Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Klimczok, Szyndzielnia, Dębowiec - czyli Bielsko Schischaukel


JC

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym ...

Cytat za gazeta.pl : "W przyszłym roku powinny rozpocząć się główne prace budowlane przy ośrodku - dodaje naczelnik Pacia."

Więcej... http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,9599166,Bedzie_woda__bedzie_sztuczne_nasniezanie.html#ixzz1MQdJtlSg

Zawsze w przy takiej okazji mówię: nie uwierzę, dopóki nie wyjadę (nowym wyciągiem) i nie zjadę (naśnieżaną i oświetloną trasą), ale trzymam kciuki za sezon 2012/13 i za popołudniowe i wieczorne narciarstwo (kilka godzin po pracy) przed snem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło czytać takie wieści!Wierzę,że to się uda! :)

Ciekaw jestem tylko,czy uda się coś zmienić na Szyndzielni i Klimczoku?A może te miejsca są już skazane na powolną agonię? :(

Jest fajna gondolka na Szyndzielnię,a nie ma żadnej sensownej trasy. :mad: Ostatnio sporo bywam w tamtych rejonach,to też twierdzę,że takową dałoby się wytyczyć.Byłyby "wąskie gardła" z powodu zakazu wycinki niektórych drzew,ale i tak już teraz las jest mocno przerzedzony,a co za tym idzie,można zrobić trasę dla narciarzy! :rolleyes:

Co ja gadam,zaraz będzie "jazda" o naśnieżanie,hałas itp. pierdoły,jakby bez narciarzy była błoga cisza... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Projekt Dębowiec

Dobra wiadomość dla narciarzy z Bielska i okolic. Na zdjęciu widać już zarys trasy i miejsce po budowę kolejki krzesełkowej, która wystartuje z ul. Karbowej i wywozić będzie narciarzy pod schronisko na Dębowcu. Zaskoczony byłem tempem prac, ale sprawę wyjaśnili pracownicy przygotowujący teren.

Czytaj więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjechałem sobie dzisiaj w miejsce gdzie (jak się domyślam) będzie parking i dolna stacja krzesła na stok Dębowiec w B-B.I taki oto obraz ukazał się moim oczom i obiektywowi mojego telefonu.

2012-02-24 16.28.32.jpg

2012-02-24 16.29.01.jpg

2012-02-24 16.29.24.jpg

2012-02-24 16.30.23.jpg

2012-02-24 16.30.39.jpg

Oby wszystko szło zgodnie z planem.Trzymam kcuki,choć na wielkie nartowanie to nie nastawiam się.Tak na marginesie.Gdyby w SON na ten moment choć tego typu prace "szły" to już bym zdejmował buty.:tongue:

57da815b718c5_2012-02-2416_28_32.jpg.d57ddc180c41b38359fd89924134d9e8.jpg

57da815b79d8a_2012-02-2416_29_01.jpg.38f7f3ec2b939ba370af6f0109104c9c.jpg

57da815b81e07_2012-02-2416_29_24.jpg.2864b78a8fc26c92df5814eb2381604d.jpg

57da815b88b92_2012-02-2416_30_23.jpg.61c157f227ecf2c543bf93ef4a4926a2.jpg

57da815b91b15_2012-02-2416_30_39.jpg.a339806f1f8aef5f0a1e1323fbe32d56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jakie tam będzie przewyższenie?

Schronisko jest położone 686mnpm.

Jutro być może podjadę na Karbową w miejsce przyszłego parkingu z GPSem,który wskaże mi wysokość npm.

to sobie wyliczymy przewyższenie :applause:

a tak z wolnej ręki to napiszę - wystarczające

dało się tam kiedyś spokojnie pojeździć :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot miło fachowca mieć na podorędziu.

A jutro sprawdzimy te cuda elektroniczne z fachową wiedzą i porównamy wyniki.:rolleyes::

Dzięki temu całemu geocontext, dowiedziałem się ,że do parkingu przy dolnej stacji wyciągu mam 4083 mb.:biggrin:

Też to sprawdzę jutro.:tongue:

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Sahary nie uruchomią. Z tego co pamiętam, to nie było problemu DŚU na Saharę, tylko na nową trasę Kołowrót. Choć trochę by Szyndzielnia stała się górą narciarską. Nie była by to góra masowa, ale pewnie trochę ludzi w BB i okolicach dawałoby na niej radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Sahary nie uruchomią. Z tego co pamiętam, to nie było problemu DŚU na Saharę, tylko na nową trasę Kołowrót. Choć trochę by Szyndzielnia stała się górą narciarską. Nie była by to góra masowa, ale pewnie trochę ludzi w BB i okolicach dawałoby na niej radę.

A mnie się wydawało,że mocno masowa.

MAAAAASA ludzi kiedyś stała w kolejce do kolejki na Szyndzielnię.:crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czasach podstawówki stałem w tej maaaaasie, która wiła się schodami w dół, następnie przez cały budynek i przez drzwi na zewnątrz. Po wyjeździe na górę szło się na piechotę lub z zapiętymi nartami na Klimczok. Po 10 zjazdach wracało się na Szyndzielnię, gdzie zaliczaliśmy kilka zjazdów (wyciąg linowy z doczepianym metalowym kluczem).

Następnie zjazd Saharą i nartostradą do dolnej stacji kolejki. Wyjazd raz lub dwa na górę i znowu nartostradą w dół bezpośrednio na pętlę autobusową lub przez Dębowiec. I tak cały dzień feryjny zlatywał. Spotykało się w ciągu tego dnia masę znajomych i księdza z parafii także. Aha i ta cała wyprawa z butami zamiennymi w plecaku, który niekiedy wieszało się na płotach i nie pamiętam, aby komukolwiek ktoś coś ukradł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czasach podstawówki stałem w tej maaaaasie, która wiła się schodami w dół, następnie przez cały budynek i przez drzwi na zewnątrz. Po wyjeździe na górę szło się na piechotę lub z zapiętymi nartami na Klimczok. Po 10 zjazdach wracało się na Szyndzielnię, gdzie zaliczaliśmy kilka zjazdów (wyciąg linowy z doczepianym metalowym kluczem).

Następnie zjazd Saharą i nartostradą do dolnej stacji kolejki. Wyjazd raz lub dwa na górę i znowu nartostradą w dół bezpośrednio na pętlę autobusową lub przez Dębowiec. I tak cały dzień feryjny zlatywał. Spotykało się w ciągu tego dnia masę znajomych i księdza z parafii także. Aha i ta cała wyprawa z butami zamiennymi w plecaku, który niekiedy wieszało się na płotach i nie pamiętam, aby komukolwiek ktoś coś ukradł

Dokładnie tak to wyglądało.:biggrin:

A te plecaki to się wieszało gdziekolwiek i nie ginęły.

Ja kiedyś w Szczyrku na Jaworzynie zapomniałem :eek: a on następnego dnia sobie wisiał na miejscu gdzie powiesiłem,tylko trochę zasypany śniegiem.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
Ciekawe informacje z Szyndzielni, http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,12540539,Kolej_linowa_na_Szyndzielnie_czeka_gruntowny_remont.html . Jak wiadomo to chyba jedyna w Polsce taka kolej bez jakiejkolwiek trasy narciarskiej...

No i co?

Po kliknięciu więcej naprawdę "dużo" można się dowiedzieć:rolleyes::, radio Bielsko to naprawdę jest staja na poziomie:rolleyes::, jak włączę czasem przez przypadek to mam mdłości:tongue:

Niezorientowani powinni wiedzieć że ów modernizacja która miała miejsce w 95 roku polegała na zdemontowaniu starego urządzenia i wybudowaniu od podstaw nowej kolejki firmy Doppelmayer, takie jakich w Alpach spotkamy setki i są jeszcze starsze choćby Flying Mozart i nikomu nie przychodzi do głowy żeby je tykać, bo mają dobrą przepustowość więc lepiej zainwestować te pieniądze w co innego. No ale Polska to bogaty kraj, a kto bogatemu zabroni:rolleyes::

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Czytam sobie właśnie piątkowe wydanie Dziennika Zachodniego, i piszą że parking pod Dębowcem będzie

płatny! Chciałem pogratulować gminie B-B i spółce ZIAD. Brawo panowie, bierzecie przykład od najlepszych:)) Cennik na karnety już ponoć jest ale nie chcą go jeszcze ujawnić, chyba wiem dlaczego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie właśnie piątkowe wydanie Dziennika Zachodniego, i piszą że parking pod Dębowcem będzie

płatny! Chciałem pogratulować gminie B-B i spółce ZIAD. Brawo panowie, bierzecie przykład od najlepszych:)) Cennik na karnety już ponoć jest ale nie chcą go jeszcze ujawnić, chyba wiem dlaczego..

Jeśli będzie płatny parking to mnie ani razu tam nie zobaczą.

Wcale nie "ostrzyłem sobie zębów" na częste natrtowanie.Ale obiecywałem sobie,że choć jeden raz tam się zjawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę , że z Dębowca robi się pomału baaardzo eksluzywna miejscówka , taka nie dla każdego:stupid:

ciekawe ile dni w tym sezonie będzie stacja otwarta i jaka będzie zyskowność tego biznesu:confused::

Ps

jak to fajnie wydaje się pieniądze podatnika na takie słomiane inwestycje......:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...