Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Coś in się zepsuło?

Ja miałem normalną magnetyczną kartę. :rolleyes:

w niedzielę kart nie było, Pani w barze sprzedawała karnety papierowe, na odwrocie pisała ile wjazdów.

A Pan przy wjeździe kasował - tzn robił dziurki - ile razy wyjedziesz tyle dziurek, natomiast karnet od 12-16 zwyczajnie okazujesz zanim podał orczyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedzielę kart nie było, Pani w barze sprzedawała karnety papierowe, na odwrocie pisała ile wjazdów.

A Pan przy wjeździe kasował - tzn robił dziurki - ile razy wyjedziesz tyle dziurek, natomiast karnet od 12-16 zwyczajnie okazujesz zanim podał orczyk :)

Wot ruskaja tiochnika!

Papierowy lepszy jak plastikowy - gniotsia nie łamiotsia.:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieńków

Dziś postanowiłem odwiedzić Cieńków, wróciłem nawet zadowolony.. Ta nowa kanapa troszkę wolna ale jak na nasze warunki to może być. Ceny? Chyba troszkę drogie bo karnet 4 godzinny kosztuje 60zł - wiadomo sa też inne opcje. Parking 5zł. Czynna była tylko trasa ta obok kanapy i jakis malutki talerzykowy wyciąg dla początkujących.

Warunki tak oceniłbym na -4, ten minus za pojawiające się gdzieniegdzie drobne kamyczki. Ludzi baaardzo mało, jeździło się góra-dół-góra-dół. Jak ktoś nie był to można zobaczyć jak to wygląda:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z Podbeskidzkiego skansenu narciarstwa.Podbudowany postem "Mario" o "dobrych" warunkach panujących w SzCyrku pomyślałem, że może tym razem będzie inaczej...i zmusiłem się do zameldowania pod stokiem o 8.15.Na miejscu(parking)Miły Pan przywitał mnie równie Miłym -10 zł.:eek: No dobra...Karnet czasowy 8-13=48 zł rzut okiem na golgotę,miałem zamiar tam zacząć ale...jednak Małe Skrzyczne.Kilka przejazdów na trasie Małe Skrzyczne-Suche i muszę przyznać , że "Mario" nie kłamał,trasy przygotowane solidnie,twardo i równo między 8 a 11.30 jazda bez kolejek,płynnie,bark przetarć , oblodzeń, minerałów skromniutko tylko miejscami śladowe nie groźne ilości.Na plus : 1) naśnieżanie-kilka armatek i dwie lance na trasie z Małego Skrzycznego pracujące non-stop2)RATRAKOWANIE!!! części tras w ciągu dnia kilka zdjęć poniżej3)POGODA- słonecznie,bez opadów śniegu czy deszczu itp.4)Zaćmienie słońca doskonale widoczne z Małego SkrzycznegoWiadomo , że nic nie trwa wiecznie i około 12.00 warunki uległy pogorszeniu na trasach pojawiły się przetarcia,muldy,więcej minerałów,więcej ludzi i więcej oblodzeń ,puch przeplatał się z lodem ale mimo wszystko jak na SzCyrk to oceniam całość szusowania na -4(przygotowanie tras,naśnieżanie,ratrakowanie, pogoda,panowie zasypujący muldy na trasie orczyka).

IMG_0008.jpg

IMG_0010.jpg

IMG_0022.jpg

IMG_0026.jpg

IMG_0032.jpg

IMG_0008.jpg.65cda53adf0c44fca741b5ecccb2394b.jpg

IMG_0010.jpg.8d7a79edec118f8dee1927ebed6a870f.jpg

IMG_0022.jpg.11df8853c396590781afb7273c216d48.jpg

IMG_0026.jpg.a234f5fd082a4d31d870098552b9a873.jpg

IMG_0032.jpg.e7563508dd1147cd92f2a0bcc48d6711.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorna jazda w Wiśle na Nowej OsadzieWitam. Wybrałem się dziś po pracy na Nową Osadę. Bardzo podoba mi się tam to, że parking jest gratis:) Jeździłem od godziny 18:15. Dwie godziny jazdy za 35 złotych. Kolejek brak.Tak ogólnie to warunki dobre ale bez rewelacji, miejscami bardzo twardo. Od połowy stoku pracowało kilka armatek. Warunki o tej godzinie na stoku mogłyby być lepsze gdyby zrobili przerwę na ratrakowanie, ale niestety przerwy nie ma:mad:Nie wiem,czy ja tylko mam takie wrażenie, ale to oświetlenie trasy mi się nie podobało, brakuje chyba jeszcze oświetlenia po drugiej stronie, miejscami jakieś cienie były. Myślę, że można to poprawić:)Pozdrawiam

DSC00166.jpg

DSC00167.jpg

DSC00168.jpg

DSC00166.jpg.2a2ad393493507d34785b95f4993cf78.jpg

DSC00167.jpg.824cd49915b1fea729bdc13534fbbdbe.jpg

DSC00168.jpg.dbb62085b5964ce4c3ee28ad0214e65d.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sCyrk - Golgota - nocna jazda

Dziś punktualnie o godz 1630 zameldowałem się pod Golgotą. Szybka rozgrzewka, ratraki usunęły się ze stoku, otwarcie bramek (to chwilę trwało bo Gatowcy zapomnieli podłączyć zasilania :P) i jazda do góry.

Stok wyratrakowany baaardzo dobrze, równy jak stół. Twardo, ale zero lodu, ludu mało, jazda góra dół. W godzinę śmignąłem 7 razy bez odpoczynku, łapiąc oddech podczas podróży orczykiem.

Po godzinie zaczęły pojawiać się miejscowe oblodzenia, ale do przeżycia, choć wpadając na takie na pełnej krawędzi, chce wysadzić człowieka z butów.

Godzinka naprawdę świetnej jazdy. Muszę jednak dać minus za luźne minerały walające się w dolnej części stoku. Kiedy kończy się linia lasu na dole dobrze jest już mieć małą prędkość co by nie wpaść na któryś z tych darów natury.

Nieczynny był niestety odcinek Solisko-Suche, a szkoda, bo wyglądał bardzo fajnie. Nie wiem ocb, ale orczyk działał, bramki również odpalone jednak tyczka w poprzek i nie można było wejść. Przyklnałem kiedy tam doszedłem bo nie ma nigdzie informacji że nie można jezdzić, wtem pojawił sie Gatista i wykrzyknął - " Nie chodzi !"

Mimo wszystko, Golgota dziś okej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły frez. Powiem sczzerze ze nie polecaja mi Golgoty teraz widze ze chyba az tak źle nie jest :) i chyba pusto ?

Powodów do niepolecania może być kilka pomijając warunki. Stok w końcu do najłatwiejszych nie należy.

Ludzików mało, jak to zwykle w tygodniu na wieczornej jeździe.

Przez tą godzinkę wczoraj było bardzo dobrze, nie licząc tylko kilku minerałów w dolnej części. Na szczęście są luźne więc dużo szkody wyrządzić nie mogą, jednak trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był planowy Soszów. No i udało się wyjechać :) pobudka koło 5:30. Przed 6 wyjeżdżamy z Bytomia w kierunku Wisły. Jak się okazuje , byliśmy 4-5 autem , potem przyjechało nagle 10 :D i powoli rosło. Karnecik od 8:00 do 14:00 ale jak się okazało koło 12:35 musieliśmy się powoli zbierać by o 15:00 już być w domu . Pierwsze wrażenie - Bomba! Mrozik :) jedna z bramek przed wyciągiem wykazywała -13!! Słońce :) i wyratrakowane trasy. Jeździło mi się dobrze. Co najważniejsze , od początku do końca nie pojawiła się żadna mulda. Miejsc z lodem było kilka. W niektórym miejscach dużo grudek - czego bardzo nie lubię :(. Niestety na trasie nr.3 w kilku miejscach są minerały i gdzieniegdzie - większy, mniejszy, kamień. Sam kilka powyrzucałem do lasu :/ Pech chciał , że pod śniegiem armatki był jeden i pojawiła się rysa na jednej narcie. Szkoda, bo narty całkiem nowe Fischer Progressor 9 i już rysa :/ głęboka może na 1-2mm na długości 1m. Ludzi praktycznie nie było , można było jeździć na okrągło. W momencie gdy najwięcej ludzi stało w kolejce do krzesełek czekało się maksymalnie 2 minuty.

Co do samych nart :) bardzo fajne , ładnie trzymają i to co zwróciło moją uwagę bardzo stabilne i szybkie. Nie żałuję zakupu , lecz teraz trochę szkoda....

Pozdrawiam. Chłopak w kasku z "szybą" :D

Edytowane przez So Seductive
literówka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ponownie odwiedziłem Szczyrk i ponownie przyjechałem stamtąd zadowolony.

Warunki dobre. Wyjeżdżając o 13 na trasach mimo sporego ruchu jak na środek tygodnia trasy wyglądały dobrze. Nie było zwałów żeby nie można jeździć. Wiadomo trochę walających sie kamyków (szczególnie dół Golgoty) i przetarć z lodem, ale to norma kiedy więcej jest tego sztucznego śniegu niż naturalnego.

Mocny wiatr dziś, ale nie zawsze wszystko może być idealnie :)

Podoba mi się, że GAT nie śpi kiedy robi się trochę gorzej. Panowie odpalili dziś parę razy ratraki (podczas ruchu na trasach) i w ładny sposób wyrównali niektóre zwały usypane przez wcześniej wspomniany wiatr i armaty.

Armatki stały cały czas włączone.

Co się będę rozpisywał. Było fajnie mam nadzieję, że choć tak będzie w tym sezonie do końca bo naprawdę można fajnie pojeździć.

Szkoda, że na przyszły tydzień zapowiadają halny i temperaturę na plus - raczej większość spłynie, bo śniegu mało.

Jacku czekam na film , bo widziałem rozkładałeś kamerę ;)

btw So Seductive FISCHER nie Fisher :P

Edytowane przez Mario
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

@So Seductive to się mijaliśmy bo ja byłem dzisiaj na Kiczerze -stok wczesniej przed Soszowem.

Ładna pogoda, stok twardy, trochę grudek lodowych w środkowej części stoku ale mi to nie przeszkadzało po rekonstrukcji barku byłem tak ucieszony że mogę jeździć że nawet jakbym miał "sztachety" na nogach i jechał przez ten las obok stoku to miałbym banan na twarzy :D...

Ludzi mało, trochę szkółek, tak więc same plusy na rozruch i dobrej jakości trening polecam chociaż w porównaniu do Shilnego to stok trochę gorzej przygotowany ale z Katowic dojazd do Wisły dużo szybszy.

pozdr.Torres

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad Nową Osadą, Soszowem i Stożkiem na jutro. Możecie coś polecić? dodam, że nie byłem w żadnym z tych ośrodków. Skłaniam się nad Stożkiem ze względu na potencjalną mniejszą ilość ludzi ale nie wiem jak tam wygląda przygotowanie tras, może ktoś był teraz na dniach? :D

z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ponownie odwiedziłem Szczyrk i ponownie przyjechałem stamtąd zadowolony.

Warunki dobre. Wyjeżdżając o 13 na trasach mimo sporego ruchu jak na środek tygodnia trasy wyglądały dobrze. Nie było zwałów żeby nie można jeździć. Wiadomo trochę walających sie kamyków (szczególnie dół Golgoty) i przetarć z lodem, ale to norma kiedy więcej jest tego sztucznego śniegu niż naturalnego.

Mocny wiatr dziś, ale nie zawsze wszystko może być idealnie :)

Podoba mi się, że GAT nie śpi kiedy robi się trochę gorzej. Panowie odpalili dziś parę razy ratraki (podczas ruchu na trasach) i w ładny sposób wyrównali niektóre zwały usypane przez wcześniej wspomniany wiatr i armaty.

Armatki stały cały czas włączone.

Co się będę rozpisywał. Było fajnie mam nadzieję, że choć tak będzie w tym sezonie do końca bo naprawdę można fajnie pojeździć.

Szkoda, że na przyszły tydzień zapowiadają halny i temperaturę na plus - raczej większość spłynie, bo śniegu mało.

Jacku czekam na film , bo widziałem rozkładałeś kamerę ;)

btw So Seductive FISCHER nie Fisher :P

GAT chyba się wreszcie uczy... :rolleyes:

A jak wygląda Bieńkula?Da się pośmigać bez problemów?

witam

@So Seductive to się mijaliśmy bo ja byłem dzisiaj na Kiczerze -stok wczesniej przed Soszowem.

Ładna pogoda, stok twardy, trochę grudek lodowych w środkowej części stoku ale mi to nie przeszkadzało po rekonstrukcji barku byłem tak ucieszony że mogę jeździć że nawet jakbym miał "sztachety" na nogach i jechał przez ten las obok stoku to miałbym banan na twarzy :D...

Ludzi mało, trochę szkółek, tak więc same plusy na rozruch i dobrej jakości trening polecam chociaż w porównaniu do Shilnego to stok trochę gorzej przygotowany ale z Katowic dojazd do Wisły dużo szybszy.

pozdr.Torres

Torres,czy są tam karnety czasowe czy tylko wyjazdy?

No i jak z cenówką?

Stok na zdjęciach wygląda interesująco. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnny - karnety są takie i takie, gdzieś tam na stronce Hotel Stok masz to opisane.

Ja biorę przeważnie 30 wyjazdów i heja :D czasowe raczej nie bo różne przerwy się zdarzają, dzisiaj dzieciaki ze szkółek trochę na orczyku namieszały :rolleyes::D ale trudno mieć pretensję do dzieciaków 5/6letnich :P w zasadzie to ich dzisiaj podziwiałem jak im szło na stoku ...;)

Cenówka zależy od ilości wyjazdów ale w porównaniu do Soszowa to na pewno jest dużo taniej... natomiast stok hm .. średnie nachylenie, 800 m wypłaszczenie na dole do treningu fajny (moim zdaniem :) ) jak walniesz tyczki to robi się ciekawie ...

20/25 zjazdów piffko wieczorem i jesteś jak "Hardkorowy" :D:D

P.S - piffko oczywiście jedno :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa OsadaDzisiaj Nowa Osada na 4h karnecie (60zł). Jazda w godzinach od 8.20 do 12.20. Warunki do godziny ok 11.00 na 4+, potem już było znacznie gorzej. Powychodziło sporo miejsc z lodem, w zasadzie cały dół był jednym wielkim lodowiskiem (kto ostrzy ten jedzie :-) Armatki śnieżne pracowały non stop co zdecydowanie pogarszało komfort nartowania (gogle mile widziane). Minerałów nie stwierdzono.Do godziny 11.00 jazda na bieżąco, potem 2-3 minutowa kolejka na dole. Niestety już przy relatywnie średnim obciążeniu kolejki, na stoku było stosunkowo tłoczno. Nie wyobrażam sobie co się tam dzieje w weekendy.Generalnie był to mój pierwszy raz na Nowej Osadzie i mam trochę mieszane uczucia. Z jednej strony jak na polskie warunki stosunkowo fajna infrastruktura (wyciąg, wypożyczalnia, gastronomia etc.), nieźle przygotowany stok, jednak moim zdaniem sam stok raczej dla osób mniej wymagających, fantastyczny dla osób uczących się. Poza tym na plus darmowy parking, na minus płatna toaleta i goście z obsługi jeżdżący środkiem trasy skuterem śnieżnym (o nieszczęście nietrudno).Poniżej kilka fotek.

20110105019.jpg

20110105022.jpg

20110105026.jpg

20110105019.jpg.8091f8d35d09dc4fa762eb89e9b6e95f.jpg

20110105022.jpg.7a2a4c0bda2dc96873e13ed72ca561f7.jpg

20110105026.jpg.15d20625f66dafc9e26057bdc7076f03.jpg

Edytowane przez Kowal79
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są tam karnety czasowe czy tylko wyjazdy?

No i jak z cenówką?

Stok na zdjęciach wygląda interesująco. :rolleyes:

Johnny, są karnety czasowe 3 godz - 45,00 PLN, 4 godz - 55,00 PLN

Osobiście lubię ten stok (mimo że orczyk) ale jest zawsze idealnie przygotowany, fajnie nachylony i jest relatywnie mało ludzi w godzinach porannych. Polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnny - karnety są takie i takie, gdzieś tam na stronce Hotel Stok masz to opisane.

Ja biorę przeważnie 30 wyjazdów i heja czasowe raczej nie bo różne przerwy się zdarzają, dzisiaj dzieciaki ze szkółek trochę na orczyku namieszały :rolleyes: ale trudno mieć pretensję do dzieciaków 5/6letnich :P w zasadzie to ich dzisiaj podziwiałem jak im szło na stoku ...

Cenówka zależy od ilości wyjazdów ale w porównaniu do Soszowa to na pewno jest dużo taniej... natomiast stok hm .. średnie nachylenie, 800 m wypłaszczenie na dole do treningu fajny (moim zdaniem ) jak walniesz tyczki to robi się ciekawie ...

20/25 zjazdów piffko wieczorem i jesteś jak "Hardkorowy" :D:D

P.S - piffko oczywiście jedno :D

Dzięki!Rzeczywiście na tle Soszowa wygląda to ciekawiej i te wyjazdy bardziej się opłacają.

Nie wiem,jak tam to w sobotę i niedzielę wygląda,ale pewnie nie ma takiej masakry jak na Soszowie... :eek::D

Sam stok wygląd interesująco. :)

Bieńkula dobrze. Góra do ostatniej ścianki przygotowana bardzo dobrze. Na tej ostatniej ściance trochę lodowych gródek raczej na całej szerokości. Kamieni brak :)

Dzięki!Właśnie Bieńkula mi się podoba najbardziej - jest trochę jazdy i jest nachylenie.

Johnny, są karnety czasowe 3 godz - 45,00 PLN, 4 godz - 55,00 PLN

Osobiście lubię ten stok (mimo że orczyk) ale jest zawsze idealnie przygotowany, fajnie nachylony i jest relatywnie mało ludzi w godzinach porannych. Polecam.

Dzięki!Na pewno odwiedzę to miejsce.Niech będzie orczyk,byle ludzi nie za wiele... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...