Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

NAUDERS 14- 21. 01. 17


MAIKEL 1977

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, wojgoc napisał:

też mam AWD i trzeba mieć łańcuchy na wszystkie koła, a to już spory wydatek bo 2 tys zł :(

Ja miałem Subaru to wystarczyły łańcuchy na jedna oś. To samo w przypadku haldexa w Volvo, które mam teraz. Sprawdź sobie w instrukcji samochodu czy na pewno musisz mieć łańcuchy na obie osie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mamy ten sam model Volvo:).

W tym roku byliśmy w maju w Austrii i właściciel pensjonatu w którym mieszkaliśmy mówił,ze w Austrii mają taki przepisy, ze jak masz auto AWD bez możliwości odłączania napędu na oś to łańcuchy są wymagane na 4 koła.

Może ktoś z forumowiczów to potwierdzi lub obali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojgoc napisał:

może mamy ten sam model Volvo:).

W tym roku byliśmy w maju w Austrii i właściciel pensjonatu w którym mieszkaliśmy mówił,ze w Austrii mają taki przepisy, ze jak masz auto AWD bez możliwości odłączania napędu na oś to łańcuchy są wymagane na 4 koła.

Może ktoś z forumowiczów to potwierdzi lub obali.

Raczej bzdura:

  • Montage:
    Schneeketten müssen auf die Räder der angetriebenen Achse montiert werden. Bei Fahrzeugen mit Allradantrieb sind die Ketten gemäß der Empfehlung der Betriebsanleitung anzubringen; fehlt eine solche, dann auf der Hinterachse.

Zrodlo: https://www.oeamtc.at/thema/vorschriften-strafen/schneeketten-was-ist-bei-der-verwendung-zu-beachten-16185446

Przepisy mówią o co najmniej jednej napędzanej osi. W przypadku AWD należy zastosować sie do zaleceń producenta w instrukcji. W razie braku zaleceń montujesz na tylna oś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Cosworth240 napisał:

Raczej bzdura:

  • Montage:
    Schneeketten müssen auf die Räder der angetriebenen Achse montiert werden. Bei Fahrzeugen mit Allradantrieb sind die Ketten gemäß der Empfehlung der Betriebsanleitung anzubringen; fehlt eine solche, dann auf der Hinterachse.

Zrodlo: https://www.oeamtc.at/thema/vorschriften-strafen/schneeketten-was-ist-bei-der-verwendung-zu-beachten-16185446

Przepisy mówią o napędzanej osi. W przypadku AWD należy zastosować sie do zaleceń producenta w instrukcji. W razie braku zaleceń montujesz na tylna oś. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wojgoc napisał:

i to już jest konkret:)

nie mam instrukcji pod ręką - co mówi instrukcja Twojego Volvo?

Jeżeli dobrze pamiętam, to instrukcja mówi o nakładaniu łańcuchów na przednią oś. Miałoby to o tyle sens, że w przypadku napędów typu Haldex (nazywanych przez mojego kolegę napędami standardowo-gównianymi i rzeczywiście w porównaniu z napędami klasycznymi i jako były użytkownik marki Subaru stwierdzam, że coś w tym jest :-), to tak naprawdę przednia oś robi gros roboty, a tylna dołącza się w trakcie uślizgu.

Generalnie jednak, jeżeli masz dobrą zimówkę i nawet tylko ten Haldex jako AWD, to musi być naprawdę ekstremalnie żeby była potrzeba zakładania łańcuszków. Co nie zmienia faktu, że zdarza się, że trzeba nimi machnąć policjantowi, że masz je w bagażniku. Jak jechałem rok temu do Livigno to "straszono" mnie, że policja sprawdza, czy ma się łańcuchy na pokładzie zanim wpuści z CH do tunelu na włoską stronę i to niezależnie od pogody i niezależnie od tego czy masz 4x4. Mnie nie sprawdzali, ale z uwagi na to, że zawsze biorę ze sobą łańcuchy zimą w góry taką kontrola była mi nie straszna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wojgoc napisał:

pytanie do bywalców w Nauders - czy po samym miasteczku da się jeździć bez łańcuchów?

Mam zarezerwowaną kwaterę prawie na końcu Kreuzgasse i zastanawiam się podjadę na zimówkach czy też potrzeba zakupić łańcuchy....

Hech, czyżbyście mieli mieszkać u pani Patscheider?

Kreuzgasse jest raczej wąska, pozakręcana i pod górę. Córka znajomych, która ma słabe nerwy, wysiadała przy szosie i szła na piechotę :D.

A tak serio - da się na zimówkach, chyba, że się trafi jakaś nagła gołoledź. Nawet po dużych opadach śniegu zaraz jeździło takie małe ustrojstwo z pługiem i sypało żwirek. Ani razu nie trzeba było zakładać łańcuchów. Ale mieć je ze sobą trzeba, na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...