Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co dla okularnika? Gogle + szkla korekcyjne?


Kowal79

Rekomendowane odpowiedzi

Sa specjalne gogle dla okularników. Ja ostatnio jezdizłem w normalnych goglach i okularach- jakoś tak sie to mi ułożyło sie sie zmiesciły... Własnie zmiescić sie zmieściły ale konfort byl średni. Troche parowały no i trzeba było poprawiać (może to przez kask) no i w razie gleby obawiam sie ze mogły ulec uszkodzeniu - okulary w snesie.

Jutro przetestuje jazde w soczewkach (+ normalne gogle)- myśle optymalne rozwiązanie.

Co do specjalnych gogli dla okularników mysle że pojawi sie problem parowania.Wiec odradzam choć osobiście nietestowałem.

Jeżeli nie gogle to okulary ochronne i tu juz napewno można kupic specjalne okulary "sportowe" korekcyjne (droższa opcja).Można rownież dać do wklejenia szkła lecznie w "normalne" oulary sportowe/słoneczne.

Jest jeszcze tak jak piszesz kask z szybka, ale okulary dalej masz na nosie czy problem parowanie+ uszkodzenie przy upadku nadal występuje. Jak dlamnie kicha.

Ja osobiście polecam soczewki. Można kupić 1-dniowe. Pewnie jest kilku okularników na forum to może ma ktoś inne pomysły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do okularników. Macie jakiś sprawdzone rozwiązanie na ochronę oczu na stoku? Gogle/okulary z wkładką na szkła korekcyjne? Ewentualnie kask z szybką?

Tylko proszę nie przekonujcie do szkieł korekcyjnych, bo takowych nosić nie mogę.

Pierwsza opcja to gogle typu OTG czyli over the glasses, zakładane na okulary, polecam UVEXA, nie parują ale nie jest to rozwiązanie super wygodne choć skuteczne. Druga opcja to okulary sportowe z 4 szybkami, wenatrz jest wkładka ze szkłami korekcyjnymi, na zewnątrz ( uchylny ) pakiet ze szkłami ochronnymi, które mozna zmieniać - różne kolory. Ja przy dobrej pogodzie od lat uzywam okularów Rudy Project model PERCEPTION http://www.sklep.gregorio.pl/index.php?products=product&prod_id=797 ( a gdy wieje i śnieży gogle typu OTG. Niestety to wszystko są drogie rozwiązania. Jest jeszcze możliwość kupienia zwykłych gogli z szybami korekcyjnymi ale trzeba wozić ze sobą dodatkowo zwykłe okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn zaczął jeździć drugi sezon w goglach "pod" okulary, które się charakteryzuje tym, ze w budowie maja "dodatkowy dystans", są przez to głębsze tak ,aby okulary się mieściły.

Były kupowane w Czechach w Szwindlu, jakaś rodzima marka co przekładało się na to ze kosztowały około 150 pln (te markowe inaczej generalnie kręcą chyba od 300 w gore).

Generalnie nie ma problemu z parowaniem gogli i okularów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podesłane informacje. Jak rozumiem symbol OTG w goglach oznacza, że jest to sprzęt dla okularników? I chyba w tym kierunku pójdę, bo tak jak pisałem kwestia szkieł kontaktowych odpada. Kilka lat temu meczyłem się (w zasadzie moje oczy męczyły się) z zaakceptowaniem tzw. twardej soczewki i nic z tego nie wyszło.

Tak myślę jeszcze o tych goglach i dystans to jest jedna sprawa, ale takie gogle powinny być również odpowiednio szerokie, tak, żeby zmieściła sie tam oprawa bryli. Czyz nie tak? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podesłane informacje. Jak rozumiem symbol OTG w goglach oznacza, że jest to sprzęt dla okularników? I chyba w tym kierunku pójdę, bo tak jak pisałem kwestia szkieł kontaktowych odpada. Kilka lat temu meczyłem się (w zasadzie moje oczy męczyły się) z zaakceptowaniem tzw. twardej soczewki i nic z tego nie wyszło.

Tak myślę jeszcze o tych goglach i dystans to jest jedna sprawa, ale takie gogle powinny być również odpowiednio szerokie, tak, żeby zmieściła sie tam oprawa bryli. Czyz nie tak? :-)

Dokładnie tak, te gogle mają szerszą niż normalne ramkę aby oprawki się zmieściły, dodatkowo w ramce są rowki na zauszniki okularów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowałem się na wariant okularów korekcyjnych, które noszę na co dzień i dzisiaj kupiłem gogle Uvex'a typu OTG. Model Vision Optic L, koszt 199zl. Mam dość szeroką oprawę okularów korekcyjnych (12cm), ale mieści się w tych goglach idealnie. Gogle idealnie rozjaśniają krajobraz, trochę takie spoglądanie na świat przez różowe okulary. Może zacznę nosić na co dzień? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozwól aby wada wzroku ograniczała twoją aktywność

Jeśli mamy wadę wzroku nasza aktywność sportowa czy też ruch na świeżym powietrzu mogą być utrudnione. Dodatkowo nieskorygowana wada wzroku może nam przeszkadzać osiągać satysfakcjonujące wyniki w sporcie. Soczewki kontaktowe w takich sytuacjach mogą być doskonałym rozwiązaniem. Zapewniają wyraźne widzenie i swobodę ruchów, nie zaparują i nie trzeba ich ciągle poprawiać na nosie. Pozwalają w pełni cieszyć się sportem i śniegiem.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.skionline.pl/stacje/?co=newsy&id_txt=3428

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'unikaj jakichkolwiek kontaktów z głową' a to dobre;p

ja myslę, że moge sie podzielic wrazeniami bo temat okularow,soczewek,gogli i wszystkiego razem przetestowalam na rozne sposoby

co do parowania okularow pod goglami-jeszcze nie probowalam-ale warto pomyslec o plynie przeciw parowaniu,zamierzam nabyc takowy i sprawdzic

co do soczewek-soczewki twarde, ktore byly kiedys mają się nijak do tych nowych, np. jednodniowych, bardzo cienkich. trzeba szukac najlepiej żelowych z niemal 100%przepuszczalnością tlenu. jednak rozumiem twoj bol-sama nawet w takich się męcze bardzo, jak ktos ma wrazliwe oczy to nie powinien nosic dluzej ich niz naprawde malo godzin.

poza tym do wiadomosci wszystkich zwolennikow soczewek-one ZAWSZE powodują mikrourazy rogówki, po paru latach może być problem, gadałam nie raz z okulistami o tym, wiec tez nie cieszylabym sie tak z soczewek, aczkolwiek to najwygodniejsza opcja jazdy:(

są gogle które mają wkładany taki klippon(czyli jakby wstawka korekcyjna) i to jest jednym elementem wszystko.identycznie działają też okulary sportowe ( mogą mieć też lustrzane fajne szybki). jako ciekawostka powiem, że są też maski do nurkowania, które nawet nie mają tej wstawki, tylko cała przednia szyba jest optyczna:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
HEJ HEJ! Sezon rozpoczał się na dobre, dlatego wznawiam wątek... macie jakieś rady dla okularników na stoku? Czytałam o soczewkach polaryzacyjnych (w kolorach brązowym albo szarym), które prawdopodobnie najlepeiej sprawdzają się w górach. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenie?
Hejka jest taki patent od kilku lat jak SALICE GECO. Jest to ramka (oprawka) pod szkła korekcyjne z elastycznymi ramionami. Wkłada się to do wew. gogli. Występuje w dwóch rozmiarach do mniejszych i większych gogli. na zdjęciu wersja większa. Optyk dorabia standardowe szkła bez anty refleksów w pudełeczko jest Wzornik szkła. Pasują do każdych gogli. Większość gogli OTG jest dosyć głęboka i odstają od twarzy nie wszystkim się to podoba a GECO to jest fajna alternatywa.

GECO.jpg

GECO.jpg.1eaf633c0628fec79d37d58ccf7e25d5.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zauważyć jaka w przypadku tej wkładki moze być dokładność ustawienia ogniskowych w stosunku do żrenicy. Średnio dokładne. Najlepsze są oczywiscie soczewki kontaktowe, mają najmniej wad. Poruszany problem parowania okularów pod goglami jest nie do rozwiazania. Mozna stosować specjalne płyny, one niewiele, ale jednak pomagaja. Mogą natomiast zaszkodzić powłokom na szkłach gogli.Cóż, trzeba sie pogodzić z niedogodnościami. Moje doświadczenia to- dobrze wentylowane gogle przystosowane do okularów, okulary z soczewkami plastikowymi dobrze wyczyszczonymi, no i powleczonymi jakimś płynem na parowanie. A soczewki kontaktowe? Przy mojej wadzie wzroku, jak je założę, to widzę wszystko lux, ale z daleka. Z bliska, np w knajpie kiedy chcę poczytać menu, czy wybrać jakieś drobne z portfela, jest kłopot. Wszystko zamazane. (Krótkowidze wiedzą o czym piszę.) Gdybym miał kogoś kto soczewki by mi zakładał i zdejmował, wybrałbym soczewki jako najlepsze rozwiazanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym parowaniem okularów pod goglami jest naprawdę różnie. Jednym parują innym znowu nie.

Rzeczywiście jest bardzo różnie,bo praw termodynamiki oszukać sie nie da ,w grę wchodzi zarówno wilgotność powietrza atmosferycznego,jak pocenie się,a nawet ilość wody z kilku kropli łez pod goglami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...