Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Do Zawoi na Mosorny Groń


Adrianek

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku byłem w weekend w ferie,ale nawet wtedy nie czekało się w kolejce do krzesełka!Tak poza tym raczej dobrze im idzie przygotowywanie trasy,nigdy nie trafiłem na kamienie(choć teraz głowy nie dam).Jedyna wada to szybko pojawiające się muldy i lód,jak ludzi jest sporo,ale to chyba na każdej stromej trasie tak jest... :rolleyes:

Miejsce fajne,jak najbardziej godne polecenia! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam ochotę w sobotę raniutko wyskoczyć na Mosorny Groń. Jeszcze tam nie jeździłem, jakie warunki, czy dużo ludzi, czy długo trzeba stać w kolejce na wyciąg? Dziękuję!!!

Dzisiaj była Istebna (relacja w innym wątku), jutro wybieram się na Mosorny. Po powrocie zdam relacje.

W ubiegłym sezonie byłem dwukrotnie. Stok za każdym razem był przygotowany kapitalnie, ludzi bardzo niewiele. Trasa ciekawa, można pojeździć. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była Istebna (relacja w innym wątku), jutro wybieram się na Mosorny. Po powrocie zdam relacje.

Postanowiłem wrzucić dzisiejszą relację z Mosornego do tego wątku -> http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=92470&posted=1#post92470

Wydaje mi się, że o trochę bardziej odpowiednie miejsce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szybkość krzesła jet dla was najważniejszym kryterium to informuje że wszystkie krzesła w Polsce oprócz:

- Polany Szymoszkowej

- Czantorii

- Palenicy w Szczawnicy

- Szczawnika

- Winterpolu 6-os

- Kotlenicy 6-os

Obecnie w budowie

- Litwinka-Grapa

- Rzyki Praciaki - górna trasa

są w RP wolne bo nie pójdą szybciej niż 2,5 m/s

Zresztą u naszych południowych sąsiadów też takowych nie ma za wiele.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zaliczyłem Mosorny Groń. Powiem krótko – było świetnie, jazda super. Pomimo, że to sobota i początek ferii to przy wyciągu kolejki nie ma, ta grupka ludzi to nie kolejka, czyli luksus, ale na stoku trochę za ciasno i szczególnie tych na parapetach dużo. Bardzo trzeba na nich uważać, widziałem trzy wywrotki spowodowane przez parapeciarzy. Koledzy, piszecie, że krzesełka za wolno jeżdżą. Wg mnie nie, a to dlatego, że na stoku tłoczno a pod wyciągiem praktycznie kolejki nie ma, czyli wyciąg właściwie odbiera chętnych do jazdy. Gdyby jeździł szybciej, to na stoku byłby jeszcze większy tłok. Czyli sprawy bezpieczeństwa no i oszczędności, mniejsza prędkość, mniejszy pobór mocy. Acha, jeszcze jedno, ratrak niepotrzebnie zostawia muldy pod kilkoma armatkami, też widziałem kilka wywrotek młodych narciarzy. To tyle moich spostrzeżeń z wypadu do Zawoi, jak dla mnie było super, no i to błękitne niebo i lekki mrozik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawoja baca i kajtek

Do Zawoi na "Bace" i "Kajtka" NIE POLECAM się wybierać ponieważ jest tam bardzo i to bardzo dużo wystających części gleby takich jak: KAMIENIE, TRAWA, PATYKI itp. nie dosyć że podnieśli ceny biletów to w ogóle nie naśnieżają ani nie dbają o trasę jest tam ledwo 1 armatka i 1 ratrak w porównaniu z innymi stokami to Zawoja może się schować.O bezpieczeństwie to już nic nie mówię, a w dodatku bardzo nie miła obsługa.:mad:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zawoi na "Bace" i "Kajtka" NIE POLECAM się wybierać ponieważ jest tam bardzo i to bardzo dużo wystających części gleby takich jak: KAMIENIE, TRAWA, PATYKI itp. nie dosyć że podnieśli ceny biletów to w ogóle nie naśnieżają ani nie dbają o trasę jest tam ledwo 1 armatka i 1 ratrak w porównaniu z innymi stokami to Zawoja może się schować.O bezpieczeństwie to już nic nie mówię, a w dodatku bardzo nie miła obsługa.:mad:

Kurcze blade :rolleyes:

A miałem się zamiar tam wybrać :cool:

:D:D:D

No dobra

Tylko tak żartowałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Koledzy, wczoraj (wtorek) znowu zaliczyłem Mosorny Groń. Wspaniałe warunki. Ale co najważniejsze, PUSTKA NA STOKU, krzesełka jeżdżą puste, nie ma ludzi. Można poszaleć!

Adrianek, mozesz podeslac wiecej info. W jakich godzinach jezdziles? Jak dlugo stok trzymal formę? Jakieś oblodzenia? Minerały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Na Mosornym Groniu sezon startuje 18.12.

Chyba się wybiorę, ponieważ nigdy tam nie jeździłem, a koledzy piszą, że warto.

Plakat z programem otwarcia sezonu:

http://www.pkl.pl/typo3temp/pics/a1db98cd77.jpg

Już o tym pisałem w temacie o warunkach ;) Ja też się może wybiorę, zależy od pogody. Pewnie w cholerę ludzi będzie ale co tam - lubię tą górkę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...