skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Nowa era dopasowania gogli Salomon XT ONE

2017.02.22
Nowa era dopasowania gogli Salomon XT ONE
Kliknij, aby powiększyć.
Nowa era dopasowania gogli Salomon XT ONE
Gdy Salomon wprowadzał na rynek gogle swojej produkcji, skupiono się przede wszystkim na tworzeniu ulepszeń technicznych, które uczyniłyby jazdę na nartach jeszcze przyjemniejszą. Podczas gdy pierwsze gogle zapewniły poszerzenie pola widzenia i mniejsze parowanie, nowe XT ONE dają początek nowej erze pod względem dopasowania.

Komfortowo dopasowane


W modelu XT One zastosowano technologię Custom-ID Fit, czyli trzyczęściową ramkę, automatycznie dostosowującą się do kształtu twarzy. Każdy narciarz może więc liczyć na unikalne dopasowanie gogli z precyzją w każdym detalu. Dopełnieniem ramki jest warstwa pianki z materiału Advanced Skin ActiveDry, który zapewnia poczucie komfortu na skórze.

Z Custom-ID FIT do twarzy każdemu


Jak wyjaśnia Anne Dupre, Product Line Manager dla gogli Salomona - Custom-ID FIT oznacza, że gogle dopasowują się dokładnie do kształtu twarzy, a warstwy pianki o różnej gęstości czynią je jeszcze wygodniejszymi. Naszym bezpośrednim celem było stworzenie gogli tak komfortowych, żeby były niezauważalne podczas jazdy na nartach. I dzięki technologii Custom-ID FIT udało się w pełni osiągnąć ten cel.

Klasyczna konstrukcja


XT ONE wciąż posiadają cienką konstrukcję ramy Salomona dla maksymalnego pola widzenia. Ten oryginalny projekt jest obecnie stosowany przez praktycznie wszystkich producentów gogli. A XT ONE wykorzystuje SILS (Salomon’s Innovative Lens Solution), czyli innowacyjny patent szyb zapewniających właściwy odcień obrazu i rozwiązania poprawiające widzenie w każdych warunkach.

Źródło: Salomon

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #salomon #gogle narciarskie #xt one

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: