Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Klimczok, Szyndzielnia, Dębowiec - czyli Bielsko Schischaukel


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Prima Aprilis na SzyndzielniPo 2 godzinach na Dębowcu z niecierpliwością udaliśmy się do kolejki na Szyndzielnię.To taka podróż niemalże sentymentalna po 25 latach znów tu na nartach. Młodemu 16 latkowi trzeba pokazać gdzie ojciech brykał.

20130401_110639.jpg

Pani w kasie nie uwierzyła, że młody ma tyle lat co ma i zażądała legitymacji szkolnej. Nie udało się ulgowego biletu za 12 zł kupić i trzeba było 2 x 15 PLN wybulić na 1 wyjazd w górę. Kolej jeździ tylko co pół godziny więc musieliśmy prawie 20 minut czekać.

20130401_112256.jpg

W końcu zadzwonił prawie szkolny dzwonek i pan łaskawie otworzył wrota korytarza do kolejki.Pokazuję mu bilet, a on zażądał okazania paragonu. I tu pomyślałem, że to Prima Aprilis, po diabła mu paragon skoro mam dopiero co kupiony bilet.Szukałem tego paragonu w czeluściach portfela bardzo długo, przy okazji znajdując najróżniejsze stare paragony, a ludzie mnie mijali i wsiadali do wagoników.Zacząłem się denerwować, że mi "okienko" czasowe wyjazdu na górę minie i następne pół godzi czekania mnie czeka. No ale znalazłem paragon i wsiadamy.W drodze na górę oglądamy z ciekawością Saharę.Niestety dzisiaj nie dane nam było ją zdobyć bo przeoczyłem na nią zjazd i wylądowaliśmy na nartostradzie. A tu zaspy metrowe. Jest pięknie, powoli i majestatycznie. Dobijamy na zakręcie do wylotu z Sahary na której jest już kilka śladów. No nic zdobędziemy ją nastepnym razem w przyszłej zimie.Po drodze mijamy kilku skiturowców. Młody mi zjechał w las i ledwo dotarł przez krzaczory do dolnej stacji kolejki, a ja na Dębowiec.Potem poboczem głównej drogi i między domami (dwa razy spotykając straż miejską) dotarł w okolice Dębowca skąd go zabrałem.Był bardzo zmęczony. Obaj byliśmy z tej małej wyprawy zadowoleni.

20130401_114959.jpg

20130401_115427.jpg

20130401_115745.jpg

20130401_110639.jpg.32ff35748f1dd262f37db18840af0c1a.jpg

20130401_112256.jpg.82391d4c53a56c5a2a0c2768bce3b558.jpg

20130401_114959.jpg.7aeca58d39ff6dace9ed91dcc23334da.jpg

20130401_115427.jpg.4e51fe9a867e50b02b62e804e8fec953.jpg

20130401_115745.jpg.b4044b3a265c04a0a6dd5ef7f9ca4de2.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

krótki cytat z przytoczonego artykułu :

"...Niezbędne będzie wyprofilowanie stoku w środkowej fazie, gdzie aktualnie znajduje się zbyt duże nachylenie. Z tego powodu występuje problem z odpowiednim naśnieżeniem tego fragmentu trasy. Nawet najlepszej klasy ratrak nie daje rady - mówi przedstawiciel operatora ośrodka..."

hmm , ja myślałem , że ten stok to taka rekreacja , a tu się okazuje ,że tam jest konkretna ściana:eek: , gdzie nawet najlepsze ratraki no i chyba ich kierowcy też ,normalnie nie dają rady:rolleyes:: . Pewnie też muszą dokupić armatek , bo te kilkanaście , które obsługuje ten "ogromny" stok chyba nie wystarcza ,żeby zrobić odpowiednią warstwę śniegu:stupid:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

W ośrodku na Dębowcu narciarzom będzie wygodniej

I przypomniałem sobie że ja wraz z seniorem rodu 11 kwietnia 2013r postanowiliśmy przetestować Dębowiec. Temperatura 14C.

Moje wrażenie to pomieszanie nowoczesności z niewiedzą i ignorancją projektanta, mając do dyspozycji takie fundusze wszystkie błędy to efekt złego projektu.

efg1.jpg

Stacja dolna niepotrzebnie wyniesiona i brakuje tych 4m spadu w końcowej części

nr4q.jpg

z2tw.jpg

jexe.jpg

pmvf.jpg

tygj.jpg

Urządzenie do siniaków na udach.

3tn9.jpg

fcio.jpg

dp0m.jpg

y93w.jpg

Co to jest!!!

lwbg.jpg

Brak wypoziomowania poprzecznego stoku, armatki w złym miejscu w związku z tym stok zbyt wąski.

stacja górna wyniesiona za wysoko i jest niebezpieczny zjazd dla początkujących.

Idę ochłonąć na Szyndzielnię.

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
niech sypią niech sypią, jak będę jechał do bielska to trzeba będzie zabrać ze sobą narty żeby po pracy zaliczyć pare skrętów:)

jeden skręt,jeden...

ten na końcu do wsiadania na krzesło :laughing:

a tak to od góry na krechę,żeby na tej płaskiej końcówce nie stanąć :wink:

Nie,nie!!!

Żartuję.

To fajna górka,jak to pięknie ująłeś, na parę skrętów.

Jak dla mnie super.

W kilka minut z domowego fotela przesiadam się na "kanapę",i jazda.:applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Dębowiec jeżdżą.................................... na koniach

Tam naśnieżanie ruszy najwcześniej 8 stycznia, bo urzędasy mają wolne do 6, więc 7 przyjdą do roboty i może podejmą uchwałę w tej sprawie:rolleyes::, choć nie wiem czy nie musi się 14 dni uprawomocniać:tongue:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...