Narty - skionline.pl
Jump to content

brachol

Members
 • Posts

  337
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by brachol

 1. O fakturę nie pytałem. Może był zniechęcony bo chwilę to trwało, innych klientów nie było, albo może miał marudny dzień? Natomiast w tym sklepie z butami skiturowymi gość przed rozpoczęciem mierzenia informuje o tym fakcie, mówiąc, że jak nie kupisz, a dobierzesz dobry but to kasują 100, jak kupisz to 100 jest w cenie buta.
 2. No taka usługa chyba. Jak chcesz sprawdzić to dzwoń Rowery Poznań - Sklep narciarski i rowerowy, rowery męskie i damskie, MBT, crossowe, skitury, salon, sprzedaż rowerów - 2Koła & Ski Poznań (2kola.net.pl) Tydzień temu byłem z żoną w celu wyboru butów zjazdowych w innym sklepie. Przymierzała kilka par i końcu jedne jej leżały. Sprzedawca chciał od razu wygrzewać, ale żona chciała się jeszcze zastanowić i ewentualnie zmierzyć w innym sklepie buty innych marek bo coś tam jej jeszcze nie leżało. Gość odłożył te buty na dwa dni, ale przy tym powiedział, że w sumie za swój czas powinien skasować 150 zł (nie powiem był zaangażowany i miał wiedzę). Może teraz takie czasy nadchodzą? Chociaż w dwóch innych sklepach bez problemu można było zmierzyć buty i nikt nie wymagał zakupu, czy też gratyfikacji finansowej.
 3. Może po prostu stwierdził, że nie sprawdził się na tym stanowisku (wiem, że trudno uwierzyć w taki powód)
 4. W sumie śnieg ubity na stoku można traktować jako zbiornik retencyjny.
 5. W Val di Fiemme można jeździć jeszcze w Alpe Lusia też bardzo ładna widokowo, fajne trasy. Obereggen - startowałem z Predazzo gondolą z Cavalese miałem bliżej fajny rejon różne trasy. Alpe Cermis też ciekawy rejon fajna trasa pod gondolą chyba Olimpia (odbywają się na niej zawody biegowe Tour de Ski) Generalnie cały ten rejon na wyjazd tygodniowy jest wystarczający. Mam zresztą rezerwację od 8 stycznia w Predazzo i mam nadzieję, że będzie można wyjechać chociaż trochę się obawiam co będzie Omnikronem
 6. brachol

  Szwajcaria

  Jest pytanie czy u nas są prowadzone testy w tym kierunku...
 7. La Sportivy raczej w Poznaniu nie znajdę. A ze 100 serio. Mówią, że to za poświęcony czas i pewnie, żeby zniechęcić przed przymierzaniem u nich w sklepie i potem kupowaniem w necie.
 8. Do nich też się wybieram zmierzyć właśnie Scarpy (mierzenie butów jak nie kupisz kosztuje 100 zł), chociaż Scotta Cosmos akurat mierzyłem tu gdzie Dynafita i mnie gniótł od góry więc raczej nie.
 9. To właśnie też wyczytałem w tych tabelach. Mierzyłem wczoraj także Dynafit Speed i 28 nie mogłem prawie założyć.
 10. Niby kupuję nowe, ale wybór nie jest duży (w Poznaniu), cena atrakcyjna i stąd moje myśli
 11. OK @surfingtak też teraz doczytałem, że to ta sama skorupa. @AndRanddzięki za rozmiarówkę wynika z tego, że w zależności od modelu skorupa ma różną długość. I tak w przypadku Radical Pro 28/28,5 ma długość skorupy 317mm, a 29/29,5 327mm (a np. Seven Summits który też mierzyłem ma w rozmiarze 29/29,5 314mm) Natomiast skorupa butów zjazdowych ma 325 mm i rozmiar 28/28,5 i pewnie dlatego lepiej mi leżały buty w rozmiarze 29/29,5, ale też dlatego miały lekkie luzy.
 12. Z tego akurat modelu mieli tylko w rozmiarze 29 nie mieli 28,5. Mierzyłem inny model 28,5 i był ciasny pewnie dałoby się go rozciągnąć no ale jak na razie do tego nie doszło. W tą większą skorupę najpierw wsadziłem wkładkę Sidasa (mam wysoki łuk i to taka wkładka która podpiera ten łuk) i potem jeszcze wkładkę na zmniejszenie objętości i po tej drugiej wkładce but był praktycznie dopasowany może bardzo delikatne luzy się pojawiały. Natomiast w butach zjazdowych mam mniej miejsca. Kiedyś trochę chodziłem w skorupach wspinaczkowych i tam też miałem luz i nie powodowało to obtarć, ale w przypadku skiturów nie mam w ogóle doświadczenia jak nawet delikatne luzy przekładają się na obtarcia na stopach. W przypadku rozmiarów 28 i 28,5 różnią się tylko wkładką czy całym botkiem?
 13. Właśnie mam zamiar rozpocząć przygodę, rozumiem, że luzy będą powodowały właśnie obtarcia? W sklepie miałem mierzoną stopę i wychodziło takie jak dla butów narciarskich czyli 28,5 ale jak założyłem buty w tym rozmiarze to były zdecydowanie za małe (nawet po powrocie założyłem dla porównania moje zjazdowe buty i pasują). W przypadku turowych butów dopięcie nie dawało takiego samego efektu i nadal buty były za krótkie stąd przymierzałem numer większe. A jak już przestawiłem do chodzenia to w ogóle było niewygodnie.
 14. Szybkie pytanie o buty skiturowe. Byłem dzisiaj w sklepie w celu zakupu butów i najlepiej leżały mi buty Dynafit Radical Pro Radical Pro Ski Touring Boots Men (dynafit.com) Trochę byłem zdziwiony, bo pasowały mi buty o pół numeru większe, niż mam buty narciarskie i to z trzech różnych firm, a w tym rozmiarze co narciarskie były za małe. Generalnie te były najwygodniejsze, praktycznie nic mnie nie cisnęło, chociaż miałem trochę luzów, które udało się zniwelować wkładką. Jako, że nie mam doświadczenia z takimi butami chciałbym zapytać, czy to jest dobre postępowanie czy lepiej szukać jeszcze innych butów, bo po jakimś czasie pojawią się luzy i przestaną spełniać swoją rolę?
 15. Histeria histerią, ale zaszczepionych osób poniżej 50%
 16. Rodzinny 2+2 wypada nie tak drogo, ale generalnie to ceny wysokie.
 17. Może już po 10 dniach zniosą lockdown?
 18. Czyli nadzieja powoli wkrada się w narciarskie serca.
 19. Wygląda na to, że niektórzy się otworzą, ale spanie poza Austrią, albo u cioci (pewnie na FB będzie można ciocię znaleźć )
 20. Teraz pozostaje sprawdzić, które ośrodki będą najwcześniej otwarte.
 21. Można skorygować tylko nie wiadomo, czy Włosi też się nie zamkną.
 22. Ja miałem jechać za tydzień, ale wygląda na to, że nie pojadę.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...