgane, mało tego jechałem gondolą co miała niecałe 300 m. też była wyprzęgana:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Czy ktoś z Szanownych Kolegów to wypróbował bo zamierzam się wybrać :cool:

czy warto?

Wygląda na to, że to ustrojstwo działa już od początku maja, tu też było info:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=136555#post136555

Jeszcze nikt nie był? Ktoś z Andrychowa mógłby się kopnąć i obadać temat :)

Mam raczej sceptyczny stosunek do wszelkich takich symulatorów, na oko przełożenia na narty to nie ma żadnego :) Owszem, fajna zabawa przez chwilę, żeby się trochę poruszać - trudno to jednak traktować poważnie;

...ale chętnie przeczytam coś z pierwszej ręki :)

Mam np. wątpliwość, czy można oszukiwać ;) Jak patrzę na filmik to trudno wyczuć jak ten gość właściwie objeżdża te wyświetlane tyczki? :) Bierze je na golenie czy barkowo (jak w gigancie)? :) :)

Swoją drogą to Praciaki wyrastają na lokalnego potentata - mają już 2 różne urządzenia - "sztuczny stok" od jakiś 2 lat i ten nowy symulator:

http://www.czarnygron.pl/index.htm

PS.

Przy okazji można by ustalić jak się sprawy mają z krzesłem - zwłaszcza po tym info z maja.

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Szanownych Kolegów to wypróbował bo zamierzam się wybrać :cool:

czy warto?

na tym ustrojstwie miałem okazję się " przejechać" i powiem tak :

-fajny sprzęt do treningu siłowego np . przed sezonem - nogi strasznie dostają po du...e:) bo pracują mięśnie , których używamy właśnie jeżdżąc na nartach

-sam sposób "sterowania" nartami wymusza właściwe stanie na nartach czyli sylwetka zrównoważona i obniżona ,balans, nogi ugięte , goleniami naciskamy na języki , praca kolan

-można ustawiać różne warianty zjazdu takie jak trening , zawody , stopień trudności itp

-nie nauczymy się na tym jeździć na prawdziwych nartach , ale można to potraktować jako dobry trening/zabawę

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

A ja wrzucę znowu trochę kamyczków do tego ogródka :wink:

Wg mnie układ/przebieg krzeseł w tym ośrodku ( stare i nowe ) jest delikatnie mówiąc "dziwaczny" . Nie dość , że inwestor funduje kolejne "przeszkody" na trasie narciarskiej ( słupy nowej kolejki ) to jeszcze , nowe krzesło będzie wywozić narciarzy do mniej , więcej 3/4 wysokości ośrodka. Jak więc ktoś będzie chciał pojechać "pełnym piecem" z samej góry na dół ( a to już jest fajna trasa o przyjemnym nachyleniu , dla bardziej wprawnych narciarzy ) to musi zjechać do 6 osob. kanapy , żeby potem móc wyjechać na samą górę , a jak będzie zjeżdżał to jeszcze będzie musiał ominąć górny peron nowej kolejki , uważać na narciarzy którzy tam wysiadają , a niżej ominąć słupy :confused:: . Ja może się na tym nie znam , ale wymyśliłbym to inaczej ........

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A ja wrzucę znowu trochę kamyczków do tego ogródka :wink:

Wg mnie układ/przebieg krzeseł w tym ośrodku ( stare i nowe ) jest delikatnie mówiąc "dziwaczny" . Nie dość , że inwestor funduje kolejne "przeszkody" na trasie narciarskiej ( słupy nowej kolejki ) to jeszcze , nowe krzesło będzie wywozić narciarzy do mniej , więcej 3/4 wysokości ośrodka. Jak więc ktoś będzie chciał pojechać "pełnym piecem" z samej góry na dół ( a to już jest fajna trasa o przyjemnym nachyleniu , dla bardziej wprawnych narciarzy ) to musi zjechać do 6 osob. kanapy , żeby potem móc wyjechać na samą górę , a jak będzie zjeżdżał to jeszcze będzie musiał ominąć górny peron nowej kolejki , uważać na narciarzy którzy tam wysiadają , a niżej ominąć słupy :confused:: . Ja może się na tym nie znam , ale wymyśliłbym to inaczej ........

Układ krzeseł jest związany z przyszłymi planami. Zresztą zobaczysz, że będzie OK.

Ja bym się tylko martwił tłokiem ale jeżeli będą przepustowością dolnego krzesła sterować tak jak górnego to będzie z pewnością lepiej.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Układ krzeseł jest związany z przyszłymi planami. Zresztą zobaczysz, że będzie OK.

Ja bym się tylko martwił tłokiem ale jeżeli będą przepustowością dolnego krzesła sterować tak jak górnego to będzie z pewnością lepiej.

Pozdrowienia

Mitek

Ja te "przyszłościowe" plany trochę znam . Zobaczymy co uda się z tego zrealizować . Oby jak najwięcej - tylko z głową . Nie zmienia to jednak mojego zdania na temat "pomysłów" inwestora na temat zagospodarowania tego ośrodka . Jedno z wcześniejszych "dziwadeł" to chociażby usytuowanie wysięgników z armatkami na środku w sumie wąskich tras . Nie chodzi mi o krytykę dla samej krytyki , ale o to , że wg mnie ten ośrodek mógłby być dużo bardziej funkcjonalny dla narciarzy , nie ponosząc przy tym jakichś ekstra dodatkowych kosztów lub wręcz je obniżając .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek

Ja te "przyszłościowe" plany trochę znam . Zobaczymy co uda się z tego zrealizować . Oby jak najwięcej - tylko z głową . Nie zmienia to jednak mojego zdania na temat "pomysłów" inwestora na temat zagospodarowania tego ośrodka . Jedno z wcześniejszych "dziwadeł" to chociażby usytuowanie wysięgników z armatkami na środku w sumie wąskich tras . Nie chodzi mi o krytykę dla samej krytyki , ale o to , że wg mnie ten ośrodek mógłby być dużo bardziej funkcjonalny dla narciarzy , nie ponosząc przy tym jakichś ekstra dodatkowych kosztów lub wręcz je obniżając .

Myślę, że Tomek chętnie by skorzystał z dobrych pomysłów. Koniecznie musimy się spotkać w Czarnym Groniu na nartach, gadaniu itd.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Postanowiłem wpaść na CzG i zobaczyć jak idą prace przy budowie kanapy. Nie schodziłem na stacje dolną ale z tego co widziałem to wszystkie słupy już stoją prócz przedostatniego i prace są na etapie działania przy stacji górnej. Jak się domyślam na boku leżą też słupy do jakiegoś dodatkowego oświetlenia. Szkoda faktycznie tego, że nie jest ta stacja pociągnięta do samej góry...

IMG_1386.jpg

IMG_1389.jpg

IMG_1392.jpg

IMG_1403.jpg

IMG_1406.jpg

IMG_1409.jpg

IMG_1411.jpg

IMG_1412.jpg

IMG_1413.jpg

IMG_1416.jpg

IMG_1417.jpg

IMG_1424.jpg

IMG_1410.jpg

IMG_1414.jpg

IMG_1415.jpg

IMG_1422.jpg

IMG_1386.jpg.b8ef3dc3ff6ef244895c62fef0ca5d4b.jpg

IMG_1389.jpg.df7d61ec4d2d30b2b8c5af03f26af728.jpg

IMG_1392.jpg.73ad110d8f41bec97ce00f56f9b36ab9.jpg

IMG_1403.jpg.042c939845a7de04d22481454a394f0c.jpg

IMG_1406.jpg.fd9b6bf3c3ce8ee8efb0926b51da2e9f.jpg

IMG_1409.jpg.dc2b52a5558413ee5cf0882076946c06.jpg

IMG_1410.jpg.e1e3844536b701fb0753e68e07e849ca.jpg

IMG_1411.jpg.50a7dc58ac5039b4c014b602d1d9565b.jpg

IMG_1412.jpg.42ca7362813138eadbdf0efcf1655ac0.jpg

IMG_1413.jpg.aa7b9ce32061e2e047abc0f05ed92c50.jpg

IMG_1414.jpg.c4673261a51f2e53797c2b8f5f1315f2.jpg

IMG_1415.jpg.08bbba53a7cb127481b665cf64af5f3b.jpg

IMG_1416.jpg.8ec7910cd096a435226d287f038c17c1.jpg

IMG_1417.jpg.c99e5df970f0271f7ceba2f95ca045ba.jpg

IMG_1422.jpg.41c83c3f15ae3abc32247f43170a28bc.jpg

IMG_1424.jpg.243e54a80ad05be30417c8aff62064ac.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czarny Groń - Rzyki

Jak już wcześniej pisałem wczoraj byłem na Czarnym Groniu. Korzystając z pięknej pogody sprawdziłem jak postępują prace przy budowie nowej kolei.

Krzesło już jeździ. prowadzone są prace "regulacyjne" :). Wykończane są górna i dolna stacja oraz dojście do kolei. Dużo pracy włożono w przygotowanie stoków do nowego sezonu. Zlikwidowano garby tereny, wyprofilowano dojazdy do kolei. Na stoku ustawiane są już armaty. Wyrównana została także droga dojazdowa z parkingu pod kolej.

Wszystko wskazuje na to, że początkiem grudnia, jak sypnie, ośrodek będzie gotowy na przyjęcie narciarzy.

Zdjęcia Czarnego Gronia możecie obejrzeć tutaj

1932338_10153166171351723_6941846429314976281_n.jpg?oh=54c89975cac389843ab2abd37d375183&oe=56CA217A

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolejny raz postanowiliśmy wgryźć się w zawiłą historię budowy kolei na Czarnym Groniu. Przygotowaliśmy teksy, który mamy nadzieję, w sposób przystępny przedstawia to, co działo się w ciągu ostatnich 6 lat, nie tyle na Czarnym Groniu, a w sądach.

Zapraszam do lektury tekstu Czarny Groń - historia prawdziwa

czarny-gron12_d.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki Jacek za obszerne naświetlenie sprawy. Tytułem malutkiego komentarza to z tego co wiem decyzja o tym żeby budować 6 bez wszystkich wymaganych papierów nie była podjęta w potocznym rozumieniu tego sformułowania. Czarny Groń po prostu był zmuszony zbudować ten wyciąg a związane to było z umowami z projektantem/wykonawcą. Błąd powstał wcześniej gdyż wzięto za dobrą monetę ogólnie przyjęty czas obowiązujący w tego typu procedurach.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja po przeczytaniu tej historii zadam pytanie:

Czy można gdzieś zaskarżyć istnienie Pracowni jako organizacji działających na wielką szkode istot żywych. Tak jestem człowiekiem i uważam się za istotę żywą. Gdzie można pozwać ich za marnowanie pieniędzy Istot żywych trwonienie ich, działanie na szkode samej organizacji i jak wskazuje raport domagając się rozbiórki działania na szkodę przyrody!!

Pretensje miej do ustawodawców, którzy tworzą gówniane prawo a nie do ludzi, którzy wykorzystują jego luki żeby zarobić.

Im należy zazdrościć sprytu i orientacji.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

oj , zdaje się , że na Czarnym Groniu będzie czarno od narciarzy :rolleyes::

A ja myślę, że nie będzie tak strasznie. zwróć uwagę, że wyciągi będą na krzesłach wieźć naprawdę dużo ludzi. Na górnym stoku pomimo pełnych krzeseł nie było tam ani kolejki ani tłoku na stoku.

Mam nadzieję, że na dolnym stoku zrobi się podobnie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oj Mitek, zdaje się, że nie miałeś okazji tam jeździć w któryś z feryjnych weekendów po odpaleniu górnej kanapy.A teraz będą dwie

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

W zeszłym roku byłem cztery dnie właśnie w ferie i nie pamiętam żeby był jakiś horror. Chyba, że w knajpie.;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarno na Czarnym Groniu

Oj Mitek, zdaje się, że nie miałeś okazji tam jeździć w któryś z feryjnych weekendów po odpaleniu górnej kanapy.A teraz będą dwie 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Na pewno będzie spora grupa początkujących narciarzy, która raz wyjedzie dolną kanapą, a potem będą kilka godzin jeździć "szóstką". Dlatego mam nadzieję, że na dolnym odcinku, stromszym (więc fajniejszym :-) ) nie będzie tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...