Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Klimczok, Szyndzielnia, Dębowiec - czyli Bielsko Schischaukel


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kusiło Cię zjechać freeride Saharą Johnny? Chyba, że jeszcze mało śniegu..? Jak Sahara wyglądała z wagonika, zrobiłeś może takie zdjęcie?

Tak sobie myślę to powinieneś jeszcze na Klimczok podejść i już wszystko byśmy wiedzieli.

Pozdrawiam Maciek

Śniegu tam raczej mało,ale się zastanawiałem nad jej zaliczeniem.Tylko wczoraj wziąłem slalomkę... :redface: Warunki raczej kiepskie,do tego Sahara jest już mocno zarośnięta,ale ślady jakieś są!Niestety nie mam konkretnego zdjęcia,bo mgła skutecznie utrudniała.

Na Klimczok bym się wybrał,ale skoro na Szyndzielni pusto i wyciąg nie chodził,to pewnie podobnie musiało być na Klimczoku.Do tego w butach narciarskich to byłaby męczarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:crazy: Najbardziej spodobało mi się ,hm.....spodobało mi się;

... porównanie do Kronplatzu :stupid: :biggrin: :cheerful:

A co Ty możesz wiedzieć:rolleyes::

na Kronplaz nie byłeś a pod Dębowcem tylko w kiblu i to tylko zaglądnąć a nie skorzystać:tongue:

Przecież jak by było fajniej na Kronplaz to Johnny by pojechał chyba tam, a nie na Dębowiec:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh ;-P

no to świecenie mnie zaskoczyło... wcześniej było przygaszane (coś się świeciło ale mało...) a dziś taka jasność :-)

ps. znajomi mieszkają blisko ronda na ul. Kolista/Gościnna = 800m... z okna mogą oglądać ilość os. na stoku ;-P

ja mam +- 2km w linii prostej... zdjęcie na zoom-ie 10x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dzisiaj zrobiłem monitoring

i będę musiał się wybrać tam z nartami :proud:

za cholerę nie można znaleźć parkingowego co by chciał kasować za postój

a ja zarzekałem się,że nie pojadę jak będzie parking płatny :happy:

na parkingu samochodów ok. 30,no może 40

krzesła latają puste,stok również pusty

warunki pogodowe dobre,warunki na stoku wyglądają na niezłe

ciężko będzie o zyski przy takiej frekwencji :rolleyes::

godzina była 17:30

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie!Wreszcie wybrałem się na Dębowiec.Co prawda nie z własnej woli ale ojciec prosił czy bym się z nim nie wybrał.Parking bezpłatny,więc mój wymóg spełniony.:happy:Jakoś dziwnie startują w poniedziałek od 10:00 szkoda,że nie jest nieczynne jak np. muzea.No ale dość marudzenia.Parking pełniutki ,jest 11:00,zająłem jedno z ostatnich miejsc.Sytuacja na stoku i przed czytnikami jest całkiem dobra,kolejki brak,to mój drugi wymóg.Ruszamy do kasy i tu na przywitanie zonk

SAM_0336 (Small).jpg

senior jest starej daty ma 77 lat stoi więc karnie

SAM_0338 (Small).jpg

szybki sik pani kasjerki i po 4 minutach otwarte :tongue:kupujemy po 10 zjazdów.Stok wygląda nieźle

SAM_0340 (Small).jpg

stojąc przy czytniku dostrzegam znajomą mi postać Marcina SzafrańskiegoPozdrawiam Go z daleka i robię fotkę

SAM_0359 (Small).jpg

Ruszamy na górę i tu się zaczynają jajaChyba będą musieli reklamować ten wyciąg u Słowaków.Tam chyba coś jest zepsute!!!:eek:Jeeeeeeeeeeeeedzie,stoooooooooooi,rusza,....jedzie, zwalnia,jeeeeeeeeedzie, stoi ,rusza, stoi.Jakaś masakra.:frown::Mierzyłem czasy kilku wyjazdów 6'20"-7'48"-7'16" prędkość jest porównywalna z prędkością krzesła na Skrzyczne.Dziwne jest to odgrodzenie połowy szerokości stoku,na górze ogromne przestrzenie pozbawione pokrywy sztucznego śniegu i postawione bezsennsowne znaki

SAM_0352 (Small).jpg

Stok przyzwoicie utrzymany choć jest sporo drobnych kamyków nie wiadomo skąd.Ogólnie wróciłem bardziej zadowolony niż z sobotniego wypadu do Istebnej,Koniakowa i Zwardonia.

57da81b53165c_SAM_0336(Small).jpg.f7df922d5d22e293c492815c19e0902b.jpg

57da81b53f627_SAM_0338(Small).jpg.9510ebbe0f01acfa680aecc6e21348c7.jpg

57da81b5456c9_SAM_0340(Small).jpg.b77a05b2fe9ebf7f279c7a6a61a6d366.jpg

57da81b54b8fe_SAM_0359(Small).jpg.0e1abbd0149523f296fc315ac461959d.jpg

57da81b55539c_SAM_0352(Small).jpg.95f57a4b75ea1373fafe5d75e376d091.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejka jedzie faktycznie bardzo powoli, GPS pokazuje ok 6.5 km/h. To chyba raczej zabezpiecznie przed pełnym obłożeniem - gdyby krzesła jechały pełnie, na stoku jazda byłaby niemożliwa - za duża przepustowość wyciągu w stosunku do szerokości stoku. Niemniej mogliby regulować szybkość względem obłożenia kolejki.

Zatrzymywanie kolejki, jak zauważyłem, ma związek ze stromym dość zjazdem na górnej stacji, jeśli jadą dzieci kolejkowy zwalnia. Nie zmienia to faktu, że póki co swojego 5-latka na ten stok nie wezmę, właśnie z powodu stromego zjazdu na górnej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejka jedzie faktycznie bardzo powoli, GPS pokazuje ok 6.5 km/h. To chyba raczej zabezpiecznie przed pełnym obłożeniem - gdyby krzesła jechały pełnie, na stoku jazda byłaby niemożliwa - za duża przepustowość wyciągu w stosunku do szerokości stoku. Niemniej mogliby regulować szybkość względem obłożenia kolejki.

Zatrzymywanie kolejki, jak zauważyłem, ma związek ze stromym dość zjazdem na górnej stacji, jeśli jadą dzieci kolejkowy zwalnia. Nie zmienia to faktu, że póki co swojego 5-latka na ten stok nie wezmę, właśnie z powodu stromego zjazdu na górnej stacji.

Wnikliwie obserwowałem z jakiego powodu tak nieregularnie porusza się ten wyciąg.Szczególnie zbliżając się do górnego peronu.Raz czy dwa zaobserwowałem ,że zwalnia kiedy wsiadał ktoś na górnym peronie do zjazdu na dół.Dwa razy ktoś się wywrócił podczas wysiadania (w tym raz mój senior z innym starszym facetem).

Ale tych zatrzymań i spowolnień są dziesiątki razy.

Gdyby jechało na pół gwizdka to byłoby dobrze a ono jedzie chyba na ćwierć.

Owszem mogłoby się zdarzyć przepełnienie na stoku gdyby stały dziesiątki osób w kolejce.A w ten dzień kiedy byłem ja niczym nie groziło przyspieszenie obrotów.Najzwyczajniej nie było zbyt dużej frekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też próbowałem zaobserwować o co chodzi i o ile się nie mylę to krzesło co chwilę hamuję,kiedy dzieci wsiadają lub z niego zsiadają.Mam też wrażenie,że obsługa często z tym przesadza,jakby brakowało im doświadczenia w tej materii.Inna sprawą jest niezwykle wolna jazda tegoż i bezsensowne ograniczenie szerokości stoku... :frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Śmigus Dyngus na DębowcuPisałem długą relację z dzisiaj, ale laptop się nagle wyłączył i wszystko poszło się paść.Więc krótko:Śnieg ładnie wyratrakowany, ale miękko więc sztruks szybko znikał.Ludzi na początku bardzo mało i 2 godzinki w sporym komforcie na stoku minęły.Stok krótki, a wypłaszczenie powoduje, ze ledwo można dojechać do bramek.Tylu początkujących narciarzy to dawno nie widziałem, momentami to niezły cyrk na stoku się odbywał.Zaraz po starcie kanapy gościu spadł z 1 m do głębokiego śniegu. Nie wiem dlaczego, może był wczorajszy, dobrze że nic się nie stało.Niektórzy nie potrafili zejść z kanapy na końcowej stacji.Śmigus Dyngus z topniejącego i kapiącego śniegu z konstrukcji kanapy.Ogólnie średnio było, ten Dębowiec taki sobie jest, szału nie ma.

20130401_091157.jpg

20130401_091212.jpg

20130401_093131.jpg

20130401_122233.jpg

20130401_122041.jpg

20130401_091157.jpg.84a240510fceab40e4e8b75b55428c50.jpg

20130401_091212.jpg.0ae11c6b77b681cf0b8c0b332deb4728.jpg

20130401_093131.jpg.797b57d0742c9aee86a54ab80449d557.jpg

20130401_122233.jpg.a69d398e35e47189812853674452a639.jpg

20130401_122041.jpg.d74ee0c648e448502eaac8e62060c86d.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sahara

Tydzień temu, jak byłem z rodziną na Szyndzielni, wracając przyglądałem się jak wygląda Sahara. Pomyślałem sobie, że jak spadnie dużo śniegu to może kiedyś po niej zjadę! Minął tydzień i warunki miałem jak na zawołanie.

Popołudniu wybrałem się korzystając z chwili wolnego od rodzinnych obowiązków. Zaparkowałem pod kolejką na Dębowiec, jeden wjazd na górę i zjazd pod dolną stację kolejki na Szyndzielnię. Jadę na górę.

Sahara niestety już mocno rozjechana....

attachment.php?attachmentid=10192&d=1364847573

Widać dużo zapaleńców ją dziś przetestowało, jak ja jechałem to grupa snowbordzistów ją katowała.

Trochę emocji było zwłaszcza przed zjazdem, sam zjazd ok, bez niespodzianek, niestety zjazd krótki, zaliczyłem jedną wywrotkę i w miarę płynnie zjechałem. Jeszcze znalazłem nietknięte miejsca puchu!

Przy okazji zaliczyłem w drodze powrotnej Dębowiec, bez szału.

A tak wyglądała Sahara tydzień temu w niedzielę jak mnie zachęciała swoim widokiem:)

attachment.php?attachmentid=10201&d=1364849114

Pozdrawiam Maciek

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...