skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Fischer - dopasowanie przede wszystkim

2018.01.10
Fischer - dopasowanie przede wszystkim
Kliknij, aby powiększyć.
Fischer - dopasowanie przede wszystkim
Załóż, poczuj się wygodnie i ruszaj na stok! W taki sposób Fischer zachęca do wypróbowania swoich butów narciarskich z serii RC PRO. Doskonałe dopasowanie - to w nich liczy się najbardziej i ma zapewnić największy komfort bez względu na wybrany styl jazdy. A co sprawia, że buty tej serii są tak wyjątkowe? Przede wszystkim, botki wewnętrzne wykonane w technologii AFZ (Active Fit Zones), dzięki swej elastyczności idealnie dopasowują się do każdej stopy. Zaprojektowane z myślą o komforcie idealnie odwzorowują ruchy stopy pozwalając na dynamiczny przekaz siły ze stopy, poprzez buta na nartę.
W skład tzw. Active Fit Zones wchodzą:
Strefa 1: Strefa Mocy, czyli Power Zone. Opiera się na anatomicznej ramie wykonanej z gęstszego, sztywniejszego materiału, który odpowiedzialny jest za przeniesienie siły bezpośrednio na zewnętrzną część skorupy, dzięki temu umożliwia optymalną kontrolę narty.

Strefa Mocy, czyli Power Zone.
Strefa Mocy, czyli Power Zone.

Strefa 2: Strefa Flex to elastyczne przejście pomiędzy strefą twardą (Power Zone), a miękką (Comfort Zone). Miękki materiał wykorzystany w niektórych strefach botka wewnętrznego, umożliwia idealne dopasowanie do stopy, a przy tym jej trzymanie także w trakcie jazdy.

Strefa Flex
Strefa Flex

Strefa 3: Strefa Komfortu, czyli Comfort Zone. Jest tworzona z wysoce izolacyjnego materiału zapewniającego amortyzację podczas jazdy. Materiał - zlokalizowany dokładnie w tych miejscach, które zazwyczaj narażone są na zimno lub ucisk - dba zarówno o komfort jak i ciepłotę we wnętrzu buta narciarskiego.

Strefa Komfortu, czyli Comfort Zone
Strefa Komfortu, czyli Comfort Zone

W butach tej serii jest kryje się coś jeszcze: technologia VACUUM. To połączenie trzech najwyższej klasy rozwiązań, które mają podnieść bootfitting na wyższy poziom i zapewnić idealne dopasowanie butów narciarskich. Użyty tutaj polimer został stworzony specjalnie dla sektora narciarskiego i charakteryzuje się większą odpornością na zróżnicowane temperatury, lekkością oraz lepszym tłumieniem drgań podczas jazdy. Przy dopasowaniu można wybierać spośród dwóch technologii: VACUUM Full Fit oraz VACUUM Zone Fit. Pierwsza z nich dopasowuje całościowo skorupę buta do anatomii stopy, a druga pozwala na dopasowanie jej newralgicznych częściach. Buty zostały dodatkowo wyposażone w technologię SOMA TEC, która poprzez ustawienie nóg w kształcie litery "V" oraz dopasowanie buta do łydki dba o poprawną pozycję kolan w czasie jazdy.

Buty narciarskie Fischer RC PRO 130 VACUUM FULL FIT
Buty narciarskie Fischer RC PRO 130 VACUUM FULL FIT

W serii butów narciarskich Fischer RC PRO zadbano także o komfort chodzenia. GripWalk zapewnia bezpieczeństwo dzięki dobrze wyprofilowanej i antypoślizgowej podeszwie. Zaokrąglona gumowa podeszwa umożliwia naturalne stawianie kroków i wygodne chodzenie. GripWalk jest kompatybilny z wiązaniami Fischer MBS, wszystkimi systemami wiązań typu AT oraz butami turystycznymi zgodnymi z ISO9023.

Fischer - dopasowanie przede wszystkim
Fischer - dopasowanie przede wszystkim

Seria RC PRO doczekała się już kilku modeli. Najwyższy z nich, RC PRO 130 VACUUM FULL FIT, zaraz po nim, buty o flexie 110 - RC PRO 110 VACUUM FULL FIT i dwóch kobiecych opcji: RC PRO Women 110 VACUUM FULL FIT oraz RC PRO Women 90 VACUUM FULL FIT. Oba modele dla kobiet charakteryzują się nie tylko ciekawym designem, ale także bardzo łatwym otwieraniem klamr, co z pewnością ułatwi paniom odpięcie butów na stoku, także w rękawiczkach.

Active Fit Zone Liner
Active Fit Zone Liner

Seria butów RC PRO marki Fischer to dobry wybór zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Aktywne strefy buta, tzw. Active Fit Zone Liner Fischera to pierwsze rozwiązanie łączące dwukomponentową konstrukcję z elastycznymi strefami. Wynik: większy komfort i lepsze osiągi, a w końcu to w jeździe liczy się najbardziej!

Tagi: #sprzęt narciarski #buty narciarskie #fischer #

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 18/19
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019