skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Buty narciarskie Fischer RC4 The Curv - skręt pod kontrolą

2017.10.20
Buty narciarskie Fischer RC4 The Curv - skręt pod kontrolą
Kliknij, aby powiększyć.
Buty narciarskie Fischer RC4 The Curv - skręt pod kontrolą
Modele butów narciarskich CURV zaprojektowane zostały przy współpracy ekspertów z fabryki Fischera i najlepszych zawodników. Jaki cel przyświecał misji tworzenia nowych, innowacyjnych butów? Dostarczyć bardzo dobrze jeżdżącym osobom niezawodnego sprzętu, dzięki któremu każdy precyzyjny skręt wycinany będzie z jeszcze większą przyjemnością. Przyznać trzeba, że praca wykonana została na piątkę - na rynek trafiają genialnej jakości, nowej generacji buty. Dzięki technologii VACUUM skorupę, z największą dokładnością, dopasować można do indywidualnego kształtu stopy. Dedykowane dla wytrawnych narciarzy buty dostępne są w wersji 110, 120, 130 i 140.

Trzy element wpływające na kontrolę skrętu


Composite Flex Control
Najnowszej generacji kompozyt, z którego wykonana została skorupa. Bez względu na temperaturę i panujące warunki atmosferyczne, materiał jest na tyle plastyczny, by idealnie współgrać z nartą. W efekcie, w każdej fazie skrętu, czucie narty i przekaz energii są dużo lepsze.

Buty narciarskie Fischer RC4 The Curv
Buty narciarskie Fischer RC4 The Curv

Precision Steering
Precyzja i perfekcja w prowadzeniu nart? Tak, dzięki odpowiedniej konstrukcji przedniej części skorupy. Technologia Somatec sprawia, że ułożenie stóp w bucie odpowiada pozycji anatomicznej, co w konsekwencji przekłada się na lepszą kontrolę toru jazdy. Kluczem jest również precyzja przekazywanej z butów na narty siły (bezpośrednia i bez żadnych strat).
Co ciekawe, prócz zwykłego cantingu (pochylenie cholewki buta na boki), mamy również możliwość rotacji mankietu w osi pionowej o +/- 3 stopnie. Bez wątpienia to dość innowatorskie rozwiązanie umożliwiające perfekcyjną personalizację buta. Podsumowując, idealne dopasowanie i doskonały przekaz sił dają genialne wyniki podczas jazdy sportowej.

Buty narciarskie Fischer RC4 The Curv
Buty narciarskie Fischer RC4 The Curv

Connected Fit
Zakładając buty po raz pierwszy, faktycznie czuć różnicę - skorupa i wkładka dopasowane są wręcz perfekcyjnie! Wkładkę zaprojektowaliśmy z największą dbałością o szczegóły, tak, by idealnie okalała stopę. Skorupę i mankiet zawsze można dopasować! Tak więc, termin Connected Fit oznacza perfekcyjne dopasowanie wkładki i skorupy. Jeszcze lepiej i jeszcze precyzyjniej.

Buty narciarskie Fischer RC4 The Curv
Buty narciarskie Fischer RC4 The Curv

VACUUM


Wykorzystując powyższe technologie, Fischer doprowadził proces dopasowywania butów do perfekcji. Stosując technologię VACUUM (termiczne kształtowanie skorupy) kluczowym momentem jest skanowanie stopy - nie tylko dokładny pomiar długości i szerokości, ale również precyzyjne odwzorowanie całego kształtu. W efekcie sprecyzować i zlokalizować można wszystkie newralgiczne punkty, w których buty uciskają. Gdy konieczne jest dopasowanie, zastosować można dwie metody: VACUUM ZONE FIT lub VACUUM FULL FIT. Pierwsza z wymienionych technik znajduje zastosowanie, gdy potrzebne jest dostosowanie skorupy w konkretnych miejscach, druga - gdy dopasować trzeba cały kształt skorupy.

Zobacz koelkcję butów narciarskich Fischer na sezon 17/18

RC4 The Curv 130 Vacuum Full Fit


Buty narciarskie Fischer RC4 The Curv
Buty narciarskie Fischer RC4 The Curv

Tagi: #sprzęt narciarski #buty narciarskie #fischer #the curv #rc4 #vacuum

Powrót

AlpenParks Hagan Lodge Altaussee AlpenParks Hagan Lodge Altaussee

Altaussee
Styria, Austria

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria

Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.