skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Minimalny wysiłek, maksymalna moc narty Salomon X MAX 12

2017.02.09
Minimalny wysiłek, maksymalna moc narty Salomon X MAX 12
Kliknij, aby powiększyć.
Minimalny wysiłek, maksymalna moc narty Salomon X MAX 12
Marka Salomon nie ustaje w ciągłych staraniach o to, aby dostarczać swoim konsumentom wspaniałych wrażeń z jazdy. Kolejnym owocem tych starań są narty X MAX 12 - esencja szybkiej i agresywnej jazdy, przy mniejszym wkładzie wysiłku.

Pokonuj własne granice


Pewne pokonywanie własnych granic przez cały dzień - tym zdaniem można w skrócie określić deski X MAX 12. Kiedy inżynierowie Salomona przymierzali się do ich stworzenia, mieli wgląd przede wszystkim na podstawowe elementy, które mają wpływ na satysfakcję z narciarstwa on-piste. Eksperci wzięli pod uwagę, że dodanie tytanu do konstrukcji narty poprawia przyczepność krawędzi i zwiększa jej kontakt ze śniegiem. Z drugiej strony może powodować, że deski są cięższe i nie wybaczają błędów. Żeby zachować wszelkie pozytywne właściwości tytanu i wyeliminować jego mankamenty wymyślony został system Powreframe Ti. Jest to warstwa tytanu rozciągnięta pomiędzy dwiema krawędziami w środkowej części narty, która zwęża się w kierunku dziobów i piętek. Przód i tył nart jest tym samym bardziej "wyrozumiały". W słowniku Salomona nazywamy to Power on Demand, czyli moc na żądanie.

Ułatwienie w każdym detalu


Ale na tym nie koniec! X MAX 12 wyposażone są w całą gamę składników, które sprawiają, że każdy zjazd jest wspaniałym przeżyciem. Rdzeń Woodcore gwarantuje stabilność i sprawia, że narta dobrze oddaje. Boki wykonane w konstrukcji semi-sandwich zapewniają świetne trzymanie krawędzi i równomierne rozłożenie energii na całą długość narty. Progresywne taliowanie ze zmiennym promieniem skrętu umożliwia narciarzom dobranie długości desek na podstawie preferowanego promienia. Dla ułatwienia inicjacji łuku X MAX 12 są wyposażone w carve rocker. Z kolei wyjście ze skrętu jest prostsze dzięki technologii Early Rise Tail, która pomaga uwolnić tył narty odrobinę wcześniej. Tym samym zapewnia lepszą kontrolę w każdych warunkach.

Narty Salomon X MAX 12
Narty Salomon X MAX 12

Siła w narcie


Scott Lumdsen, Product Line Manager Salomona dla narciarstwa alpejskiego wyjaśnia zalety modelu X MAX następująco: "Większość narciarzy kocha uczucie wycinania szybkich skrętów na trasie, ale nie każdy ma to szczęście, żeby szusować zawsze w idealnych warunkach. Poza tym niewielu amatorów poświęca swój czas na rozwijanie siły i umiejętności, potrzebnych do agresywnej jazdy przez cały dzień. X MAX 12 ma jednak tę moc i energię, które sprawiają, że jazda po trasie nie wymaga dużego wysiłku i jest wspaniałą zabawą nawet przy gorszych warunkach śniegowych".

Narty Salomon X MAX 12 można sprawdzić podczas testów sprzętu Atomica i Salomona w czasie weekendowych eventów Radia Zet "Start do Nart". Ostatnie trzy edycje akcji odbędą się w polskich ośrodkach narciarskich w następujących terminach:

- 10.02 - 12.02 w Zieleńcu,
- 17.02 - 19.02 w Ustrzykach Dolnych,
- 24.02 - 26.02 w Szczyrku.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.testynart.pl oraz na Facebooku Atomic Skiing i Salomon. Zapraszamy do śledzenia!

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #narty #salomon #x max #nowości sprzętowe #timetoplay

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: