skionline.pl sprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Fischer 16/17 linia butów narciarskich RC PRO

2016.11.17
Fischer 16/17 linia butów narciarskich RC PRO
Kliknij, aby powiększyć.
Fischer 16/17 linia butów narciarskich RC PRO
Sezon narciarski nareszcie zbliża się do nas wielkimi krokami! Niestety, im chętniej wyglądamy zimy za oknem, tym częściej zaczynamy myśleć o czekających na nas urazach i obtarciach stóp. Koniecznie wypróbuj buty, które zostały stworzone jako odpowiedź na twoje problemy.

Dbasz o siebie, a co ze stopami?


Jeśli należysz do osób, które podchodzą do wielu spraw kompleksowo, z pewnością właśnie zaczynasz przygotowywać swoje ciało na białe szaleństwo.
Dużo już napisano o tym jak istotne są ćwiczenia fizyczne tych partii ciała, które w szczególny sposób biorą udział w wysiłku jakim jest jazda na nartach. Dziś pozwolę sobie zrobić mały focus na stopy, którym mimo znaczącej roli, nie poświęca się zbyt dużo czasu.
To właśnie one pracują dla nas cały rok i szczególnie zimą musimy o nie dbać. Jednak co, jeśli po intensywnych zabiegach (łącznie z masażami i rozciąganiem) nasze stopy są nadal obolałe, a myśl o sezonie narciarskim powoduje gęsią skórkę?

Piechotą do… zimy


Przy problemach ze stopami, ale także dla zwykłego komfortu, na co dzień wybieramy dla siebie obuwie, które pozwoli czuć się swobodnie przez cały dzień. Jednym słowem coś, co jest dobrej jakości i zapewni nam wyeliminowanie bólu. Pewnie nawet nie przeszło Ci przez myśl, że tę samą zasadę można zastosować przy wyborze butów narciarskich. Prawda jest taka, że zazwyczaj kojarzą się one z dużą niewygodą, bólem i obtarciami.

Buty narciarskie FIscher RC PRO Vacuum Full Fit
Buty narciarskie FIscher RC PRO Vacuum Full Fit

Miłość niejedno ma imię


Przyjemnie mi Cię rozczarować, ponieważ na rynku pojawiła się zupełna nowość - RC PRO od firmy Fischer. Po prostu zakochasz się w nich od pierwszego założenia!
Podczas konstruowania - budowania i testowania RC PRO, postawiono technologię na równi z komfortem. Producent stworzył unikatowy produkt na miarę XXI wieku. Żadnego formowania buta, bo wszystko zaczyna się już w rewolucyjnej konstrukcji botka wewnętrznego. Ich budowa została tak przemyślana, że są gotowe (czyli idealnie dopasowane) już w chwili wyjęcia z opakowania.

Pozostaje tylko założyć je na stopy - a w zasadzie wsunąć (dzięki zastosowaniu odpowiedniego materiału) i spędzić świetnie cały dzień na stoku!

Active Fit Zones
Active Fit Zones

Spersonalizujmy buty!


Fischer prezentuje nam buty, których przełomowość polega na natychmiastowym dopasowaniu. Żeby lepiej to zobrazować napiszę, że zamiast nazwy "RC PRO" powinno się dopisać "spersonifikowane obuwie narciarskie dla każdego". Skoro żyjemy w erze udogodnień i osobistych ustawień - czemu nie zrobić tego samego z butami narciarskimi? Lubimy się wyróżniać z tłumu i wybierać rzeczy, które są tylko "nasze". Mamy więc spersonalizowane laptopy, konta bankowe czy sprzęt AGD w kuchni. Fischer poszedł tym tropem i stworzył but narciarski, który po prostu będzie na Ciebie pasował jak ulał.


Ying i Yang…. Czyli dwie strefy działania


Perfekcyjne dopasowanie tkwi w zastosowaniu elastycznych części botka tzw. Active Fit Zones, będącymi elementami precyzyjnie dopasowującymi się do kształtu stopy oraz

Power Zones
Power Zones

Power Zones - części, wykonanych ze sztywniejszego materiału, która ma za zadanie utrzymać stopę w jednym miejscu, nawet podczas trudnych manewrów.

Flexible 3D
Flexible 3D

Warta wspomnienia jest też technologia Flexible 3D, którą wbudowano w tylną część botka. Ma ona zapewnić natychmiastową reakcję botka na ruchy naszych nóg. Daje to efekt "drugiej skóry" i żadnych ograniczeń.

Jeśli nadal czujesz niedosyt, to wiedz, że masz możliwość wyboru pomiędzy trzema rodzajami botka. Każdy znajdzie coś dla siebie: od amatora po osoby zaawansowane. Główna różnica (choć nie tylko) dotyczy właśnie Power Zone, gdyż każdy narciarz wymaga innego trzymania stopy podczas jazdy.

Fischer 16/17 linia butów narciarskich RC PRO
Fischer 16/17 linia butów narciarskich RC PRO

Niezaprzeczalną zaletą i niespotykanym udogodnieniem jest możliwość natychmiastowego dopasowania. Coś w stylu "parkuj i jedź", tylko w tym przypadku można by użyć hasła: "załóż i jedź"… I baw się dobrze!

Perfekcyjne buty dla nieperfekcyjnych stóp


Czym są RC PRO? Przede wszystkim to buty dla ludzi z krwi i kości. Czyli wszystkich tych, którzy nie mają perfekcyjnych stóp, a nieraz standardowy sprzęt stwarzał dużo problemów i powodował silny ból. A w takich warunkach dzień na stoku to żadna przyjemność. Powiedziałbym raczej, że to rodzaj kary za coś, na co nie mamy wpływu…


Kara za dobrą zabawę? Już nie!


Każdy z nas jest inny, a w związku z tym stopy każdego z nas wymagają innego traktowania. Fischer z pewnością należy do pionierów firm sportowych, forsujących hasło, które w innych dziedzinach życia robi zawrotną karierę: po prostu bądź sobą. To nie ty masz dostosować się do sprzętu, ale sprzęt , szczególnie ten narciarski, powinien podążać za Tobą!

System AFZ (Active Fit Zones) w połączeniu z technologią K2 ma za zadanie wspierać twoją stopę na trzech różnych płaszczyznach (Power, Flex i Comfort Zone). Jestem przekonany, że te buty zostaną z Tobą na dłużej.

Comfort Zone
Comfort Zone

Z wielu miłych niespodzianek, jakimi zostałem zaskoczony przez te buty, muszę wymienić gumową podeszwę. Znacznie ułatwia ona przemieszczanie się po śliskim podłożu. Dzięki temu nasza pozycja ciała jest stabilna i mamy pewność, że nie upadniemy.

Fischer RC PRO to nie tylko innowacyjny sprzęt, ale także nowe podejście do anatomii ludzkiej stopy, które jest tak ważne przy butach narciarskich.

Buty narciarskie Fischer - kolekcja 16/17

Tagi: #sprzęt narciarski #buty narciarskie #fischer #rc pro #vacuum #full fit

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 19/20
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020