Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj odwiedzilem Pracice w Rzykach. Na stok zawitalem dopiero okolo 11-tej. Niestety o tej porze stok byl juz dosc powaznie zamuldzony. Wszystko wynika z faktu, ze otwarta jest tylko niebieska trasa z lewej strony (patrzac od dolu) kazdego z wyciagow oraz czerwony lacznik, ktorym malo kto zjezdzal poniewaz porobily sie duze lodowe grudy na dosc dlugim odcinku. Do tego przechadzal sie tam ktos z administracji stoku i zbieral te najwieksze oraz kamienie ktore gdzieniegdzie byly rozsiane.

Stok w wielu miejscach oblodzony, zwlaszcza w wezszych miejscach. Czesto przykryty warstwa sniegu rozjezdzonego przez narciarzy a zwlaszcza snowboard'zistow ;-)

Pomimo, ze byl to dzien roboczy, zjawilo sie dzisiaj mnostwo ludzi. Srednia dlugosc czekania do dolnego wyciagu to okolo 15-20 minut a gornego 10-15. Z rozmow osob ktore byly tez wczoraj dowiedzialem sie ze wczoraj bylo pod tym wzgledem jeszcze gorzej.

Pomyslonsci w Nowym Roku dla wszystkich Formumowiczow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek: Czarną otworzyli :) w ubiegłym roku jak byłem to dopiero prace trwały.

Brawo Jurgów.

Te z widziałem w marcu tą wycinkę,wyglądało na imponującą trasę:pSuper,Jurgów zagraża Białce i chyba Nosalowi:rolleyes:,piękne miejsce-widoki i trasy,ludzi też mniej niż w okolicznych ośrodkach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie witam w nowym roku i proszę o szybką odpowiedz.

Gdzie dzisiaj bedzie sie dobrze jeździło. Jak będzie na Żarze może istebna moze wisła.

Zaproponujcie coś bo wstałem i mam straszną chęć na narty.

Może w Bytomiu.Głównie chodzi mi o ludzi jak to wyglada w nowy rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie witam w nowym roku i proszę o szybką odpowiedz.

Gdzie dzisiaj bedzie sie dobrze jeździło. Jak będzie na Żarze może istebna moze wisła.

Zaproponujcie coś bo wstałem i mam straszną chęć na narty.

Może w Bytomiu.Głównie chodzi mi o ludzi jak to wyglada w nowy rok

Jak by Ci to powiedzieć....

Abstrahując od miejsc które zaproponowałeś:eek:, to powiem Ci że jeśli chodzi o fajne nartowanie to wstałeś z 4 godziny za późno:rolleyes:, a według moich kryteriów przyjemności z jazdy na nartach to wstałeś z 8-9 godzin za późno:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

img001iv.jpg

Od rana Mosorny Gron warunki wzorowe do godziny 11tej 12tej jazda bez kolejek do wyciągu słonecznie tem.około-1do -2 stopni około 13tej troszke więcej ludzi do wyciągu około 1min.do 2min. max i tak do konca do 16tej trasa przygotowana super odnotowałem że stacje przejeli PKL. i wyszło jej to na dobre nowy sprzet do robienia śniegu lepsza obsługa dwa tygodnie temu byłem na darmowej w ski kubinskiej Holi i na Zawoje jechałem z mieszanymi uczuciami w obawie kolejek do kanapy i tłoku na trasie ale było naprawde super polecam niewiem jak to sie ma w normalny weekend gdyż wiadomo że dzisiaj Nowy Rok ale dla Zawoji w dniu dzisiejszym daje pozytyw

Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post na tym forum, ale już od dłuższego czasu przeglądam i czytam Wasze informacje odnośnie warunków narciarskich!Wiem, że jest tu dość mocna grupa z moich okolic czyli Bielska, ale jak tylko będę mógł coś nowego napisać o warunkach to będę pisał :)Dzisiaj byłem w Wiśle na Klepkach. Wybrałem się tam pierwszy raz licząc, że będzie mało ludzi, bo jednak Nowa Osada czy Cienków to stacje w tej okolicy o wiele bardziej popularne.O godzinie 10:30. ludzi mało. Do godziny 11:30 jazda bez kolejki, potem 5 minut czekania. Warunki narciarskie dobre i bardzo dobre, po godzinie 12 trochę miejscami było rozjeżdżone.Na PLUS zaliczę dobrze przygotowany stok i mało ludzi w godzinach w których jeździłem.Na MINUS to płatny na wstępie parking 5 złoty i brak kart czasowych. Pozdrawiam

DSC00157a.jpg

DSC00154a.jpg

DSC00160a.jpg

DSC00165a.jpg

DSC00157a.jpg.ae95fe492eb4568acc110ed17e912af0.jpg

DSC00154a.jpg.975fc3e12a4df4e1d7bc824cb9465707.jpg

DSC00160a.jpg.8491e0e03d41b0c3012f65cf95849735.jpg

DSC00165a.jpg.ab3153ab46a6305ca09dffc66a1d9431.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.12 w laskowej.

karnet 4h. warunki rano bardzo dobre, pozniej sporo ludzi i wiecej lodu,nowa trasa niezbyt szeroka, dobrze nachylona, koncowy dojazd waski i plaski,ale za to mniej oblegana, w sumie ok.

31.12 w limanowej:

karnet 9-15

warunki- rano bardzo dobrze,równo ,z czasem wyszly oblodzenia na srodkach tras, przetarc nie zauwazylem, sniegu maja duzo, otwarte wszystko.

pare fotek ze stoku:

obraz045t.jpg

obraz034sc.jpg

obraz041s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisła Cieńków dziś:

od rana do 11 w miarę ok góra kamienie i lód cały dzień (gora pozostała bez zmian do końca taka sama czyli do d..)

po 11 popuściło trochę tego lodu na dole i ciutke w środku i dało się jakos pojeździć dużych muld brak ale było za to duzo ludzi i tam gdzie najfajniej czyli na górze minerały...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłeków

Przyłeków wczoraj. Gdyby nie kamienie na samej górze, to mozna by przełnąć... ale niestety. Czerwona zamknieta wiec albo na lewo albo na prawo...po kamorach...póznij da się jechać. Na stoku, wczoraj od 10:00 do 15:00 dosłownie pare osób, obsługa bardzo miła;) dośc ciekawe karnety, przy wejściu stoi Pan i robi dziurki, czasem ma sie mniej dziurek niż się wjechało i zjechało ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czantoria

z racji dzisiejszej wizyty w Ustroniu-zabrałem do bagażnika narty i uderzyłem na Czantorię-myślę:blisko,szybko no i trasa długa-na 2-3 godzinki powinno starczyć!poza tym zawsze jak jadę do Wisły to spogladam na Czantorię i non stop mnie kusiło posmigać na tej górze,a wiadomo - stok poludniowy i jak nie ma śniegu i temperatury to szybko to tam spływa.

do rzeczy: parking na cały dzień 6zł,1 wjazd krzesełkiem do góry 7,50zł,na górze orczyk nieczynny;karnet czasowy 3 godz.-chyba 60zł,ale nie jestem pewien,bo nie korzystałem.

start o 9.30-ludzi zero,temp -2st.;wjazd na górę kolejne -2st. bez wiatru całkiem przyjemnie;stok wyratrakowany, mocno ubity,twardy-trzeba mocno dociskać na krawędziach,bo można miejscami nieźle się ślizgnąć.

zresztą co tu będę marudzić -dodam kilka fotek:

5f2055be8ccafc95med.jpg

4b399ece5509952bmed.jpg

233c1f945f100f5fmed.jpg

dodam,że byłem z kolegą - oboje zadowoleni wracaliśmy z szybkiego wypadu:warunki dobre,ok.12.00 zrobiło sie miejscami kilka lodowych przetarć,więc trochę trza było uważać,ale ogólnie b.fajnie-nawet słońce przebijało...

zjazd o 12.00 i go home

55cfa1b030b96b73med.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spogladam na Czantorię i non stop mnie kusiło posmigać na tej górze,a wiadomo - stok poludniowy i jak nie ma śniegu i temperatury to szybko to tam spływa.

afrikaner małe sprostowanie, żeby czasem kogoś nie zmyliło, czantoria to chyba najbardziej północny stok w okolicach ustronia i wisły ;) , południowy to jest w nowej osadzie (też nie do końca) --tam słońce grzeje, a na czantori nie

pozdr

Edytowane przez t_c1985
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Szczyrku i muszę powiedzieć, że było dobrze.

Przyjechałem na 9.

Z golgotą jest coś nie tak. W ogóle nie przygotowane albo tak szybko wyjeżdżone. Sporo tych lodowych przetarć. Na dole trochę kamyków.

Po drugiej stronie bardzo fajnie. Jazda bez kolejek na okrągło, po lewej stronie od wyciągu jadąc w górę (zielona trasa) jest przyjemna, długa można fajnie się pobawić. Z początku też kilka walających się kamieni.

Bieńkula na plus. W dwóch miejscach sypali z armat, ale bardzo fajnie przygotowana.

Trasa z Małego Skrzycznego też okej. Ciągle sypią.

Fajna aura. Słońce , a potem padający śnieg ;)

Udany wyjazd :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afrikaner małe sprostowanie, żeby czasem kogoś nie zmyliło, czantoria to chyba najbardziej północny stok w okolicach ustronia i wisły ;) , południowy to jest w nowej osadzie (też nie do końca) --tam słońce grzeje, a na czantori nie

pozdr

ok -no to chyba huknąłem babola :D ,

ale wiesz co tak sobie myslę,że ta czantoria jakby patrzała na Wisłę-miasto- to by był południowy stok,a patrzy na Jaszowiec to chyba jest zachodni... :eek: a jak się wjedzie na górę-znowu spojrzy na Wisłę-miasto -to wychodzi ,że jest po wschodniej stronie :D:D:D

i tak w sumie to chciałem wcześniej opisać ,że fajnie się tam dzisiaj jeździło i czy wschodni,czy południowy i to i tak dobrze ,że nie pod górkę tylko elegancko na dół :):):)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...